Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Poprawne 180 z hopki


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 January 2010 - 20:15

Witam.
Żeby zrobić poprawnie 180 trzeba najechać na hopke prosto i w powietrzu barkami rotować, czy już na najeździe lekko sie przechylać na krawędź np. na krawędzi bs gdy chce zrobić 180 fs ?
Bo ja właśnie już na najeździe krawędziuje tak że chwile po wybiciu już jestem obrócony o 180. Prawidłowe to jest ?


Pzdr

#2 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2010 - 20:31

Ja czytałem gdzieś że przy 180 najazd prosto a dopiero przy 360 na krawędzi ;)
Ale mogłem mieć złe źródła.

#3 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2010 - 20:53

180 nie jest rotacją, która wymaga najazdu na krawędzi, ale skoro tak Ci jest narazie łatwiej to czego by nie. Niektórzy zawodnicy w celu spowolnienia rotacji wybijają się z drugiej krawędzi, rotacja wygląda wtedy za***iście stylowo ;)

#4 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2010 - 21:08

zgodze sie ze smerfem najazd na krawedzi (ja to nazywam trick ze spin`a ,ale nie wiem czy poprawnie ale gdzies to zaslyszalem) wykorzystuje sie przy skokach 36+ bo 18 w taki sposob jest malo stylowe
Ja osobiscie uwielbiam 18bs wykonywane na mega hopach przez pro .... dluuuuugi lot tylem do miejsca ladowania .... mega extremalnie ;)

#5 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 January 2010 - 21:13

Fenks 4 ansłers http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif
Czyli teraz bawimy się z najazdu na wprost ;)

BTW jak się komuś daje te punkty do reputacji ?

#6 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 29 January 2010 - 21:19

Potrzeba 50 postów ;)
Soryy za offtop

#7 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 February 2010 - 21:06

Chłopaki a przy wybiciu z hopki robicie tak jak przy klasycznym ollie wpierw ciężąr na tylna nóżkę i przód podnosicie czy równomiernie robicie wybicie z dwóch nóg. Ja robie z dwóch nóg ( próbuje dopiero od kilku dni) ale nie wiem czy jest to technicznie poprawne.

#8 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 February 2010 - 21:15

ja wybijam się bez przeniesienia ciężaru w tył, no może leciutko, ale z taila zdecydowanie. w momencie jak przednia jest już na krawędzi wybicia. w filmie Jumping with Jussi ogólnie skoki są fajnie pokazane.

#9 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2010 - 22:59

ja też staram się w miarę równomiernie po tym jak lądowałem na karku/plecach po wybiciach z tylnej nogi.

#10 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 05 February 2010 - 22:59

no właśnie i mi tak różnie wychodzi, raz za***iście a raz spadam np. na tail deski że aż wygieła się jak banan ;D ale trenujemy cały czas ;D

#11 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 07 February 2010 - 12:40

Witam!
Ja najazd z lekkim obniżeniem, wybicie z obu nóg i rotacja wymuszona przez głowę. Do 180 to wystarczy. Jak widzę małą hopkę to przekręcam się szybciej, jak wyższa to wolniej i już. Nawet nie wiem jak to wygląda, bo mnie to g.... obchodzi. Fajne jest uczucie rotacji i tyle.
pzdr

#12 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 February 2010 - 21:16

ja dzis probowalem pierwszy raz z hopki 180 i za ch*** mi nie wychodzi :-['( ;)'( wykrece z 110 stopni i koniec :-[ nie moge dokrecic a jak jade na plaskim to z ollie wychodzi okolo 170 nie kumam dlaczego nie moge wykrecic.

#13 Grzybson

Grzybson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 07 February 2010 - 21:26

Nie jest to przypadkiem strach przed lądowaniem na switch??? Miałem ten sam problem po złamaniu łapy, nawet na flacie.

#14 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 07 February 2010 - 21:29

U mnie strach przed ladowaniem na switcha powodowal raczej przekrecenie rotacji, tzn juz na sniegu deska kontynulowala rotacje i noga przednia wracala na swoje miejsce. Jesli najezdzasz na chope na plaskim slizgu to proponuje najechac na krawedzi i postarac sie mocniej zrotowac, wyjdzie malo stylowo ale z czasem mozna zaczac pracowac nad tym.

#15 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 February 2010 - 21:45

bede probowac, jesli jeszcze jakies rady chetnie wyslucham:)

#16 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 February 2010 - 21:55

nie wiem czy to istotne ale ja właśnie jak lądowałem na switch to często za bardzo do tyłu sie odchylałem i deska uciekała i po prostu poświęciłem z 3 dni na ćwiczenia jazdy na drugą nogę i teraz jak kręciłem 180 to z najazdu switch a lądowanie normalnie i wtedy jest super.
Może w ten sposób Szymon spróbujesz ?

#17 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 07 February 2010 - 22:38

Dokładnie Pączek jak mówisz, Do 180 potrzene sa chociaż podstawy jazdy fakie czli switchem.

#18 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 February 2010 - 22:46

No moim zdaniem łatwiej jest nauczyć się najazdu na switch niż lądowania.
Lądować na switch też już umiem ale na początek najazd szybciej był do nauczenia :-[

#19 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 07 February 2010 - 23:45

ze pozwole sobie zauwazyc... panowie troche (wedlug mnie) pieprzycie glupoty... moze nie piszcie "ze sie wam wydaje, albo myslicie" - jezeli czegos jeszcze dobrze nie potraficie, bo wedlug mnie wprowadzacie ludzi w blad i proponujecie trudniejsze/gorsze rozwiazanie (chyba ze naprawde skaczecie z plaskiej dechy, zawsze jadac na kreche i z mocnego olie z taila, albo wybijacie sie z 'drugiej krawedzi' zeby bylo 'stylowo' (fs -ok, ale chcialbym zobaczyc bs z tylnej krawedzi...) to sorry - zwracam honor... i zapomnijcie mojego posta)

ale ja tak robie (i sporo moich znajomych, oraz wystarczy na youtube popatrzec i tez tak radza...)>:(
->180 backside zdecydowanie z przedniej krawedzi, i to nie wazne, czy na trasie, czy malej, czy na duzej chopie, najazd lekkim lukiem, rotacja idzie za glowa ktora w momencie wybicia patrzy do tylu
->180 frontside, jak kto woli, z przedniej, tylniej krawedzi.
->na kikerze wybicie z obu nog.

w zaleznosci od dlugosci lotu impuls 'rotacyjny' wiekszy lub mniejszy, 180 TO JEST TEZ ROTACJA. gdy skaczesz dalej niz 3-4 metry warto robic graba, stabilizuje lot. bs -> mute, fs -> indy (to te najlatwiejsze, czyli w kierunku rotacji)

backside jest o tyle trudny na poczatek, ze leci sie na slepo, i laduje sie patrzac do tylu, inaczej przekreci cie po ladowaniu
frontside, caly czas widzisz co i jak.

logiczne, ze jak sie chce zrobic pol obrotu, to warto wczesniej poprobowac switch i potrafic chociaz pare metrow przejechac i skrecic.

co jeszcze warto, to wedlug mnie najpierw na sucho bez dechy pocwiczyc, udajac ze jedzie sie ktoryms kierunku, potem z decha na plaskim i juz bedzie jakies wyobrazenie co i jak. Jak sie wam stojac w miejscu uda zrobic 180 z plaskiej deski to gratulacje, zwroccie uwge, ze zawsze latwiej z krawedzi. potem na trasie na mini muldach, potem na kikerze...

aha i Wedlug mnie latwiej jest ladowac niz wybijac sie na switch, samo wybicie jest wazniejsze, dlatego tutaj warto miec lepiej opanowana deche.

na youtube jest naprawde TONY materialu, gdzie goscie potrafia to dobrze pokazac i wytlumaczyc i skacza tez to ladnie.

#20 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 08 February 2010 - 07:32

Marcin, jak robie na plaskim z FS 180 to najezdzam na krawedz, na chopach a wlasciwie chopkach bo nie czuje sie na tyle pewnie zeby polatac na czyms chocby sredniej wielkosci staram sie robic z plaskiej deski trzaskac 180, z przeciwnej krawedzi jednak nie potrafie.

Co do najazdu na switcha to zgodze sie ze w 90% przypadkow latwiej jest najechac na swoja noge i wyladowac na druga, ale sam osobiscie spotkalem przypadek, ktory robiac wejscie 180 na boxa potrafil je zrobic jadac na switcha za to kiedy mial wyladowac na switcha mial wiecej problemow.