Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Czasopisma Snowboardowe


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 00:16

Nie wiem jak Wy, ale ja prócz różnych info z netu lubię też chwycić w rękę czasami jakąś gazetkę i ją poczytać Czy kupujecie jakieś czasopisma snowboardowe, jeśli tak to jakie i skąd je bierzecie? Ja od lat praktycznie nic nie mogę znaleźć na naszym rynku, w sezonie jedynie snowboard mds i nic poza tym. To już kilka lat temu więcej tego było, bo przynajmniej w sezonie zimowym jakieś zagraniczne trafiałem w empikach, a teraz rzadko kiedy. Ostatnio jedynie w jednym widziałem Pleasuremag, chyba pierwszy raz od jakiś 3-4 lat, ale akurat ja nie niemiecki jestem więc odpadał, a drugie że w tym to same reklamy i obrazki praktycznie były i niewiele do czytania. A poza sezonem to zapomnij że coś się znajdzie, można by mówić, że wówczas to nie okres na to, ale np. czasopisma zagraniczne na temat nurkowania, gry w golfa, czy żeglarskie w środku zimy zakupić mogę, więc czemu nie snowboardowe, tym bardziej, że jakby nie patrzeć zawsze gdzieś pada śnieg i trwa właśnie sezon :-D

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 09:43

Oprócz MDS to czasem dorwę White Lines, jak lecę do kumpli do GB - najczęściej na lotnisku w VH Smith, czy jak się tam te księgarnie zowią.
Fajna gazetka i o dziwo jakoś udaje im się wypośrodkować ilość reklam/materiału do czytania.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 11:48

jeszcze są 2 katalogi snowboardowe. MDS'u - fajny z testami desek i PKS'u. Niedługo powinny być w sprzedaży
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 14:14

Ta katalogi są, ale to jest jednorazowe wydanie w ciągu roku i w sumie tam też aż tak dużo do czytania nie ma, bo spora część to jest o doborze sprzętu itp. co powtarzane jest co roku, a tak to właśnie te testy i koniec jeden wieczór i masz z głowy.

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 14:46

niestety taki jest potencjał naszego rynku, że nie jest w stanie się utrzymać jakiś konkretny periodyk... chwała, że coś ktoś próbuje działać i chociaż nieregularnie, ale coś w snb można ze trzy razy w roku przeczytać...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 16:16

Dokładnie chwała temu co wydaje, tyle szkoda że jest tego mniej niż kiedyś, z naszych rodzimych kiedyś jeszcze była taka gazeta jak Deska, ale to upadło. Komuś kto tylko tą pojedynczą chce wydawać rozumiem, że ciężko będzie przetrwać na rynku, bo na siebie nie zarobi, ale dziwi mnie że nawet nie ma u nas zagranicznych jak w innych bardziej niszowych dziedzinach sportu czy hobby można dostać. Dla takiej sieci choćby jak empik nie powinno to być problemem, bo nawet jak im nie schodzi to mogą sobie przerzucać między sklepami i zobaczyć gdzie na coś takiego jest zapotrzebowanie, albo sprzedać się przez sklep internetowy.

#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 16:20

papierowe wersje to nisza, czyli mds, lub Method magazine Eng. kiedyś jeszcze była Extreme (PL) ale nie wiem czy jeszcze się ukazuję...pozostają jeszcze wersje online, czyli np. Pure lub S-Mag

http://www.puremag.net/

http://issuu.com/sno...howFlipBtn=true

#8 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 22:22

Jeszcze dzisiejsze odkrycie - stricte backcountry w wydaniu split:
http://www.splitboar...und-the-world/#
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#9 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2012 - 08:39

Z tych papierowych to zawsze w empiku jest plesuremag, teraz nawet dwujezyczny de/eng.

Z nowych gazet elektronicznych to wyszedł teraz pixy (albo pixy mag) nie pamiętam dokładnie, gazeta pisana przez kobiety.

Wysłane z fołna
Stomp that trick, or die tryin'

#10 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 November 2012 - 19:19

w empiku jest jeszcze playboard w języku niemickim albo angielskim, magazyn snow + skate, ale cena 25 pln... swoją drogą ciekawe kiedy pojawią się katalogi MDS i PKS