Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Budowa Własnego Snowparku


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dshxr

dshxr

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 November 2012 - 19:18

Poprzedni temat umarł, wiec postanowiłem założyć nowy bo mam kilka pytań co do budowy własnego BOX'a.

Od początku.
Zbliża się zima, razem z kolegami planujemy zbudować coś swojego :) Postanowiliśmy zbudować najpierw BOX'a. Konstrkukcje jakoś ogarniemy z tym raczej nie bedzie problemu. Najwiecej kłopotu mamy z decyzją czym pokryć górną część box'a... Po przeczytaniu tematów na kilku forach, doszedłem do wniosku że najlpesza bedzie plexa, pojechaliśmy z kolegą do sklepu no i tam powiedzieli nam że za dobrą grubą plexę zapłącimy 1000 zł za 1m2. Na allegro też tanio nie jest, za 4m na 40 cm zapłacimy 550zł a to też jest o wiele za drogo jak na nasz budżet... Mamy dostęp za darmo do blachy, ale pytanie brzmi czy to bedzie wgl sie ślizgało ? Jeśli nie to jakim tanim materiałem można to pokryć?

#2 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2012 - 01:18

z doswiadczenia czy na deskorolce czy na snowboardzie wiem, ze predkosc Twoim sprzymierzencem ;) uwazam, ze nawet plyta pilsniowa(chyba tak to sie zwalo) jak w starych meblach montowali by wystarczyla w zupelnosci, tyle, ze wiadomo, snieg,wilgoc,mroz, trzeba o to dbac ;) dawaj info czy foteczki jak Wam sie cos uda ;)

Użytkownik sznap edytował ten post 06 November 2012 - 01:18


#3 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2012 - 07:08

Poprzedni temat umarł, wiec postanowiłem założyć nowy bo mam kilka pytań co do budowy własnego BOX'a.

Od początku.
Zbliża się zima, razem z kolegami planujemy zbudować coś swojego :) Postanowiliśmy zbudować najpierw BOX'a. Konstrkukcje jakoś ogarniemy z tym raczej nie bedzie problemu. Najwiecej kłopotu mamy z decyzją czym pokryć górną część box'a... Po przeczytaniu tematów na kilku forach, doszedłem do wniosku że najlpesza bedzie plexa, pojechaliśmy z kolegą do sklepu no i tam powiedzieli nam że za dobrą grubą plexę zapłącimy 1000 zł za 1m2. Na allegro też tanio nie jest, za 4m na 40 cm zapłacimy 550zł a to też jest o wiele za drogo jak na nasz budżet... Mamy dostęp za darmo do blachy, ale pytanie brzmi czy to bedzie wgl sie ślizgało ? Jeśli nie to jakim tanim materiałem można to pokryć?


Są też tańsze płyty. I nie musi być ona taka bardzo gruba, zależy co będziesz miał pod nią, taka 0.5 wystarczy, pod nią OSB/deska, nawiercanie płyty w celu schowania wkrętów do drewna i jest :) Dobrze jest pojeździć po agencjach reklamowych/graficznych, można jakieś resztki plexi od nich wyrwać za bezcen :D Jeszcze się tak w cenach nie orientuję bo "nasza" budowa niestety czeka na rurki, konstrukcję już mamy 430x80x35 niebawem wrzucę cały opis naszego 300kg BOX'a, wraz ze zdjęciami z etapu budowy! Przyda się wszystkim :)