Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Austria Na Początek Sezonu - Czwartek-Niedziela?


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 October 2012 - 11:27

Hej!
Jako że biorę silne prochy od dwóch tygodni i nie mogę sobie pozwolić na jakiś dłuższy i bardziej forsowny wyjazd, to mam pomysłoplan, żeby uderzyć np. na Pitztal opening (http://www.skionline...newsy,5240.html) za niecałe 200 jurków od osoby z hotelem, karnetem i żarciem, albo może Stubai, czy Kauner.
W każdym razie chodzi mi o 3-4 dniowy wyjazd jeszcze w listopadzie lub początkiem grudnia.
Macie jakieś sprawdzone miejscówki, noclegi itd.?
Może ktoś się z nami wybierze - miejsca dwa w aucie by były :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 October 2012 - 12:30

hmmm, kusząca propozycja... aż szkoda, że mamy już zaplanowany wyjazd 15 grudnia :)
no board no fun!

#3 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 October 2012 - 12:52

Hej!
Jako że biorę silne prochy od dwóch tygodni i nie mogę sobie pozwolić na jakiś dłuższy i bardziej forsowny wyjazd, to mam pomysłoplan, żeby uderzyć np. na Pitztal opening (http://www.skionline...newsy,5240.html) za niecałe 200 jurków od osoby z hotelem, karnetem i żarciem, albo może Stubai, czy Kauner.
W każdym razie chodzi mi o 3-4 dniowy wyjazd jeszcze w listopadzie lub początkiem grudnia.
Macie jakieś sprawdzone miejscówki, noclegi itd.?
Może ktoś się z nami wybierze - miejsca dwa w aucie by były :)

Ja bym się chętnie przejechał. Wszystko zależy od terminu. Szkoda że nie ma żadnego długiego weekendu w tzw międzyczasie bo tak by mi najbardziej odpowiadało.

#4 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 October 2012 - 22:45

Jeśli Pitztal i w dodatku czw- niedz. 8-11.11 , to może się spotkamy...

Po pazdziernikowym udanym 4-dniowym wypadzie na hinter uznaliśmy to za dobrą opcję i właśnie montujemy powtórkę na pitztal ;)

#5 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 13:56

Zapodaj szczegóły na priv! Może się udać, tylko mam problem zdrowotny chwilowo.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#6 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 18:01

Da się to wykręcić w 3 dni i jeszcze coś na miejscu pojeździć ? Wchodziłoby w grę po 12 grudnia dopiero..ale tylko 3 dni mi dadzą wolnego.

Użytkownik Muniek edytował ten post 01 November 2012 - 18:01


#7 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 November 2012 - 20:47

Znaczy tak, jeśli sił starczy, to w grudniu jadę z bratem do Ischgl, gdzie jest naprawdę spoko, ale to wyjazd na 5-6 dni. Jakiś znajomek, co jeździ tam od lat dziesięciu ma rozkminione pory księżyca i związane z tym szanse na lampę i w tym roku mu wychodzi drugi tydzień grudnia 8-)
W listopadzie chciałbym uderzyć na 3 dni (jazdy), czyli powiedzmy 4 dni całość wyjazdu. I tu się po rodzinnych dyskusjach krystalizuje Kaprun, czyli lodowiec Kitzsteinhorn, bo jest po prosu blisko - ok. 730km z Bielska. Czyli da się pojechać w czwartek w dzień, pt.-sob.-niedz. jazda i na 2.00 w nocy jesteśmy z powrotem. W poniedziałek, jakby się uprzeć można napierać w robocie.
Obecnie jestem na etapie badań, kiedy tam będzie sensowny warun, bo na razie niby jest, ale nie wygląda to jakoś super jeszcze.
Mocno wstępnie - wyjazd byłby za dwa tygodnie.
Pitztal na razie odpuszczamy, bo jednak 200km dalej, co robi dwie godziny w każdą stronę ekstra - zwłaszcza przy powrocie w niedzielną noc może być to kluczowe.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#8 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 November 2012 - 22:34

Czemu nikt nie jedzie gdzieś z pólnocy polski, albo z zachodu :wallie: :-P

#9 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 November 2012 - 14:58

no my niby z zachodu właśnie ...

nasz plan jest taki ( sprawdzony trzy tygodnie temu, więc teraz tez powinno się udać) : wyjazd w srodę "po robocie" ale możliwie wczesnie ( 16...) , dojazd na pitztal koło 1-2 w nocy ( bazę rezerwujemy wczesniej) , jazda czwartek, piatek, sobota i niedziela do 13-14 , do auta i powrót koło połnocy do wrocławia.

śniegu jest dużo, a w niedzielę ma jeszcze podobno dopadać 30 cm.
niestety w autach juz mamy overbooking , ale jakby ktos w tym samym czasie własnym transportem jechał, to do zobaczenia na trasie ( albo raczej poza trasą :) )

#10 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 November 2012 - 14:59

Przeklejam jeszcze pytanie z mojego statusu na fejsie, może ktoś z Was coś doradzi?
cyt.
No dobra - pytanie do bywalców austriackich ośrodków alpejskich:
Gdzie na 3-4dniowy wypad w przyszły weekend, bądź pod koniec listopada?
1.Kitzsteinhorn/Kaprun - blisko, bo 730km, ale jakiś warun taki słabawy na razie i trasy chyba na górze dośc monotonne
2.Molltaler - tak samo niedaleko, ale z kamerek na stronce to ni

ewiele wynika, czy tam jest fajnie, czy nie?
3.Kaunertal/Pitztal - pierwszy znam, drugiego nie, ale ponoć fajnie, tyle że 930km do zrobienia
4.Soelden - wygląda naprawdę obiecująco, też ok.930km w jedną stronę.
Jako żem osłabiony mocno fizycznie od dwóch z górą tygodni nie potrzeba mi super snowparku, ani czarnych tras. Po prostu na relaksie :)

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#11 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 November 2012 - 16:15

Z tych wypisanych przez Ciebie Misiek byłem tylko na Molltaler, więc mało obiektywnie, ale mnie się tam bardzo podobało, choć ludzie mówią, że raczej ten lodowiec do czołówki nie należy. Dołożyli jeden wyciąg, trasy 13 i 14, w tamtym miejscu jest dość stromo :) . W tym momencie z tego co napisane na stronce czynne 21 z 70 km tras, ale to są alpy i tam się warunki zmieniają z dnia na dzień :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#12 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2012 - 13:08

Misiek wyczaiłeś coś na koniec listopada czy dałes sobie spokój z tym wyjazdem?
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czuć pod nogami ...

#13 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 21:25

Miałem już jechać w ostatni weekend, ale nie dość, że się przeziębiłem, dzieciak w domu też chory, jakoś entuzjazm opadł i teraz celujemy w Andrzejki, czyli przełom listo-grudnia. A co - byłbyś chętny? Najpewniej jednak Kaprun, bo najbliżej.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#14 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2012 - 23:01

Miałem już jechać w ostatni weekend, ale nie dość, że się przeziębiłem, dzieciak w domu też chory, jakoś entuzjazm opadł i teraz celujemy w Andrzejki, czyli przełom listo-grudnia.


Heh, ja byłem...niestety zdaje się ostatni raz w sezonie. Stałem się cięższy o jakieś pól kilo stali tytanowej :)

#15 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 November 2012 - 23:23

Co się stało się??
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#16 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2012 - 23:51

Co się stało się??

No niestety. Shit happens, szkoda , ze tak wcześnie , bo miałem dobre przeczucia co do tego sezonu...
Wjechał we mnie gość ( jakby inaczej - narciarz :) ) , i wykrecilem piękne 345 :) zakończone lądowaniem na twarzy i prawym barku.
Implant w kości, pięć śrubek w ramieniu, sezon z głowy . W dodatku pierwszego dnia w piątym zjeździe .

#17 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2012 - 00:17

Wielka przykrość... Siwemu tak się w zeszłym sezonie na hinter w październiku trafiło, drugiego dnia, o le pamiętam. Ale w styczniu już coś tam jeździł, może u Ciebie też pójdzie w miarę szybko, czego serdecznie życzę. Głowa do góry!
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#18 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 00:36

Współczucia, ale na pocieszenie może być że to ramię, a nie noga, więc jeździć będziesz mógł ;-)

#19 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 09:05

Miałem już jechać w ostatni weekend, ale nie dość, że się przeziębiłem, dzieciak w domu też chory, jakoś entuzjazm opadł i teraz celujemy w Andrzejki, czyli przełom listo-grudnia. A co - byłbyś chętny? Najpewniej jednak Kaprun, bo najbliżej.

jest chęc żeby wyjechac gdzies jeszcze w tym roku, a boje sie ze u nas bedzie jak ostatnio - czyli do stycznia padaka. niestety w robocie mam tak ze od 1 do 15 kazdego miesiąca nie moge brac urlopu, wiec pozostają końcówki miesięcy, dlatego pytałem o ten listopad. jezeli chodzi o Andrzejki to na pewno nie dam rady. moze ten Chopok ogarne na 30 chociaz na razie marnie to wyglada.
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czuć pod nogami ...

#20 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2012 - 09:10

Chopok to wygląda raczej melażowo niż snowboardowo... osobiście nie wierzę, że będzie dość śniegu o tej porze... w zeszłym sezonie byłem tam na sylwka i nawet wtedy była jeszcze kapa
no board no fun!