Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Snowparki - Sezon 12/13


66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 09:44

Jak będę uderzał na Podstolice to na 100% dam znać...ale w tym roku kalendarzowym muszę zaliczyć jeszcze Chopok, Gubałówkę i Spytkowice (albo dwa razy Gubałówkę) ;-) więc raczej w 2013 :P

Marek jeżeli znajdziesz chwilkę czasu i będziesz coś wiedział to będę wdzięczny (i pewnie nie tylko ja) za info co do kolejno otwieranych parków w Polsce - te które będą już czynne. Jakbyś coś słyszał...

Co do sypania własnej hopki - to tak jak zauważyłeś Praxx - trzeba mieć z czego :P ostatnio w Białce mimo że jeździło się spoko to niestety nie było z czego zbudować nawet śnieżki.

Użytkownik Muniek edytował ten post 24 December 2012 - 09:46


#42 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 11:00

Jak będę uderzał na Podstolice to na 100% dam znać...ale w tym roku kalendarzowym muszę zaliczyć jeszcze Chopok, Gubałówkę i Spytkowice (albo dwa razy Gubałówkę) ;-) więc raczej w 2013 :P


to tylko 18km z Krakowa, wiec nawet na 2-3 godzinki wieczorkiem mozna smignac, jak cos dawaj znac ;)

Użytkownik sznap edytował ten post 24 December 2012 - 11:04


#43 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2012 - 11:57

Nie ma co uderzac na skocznie bez opanowania minimum fs i bs 180 na stoku, najlepiej juz w jezdzie na wprost (w poprzek stoku latwiej). Do tego 360 tez by sie przydalo... Do tego jeszczze zastanowienie z ktorej krawedzi chcemy sie wybijac, tyczy sie to glownie obrotow fs. Reasumujac na stoku i muldach mozna sie duzo nauczyc i bez tego nie ma co sie wbijac na skocznie. Druga sprawa, jak pisalem, w zeszlym roku troche parkow zwiedzilem i w prawie wszystkich ladowania to byla jakas pomylka. Dlatego tak pisze o Gubałówce i ogólnie Parkowej Dolinie, bo na razie jako jedyni mają pojecie o budowaniu przeszkód do latania.

#44 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2012 - 13:20

W takim razie przełożę wizyty w snowparku na 2013 zaraz po TD. Mam do końca tego roku 3 dni jazdy + 3 dni na TD - może mnie nauczą...niby wiem jak to się robi ale mam taką blokadę do obrotów że masakra...jadąc mogę normalnie kręcić kółka na ziemi nawet przy dużej prędkości...ale w powietrzu blokuje mnie przy 90 stopniach :-/

#45 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2012 - 13:30

W powietrzu sie blokujesz, bo juz przy wybiciu patrzył w dół i w trakcie lotu dalej to robisz. Przynajmniej to najczęstszy problem...
Weź sobie ściągnij trochę dobrych filmów snowboardowych, oglądaj w cholere, tak,że będziesz kojarzył każdy trik,itd. Już przez to zrozumiesz co i ja.
A potem idź na stok rozjeździj się i zacznij robić triki. Jak trasa na przykład się załąmuje w dół, to robisz z czegoś takiego duże ollie, potem fs 180 i bs 180. Po czymś takim już bedzie dużo lepiej. Do tego przy jeździe wyluzuj ręce i nie mysl zbytnio o idealnej pozycji na desce, bo nie o to chodzi.

#46 Ali

Ali

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 December 2012 - 10:53

Przeglądając ścianę mojego facebooka, natknęłam się na post o Snowparku w Witowie. Podobno po roku przerwy w tym sezonie ma być otwarty. Zapowiada się fajnie i mam nadzieję, że wszystko pójdzie według planu. Budowa rusza już po sylwestrze. :yahoo:
Dołączona grafika

#47 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 December 2012 - 14:58

Ja spedzilem 2 dni na Gubalowce. 2 wieksze rury, chyba 3 boxy i jeszcze cos, do tego skocznia z 6m plaskim. Wszystko shapeowane codziennie, czasem 2 razy... Jak na to,ze nic innego nie dziala, to jest naprawde dobrze.

#48 parkowadolina

parkowadolina

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 January 2013 - 13:33

Od 15 grudnia ciągle działa Salomon SuperPark na Gubałówce. Codzienny reshejp i ratrakowanie. W tej chwili są 2 line'y.
#1 Street rail - fat pipe z podbitką - double kink rail
#2 flat down box 3m-5m - down box 10m - skocznia 7m
osobno stoi jeszcze mały 5m boxik ustawiony na płasko dla początkujących.
Już niedługo rozpoczynamy budowę dużych skoczni.


W Bukovcu, w ośrodku Kempaland też jest fajny park. W tej chwili jest tam street rail, dow-flat rail, double kink rail, box 6m, spine z beczki, fun box 6m, drum i quarterek z copingiem z rurki PCV. za parę dni będą duże skocznie. Park codziennie jest ratrakowany, na dole bezpłatny parking i fajny bar. Ceny karnetów też bardzo przyjemne http://www.kempaland.../038-cenik.html

W obu parkach znajdziecie przeszkody dla początkujących i line'y bardziej PRO.

więcej info na http://www.facebook.com/parkowadolina oraz www.parkowadolina.pl

#49 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2013 - 16:03

Zapraszam na jibbowy line do Snowparku w Podstolicach pod Krakowem:)
Aktualny setup to:
- kink 6m
- dubeltówka 5m
- rail 4m
- T-box 6m.

Have fun

#50 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 09:31

dzisiaj tam smigam ;)

#51 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 10:19

daj znać co i jak, głównie interesuje mnie STOK (wiesz...to długie coś koło snowparku) ;-) skoro nie ma kickera w parku

#52 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 10:25

Muniek, od jutra w krajnie będą stały 2kickery jeden 9m drugi jakiś mniejszy. 140km od krakowa https://maps.google....&t=h&mra=ls&z=9

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#53 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 10:56

Tak dużo miejsc...tak mało czasu :P
9m to dla mnie przynajmniej dwa razy za dużo, jak byłoby to coś typu 4 - 5m to wpadłbym tam obczaić.

#54 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 10:58

daj znać co i jak, głównie interesuje mnie STOK (wiesz...to długie coś koło snowparku) ;-) skoro nie ma kickera w parku

Muniek, specjalnie dla Ciebie powstal przyjemny, nieduzy funbox do zabawy

#55 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 11:13

:P

20.01 nareszcie tam jestem - gdzieś od 16 - 17 może do końca (19,01 mam nockę w pracy więc trzeba odespać i dopiero na stok) ;-)
lub 21....bo jakies darmowe szkolenia 20tego są :P

Użytkownik Muniek edytował ten post 18 January 2013 - 11:44


#56 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 12:20

muniek to 9m to większy kicker, dzisiaj budują jakiegoś mniejszego, mysle właśnie ze z 4m flatu a jutro otwarcie parku :yahoo:

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#57 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 18:00

Ty się tam wybierasz ? Dasz znać na priv jak tam jest jeżeli pojedziesz ? No i jaką tą skocznie zbudują.

#58 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2013 - 18:13

w niedziele będą, zdam info

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#59 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2013 - 12:00

Mój mini edit z Parku w Bukovcu...park naprawde niezly, byla zla pogoda, ale i tak dalo sie pojezdzic.

  • Ines lubi to

#60 majdan

majdan

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 59 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2013 - 12:27

omg! bez hełmu? ;) fajnie latasz...........