Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Termos


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 lubiesnowboard

lubiesnowboard

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2012 - 21:08

Pewnie większość nie przywiązuje do tego wagi, ale ja mam jakiś gów..... głupi termos. Nie dość, że prawie nie trzyma ciepła to jeszcze zmienia smak herbaty na plastikowy (o dziwo jest ameliniowy). Ma ktoś jakieś doświadczenia? Z góry dzięki:)

#2 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2012 - 22:58

Ja też mam taki amelinowy, ale tego nie pomalujesz :D
trzyma nawet fajnie bo po całym dniu na stoku (9-16) herbatka jest jeszcze cieplutka :)
Polecam herbatke Lip... ( nie, nie robię reklamy :D ) Herbatkę aromatyzowaną karmel & wanilia ;)

#3 lubiesnowboard

lubiesnowboard

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2012 - 23:04

hehhehe ;-)
Masz jakiś konkretny czy po prostu jakiś zwykły? Wiesz jak by się mnie ktoś zapytał jaki mam termos to nie umiałbym nawet powiedzieć skąd go wziąłem. Nie chce kupować aż do skutku, więc tak podpytuje :-)

#4 Snikers

Snikers

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 October 2012 - 11:56

Ja tam mam termos Stanley'a ;) Według mnie warty ceny, trzyma ciepło dosyć długo. Po więcej konkretów zapraszam do wujka google. Bo nie chce mi się kopiować parametrów. Fakt faktem, trzyma długo.

#5 lubiesnowboard

lubiesnowboard

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 October 2012 - 12:44

Coś tam poczytałem na forach turystycznych. I patrzyłem na tego Stanley'a bo czytałem, że dobry ale kosztuje 200 zł, a chyba aż tak dobrego nie potrzebuje :-)
A powiedz mi tylko czy zmienia jakoś smak napoju?

Czytałem też, że dobre są Fjord Nansen, Salewa, Esbit, Coleman i ewentualnie Laken. Wszystkie są w cenie 90-110 zł, więc podobnie. Chyba coś z tego wybiorę. Dzięki :-)

Użytkownik lubiesnowboard edytował ten post 14 October 2012 - 12:45


#6 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 October 2012 - 19:19

Dobry termos nie zmieniający smaku firma bentom... cena max 50 zł 1 l i naprawdę trzyma ciepło mam go już kilka lat :)
Ciężko go kupić..na allegro mają w chwili obecnej kształty dzbanka ale są też zwykłe :)

http://pieknowkuchni...ntom-p-286.html

Użytkownik Maluuutka edytował ten post 14 October 2012 - 19:21

Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#7 Snikers

Snikers

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 October 2012 - 20:17

Coś tam poczytałem na forach turystycznych. I patrzyłem na tego Stanley'a bo czytałem, że dobry ale kosztuje 200 zł, a chyba aż tak dobrego nie potrzebuje :-)
A powiedz mi tylko czy zmienia jakoś smak napoju?

Czytałem też, że dobre są Fjord Nansen, Salewa, Esbit, Coleman i ewentualnie Laken. Wszystkie są w cenie 90-110 zł, więc podobnie. Chyba coś z tego wybiorę. Dzięki :-)


Nie, nie zmienia :) Ja wyszedłem z założenia, że mus to mus. Kupić trzeba, a szkoda kupować jakiś syf. Co do innych marek to się nie znam, piszę o tej o której coś wiem.

#8 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 October 2012 - 21:24

A ja powiem szczerze ze używam zwykłego takiego "amelinowego" termosu kupionego bodajże w makro za ok 40zł, jesli na stok wchodze tak o 9 to o 16 herbata jest jeszcze mocno ciepła, ale oparzyć sie nie można. Nie zauważyłem tez aby zmieniał smak. Ogolnie jak za taka cene to jestem bardzo zadowolony.

ps. Firmy nie podam bo napisy na termosie juz sie pościerały :)

#9 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 October 2012 - 21:45

Ja używam termosu firmy Thermos :) Trzyma niesamowicie i służy już ładnych kilka lat. Można dostać za trochę ponad 100 a czasem dużo taniej w TK Maxx. Dobre i długo trzymające termosy robi też Salewa i Coleman.

#10 lubiesnowboard

lubiesnowboard

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 October 2012 - 23:12

Tak właśnie zapomniałem jeszcze o firmie Thermos. Widziałem że koszt ok 100 zł. Może poszukam w tk maxx.
Z tego co czytałem to z tymi "tanimi" trzeba poprostu trafić, a nie chce ryzykować.

Ja używam termosu firmy Thermos :) Trzyma niesamowicie i służy już ładnych kilka lat.

Nie zmienia smaku :P

#11 grad

grad

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2012 - 16:29

Kiedyś kupiłem dobry termos w supermarkecie jakimś za chyba cztery dychy i trzymał dobrze - do czasu jak się stłukł na stoku. Kolejny był do bani - herbata zimna i plastikowa. Trzeba trafić po prostu.

#12 tomas

tomas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2012 - 18:13

Lepiej kupować już coś lepszego niż wydawać kasę na jakieś g***o z supermarketu. Ktoś jeszcze ma Stanleya i poleca?

#13 lubiesnowboard

lubiesnowboard

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2012 - 19:07

Ja mam Thermos'a i jestem bardzo zadowolony. Także polecam. Stanley na pewno jest dobry ale sporo droższy.

#14 SBK

SBK

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 26 November 2012 - 22:27

Lepiej kupować już coś lepszego niż wydawać kasę na jakieś g***o z supermarketu. Ktoś jeszcze ma Stanleya i poleca?

już nie Burton ? ;)

#15 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 December 2012 - 01:15

Ja mam termos z biedry ( sprzedawany z kubkiem 'termo' w zestawie) za 19 zł i jest świetny ( kubek już gorszy)! Ostatnio wyjeżdżałem otwieram termos a tam herbatka z lata:D Jako, że się spieszyłem to wziąłem niebylejaki termos mojej mamy kupiony za bodajże 85zł i się okazał totalnie do d*py! Ciepło to on oddawał idealnie przez cały czas, aż cały gorący był (nagrzewałem go wcześniej samym wrzątkiem również). O termosach gadałem również na Tatrzańskim Zawracie z gościem co miał 2 termosy jeden z biedy za 19zł (ponoć bez kubka) oklejony taśmą i jakiś większy za ponad stówę. Mówił, że są bardzo porównywalne. W tym z biedry odpadło mu denko.

Te stare tak jakby "szklane" termosy też są świetne tylko niestety delikatne. Coś za coś.

W programie Gadżet na TvnTurbo było porównanie termosów z różnych półek cenowych. Na bank można gdzieś to poszukać i zobaczyć. Bardzo fajne testy.

#16 lubiesnowboard

lubiesnowboard

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 62 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2012 - 19:49

Czytałem, że z tymi tanimi po prostu trzeba dobrze trafić. Jedne będą dobre inne lipne mimo, że to niby ta sama firma itd.

#17 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 December 2012 - 12:30

Bardzo możliwe, że tak jest. Termos mojej mamy na zimnie jest cały ciepły, mój ma tylko to zakręcane wieczko do góry ciepłe.

#18 xmazix

xmazix

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2012 - 13:40

Co do Thermosa to też mogę polecić, ale uważajcie na serię "Originals Premier" - są zrobione z czarnego tworzywa. Trochę dziwny korek, a do tego można je rozkręcić. Problem taki, że przez tą możliwość rozkręcenia był trochę nieszczelny chyba i dostałą mi się do środka woda, po rozkręceniu i jej wylaniu niestety nie trzyma już ciepła :/ Co do innych termosów z tej firmy to super trzymają ciepło :)