Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Szukam Oferty Wyjazdu Do Hintertux W Styczniu


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 October 2012 - 21:24

Witam,

Ze względu na to, że muszę planować dużo wcześniej - szukam oferty na HinterTux w styczniu. Nie jeździłem jeszcze na lodowcu, a grudzień mam już zaplanowany na (podobno) miejscówę numer 1 w Europie. Na styczeń chcę zaliczyć Hinter - ale niestety nie znalazłem takiej oferty.

Jeżeli ktoś coś wie, lub sam pracuje w takim biurze to będę wdzięczny za ofertę. Interesują mnie biura typu Snowevents, snowhow itp - z dobrymi cenami, przejazdem autokarem itd. Nie dbam o organizację imprez i dodatkowych atrakcji na miejscu przez takie biura.

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 October 2012 - 22:43

Hinter w styczniu? A po co? To nie jest jakiś mega fajny lodowiec - to raz, a dwa - po co w styczniu jechać na lodowiec, skoro są przyjemniejsze miejsca - środek sezonu i śniegu powinno być wystarczająco wszędzie....
Austriackie lodowce mają to do siebie, że trzeba codziennie tracić min. godzinę na dojazd w obie strony skibusem, albo autem, do tego pogoda mocno niepewna, raczej jeździ się tam wtedy, gdy gdzie indziej nie ma warunków. Czyli np. teraz :-)
Zresztą na Twoim miejscu celowałbym w Kaunertal - mało ludzi, jest nawet kawałek czarnej traski.

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 11 October 2012 - 22:45

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 October 2012 - 23:07

Nie wiedziałem, że w Hinter nie jest fajnie :P
Skoro tak to może przełożę go na posezon.

#4 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 October 2012 - 14:02

Kwestia gustu, mnie jakoś nie podszedł, głównie ze względu na spore ilości ludzi.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#5 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 October 2012 - 13:16

Misiek dobrze prawi... Hinter jest super na początek, zakończenie i... czas letni, kiedy to wszystko inne albo całkiem zamknięte, albo o wiele gorszym warunem

poza tym do tłoku w sezonie i czasu dojazdu do ośrodka (chyba, że masz kwaterę w jednym z hoteli na dolnej stacji) należy dodać jeszcze masakrycznie długi czas wjazdu ze stacji dolnej na górę

to tyle ode mnie :P
no board no fun!

#6 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 October 2012 - 17:59

a jakie miejscówki w Austrii na okres święta/sylwester byście polecili?

#7 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 October 2012 - 18:51

Byłem oprócz Hinter i Kaunertalu tylko w Ischgl i z perspektywy czasu się ta miejscówa obroniła. Ponoć Kaprun jest też OK.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#8 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 October 2012 - 19:05

Mówicie o samych lodowcach, czy "zwykłe" góry też wchodzą w grę?
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#9 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 October 2012 - 19:16

Pisałem o tych miejscach, gdzie byłem, w Ischgl zdaje się nie było lodowca.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#10 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 October 2012 - 20:10

Z lodowców byłem jedynie na Mölltaler, więc nie mam porównania, ale mi się podobało, nawet bardzo, ale może to za sprawą pogody, bo była idealna.
Ze zwykłych gór najlepiej wspominam Turracher Höhe, ciekawe trasy, choć tylko 38km.
Może jeszcze Katschberg - Aineck z nartostradą A1.

Miejscówki w regionie Karyntii.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#11 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 October 2012 - 22:38

poza tym do tłoku w sezonie i czasu dojazdu do ośrodka (chyba, że masz kwaterę w jednym z hoteli na dolnej stacji) należy dodać jeszcze masakrycznie długi czas wjazdu ze stacji dolnej na górę

to tyle ode mnie :P

bez przesady, ja z 3 albo 4 pobytów tam nigdy nie miałem problemów z dojazdem, no chyba że trafiło się na jakąś grupkę gamoni co jechali 20/h na odcinku na którym nie było jak ich wyprzedzić, to wówczas mnie cholera brała :laugh: Sam wjazd na górę też jakiś masakryczny mi się nie wydawał, nawet powiem, że porównując z Solden wydaje mi się że krócej trwa podróż na samą górę.

#12 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 October 2012 - 16:51

wogóle takie generalizowanie to nie ma chyba większego sensu...

każda góra jest trochę inna.
akurat hintertux rzeczywiście w pełni sezonu to chyba nie jest najlepszy pomysł , chyba ,że generalnie rozumie się przez to całą doline zillertal , bo karnet na hinter obejmuje wszystkie miejscówki w całej dolinie w końcu. a juz w okolicach zillertal 3000 czy zillertall arena to juz zdecydowanie jest gdzie pojeździć.

moim zdaniem zawsze warto być jednak w ośrodku , w którym lodowiec jest : z reguły jest dobre kilkaset do tysiąca metrów wyżej niż "zwykły" ośrodek , przez co często sa tam zupełnie różne warunki spowodowane poziomem chmur. bardzo czesto bedąc w soelden "za słońcem" wjeżdzałem na lodowiec , by następnego dnia, z tego samego powodu, jeżdzić "na dole" , bo na lodowcach był kicha...

soelden jest tez o tyle fajne,ze lodowce sa połączone z reszta areny wyciagami, co nie jest regułą : obok na pitztalu trzeba zjechac kretem do wiochy, przejść lub przejechać kilkaset metrów i wjechać na rifflesee... hinter tez nie jest połączony z resztą , do najbliższej stacji wyciagów na zillertall 3000 jest chyba ze 4 kilometry.

kaunertal to jeszcze inna bajka : główna uciżąliwośc IMO to jednak codzienne prawie godzinne dojazdy z feichten, bo blizej nie ma zadnych kwater. droga ładna , ale jak przez tydzien trzeba spędzić ponad 10 godzin w busie na dojazdach, to zawsze mnie to trochę boli. choć lodowiec rzeczywiście przyjazny snowboardowi , tyle ze dość mały i trasy tez nieszczególnie wymagające ( ale snowpark ok).

reasumując : nie podzielam zdania,ze lodowce fajne są tylko jesienią ( choć akurat wczoraj z tuxu wróciłem :) ) i wiosną , ale rzeczywiście w styczniu to bym pewnie na tydzień katowania orczyków na hinterze się nie zdecydował :) . ale jakaś miejscówka w okolicy finkenbergu czy mayerhofen kilkanascie kilometrów blizej - jak najbardziej...

#13 Acker

Acker

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 19 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 November 2012 - 22:29

Zapraszam na styczniowe wyjazdy, mamy zaplanowane Wlochy:
http://www.ehschool....-d-ampezzo.html
oraz Francję:
http://www.ehschool....sklep-camp.html
i Austria:
http://www.ehschool....h-11-18-02.html
wiec jest w czym wybierać:)