Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Grudzień - Jakie Plany, Propozycje, Wyjazdy


47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 October 2012 - 13:16

Nie wiem czy taki temat będzie miał prawo bytu - ale bardzo chętnie poczytałbym jakie macie plany na grudzień (zakładając że jest to początek sezonu - chociaż wiele osób już ten sezon zaczęło). Ja dzielę zimę na miesiące i chciałbym z każdego wycisnąć tyle ile się da ;-) Niestety zacznę ją dopiero od grudnia. Możnaby się do kogoś dołączyć jak ma ciekawy plan - już taki bardziej pewny (żeby coś później z tego wyszło).

Na jeden z najlepszych początków grudnia zarezerwowałem już wyjazd:
Wyjazd ze Snowevents do Les 2 Alpes 30.11 - 9.12. Jest to ich pierwszy wyjazd (chciałem załapać 3-10.11 ze Snow4Life ale urlopu nie było). Nie chce niczego reklamować więc ceny nie podam - każdy wie gdzie to znaleźć ;-) Jak narazie jestem sam, bo moja ekipa się wykruszyła - chętnie do kogoś z forum dołącze. Dajcie tu znać jak ktoś się na to zdecyduje :-)

Powrót 9 grudnia i zostaje jeszcze 20 dni do wykorzystania w tym miesiącu !!
Dajcie jakieś dobre plany na grudzień - NIE tylko duże wypady na lodowce ale też 1-2 dniowe tripy gdzieś blisko - takie też są przecież piękne :D

Użytkownik Muniek edytował ten post 04 October 2012 - 13:22


#2 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 October 2012 - 16:43

Polecam wyjazd od 30.11 do 11 grudnia z ehschool i aposnow ;) wyjazd do l2alpes za 1,3k ;)
  • EHschool lubi to
Stomp that trick, or die tryin'

#3 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 October 2012 - 17:42

Fajna opcja ale muszę przeliczać takie wyjazdy na urlop (umowa o pracę) ;-) Chcąc jechać tej zimy na 3 takie wyjazdy mogę być tylko na takich od PON-PT + weekendy po bokach. Swoją drogą cenę macie fajną.

Użytkownik Muniek edytował ten post 04 October 2012 - 17:43


#4 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 October 2012 - 01:49

Nie macie, ale mają, bo nie jestem z nimi skojarzeny ;) daty mogłem ni dokładnie podać
Stomp that trick, or die tryin'

#5 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 October 2012 - 18:20

Sorry pomyliłem się ;-)

A możesz mi przy okazji napisać (jeżeli byłeś w Les2Alpes) czy taki ośrodek idzie jakoś po prostu "ogarnąć" w te 6 dni jazdy ? :P Chciałbym trafić na najtrudniejsze trasy, najbardziej wymagające i najbardziej strome - czy będę miał problem je znaleźć w tak dużym terenie ? Nie chciałbym po prostu tracić czasu na zwykłych górkach.

Może jakieś rady jak tam się najłatwiej poruszać - jak to wszystko jest oznakowane.

#6 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 October 2012 - 19:47

2 dni i ogarniesz teren , ale do Diable (czarna trasa) musi być dużo śniegu bo trasa zaczyna się gdzieś na 2800 o ile pamiętam i zjeżdżasz na sam dół . W L2A jest mniej więcej tak że czym niżej tym stromiej :) ale wszystkie zazwyczaj perfekcyjnie przygotowane, Jak dla mnie najlepsza miejscówka .

#7 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 October 2012 - 20:34

Dzięki za info, właśnie patrze na mapkę wyciągów i sporo tego :P

Mam jeszcze pytanie:
"możliwość wjechania na największą strefę freeridową w Europie skuterm a później ratrakiem" - wiesz coś o tym ?

Użytkownik Muniek edytował ten post 06 October 2012 - 20:42


#8 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 October 2012 - 21:36

Tak wyciągów jest sporo , stoisz tylko z samego rana do gondolki ( jandrei expres) czy jakoś tak się pisze :) potem już hulaj dusza gdzie Cię poniesie :)
Na lodowcu masz metro ( pociąg w środku lodowca ) i orczyki , poniżej poziom same krzesła 2-4-6-8 osobowe + wagony , gondolki i inne pierdoły :)

Mam jeszcze pytanie:
"możliwość wjechania na największą strefę freeridową w Europie skuterm a później ratrakiem" - wiesz coś o tym ?


Tak to śmigasz na 2 stronę góry, La Grave , niestety mnie nie było dane tam śmigać a wybierał się 3 razy i za każdym razem trafiałem na zamknięte . Więcej na ten temat może powiedzieć Aro bo tam śmigał. Generalnie tam nie ma tras tylko śmigasz w szczerym polu , ale nie jest łatwo bo trzeba znac gdzie można jechać , z tego co wiem kilku smiałków już tam zostało na zawsze, a naszych kolegów ściągali śmigłowcami :)

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 16:39

Nie wiem ile będzie otwartych tras w grudniu w L2A ale moim zdanie o tej porze lepiej się nie pchać na taki wysoki lodowiec ze względu, że o tej porze roku są przeważnie chaotyczne warunki, ale oczywiście można trafić także że na 2k pada, wieje itd. a na 3200-3600 będzie lampa...przy pełnym funkcjonowaniu L2A nie ma możliwości ogarnięcia całości w 2, czy nawet w 6 dni....byłem tam już kilka razy i do tej pory nie ogarniam całości...

Co do LaGrave...miejsce bez wyciągów, czyli tylko freeride , oczywiście jest tam kolejka, która śmiga na LaGrave i którą można powrócić na lodowiec L2A ale też nie obejdzie się troszkę chodzenia z bucika...

Druga bardzo ważna rzecz...lepiej tam się nie wybierać bez kogoś, który by mniej więcej ogarniał tamte tereny...można naprawdę znależć się w czarnej d*pie...zagrożenia lawinowe, szczeliny (chociaż nie które są oznaczone) w każdym razie tam już żartów nie ma...dodatkowo jeśli jest świeży opad śniegu nie wpuszczają bez lawinowego ABC lub nawet zamykają całkowicie...podejrzewam że w grudniu jest częściej zamknięte niż otwarte ze względu na warunki atmosferyczne i duży stopień zagrożenia lawinowego..

#10 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 17:00

Dzięki za info, może na pierwszy raz daruję sobie La Grave i skupię się na L2A bo i tak będę tam pierwszy raz.
Jak uda mi się szybko dotrzeć do parku i czarnych najtrudniejszych tras to będę zadowolony ;)

#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 17:39

Bo Ty Aro siedzisz w parku , ja jak byłem z Avi i Motylem to w 2 dni przejechaliśmy całość ,w 3 dzień nawet drugą stronę L2A także nie piernicz że się nie da.

#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 18:02

Bo Ty Aro siedzisz w parku , ja jak byłem z Avi i Motylem to w 2 dni przejechaliśmy całość ,w 3 dzień nawet drugą stronę L2A także nie piernicz że się nie da.


bardziej mi chodziło, że MI się nie udało :P a jesteś pewny, że wszystkie? kurde tam jest po nad 200km tras :P

#13 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 18:35

przez 2 dni z Aviziana śmigaliśmy po każdej trasie i bylem w takich miejscach że nawet żeśmy się pogubili , patrzyliśmy tylko na mapkę gdzie nas nie było i śmigaliśmy tam. Wiesz że ja zamiast siedzieć w parku tak jak Ty to uciekałem żeby sobie pośmigać :).

#14 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 18:39

Miałeś jakąś przejrzystą mapkę tych stoków ? Dają na miejscu coś czy z neta gdzieś znalazłeś ?
Patrzyłem na taką internetową ale bardzo uboga. Są te stoki jakoś podpisane (w rzeczywistości) żeby znaleźć odpowiednik na mapce ?

#15 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 18:44

spox Jaco...co do mapki...bez problemu ją zdobędziesz przy kasach i gondoli....

#16 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 19:21

Dzięki Wam za info !

#17 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 20:35

Sory za spam - ile tam kosztuje w knajpie przy stoku obiad z browarem ? :P

#18 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 20:44

na lodowcu mnie nie było stać , frytki chyba ze 20 zeta wychodziły hot dog podobnie a browar to Aro jest można powiedzieć koneserem :) to pewnie ceny tez zna

Na dole ceny podobne do tych w Polszy tak mniej więcej

#19 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 21:06

przy low budżecie raczej odradzam obiadki:) browarek od 3.5 do 5 jurków w sklepach browarek przykładowo 10 butelek 25ml kronenberga jakieś 3.5 jurka albo około 6, kurde nie pamiętam, w każdym razie nie drogie bardzo ceny podobne do polskich ale to też uzależnione jest od kursu

#20 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 October 2012 - 22:36

Aaa to nie jest źle, myślałem że sklepach też będą zaporowe ceny...
Tylko poki co jadę sam i nie zapowiada się żeby było inaczej niestety. Mam nadzieję że mnie dokwaterują do kogoś normalnego :P

Użytkownik Muniek edytował ten post 07 October 2012 - 23:22