Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Śnieżnik


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 September 2012 - 22:29

Śnieżnik (1425 m n.p.m.), zwany też Śnieżnikiem Kłodzkim – najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika.

I tutaj cytaciki:

snieznik 1425m.n.p.m. nawyzszy szczyt kotliny klodzkiej i...za***ista miejscowka do freeride'u.w zimie oczywiscie jest najlepiej ale kozacka chope do lotow mozna na spokojnie robic jeszcze teraz.tym ktorzy chcieli by sie tam wybrac radzil bym sie dobrze zapoznac z topografia terenu a najlepiej pierwszy raz wybrac sie tam z kims kto zna teren.nie powiem ale w zimie pare razy mi sie zdazylo ze bardzo tesknilem za rakami.oczywiscie nie ma tam wyciagow..jest za to snieg i zajebist teren,wszak spacer jeszcze nikomu nie zaszkodzil.pozdrawiam i zapraszam


na szczyt najlepiej isc od strony kletna szlakiem do schroniska, tam browar i na szczyt. mozna pojsc na sciane wshchodnia i zjezdzac do kotlow(lawiny nie strasza,a raczej tafla lodu czasami-dlatego wspominalem o rakach..wtedy nie radze zjezdzac).standardowy zjazd konczy sie na granicy lasu ale to jeszcze nie to,mozna jechac dalej lasem(korytem strumienia najlepiej) i wyjezdza sie na kamienicy.bardzo fajny i dlugi zjazd ale nie mam tej trasy do konca zbadanej.inna trasa(powrotna do kletna) prowadzi bezposrednio ze szczytu do doliny gdzie lezy kkletno,ciezko to tak wytlumaczyc.jest jeszcze wiele innych tras ale to tez ciezko napisac jak tam dojsc i jechac.


Mam na tą górkę widok z okna właściwie i już od pewnego czasu kusi mnie żeby się na nią wdrapać i zjechać na deseczce.
Tylko problem w tym, że ze znajomych chętnych brak, a samemu to tak średnio.
Więc jakby ktoś był chętny to się odzywać i jeszcze przed zimą by się wdrapało na jakąś obczajkę tras, a w zimie tylko fun fun i jeszcze raz fun :)

#2 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 September 2012 - 12:23

http://powder.pl/dzien-na-sniezniku
Ja bym się na to pisał, już w zeszłym roku miałem to zrobić, ale nie wyszło.

#3 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2012 - 17:56

Też znalazłem ten tekścik, ale już zapomniałem dokleić ;p

Ktoś się jeszcze odezwie to jakoś się ogarniemy :)

#4 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2012 - 20:11

w sumie to i ja mogę się pisać !

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#5 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 September 2012 - 16:17

No to Kortas, dogadaj się z Kliczką i idźcie na Śnieżnik sprawdzać szlaki :D
Mi się nie chce bo byłem tam 2 tygodnie temu :P

#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 19:09

czemu by nie :D lubie piesze wycieczki, niech ja sie tylko do wrocka przeprowadze :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#7 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 20:14

No to Kortas, dogadaj się z Kliczką i idźcie na Śnieżnik sprawdzać szlaki :D
Mi się nie chce bo byłem tam 2 tygodnie temu :P


Jak można tak dobrowolnie rezygnować z dobrego piwka w doborowym towarzystwie? :D

czemu by nie :D lubie piesze wycieczki, niech ja sie tylko do wrocka przeprowadze :D


A jakieś konkretniejszy plany na datę tej przeprowadzki? Bo niektóre prognozy mówią że w listopadzie już śnieżek więc trzeba zaciskać poślady i się śpieszyć :D

I do tego jest fajna opcja na wejście bez wysiłku jakby nam się nie chciało :D

Naszą wędrówkę na Śnieżnik rozpoczynamy od wjazdu koleją linową na szczyt Czarnej Góry 1205 mnpm, tam znajduje się 15 metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się przewspaniały widok na całą Ziemię Kłodzką, widać z niej wszystkie otaczające Kotlinę masywy górskie gór Bialskich, Złotych, Masywu Śnieżnika, Bystrzyckich, Orlickich, Stołowych, Sowich i Bardzkich, a także Jeziora Otmuchowskie i Nyskie aż po Jeseniki z najwyższym szczytem Pradziad.
Po takich widokach rozpoczynamy wędrówkę łagodnym i widokowym grzbietem Żmijowca, po oznakowanej ścieżce dydaktycznej. Przy ścieżce przygotowane są liczne punkty do odpoczynku z przygotowanymi ławami i stołami, a także wkrótce tablicami instruktażowymi o Nordic Walking, do którego uprawiania ta ścieżka jest wręcz wymarzona.
Po 90min. Łagodnego marszu docieramy do Schroniska na Hali pod Śnieżnikiem, gdzie można się posilić. Stąd jeszcze 30 min i stajemy na szczycie Śnieżnika Kłodzkiego najwyższej kulminacji Ziemi Kłodzkiej i Sudetów Wschodnich. Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok. Ale nie powiem jaki – trzeba zobaczyć to samemu.
Wycieczka na Śnieżnik dzięki wjazdowi koleją linową staje się bardzo łatwą i przyjemną formą spędzenia wolnego czasu dla wszystkich od dzieci po seniorów.


Użytkownik Kliczko edytował ten post 20 September 2012 - 21:04


#8 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 21:27

przeprowadzka planowana na... o k**wa to już chyba przyszły tydzień a jeszcze nie mam gdzie :o

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#9 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 21:45

przeprowadzka planowana na... o k**wa to już chyba przyszły tydzień a jeszcze nie mam gdzie :o


Aaa to na studyjka :D jaki kierunek?
W sumie mogę popytać czy ktoś ze znajomych nie ma przypadkiem jeszcze wolnego miejsca ;)
Mały offtop ale co tam :D

#10 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 21:50

2 miejsca potrzebne ! jeszcze zuzke trzeba przygarnąć :D
na chwile obecną zaocznie wychowanie fizyczne ale docelowo dzienna turystyka i rekreacja

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#11 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 21:58

To popytam, a Ty jak już będziesz we Wro myśl o terminie tego podejścia.

#12 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 September 2012 - 23:06

mieszkanko chyba ogarnięte. Plan przeprowadzki to 27wrzesień to może 29 jak pogoda dopisze wybierzemy się ?

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#13 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 September 2012 - 13:01

Jak można tak dobrowolnie rezygnować z dobrego piwka w doborowym towarzystwie? :D

ja moge na was w międzygórzu poczekać :P

#14 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2012 - 14:29

29 jestem wolny dopiero od 14:00. Chyba, że nie pójdę na kurs na prawko, ale na razie mam jeszcze wykłady, więc same banalne rzeczy to mogę sobie odpuścić.

Którędy najbardziej Ci pasuje podejście? W linku możesz sobie ogarnąć : http://snieznik.com/...t#z-miedzygorza
Ja szedłem jak do tej pory tylko tym z Międzygórza i z przełęczy więc te trasy jako tako znam ;) Ale z tego co tam jest napisane to z podejściem od Kamienicy można by ogarnąć od razu leje.

ja moge na was w międzygórzu poczekać :P


Spinaj poślady i ruszaj z nami :D

Użytkownik Kliczko edytował ten post 22 September 2012 - 14:37


#15 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2012 - 17:17

Fajna sprawa jak przypadkiem termin podpasuje to się zimą podłącze w taki wypad
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#16 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 September 2012 - 18:42

zimą to i ja się wybiorę:) tylko nie wiem, czy mój skill jest wystarczający na takie wypady..

#17 Kliczko

Kliczko

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2012 - 23:26

No to chętni są i bardzo git :)

zimą to i ja się wybiorę :) tylko nie wiem, czy mój skill jest wystarczający na takie wypady..


Co do skilla to zawsze można się przed wypadem jeszcze ogarnać wszystkimi osobami na jakimś stoku i tam ostatecznie zdecydować :)

#18 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 September 2012 - 17:01

to kto byłby za wyruszeniem w sobotę na śnieżnik ??

#19 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 September 2012 - 17:32

to kto byłby za wyruszeniem w sobotę na śnieżnik ??

no to jak nawet ty sie piszesz to chyba jeszcze raz będę musiał to przemyśleć :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#20 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 September 2012 - 18:24

Ja na razie przeprowadzam badanie rynku :D