Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kto gdzie jutro śmiga


3457 odpowiedzi w tym temacie

#1921 Przemek Mori

Przemek Mori

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 17:32

poki co najlepsze warunki ma nowa osada choc jest bardzo duzo ludzi.. zagron porownywalny do zlotego groniu z warunkami.. 



#1922 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 December 2014 - 17:36

Mike, na razie mamy plan 1.01 na czarną górę, bo Polacy raczej na stoku od rana się nie zjawią a Czesi owszem ;) ale to jeszcze trzy dni a nie wiemy jeszcze gdzie jutro pojedziemy :D

Na czerwonej.wodzie dziś sporo ludzi, kolejki od 5min do 15min w szczycie kolo 12-13. Stok średnio przygotowany... Na ściance trochę kamieni, na całej długości szybko lodowisko się zrobiło i bez ostrych krawędzi i naprawdę dobrych umiejętności nie ma co myśleć o krawędzi. Wczoraj na czarnej dużo lepiej było.

Rentgen, namiarow na żadne noclegi nie mam niestety. Do drugiego jeszcze trochę czasu, zobaczymy gdzie fajnie będzie. W okolicy czarnej to nic nie jeździ na razie innego. Lądek zdrój na dniach powinien ruszyć.... W każdym razie w kontakcie na privie jesteśmy :)

#1923 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2014 - 18:16

No to się nie wyłapaliśmy Macpas :(

Ogólnie się nie dziwię bo szybko zwijaliśmy się, bo ludzi masaaaaa a trasa miała sporo do perfekcji :)

Może Wisła bądź Szczyrk w sylwestra czy okolicach jakieś małe spotkanie forumowiczów.

 

PS. Po dzisiejszym Cieńków ląduje na mojej "ulubionej inaczej" liście w czołówce pomiędzy Soszowem a Istebną.



#1924 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 18:25

Mike, na razie mamy plan 1.01 na czarną górę, bo Polacy raczej na stoku od rana się nie zjawią a Czesi owszem ;) ale to jeszcze trzy dni a nie wiemy jeszcze gdzie jutro pojedziemy :D

 

będę w taki razie obserwował warun.... czarnej nie lubię, więc tam na pewno nie pojadę, ale mam jeszcze w odwodzie miejscówkę Solczaka..... Cerną Horę..... trochę dalej ode mnie, ale chyba jednak pewniej :)


no board no fun!

#1925 kowal

kowal

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 18:37

Wczoraj byłem na Soszowie, jak dla mnie masakra, muldy i lodowisko. Dla początkującego jak ja,ciężko było zjechać bez wywrotki. Pojechałem, więc na Złoty Groń i pomijając fakt dojazdu (trafił mi się kapelusznik na letnich oponach) było spoko, miejscami przetarcia i trochę lodu, ale za to brak kolejek. Jutro z rańca wybieram się właśnie na Nową trochę pośmigać.

#1926 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 28 December 2014 - 19:40

Mike, na razie mamy plan 1.01 na czarną górę, bo Polacy raczej na stoku od rana się nie zjawią a Czesi owszem ;) ale to jeszcze trzy dni a nie wiemy jeszcze gdzie jutro pojedziemy :D

Na czerwonej.wodzie dziś sporo ludzi, kolejki od 5min do 15min w szczycie kolo 12-13. Stok średnio przygotowany... Na ściance trochę kamieni, na całej długości szybko lodowisko się zrobiło i bez ostrych krawędzi i naprawdę dobrych umiejętności nie ma co myśleć o krawędzi. Wczoraj na czarnej dużo lepiej było.

Rentgen, namiarow na żadne noclegi nie mam niestety. Do drugiego jeszcze trochę czasu, zobaczymy gdzie fajnie będzie. W okolicy czarnej to nic nie jeździ na razie innego. Lądek zdrój na dniach powinien ruszyć.... W każdym razie w kontakcie na privie jesteśmy :)

 

Ha ha, moze tym roku uda sie zgrac i razem pojedzic?? Masz twarde deche z soba? W 30.12 jedziemy do zielenca ale nie na 100%, 31.12 nie wiem, i 01.01 czarna gora. No i chyba podobnie do ciebie czekam az otworza stok w ladku. Napisz mi PM to sie wrescie umowimy :)



#1927 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 December 2014 - 19:47

Michael to myślę że w ladku we wtorek się widzimy :) mam twarda, przyjaciel dziś pierwszy raz na twardej był i tez zostanie twardzielem :)


Mike, tez nie lubię czarnej ale trzeba im przyznać ze najlepsza opcja...Stok super przygotowany i niewiele ludzi...znajomy jezdzil i mówił ze dziś max 5min w kolejce

#1928 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 19:49

Mike, tez nie lubię czarnej ale trzeba im przyznać ze najlepsza opcja...Stok super przygotowany i niewiele ludzi...znajomy jezdzil i mówił ze dziś max 5min w kolejce

 

w życiu tam nie stałem krócej niż 15min w kolejce.... stąd głównie moja niechęć :twisted:


no board no fun!

#1929 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 December 2014 - 19:52

Pamiętam jakieś 6 lat temu godzinna kolejkę do krzesła na czarną... I chyba dużo ludzi to pamięta bo i wczoraj i dziś właściwie kolejki nie było...fakt ze zmijowiec ma większą przepustowość... Tylko trasa C wąska :(

#1930 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 20:36

…a propos kolejek…dzisiaj rano do kasy na Nowej Osadzie stałem 35 min (samochód parkowałem 7.50), tuż, przed okienkiem zrezygnowałem z jazdy, słysząc relacje live narzekających na warunki narciuchów i widząc jaka kolejka robi się do wyciągu.

 

Kierunek Cieńków…tam, też nie pojeździłem, sytuacja analogiczna do NO.

 

Po drugiej stronie ulicy są Klepki. Widząc wystające kamienie na dole kupiłem w akcie desperacji - bo zdawałem sobie sprawę z tego "co to będzie" :wallie:  - tylko karnet na 5 zjazdów, zjechałem tylko raz i dałem sobie siana.

 

Ogólnie kicha...



#1931 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 20:48

Pospieszyliśmy się...

 

Ja byłem na Cieńkowie 8:00-13:30 . Do kas kolejka, ale do bramek luzik ( gdzieś do 12 - później nie więcej niż 5 min  ). Na 50 metrów zjazdu można było spotkać kilka skrajnie różnych warunków śniegowo-kamieniowych. Jak się już zdrowo wymuldziło to obserwując ten stromszy zjazd zaraz przy górze wyglądało jakby każdy uczestnik snieżnej zabawy walczył o życie. Armatki pruły zamarzającą szlaką prosto w gogle. 

 

Tak średnio- ogólnie jakbym wiedział jak będzie to zostałbym w domu i odpalil bro



#1932 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2014 - 20:50

No niestety potwierdzam, że podeszli w Wiśle zbyt optymistycznie do tego co udało się im wyczarować. Warunki na razie bardzo trudne, a ludzie napaleni jak arab na kurs pilotażu, do tego już się śmietanka zbiera świąteczno-sylwestrowa więc sporo nowicjuszy i ludzi z czerwonymi nosami (nie mylić z efektem mrozu :)).



#1933 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2014 - 20:58

czego oczekiwaliście po świetach na stokach ?

braku kolejek ?

 

brak kolejek będzie jutro i pojutrze :)


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#1934 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2014 - 21:03

Oczekiwałem tylko rzetelnego przygotowania stoku - tj. założenie siatek przed wpuszczeniem hołoty :) , przykrycie kamieni śniegiem i wyłączenie armatek skierowanych prosto na trasy (czemu nie można śnieżyć na odcinkach które jeszcze zamknięte, albo na uboczu budować kopy, które i tak później ratrak rozsmarowywuje )



#1935 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2014 - 21:04

…lepszych warunków oczekiwałem



#1936 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2014 - 21:14

realnie wszytkie miejscówki mogły "kurzyć" sztucznym od 2 dnia świąt ale czy to robiły ?

no i 2 kwestia jakie mieli stopień zniszczeń przed świetami.

 

2 dni to za mało by odbudować stok bazując tylko na sztucznym. No chyba że mają dużo armatek i pieniążków.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#1937 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2014 - 21:19

realnie wszytkie miejscówki mogły "kurzyć" sztucznym od 2 dnia świąt ale czy to robiły ?

no i 2 kwestia jakie mieli stopień zniszczeń przed świetami.

 

2 dni to za mało by odbudować stok bazując tylko na sztucznym. No chyba że mają dużo armatek i pieniążków.

 

Zgadzam się w 100%. Pytanie brzmi czy lepiej ludzi wje..ć na kamienisko, ale otworzyć w niedzielę, czy dowalić śniegu i otworzyć za dwa dni. Nieszczęście nasze takie że każdy chętnie by pojeździł i sie wybraliśmy, a im w nagrodę za naciąganie rzeczywistości kasa wpadła i się koło zamknęło :)

 

 

Z innej beczki. Na Trzech Króli szykuje się dobry opad w Szczyrku, przy sporej dozie szczęścia może warun będzie godny, aby zjechać coś pomiędzy choinkami - ktoś chętny??


Użytkownik EriksonE edytował ten post 28 December 2014 - 21:23


#1938 wodeczka94

wodeczka94

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2014 - 23:37

Będzie ktoś z forumowiczów jeździł w Małe Ciche tak w dniach od 30.12 do 3.01 ? Jak ogółem wygląda ten stok, kolejki, itp ? :)



#1939 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 15:57

Sezon trzeba wreszcie rozpocząć, bo wcześniej to albo śniegu nie było, albo roboty za dużo.

Jutro od rana Wisła Nowa Osada. Jakby co to Skate Banana, żółte spodnie, czarna kurtka i czarny kask. 

 

Jeśli ktoś dziś jeździł na NO to jak warunki, bo na kamerkach to całkiem dobrze wygląda.



#1940 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 29 December 2014 - 17:34

Byłem w niedziele;p ludzi masa, w wiekszosic muldy (to z plusów) i poprzecierane do lodu (z minusów). Gdyby nie było takich hord na stoku pewno warun byłby bliski ideału.


icon_users.png