Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kto gdzie jutro śmiga


3457 odpowiedzi w tym temacie

#2001 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2015 - 15:40

A ja pierwszy raz byłem na Czantorii :).

Ludzi mało, także od razu ze stoku wjeżdżało się pod sam wyciąg, a i sporo krzeseł pustych leciało, jeździliśmy od 8.30 - 11.30. Trzeba przyznać, że trasa dość stroma i wymagająca, ale prawie 2km.

Sporo lodu i naprawdę dużo bardzo ubitego i bardzo twardego śniegu (taki prawie lód), później było gorzej, ale i tak dzień udany.

Fajnie w takich warunkach się ćwiczy ładne zawijanie zakrętów (nie wiem jak to wychodziło, ale starałem się), a nie tylko jazdę na ślizgu... będzie łatwiej na nie tak stromych i twardych stokach.

 

Jeśli tylko będą lepsze warunki, to jest to jedna z fajniejszych górek, chociaż nogi tam niezły wycisk mają.


Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#2002 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 January 2015 - 15:55

Jutro Czantoria od 12-20. Ewentualnie 12-17;p Jedziemy na 2 samochody po 3 i 2 miejsca wolne z Brzeszcz przez Pszczyne i Bielsko ktos chce sie podłapac?


icon_users.png


#2003 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2015 - 16:17

@ gula44

Czantoria, czerwona trasa, max do 15.30

 

Ja jutro będę od rana w Zawoi na Mosornym Groniu, planuje ktoś jeszcze wypad w tamte okolice?


Użytkownik Los_dell_rio edytował ten post 03 January 2015 - 16:24


#2004 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 January 2015 - 16:23

a potem co sie dzieje??;>


icon_users.png


#2005 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2015 - 16:29

potem zostaje Wam talerzyk 350 m dł. na dolnej polanie Solisko



#2006 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 January 2015 - 16:37

o to nie wiedzialem:) Dzieki za info!


icon_users.png


#2007 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2015 - 18:47

A ja pierwszy raz byłem na Czantorii :).

Ludzi mało, także od razu ze stoku wjeżdżało się pod sam wyciąg, a i sporo krzeseł pustych leciało, jeździliśmy od 8.30 - 11.30. Trzeba przyznać, że trasa dość stroma i wymagająca, ale prawie 2km.

Sporo lodu i naprawdę dużo bardzo ubitego i bardzo twardego śniegu (taki prawie lód), później było gorzej, ale i tak dzień udany.

Fajnie w takich warunkach się ćwiczy ładne zawijanie zakrętów (nie wiem jak to wychodziło, ale starałem się), a nie tylko jazdę na ślizgu... będzie łatwiej na nie tak stromych i twardych stokach.

 

Jeśli tylko będą lepsze warunki, to jest to jedna z fajniejszych górek, chociaż nogi tam niezły wycisk mają.

 

Jak będzie czynna to wybierz się na Bieńkule w Szczyrku - będą piec nóżki na 100% a nachylenie jest takie, że lepszego w Polsce nie znajdziesz, no może FIS ze skrzycznego.

 

 

Edit: Jutro spora ekipa będzie w Szczyrku od 8 do 12 mniej więcej - zapraszamy. Po 10 będziemy się kręcić w okolicy Julianów i pozostałości parku.


Użytkownik EriksonE edytował ten post 03 January 2015 - 18:48


#2008 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 03 January 2015 - 19:00

Na Julianach park żenada, byłem dzisiaj tzn tego parku to w tym roku nikt nie ruszał hehe wiec odradzam, ogólnie pośrednia  - Julianów bardzo twarda i lodowisko :), za to elegancko było na Golgocie nawet się zdziwiłem że tak stok przygotowali. Ja jutro bym chętne z kims pośmigał ale będę z żonką gdzieś na przyjemniejszych stokach , może Wisła? Nowa Osada? Co myslicie? J atam nie mam problemów ale kobita musi sie gdzies rozjechać :D



#2009 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2015 - 19:02

Jak będzie czynna to wybierz się na Bieńkule w Szczyrku - będą piec nóżki na 100% a nachylenie jest takie, że lepszego w Polsce nie znajdziesz, no może FIS ze skrzycznego.

 

 

Edit: Jutro spora ekipa będzie w Szczyrku od 8 do 12 mniej więcej - zapraszamy. Po 10 będziemy się kręcić w okolicy Julianów i pozostałości parku.

EriksonE, dobrze, moim zdaniem, nachylony jest też początek Gąsienicowej z Kasprowego - tylko ten odcinek bliżej górnej stacji krzesła, bo ten start bliżej Beskidu już trochę łagodniejszy



#2010 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 03 January 2015 - 19:02

Kolej linowa na Skrzyczne nieczynna, zostaje tylko Solisko i też tylko w części otwarte, Golgota, Posrednia, i z lewej strony ten oświetlony stok, Suche?



#2011 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2015 - 19:34

Jeśli chodzi o strome stoki:

http://www.skiinfo.p...arskie-w-polsce



#2012 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2015 - 20:06

@EriksonE, @retro nie szukam na siłę "ścianek", po prostu Czantoria jest dość stroma i długa, a przy tym okazała się być przyjemna :), a nogi pracowały na trochę wyższych obrotach niż np. w takiej Białce, co wyjdzie na dobre w późniejszej części sezonu.

 

@Los_dell_rio napisz jakie warunki w Zawoi, chcieliśmy tam jechać na Sylwestra, ale nie wyszło.

 

Wracając do domu zrobiliśmy koło przez Wisłę do Szczyrku, dolny wyciąg na Skrzyczne chodził, ale nikt nie jeździł.


Użytkownik Ypsi edytował ten post 03 January 2015 - 20:09

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#2013 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2015 - 20:08

Jeśli chodzi o strome stoki:

http://www.skiinfo.p...arskie-w-polsce

 

Mówimy o trasach a nie o odcinkach :)

500m stoku to troche żenada, tyle to jest różnicy wzniesień między Małym Skrzycznym a dolną stacji "kolejki" obok Bienkuli :)

 

ale z takim zestawieniem nie mogę się kłócić, jednak Szczyrk Czyrna się w niej znalazł.



#2014 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2015 - 20:42

Białka to dobry przykład jak zrobić coś z niczego. Na przykład jak zrobić stok narciarski na niemal płaskiej łące. Ale jak się odpychać kijkami to da się tam jakoś jechać :-P

#2015 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2015 - 21:30

Na Julianach park żenada, byłem dzisiaj tzn tego parku to w tym roku nikt nie ruszał hehe wiec odradzam, ogólnie pośrednia  - Julianów bardzo twarda i lodowisko :), za to elegancko było na Golgocie nawet się zdziwiłem że tak stok przygotowali. Ja jutro bym chętne z kims pośmigał ale będę z żonką gdzieś na przyjemniejszych stokach , może Wisła? Nowa Osada? Co myslicie? J atam nie mam problemów ale kobita musi sie gdzies rozjechać :D

 

Tego parku nikt od 5 lat nie ogarnia :)

Tylko lokalni zapalency sami sobie ustawiaja przeszkody i "shapują" pod siebie.

 

Jak przedostawałeś się pomiędzy Julianami a Golgotą i z powrotem? Da się zjechać polanką do golgoty?



#2016 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 03 January 2015 - 22:03

Z Golgoty nastepnym orczykiem a potem w prawo trasą w dół do Posredniej a tam orczykiem do góry po drodze mojałem ten snow park. Także ten odcinek powyżej Golgoty (nie pamietam nazwy) jest czynny.


Ten odcinek płaski ponad Golgotą to polanka? :D



#2017 kowal

kowal

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2015 - 22:28

@rentgen@ byłem dzisiaj z rana na Nowej Osadzie, ok. 10 były już tłumy, po 11 to już masakra, a ludziska się dopiero zjeżdżały. Warunki dobre.

#2018 humanity

humanity

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 134 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2015 - 22:39

Dzisiaj (dopiero) zacząłem sezon na czarnym groniu, warunki nie najgorsze, troche lodu ale dało się całkiem przyjemnie pojeździć. Ludzi dość sporo, ale kolej fajnie to wszystko rozładowuje.:)



#2019 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2015 - 22:49

Z Golgoty nastepnym orczykiem a potem w prawo trasą w dół do Posredniej a tam orczykiem do góry po drodze mojałem ten snow park. Także ten odcinek powyżej Golgoty (nie pamietam nazwy) jest czynny.


Ten odcinek płaski ponad Golgotą to polanka? :D

 

Tak to nazwałem tylko, bo na trasę to za dużo powiedziane by było. W sumie to taki przesmyk łączący Juliany z Golgotą - w sam raz do nauki, taka polanka :P



#2020 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 03 January 2015 - 23:24

Tylko że po tej polance trzeba jeszcze Golgote ogarnąć hehe co sprawia wielu problemy z tego co widziałem ale co tam każdy zna swoje mozliwości i umiejętności hehehe


Panowie temat pilny, z tego co Kowal napisał to jutro bo to niedziela chyba odpuszcze ta Nowa Osadę, a gdzie jeszcze w miarę płaski stok i w miarę mało ludzi? Cieńków?