Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Strbske Pleso


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 March 2012 - 00:31

Mały opis dla zastanawiających się ;-)

Zaczynając od dojazdu - z samego rana da się podjechać autem pod sam stok ale nas już godzinę po otwarciu milicja ;-) kierowała pod parking nieco niżej...z tego miejsca trzeba podjechać 5 minut ski-busem, który odjeżdża co 15 min i jest darmowy. Same wyciągi całkiem spoko - najdłuższy chyba 2500 metrów ale ma dość płaskie momenty. Dla szukających szybkości proponuje wyciąg około 1000 metrów - da się na nim pojeździć. Obecnie niestety śnieg jest już mokry, gęsty, ciężki - puchu na słowacji nie znajdziemy. Gdy wyjedziemy krzesłem na samą górę jest możliwość zjazdu koło trasy - ale ten freeride jest niestety słaby - nie różni się prawie niczym od zasadniczego zjazdu.

Infrastuktura bardzo dobra - na dole restauracja, u góry dwie mniejsze - pełne obiady, kiełbaski, frytki, surówki, piwko i napoje bezalkoholowe - koszt obiadu z czymś do picia - 10 euro (ten najlepszy, cenię sobie porząde miesko) ;-) Cenniki karnetów na stronie. Jak ktoś lubi na prawdę szybko pojezdzic to obecnie tylko przez pierwsze 2 godzinki - pozniej przy tym sniegu robią się duże muldy - pod koniec istne pole minowe, nawet "twardzi" nie dadzą rady zjechać na maxa. Ludzi dużo ale kolejek brak - jest kilka wyciągów.

Pod stokiem na dole snowpark. Rurka, kilka slidów...nie umiem dokładnie opisać ponieważ od małego nie jestem zainteresowany w tą część snowboardingu...natomiast są dość fajne skocznie - na większej da się wykręcić podwójny backfilp lub ładne 900 chociaż tutaj trzeba się streszczać (nie w moim wykonaniu a szkoda) ;-) Pod snowparkiem i knajpą darmowe leżaki - nie jest ich sporo bo około 15 ale udało się skorzystać. Temperatura klkanaście stopni, wkoło śnieg i miła atmosfera. Na sam snowpark zorganizowany jest mały orczyk - nie trzeba więc jechać krzesłem 2500 metrów do góry żeby do niego dotrzeć :-) Daje to możliwość szybkiej nauki. Przy obecnym mokrym śniegu upadki nie bolą - chociaż raz już w mało udanym locie postanowiłem kupić ochraniacze :P

Jedym z głównych plusów są góry wkoło wyciągu. Tam na prawdę da się podejść te 2 godzinki w górę żeby zrobić 2-3minutowy zjazd...jadąc na krześle widać które zbocza się do tego nadają. Jedne są szerokie i w miarę cywilizowane ;-) inne bardzo wąskie i do tego BARDZO strome - nie ma miejsca na błąd...i kiedy ktoś chce i poświęci czas na dojście - można to zrobić. Żałuję...może następnym razem.

Do tego około 15 km obok mamy Tarzańską Łomnicę.

Użytkownik Muniek edytował ten post 20 March 2012 - 00:40


#2 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 11:49

Byliśmy w Strbskim w poniedziałek, jeśli ktoś chce poczytać relację, zapraszam :
https://www.facebook...88156150&type=3

#3 Ines

Ines

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 February 2013 - 12:26

właśnie wróciliśmy ze Słowacji - trasy zjazdowe w Strbskim Pleso bardzo przypadły mi do gustu, zwłaszcza czerwona ósemka (6-osobowe krzesło) i mini-kosodrzewinowy freeride po jej prawej stronie. warunki na trasach do godz.12 super, później niestety coraz wiecej muld. trasy nr 1 i 2 (wyciąg Solisko Expres - 4-osobowe krzesło) oznaczone jako czerwona fajne, ale raczej łatwe. najbardziej wymagająca trasa to czerwona trójka, ale niestety bardzo krótka (400m). po jej prawej stronie na mapce oznaczony jest snowpark K2 - podczas naszego pobytu dopiero usypywali ogromną hopę, innych przeszkód nie widziałam. co do innych rzeczy - rano udało nam się zaparkować na górnym parkingu, akurat było sporo wolnych miejsc. parking był bezpłatny. pod wyciągami jest parę knajpek, sklepików z pamiątkami itp. itd. dojazd z Tatrzańskiej Łomnicy zajął nam ok.20 min. za 3-dniowy skipass obejmujący Tatrzańską Łomnicę i Strbskie Pleso zapłaciłam 67 Euro (właściciel pensjonatu, w którym spaliśmy wyrobił nam zniżkową TatraCard - bez niej skipass kosztuje 78 Euro). ośrodek w Strbskim Pleso bardzo polecam! ma swój klimat no i te widoki!
I've got the snowboard under my feet, I can fly so high, I can fall so deep...

#4 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2014 - 19:40

Lepsze widoki niż z Kasprowego ?
Jaka długa ... "najdłuższa" trasa ?
To tutaj są te 'oficjalne' trasy freeride ?

#5 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2014 - 21:13

Lepsze widoki niż z Kasprowego ?
Jaka długa ... "najdłuższa" trasa ?
To tutaj są te 'oficjalne' trasy freeride ?

1.Moim zdaniem zdecydowanie nie, kasprowy ma lepsze widoki
2. 2500
3.Hm... chyba nie bardziej bym powiedziała, ze trasy do fr są w tatrzańskiej Łomnicy Skalnaté pleso i tu ruszasz na górę albo na Lomnické sedlo lub Skalnaté pleso - Lomnický štít
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się