Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Pomorskie] Przywidz


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2010 - 20:26

Najważniejsze dane stoku:

* długość 600 m, szerokość 100 m
* sztucznie naświetlany, ośnieżony
* wypożyczalnia sprzętu, serwis

Strona internetowa: http://www.nartyprzywidz.com.pl/

Stok jest długi, ale przez większą część płaski. Są dwa fragmenty, gdzie można się rozpędzić (jakieś może ze 100 m na samym końcu i tyle samo na początku), ale reszta to głównie walka, by się nie zatrzymać. Nawet średni natłok masy ludzkiej, powoduje, że dostanie się na orczyk jest czasochłonne a i sama jego prędkość pozostawia wiele do życzenia (poważnie - szybciej jest skorzystać z transportu nożnego niż czekać na orczyk przy średniej kolejce i wjechać na górę, testowałem ze 4 razy )Mimo tego, ściągają do tego ośrodka (ośrodeczka raczej) rzesze spragnionych fanów białego szaleństwa z pomorza, gdzie większość wzniesień, ponad 100 m n.p.m powoduję ekstazę i dzikie okrzyki radości 8). Generalnie sam stok jest dobrze przygotowany, plusem jest też możliwość zwracania karnetów z niespożytkowanymi punktami. Parę zdjęć poglądowych:

Dołączona grafika
Widok z tzw. przywidzkiego "dachu świata"
Dołączona grafika
I dla fanów "big air" też coś się znajdzie 8)
Dołączona grafika
Orczyk, mimo swojej głupiej nazwy nadal cieszy się wielką popularnością
Dołączona grafika
Tutaj wbrew pozorom nie rozdawałem swojego autografu http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/tongue.gif . kolejki, powód podany wcześniej

#2 Pinio

Pinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 07 February 2010 - 11:31

Byłem raz, zjechałem 2 razy i przestałem, ze względu na to, że 2 razy zatrzymałem się w połowie stoku na jakimś chorym przepłaszczeniu.

#3 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 February 2010 - 01:10

no niestety tutaj szału nie ma... dlatego lepiej bujnąć się do Trzepowa, jakieś 3 km za Przywidzem. ale opisówka miejscówki musiała być >:(

#4 biotop

biotop

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2010 - 23:40

no nie jest to stroma góra, ale na początek super

Załączone pliki



#5 biotop

biotop

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 April 2010 - 18:39

Najlepiej tam przyjeżdżać w tygodniu wieczorem bo jest tam teoretycznie mało ludzi, a w weekend to tam się nie ma co pchać.

#6 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 April 2010 - 21:07

nawet na początek ta górka jest kiepska. ani to się nie nauczysz jeździć bo bardziej skupiać się będziesz na walce o to by się nie zatrzymać. A chyba nie o to w tym sporcie chodzi :jupi2: choć przyznam się, że tutaj właśnie brałem pierwszą swoją instruktorkę snb ale na wypłaszczeniach nie ćwiczyłem a na tym najbardziej stromym odcinku. Osobiście bardziej preferuję Trzepowo :jupi2:
KUBOTA TEAM official rider!

#7 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2013 - 17:01

Hej, zmieniło się coś w Przywidzu? Wywieźli trochę ziemi czy nadal stół? :)

#8 thorel

thorel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2013 - 17:13

Po staremu. Ale muszę przyznać, że ten stok w okolicach trójmiasta lubię najbardziej bo bez problemu można technikę poprawić przed większymi wyjazdami. A problemów z zatrzymywaniem nie ma jak ma się nasmarowaną deskę. A na wypłaszczeniach też trzeba umieć jeździć.

#9 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2013 - 17:16

Dzięki za info! No ja właśnie chcę pracować nad techniką więc może być OK... są tam na miejscu jacyś (dobrzy) instruktorzy czy aranżować wyjazd z kimś z 3m?

#10 thorel

thorel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2013 - 19:33

Jak co roku za szkolenia odpowiada paulski wejdź na stronkę paulski.pl i poczytaj o kadrze. Byłem w tamtym roku na wyjeździe przez z nich organizowanym ludzie byli zadowoleni ze szkoleń. Ale osobiście nie mam kogo polecić bo z ich usług korzystałem kilka lat temu. Może zadzwoń do nich i zapytaj się o uprawnienia instruktorskie ze snowboardu SITS lub PZS z tego co widzę to mają PZS. Ale weź tylko osobę z uprawnieniami.

#11 voy

voy

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 72 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2013 - 21:56

Super, dzięki. Trochę sypie, wolę się przygotować... obdzwonię ich jutro. Boję się tylko weekendu (tłok). :ashamed:

Użytkownik voy edytował ten post 08 January 2013 - 22:03


#12 thorel

thorel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2013 - 22:14

No masz teraz dwa orczyki także nie jest źle. Poza tym jak masz instruktora to wchodzisz bez kolejki. Ale fakt najlepiej w weekend z samego rana kiedy ludzie jeszcze śpią :)

#13 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 January 2013 - 23:32

Od czasu zrobienia zdjęć w pierwszym poście trochę się tam jednak rozwinęło. Potwierdzam - dobrze nasmarowana deska pozwala na spokojny zjazd bez walki. Z tego co widziałem jest tam nawet jakiś snowpark, ale jeszcze nie próbowałem(chyba jeszcze za cienki w uszach na to jestem ;))

#14 grad

grad

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2013 - 14:08

Hej, a jak wygląda z kolejkami w tygodniu ? Zamierzam wpaść tam na kilka dni w lutym.. ale nie chce stać w kolejkach

#15 thorel

thorel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2013 - 16:25

Teraz to jest nieczynne. Ale jak będą ferie i będzie śnieg to pewnie ludzi i w tygodniu będzie sporo.

#16 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2013 - 13:20

Od jutra czynne :) W tygodniu nie zaobserwowałem jakiś dużych kolejek, byłem w grudniu i praktycznie wchodziło się od razu po zjeździe.

#17 one.more.time

one.more.time

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 January 2013 - 14:21

a czy ktos bedzie wybieral sie moze do przywidza?

#18 ticalion

ticalion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 29 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2013 - 12:34

Mały news odnośnie tej lokalizacji. Dowiedziałem się, że jutro(20.01.13 o 11:00) w Przywidzu ma się odbyć jakaś impreza/konkurs jibbingowy snowboard i freeski - Jib Jam(z nagrodami). Wybiera się ktoś?