Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Raven]


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 czesiocs

czesiocs

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 22 January 2010 - 14:02

Jakie są wasze opinie o tej firmie? Czy ktoś ma sprzęt z tej firmy i jak się sprawuje? Proszę o wypowiedzi  :)

#2 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2010 - 15:07

Ja mam. Sprawuje się OK. Ja dałem za cały zestaw 700 zł, więc nie ma co niewiadomo czego oczekwiać po sprzęcie, ale myślę, że jakieś ogromnej różnicy w stosunku do sprzętu za 1000-1500 zł to nie ma.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest raczej średnio. Najgorzej z butami.

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2010 - 15:31

Ja mam. Sprawuje się OK. Ja dałem za cały zestaw 700 zł, więc nie ma co niewiadomo czego oczekwiać po sprzęcie, ale myślę, że jakieś ogromnej różnicy w stosunku do sprzętu za 1000-1500 zł to nie ma.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest raczej średnio. Najgorzej z butami.

A chcesz sie zalozyc? Wystawie Ci cos za 1300 zl i na ravena wiecej nie spojzysz.

#4 czesiocs

czesiocs

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 22 January 2010 - 15:50

Ja też mam zestaw za 950zł RAVEN GRAVY 156cm moja pierwsza deska tak źle mi się nie śmiga. Tylko że nie mam do czego porównać bo tylko na tej jeżdżę. Macie jakieś propozycje dobrych desek w rozsądnej cenie?

#5 Guma

Guma

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 19:01

wszystko zależy co masz na myśli pisząc "rozsądną cenę".
jeśli rozsądna kwota to 1k to znajdzie się sporo sprzętu wyższej jakości niż raven. począwszy od voelkla, przez icona, k2 do endeavora. zwłaszcza teraz gdy zaczynają się powoli przeceny. do tego na allegro można trafić okazję i kupić w miarę tanio czy to signala czy never sumera. trzeba tylko uważać, żeby nie wpakować się w jakiś szrot. sam jakiś czas temu przewertował kolekcję, bodaj ride'a, 5 sezonów wstecz i nie odnalazłem desek, które były wystawiane jako nówki-jeszcze zafoliowane
co do konkretnych modeli to wystarczy, że wejdziesz na stronę marcina07 czy motyla i na pewno znajdziesz coś ciekawego. opisy sprzętu są wyjątkowo dokładne

#6 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2010 - 19:58


Ja mam. Sprawuje się OK. Ja dałem za cały zestaw 700 zł, więc nie ma co niewiadomo czego oczekwiać po sprzęcie, ale myślę, że jakieś ogromnej różnicy w stosunku do sprzętu za 1000-1500 zł to nie ma.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest raczej średnio. Najgorzej z butami.

A chcesz sie zalozyc? Wystawie Ci cos za 1300 zl i na ravena wiecej nie spojzysz.

Jak będzie kiedyś taka możliwość to chętnie porównam zestaw ravena za 700 zł z zestawem za 1300 zł i sprawdzę czy różnica między nimi jest ogromna.

#7 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 21:47

optics... juz niedługo... już niedługo 8)

#8 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 21:49

BTW wczoraj Maryc sie zalogowal na forum....
Ciekawe kiedy przyjdzie adhan... 8)

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 21:53

OT marpyc zalogował sie na zaproszenie ... notebene moje ...

#10 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 22:23

Aaaa....wszystko jasne...niech i tak bedzie....... ;D

#11 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 22:52

a powiazane jest to z tym ze moze bedzie mozliwosc zweryfikowania w praktyce słow marpyca odnosnie desek ravena w szerszym gronie ( jako jedna z kilku )

#12 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2010 - 22:53

optics... juz niedługo... już niedługo ;D

Hope so
Wszystko zależy od dojazdu.

#13 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 25 January 2010 - 11:00

Jutro sie rozpisze o tych deseczkach :) Dostalem je od marpyca na tygodniowy wyjazd do testow. Na 100% nie mozna ich zaliczac jako 'no name'. Bylo ze mna 2 kumpli, pierwszy rok na deskach, jeden smigal na stroke drugi na raven gravy, postepy poczynili identyczne, po podmienieniu desek nie odczuli jakichs wiekszych roznic, tzn kazdy twierdzil ze na tej drugiej jezdzi im sie delikatnie gorzej (czyli tej na ktorej sie nie uczyli). Ja jutro ide bezposrednio porownac obie deski stroke i gravy i napisze dokladne roznice, ktore uda mi sie wyczuc :) narazie powiem tak gravy ma przewage cenowa i jest super na pierwsze dwa lata jazdy, stroke drozszy, natomiast wydaje sie byc bardziej stabilny przy szybkiej jezdzie co pozwala wycisnac z niego jeszcze dodatkowy rok frajdy. Wiec jesli ktos chce podlapac technike i kupic za 2 lata deske ukierunkowana w jakis konkretny styl jazdy to deski Raven sa bardzo rozsadnym wyborem za taka cene.

#14 czesiocs

czesiocs

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 25 January 2010 - 12:05

Ja jutro ide bezposrednio porownac obie deski stroke i gravy i napisze dokladne roznice, ktore uda mi sie wyczuc

No to czekam na porównanie. Bo mam Ravena  gravy i chętnie poczytam opinie. Możesz też zrobić porównanie z innymi markami jak się sprawuje podłóg innych. Też jutro śmigam na stok z moim deseczką  :)

#15 czesiocs

czesiocs

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 30 January 2010 - 17:35

Jutro sie rozpisze o tych deseczkach

I co z tym rozpisaniem? Jak się sprawują?

#16 jachimek

jachimek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 01 February 2010 - 17:57

No coz, troszke mi sie plany pozmienialy ze wzgledu na kilka roznych sytuacji ale w koncu udalo sie objezdzic obie deski (stroke i gravy). Powiem tak, widac ze voelkl jest firma z wiekszym doswiadczeniem, deska wypadla przy gravy poprostu lepiej. Obie deski jakos super nie przypadly mi do gustu bo nie sa to ani deski do szybkich zjazdow na kreche w dol stoku (nie czulem sie na nich tak stabilnie jak na mojej desce technine oraz jak na poprzednim simsie aczkolwiek obie deski byly duzo twardsze) ze wzgledu na swoja kierunkowosc niezbyt nadaja sie do FS. Te deski to nic wiecej i nic mniej niz zwykle deski dla poczatkujacych. O stroke powiedzial bym ze jest wzorem przyzwoitosci. Po zapieciu jej i zaliczeniu kilku zjazdow nie zaskakuje niczym szczegolnym, latwa inicjacja skretu, przyzwoite trzymanie na krawedzi, przy jezdzie na kreche czuc utrate stabilnosci. Teraz gravy, ta deska tez w moim odczuciu jest poprostu przyzwoita. Ma mniejszy flex niz stroke przez co mi mniej spasowala, deska reaktywna ale niestety czuc wszysciutko pod nogami przy szybkiej jezdzie.

Jesli chodzi o spor z poprzedniego forum miedzy morganem i marpycem, po tych testach powiem, ze obie deski sa bardzo dobrym wyborem dla poczatkujacych. Czuc ze voelkl ma wieksze doswiadczenie w tej branzy niz raven, aczkolwiek deska marpyca niewiele brakuje do stroke. Mysle ze osobie, ktora jest pierwszy dzien na desce mogla by nawet bardziej przypasowac ze wzgledu na cienki rdzen, malutka wage i spora reaktywnosc. Za to osobie, ktora juz troche jezdzi ale szuka deski rekreacyjnej na pare lat (zalozmy ze poprostu zalicza raz do roku tygodniowy wyjazd) bardziej spasowal by stroke. Natomiast zadna z tych desek nie zaspokoi wymagan osoby, ktora spedzila bardzo aktywne dwa sezony na desce.