Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Decha Do Szybkiej Jazdy, (Średnio ) Zaawansowany


35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sicu

Sicu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 02 March 2012 - 09:18

Yo!

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę...

Pathron fr odpadł w przedbiegach, na oku mam jeszcze Nideckera Prime 2010 w niskiej cenie.
Szukam Dechy głównie ( 95% ) do szybkiej jazdy po trasach, w mniejszym stopniu poza trasami.

Skłaniam się w stronę w miarę twardego cambera, macie jakieś podpowiedzi? Jak chodzi ten Nidecker? Czy szukać czegoś innego kompletnie.

Pozdro!

185 cm
90/85 kg
staż 7/8 lat

Poprzednia decha Hammer logo Wide 163 cm i Burton Jeremy Jones 2009 155 cm.

#2 misfit :D

misfit :D

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 78 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2012 - 09:47

voelkl coal :)
  • Sicu lubi to
Slipek xD

#3 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 March 2012 - 10:22

Coal do jazdy poza trasą ?
Może Burton Custom X
Albo np. Never Summer Raptor :excited:
  • Sicu lubi to

#4 Sicu

Sicu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 02 March 2012 - 10:29

Custom za drogi jak na razie;]

Ktoś coś wie o Nideckerze?

za 750 zł 158cm Prime 09/10 mam do kupienia.

Użytkownik Sicu edytował ten post 02 March 2012 - 11:00


#5 misfit :D

misfit :D

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 78 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2012 - 11:01

chodziło mi że na stok :P
a k2 gyrator bodajże ??
  • Sicu lubi to
Slipek xD

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 March 2012 - 11:12

Może Burton Custom X


CSTMX to napinki śrenio się nadaje.
Sztywne to ale jazda na tym na krawędzi nie do końca jest idealna.
Powoli zaczynam rozumieć punkt widzenie Morgana.
Sam mam CSTMX i coraz rzadziej na nim śmigam. Ta deska to raczej twarda FS na pipe i duże chopy.
  • Sicu lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2012 - 11:49

CSTMX to napinki śrenio się nadaje.
Sztywne to ale jazda na tym na krawędzi nie do końca jest idealna.
Powoli zaczynam rozumieć punkt widzenie Morgana.
Sam mam CSTMX i coraz rzadziej na nim śmigam. Ta deska to raczej twarda FS na pipe i duże chopy.

Prodish, to co wg ciebie jest idealne do napinki na krawędziach z opcją wyjazdu pzoa trasę?
  • Sicu lubi to
no board no fun!

#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 March 2012 - 12:53

Prodish, to co wg ciebie jest idealne do napinki na krawędziach z opcją wyjazdu pzoa trasę?


no jeszcze takiej deski nie miałem pod nogami co by spełniała w 100% takie oczekiwania ale śmiganie na różnych deskach podpowiada że

- fajnie jak by to było w miarę sztywne ale bez przesady - flex 6 (w skali 1-10)
- jak ma być tylko do napinki i poza trasę to może być trochę dłuższe
- fajnie jak by miało Rockera co by było łatwiej w puchu

pewnie jakiś AM rocker z jakimś patentem na krawędź co by trzymała się lodu.

no ale tu się zaraz pojawia pytanie ile tej napinki a ile tego puchu ?

dobrze że ja takiej deski nie szukam - ja już mam co chce :jupi2: :jupi2:
  • Sicu lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 Sicu

Sicu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 02 March 2012 - 15:24

no jeszcze takiej deski nie miałem pod nogami co by spełniała w 100% takie oczekiwania ale śmiganie na różnych deskach podpowiada że

- fajnie jak by to było w miarę sztywne ale bez przesady - flex 6 (w skali 1-10)
- jak ma być tylko do napinki i poza trasę to może być trochę dłuższe
- fajnie jak by miało Rockera co by było łatwiej w puchu

pewnie jakiś AM rocker z jakimś patentem na krawędź co by trzymała się lodu.

no ale tu się zaraz pojawia pytanie ile tej napinki a ile tego puchu ?

dobrze że ja takiej deski nie szukam - ja już mam co chce :jupi2: :jupi2:



90% napinki;] możliwosc jazdy w puchu, rocker? Mam sentyment do camberów, rocerka nie próbowałem...

Coś możesz polecić? Najlepiej nie drogiego bo kiepsko z kasą chwilowo;/

Da się dorzucić coś żeby trochę pofreestylować w jeździe?

#10 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2012 - 11:43

To ja z doświadczenia mogę polecić Palmera Carbon Circle. Jezdziłem na nim 3 sezony i byłem zachwycony. Decha bezkompromisowa, bardzo twarda. Świetnie trzyma w skręcie, slizg ( jeśli się o niego dba ) jest megaszybki. Daje to desiwo w cholerę frajdy z jazdy. Jezdziłem na różnych tego typu deskach, ale ani Nitro Pantera, ani Nidecker Eliminator nie jeżdżą tak dobrze jak PCC. Tyle, że ta decha raczej nie wybacza, na dużych muldach czy nierównościach jezdzi się ciężko, w puchu trzeba się bardzo namęczyć, do parku nie radzę wjeżdżać ;) Obecnie nieprodukowana, ale można trafić czasem 2-3 latki w folii za dobrą kasę.
  • Sicu lubi to

#11 edzio

edzio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2012 - 00:09

Cześć
a może Voelkl Spade 12
FS/All Mountain - Flex:5
Delikatny rocker
  • Sicu lubi to

#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2012 - 08:16

90% napinki;] możliwosc jazdy w puchu, rocker? Mam sentyment do camberów, rocerka nie próbowałem...

Coś możesz polecić? Najlepiej nie drogiego bo kiepsko z kasą chwilowo;/

Da się dorzucić coś żeby trochę pofreestylować w jeździe?


90% napinki plus trochę FS na stoku.

miałem to samo i ...... kupiłem Burton Joystick.
Deska AM z Rockerem. I jestem zadowolony - jak bym nie miał innych desek najprawdopodobniej byłaby to ta deska.
z używanych takie oczekiwania spełniałby też Custom V-Rocker. Jest Twardszy od Joysticka i jest kierunkowa.
produkowany był tylko w 2010.
Poszukaj na Allegro czasami się pojawiają. Myślę że ta deska by ci podeszła.
  • Sicu lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#13 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2012 - 19:35

Cześć
a może Voelkl Spade 12
FS/All Mountain - Flex:5
Delikatny rocker



Mam tą deskę i do szybkiej napinki po stoku to się ona średnio nadaje. Fajnie się na niej szybko jeździ jak są dobre-bardzo dobre warunki. Jest dosyć miękka, więc jazda po nierównym stoku nie należy do przyjemności.

Użytkownik ple edytował ten post 04 March 2012 - 19:37

  • Sicu lubi to

#14 Sicu

Sicu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 04 March 2012 - 23:05

Dzięki za odpowiedzi.

Prawie wszyscy polecają różnorakie rockery, a ja jakoś nie jestem przekonany, że da się na tym dobrze zap....bardzo szybko i stabilnie jeździć. Co ma takiego rocker, żeby w niego inwestować zamiast cambera?

#15 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2012 - 23:12

Dzięki za odpowiedzi.

Prawie wszyscy polecają różnorakie rockery, a ja jakoś nie jestem przekonany, że da się na tym dobrze zap....bardzo szybko i stabilnie jeździć. Co ma takiego rocker, żeby w niego inwestować zamiast cambera?


Powiem Ci kolego, że też nie byłem do rockera przekonany i wątpiłem w stabilność tak skonstruowanych desek. Jednak po przesiadce na Rome Postermania stwierdzam, że nigdy więcej dechy bez rockera. W porównaniu do polecanego przeze mnie wyżej Palmera CC, jazda na Postermanii to czysta przyjemność, w którą wkładam duuuuuuużo mniej wysiłku, a decha wgryza sie w stok bardzo fajnie. Nie odczuwam też jakiegoś strasznego zmniejszenia stabilności przy dużej prędkości i wykonywaniu ciętych, na twardych stokach też jezdzi mi się dobrze, choć uczciwie przyznaje, że na tej desce śmigam dużo wolniej niż na Palmerze. Tak czy siak, jeśli nie mialeś nigdy pod nogami Rockera, to zdecydowanie spróbuj. Być może nie każdemu taka przesiadka przypadnie do gustu, jednak zdecydowanie warto dać rockerowi szanse.
  • Sicu lubi to

#16 Sicu

Sicu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 04 March 2012 - 23:27

Powiem Ci kolego, że też nie byłem do rockera przekonany i wątpiłem w stabilność tak skonstruowanych desek. Jednak po przesiadce na Rome Postermania stwierdzam, że nigdy więcej dechy bez rockera. W porównaniu do polecanego przeze mnie wyżej Palmera CC, jazda na Postermanii to czysta przyjemność, w którą wkładam duuuuuuużo mniej wysiłku, a decha wgryza sie w stok bardzo fajnie. Nie odczuwam też jakiegoś strasznego zmniejszenia stabilności przy dużej prędkości i wykonywaniu ciętych, na twardych stokach też jezdzi mi się dobrze, choć uczciwie przyznaje, że na tej desce śmigam dużo wolniej niż na Palmerze. Tak czy siak, jeśli nie mialeś nigdy pod nogami Rockera, to zdecydowanie spróbuj. Być może nie każdemu taka przesiadka przypadnie do gustu, jednak zdecydowanie warto dać rockerowi szanse.



Palmera polecasz bo sprzedajesz?;p

Na nim raczej się nie pobawię, bo nawet lekkiego fsowego zacięcia w tej desce nie widzę;p

#17 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2012 - 23:34

Palmera polecasz bo sprzedajesz?;p

Na nim raczej się nie pobawię, bo nawet lekkiego fsowego zacięcia w tej desce nie widzę;p


Palmera sprzedałem niedawno, polecam z doświadczenia i 3 fajnych lat na tej desce ;)
  • Sicu lubi to

#18 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 05 March 2012 - 13:55

Prodish, to co wg ciebie jest idealne do napinki na krawędziach z opcją wyjazdu pzoa trasę?


Majk do mocnej napinki i do jazdy poza trasa nadaje sie T6/T7 burka
Decha niesamowicie stabilna przy duzych predkosciach - samaw sobie wąska :)

Co do cstn x - to sie ProDish nie zgodze ze nie daje rade przy wiekszych predkosciach :P dlugo mi sluzyla a jezdze szybko gdyż lubie za***rdalać :hahaha2:

Niemniej jednak cstm x jest jak dla mnie najlepszym kompromisem - ale jak kolega powiedzial nie ten pulap cenowy.

17-18 marca beda mini testy z aDECHAde.com podczas MPI w zielencu wiec jak mozesz to wpadnij i sam poobjezdzasz.

Widzisz. kazdy z nas ma inne preferencje i to co dla jednego jest de best dla drugiego niekoniecznie

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#19 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2012 - 17:35

Co do cstn x - to sie ProDish nie zgodze ze nie daje rade przy wiekszych predkosciach :P dlugo mi sluzyla a jezdze szybko gdyż lubie za***rdalać :hahaha2:

Niemniej jednak cstm x jest jak dla mnie najlepszym kompromisem - ale jak kolega powiedzial nie ten pulap cenowy.


napisze to inaczej.
Wg. mnie Cstmx daje radę przy szybkiej jeździe na krawędzi ale na moim Ride No.4 lepiej deska jedzie, tj. lepiej, łatwiej idzie na krawędzi.
CSTMX to wszechstronna deska dla zaawansowanego - każdemu proponuje sprawdzić :mrgreen:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#20 Sicu

Sicu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 07 March 2012 - 16:16

napisze to inaczej.
Wg. mnie Cstmx daje radę przy szybkiej jeździe na krawędzi ale na moim Ride No.4 lepiej deska jedzie, tj. lepiej, łatwiej idzie na krawędzi.
CSTMX to wszechstronna deska dla zaawansowanego - każdemu proponuje sprawdzić :mrgreen:



Co do tego custom x'a to sa podzielone zdania....jedni mówią, że za***iście jeździ, drudzy, że za sztywna ciężka i w ogóle fuj. A to był mój pierwszy typ w sumie;p tylko cena mnie lekko odstraszyła.

Użytkownik Sicu edytował ten post 07 March 2012 - 16:17