Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Śrubki


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2010 - 00:22

Witam wszystkich!

Jako, że zgubiłem ostatnio jedną śrubkę do wiązań pojawia się pytanie - czym różnią się te sprzedawane jako "do wiązań" od zwykłych śrub o takich samych parametrach? Mogę bez problemu pójść do sklepu i dokupić taką śrubę ( i ze trzy na zapas ;D )? Bo 25 zł na allegro za komplet 8 śrub z podkładkami troszkę mnie przeraża...


Pozdrawiam i mam nadzieje, że zawitam tutaj na dłużej! ;D

#2 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 22 January 2010 - 09:17

Do wiązań nie mogą być zwykłe śrubki, muszą być takie o zwiększonej wytrzymałości. Na łebku mają literki i są wykonane ze stali nierdzewnej. Dlatego są drogie. ;D
pzdr

#3 CKRT

CKRT

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 22 January 2010 - 09:47

Poszukaj w marketach budowlanych typu Castorama/Nomi/Praktiker. Ja kiedyś tam kupiłem śruby do wiązań za jakieś grosze i problemu z nimi nie ma żadnego.

#4 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2010 - 10:00

te do wiązań zazwyczaj mają jeszcze plastki wzdłuż gwintu, lub gwint uciaprany w farbie, co by się nie odkręcały. Sprawdź jeszcze długość gwintu .

#5 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2010 - 13:20

Jak ma w domu kobietę, to lakier do panokci załatwi sprawę, ew. jak jest pewien kątów i stance, to Loctite'm je :)

#6 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 15:56

wczoraj w decatlonie widzialem taki komplecik srub:)bodajrze 19 zl za komplet nie wiem tylko jakiej dlugosci;)

#7 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2010 - 16:06

Też widziałem te w decathlonie, tylko nigdzie na opakowaniu nie było napisane jaka długość...
A to uciapanie w farbie poważnie coś pomaga w nieodkręcaniu?:P

#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2010 - 17:21

Te niebieskie to nie farba tyko środek typu loctite
można to kupić na allegro - środek to zapobiegania odkręcaniu się śrubek stosowany wszczędzie tam gdzie są naprężenia/drgania

u Burka jest szczelina w śrubkach i tam wklejony miękki plastik i tez działa

#9 dario

dario

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2010 - 18:19

ja jak pogubilem kupilem w pierwszym lepszym metalowym gwint git tylko glowa wieksza jest ale rwgo sie nie czuje pod butem

#10 kate

kate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 January 2014 - 17:26

PODBIJAM TEMAT: W tym sezonie ktoś gdzieś śrubki pasujące znalazł po taniości (w Leroy nie dopasowałam) i skąd podkładki "karbowane" można wziąć?
It's the first day of the rest of your life

#11 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 January 2014 - 18:40

Kate, kup w sklepie snowboardowym. Jak napisał dodi śruby są o podwyższonej wytrzymałości i nierdzewne. Jak kupisz zwykłe na pewno zardzewieją i potem ich nie odkrecisz. Dla bezpieczeństwa Twoich nóg muszą to być lepsze śruby. Do tego w setach sprzedawane są z podkładami, które rownież zapobiegają samoczynnemu odkręcania się.
Jeśli śruby się poluzują to zniszczą gwinta w desce i albo będziesz musiała ją naprawiać albo wyrzucić.
Nie żałuj kilkunastu złotych bo dołożysz do hobby dużo więcej.
Pozdr, g

#12 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 January 2014 - 19:26

W Castoramie bez problemu kupisz śruby z nierdzewki (nie ocynkowane ! tylko ze stali nierdzewnej !)
W jednej z desek od 3 sezonów jeżdżę na takich śrubkach i dalej wyglądają tak samo i jestem pewny, że nie zardzewieją ani nie pękną.
Zwiększona wytrzymałość? bez przesady, prędzej pasek pójdzie niż śrubka. Burek na dwóch montuje wiązania, to cztery mają nie dać rady? szczególnie, że śruby ze stali nierdzewnej to już nie jest najniższa klasa wytrzymałości.
Nie odkręcają się (chyba, że za słabo przykręcisz albo gwint w insercie jest zmęczony) a jak jest z tym problem to pierwszy lepszy 'klej' do gwintów albo po taniości lakier do paznokci.

Jedynie problemem może być odpowiednia długość śruby, w castoramie najkrótsze to chyba 16mmm, ja musiałem docinać.

Z podkładkami już gorzej, w castoramie/praktikerze/leroyu nie widziałem odpowiednich. Jest szansa, że w typowym sklepie metalowym takie znajdziesz, ważne żeby ze stali nierdzewnej.

wydać 4pln za 8 śrubek w casto i chwilę pobawić się piłką i pilnikiem a wydać >20 na 'firmowe' niech każdy sam zadecyduje jak woli
ważne, żeby nie kupować zwykłych albo ocynkowanych tylko nierdzewki.

#13 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 January 2014 - 20:08

Kate
Jak widzisz zawsze jest wybór: dwie dyszki za 8 śrubek z podkładkami i dojazd do sklepu lub pięć złociszy za paczkomat albo casto, imadło, piłka, pilnik i dojazd. No pozostaje podkładek poszukać.


#14 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 20:21

Szybka akcja - worek foliowy/taśma przeźroczysta/izolacja, traktujemy kuchenką gazową/zapalniczką, przykręcamy i pięknie trzyma. Robiliśmy tak przy deskorolkach jak nie było pod ręką nakrętek samokontrujących, dawało radę jak cholera! Polecam jak nie mamy niczego pod ręką :)

#15 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 January 2014 - 22:08

Neox, dobry pomysł choć ja bym sobie bardziej sprawę skomplikował/uprościł? Stosując odpowiednią koszulkę termokurczliwą:(
Tylko panowie czy nasza kate ma wykształcenie techniczne albo jej hobby to majsterkowanie? Jeśli tak to szacun. A jeśli nie?
Na jej miejscu zrobiłbym tak: wysłał chłopaka po pizzę i piwo za jego kasę oczywiście i kupił śrubki w sklepie i w sumie kate wyjdzie na tym do przodu. Szybko, łatwo i przyjemnie:)


#16 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 23:11

@grzeg, koszulka jak najbardziej! :D my sobie radziliśmy tym co się miało w plecaku/znalazło na miejscówce :D Da radę! ;)

#17 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 23:11

Ja mam w pokrowcu na deskę taśmę teflonową do rur. W każdym markecie budowlanym albo w sklepie hydraulicznym do kupienia. Małe to, tanie wszędzie się zmieści. Nawijam kilka warstw na gwint i wkrecam w insert.

#18 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 23:19

ale to wszystko raczej jednorazowe rozwiązania.
np na testdrivie gdzie parę razy dziennie przekładasz wiązania raczej się nie sprawdzi :P

#19 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 23:35

ale to wszystko raczej jednorazowe rozwiązania.
np na testdrivie gdzie parę razy dziennie przekładasz wiązania raczej się nie sprawdzi :P


Ale na testdrive pojeździsz kilka h a na swoim secie cały sezon, w tym pierwszym przypadku jest małe prawdopodobieństwo że popuści gwint jeśli został odpowiednio dokręcony :)

#20 kate

kate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 13 January 2014 - 16:17

Za patenty dziękuję. Bawię się ustawieniami wiązań nie tylko na testach sprzętu ale również w zalezności od warunków i jazdy w danym dniu. Patenty sklejające odpadają :)

A problem z kupieniem zestawu w sklepie snb mam taki, że nie znalazłam jeszcze śróbek odpowiedniej długości. Mam wiązania Ride póki co i do nich pasują jakieś dziwnie krótkie śróby. Chwilowo uratowali mnie panowie z serwisu skiteamu... Ale i tak wizyta w sklepie metalurgicznym (czy jak się nazywa sklep śróbkowy) wydaje się być nieunikniona...
It's the first day of the rest of your life



Dodaj odpowiedź