Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Projekt Help :D


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2012 - 10:11

Czyli możecie sprawić, że poznacie przyszłego konstruktora wiązań :D (żartuję, choć to fajna praca byłaby :D)
Więc sprawa "kształci" się następująco. Studiuję inżynierię biomedyczną i niesamowicie najarał mi się projekt pracy nad fizyką ruchu w sporcie. Zauważyłam, że osobom , które mają problem ze stawem skokowym (jakikolwiek problem) duży dyskomfort sprawia jazda na desce. I zaświecił mi się w głowie pomysł. A co gdyby wzbogacić (albo chociaż spróbować, bo nie zawsze wszystko się udaje) wiązania w jakieś systemy wspomagające, stabilizujące staw skokowy podczas jazdy? odciążające go, albo w inny sposób przenoszące obciążenia?
Wszystko pięknie ładnie ale na początek żeby cokolwiek obczaić trzeba mieć jakąś bazę wiedzy na temat aktualnych wiązań, materiałów rozwiązań w nich zastosowanych itp itd. No i tu właśnie prośba.
W internecie (wszechogarniającej śmieciowni) cięzko dorwać coś wartościowszego. Jeśli ktoś ma dostęp do takich info, ma gdzieś coś co mogłoby się jakkolwiek przydać, widział gdzieś jakiś portal/blog/stronkę o takim temacie, kontakt do kogoś (nawet z zagranicy) kto się w tym orientuje i byłby skłonny poświęcić parę maili zielonej w tej kwestii (i przeuroczej.... no dobra, wiemy że to ściema >_<) studentce, to byłabym w siódmym niebie. Zdaję sobię sprawę, że dorwanie jakiś schematów czy choćby materiałów które docierają do sprzedawców, graniczy z cudem ale jakaś iskierka nadziei się we mnie tli :D
Więc ładnie proszę o wszelkie informację (i modlę się żeby ten post nie umarł śmiercią naturalną).

Na przypale albo wcale:D


#2 Shoox

Shoox

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 409 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 21 February 2012 - 14:38

Wiązania posiadają jakieś podkładki, które tłumią drgania w celu właśnie zmniejszenia obciążenia. Plan masz Zuzia ambitny więc życzę Ci powodzenia ! :D

#ehschool


#3 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 February 2012 - 15:20

wedgie :)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#4 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 February 2012 - 17:50

tak tak, podkładki są, ale one tłumią drgania, a ja myślę o czymś bardziej w kierunku mechanicznego "ubezpieczenia" stawu, coś pokroju ortezy ale o mniejszych gabarytach....

Na przypale albo wcale:D


#5 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 February 2012 - 20:50

A nie sądzisz że już sam but i wiązanie to to już całkiem solidny stabilizator stawu skokowego?
Ewentualnie co można jeszcze zrobić, to spróbować zintegrować but wewnętrzny z jakimś dodatkowym stabilizatorem:
www.google.pl/search?hl=pl&q=stabilizator+stawu+skokowego&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch

Użytkownik ple edytował ten post 21 February 2012 - 20:53


#6 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2012 - 14:55

A nie sądzisz że już sam but i wiązanie to to już całkiem solidny stabilizator stawu skokowego?
Ewentualnie co można jeszcze zrobić, to spróbować zintegrować but wewnętrzny z jakimś dodatkowym stabilizatorem:
www.google.pl/search?hl=pl&q=stabilizator+stawu+skokowego&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch

No najwidoczniej nie jest to wystarczający stabilizator skoro sporo ludzi się skarży. integracja buta to też nie głupi pomysł ale wtedy but zapewne byłby większy co znów powoduje że wiązanie też jest większe, czyli znów - nie uniwersalne i znów potrzebna jest modyfikacja. a nie o to chodzi żeby multiplikować zmiany, chodzi o funkcjonalą prostotę. No ale nadal żadnych konkretnych wiadomości o wiązaniach.

Na przypale albo wcale:D


#7 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2012 - 15:28

Heh ;-) Funkcjonalna prostota, gdyby to takie trywialne było to już dawno ktoś by coś przygotował.

Sam mam problemy z kostkami, swego czasu miałem poważne skręcenia 2-3 razy do roku, potrafi mi się kostka ładnie podwinąć na minimalnie nierównej powierzchni, ale jakoś nie odczuwam dyskomfortu na desce. Wręcz przeciwnie, w butach snb czuję się wyjątkowo pewnie i bezpiecznie i nie muszę pilnować się jak chodzę po nierównym.

#8 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2012 - 09:13

Heh ;-) Funkcjonalna prostota, gdyby to takie trywialne było to już dawno ktoś by coś przygotował.


nigdy nic ie wiadomo, może patrzy się nie w tym kierunku co trzeba.

Sam mam problemy z kostkami, swego czasu miałem poważne skręcenia 2-3 razy do roku, potrafi mi się kostka ładnie podwinąć na minimalnie nierównej powierzchni, ale jakoś nie odczuwam dyskomfortu na desce. Wręcz przeciwnie, w butach snb czuję się wyjątkowo pewnie i bezpiecznie i nie muszę pilnować się jak chodzę po nierównym.

Poważne skręcenia 2-3 razy do roku mówisz? hym jakoś mi to dziwne brzmi, bo ludzie ze skręconymi stawami są wyrzuceni "z obiegu" co najmniej na sezon a skręcenie nie raz jest poważniejsze niż złamanie. ale skoro tak twierdzisz pewnie tak jest każdy jest inny. (zależy jeszcze czy skręcenie rozumiesz tak jak rozumieją to ortopedzi, czy raczej jako kontuzję). No jak na razie jesteś pierwszą osobą, której po poważnej kontuzji wystarcza but. Skoro jesteś jednak jednostką jak na razie temat nadal ma sens.
No i nie dotyczy "własnych odczuć" choć te są mile widziane ale głównie sprzętu o jakim nadmieniłam na początku

peace&chill

Na przypale albo wcale:D


#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 February 2012 - 09:39

dobrze dopasowany but i dobrej jakości jest wystarczający aby zabezpieczyć stawy skokowe...sam miałem kilka lat temu kontuzję zerwanie torebki stawowej...do dzisiaj co jakiś czas odnawia mi się...właśnie nie całe dwa tygodnie temu znowu walczyłem z nogą (przy okazji...maść ketonal zrobili na receptę Dołączona grafika )...dla osób które mają problemy z stawami polecam kupować buty o większym fleksie i bardzo dobrze dopasowane!

pzdr...