Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Do Butteringu I Freestylu


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 February 2012 - 11:35

Witam
Chciałbym kupić drugą deskę do butteringu i freestylu bardziej buttering bo aktualnie posiadam burton blunt 159w i średnio da się na niej jakieś butterki zrobić myślałem nad
nitro haze 154cm
DC PBJ 2012 153cm
Technine Enforcer 152.5cm
może inna ?
i moje pytanie jest takie która z tych desek będzie najlepsza
z góry dziękuję

Użytkownik lukasz1086 edytował ten post 05 February 2012 - 11:36


#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 February 2012 - 12:13

Witam
Chciałbym kupić drugą deskę do butteringu i freestylu bardziej buttering bo aktualnie posiadam burton blunt 159w i średnio da się na niej jakieś butterki zrobić myślałem nad
nitro haze 154cm
DC PBJ 2012 153cm
Technine Enforcer 152.5cm
może inna ?
i moje pytanie jest takie która z tych desek będzie najlepsza
z góry dziękuję


Z tych desek co podałeś zdecydowanie wybrałbym Haze, ale jeśli chodzi o deskę DC PBJ to niestety nie miałem do czynienia z tą deską, więc moje porównanie może być tylko między haze a technine...druga sprawa ja śmigałem na Haze w camberze a tego roczny jest podobno już we flacie, więc też będzie jakaś różnica...poleciłbym Ci Park Rockera ale ta deska jest na tyle nie typowa, że nie wszystkim leży...dobrym kompromisem dla Park Rckera jest Light Rocker, trochę mniejszy rocker, sztywniejszy ale za to z lepszym popem....Możesz zobaczyć jeszcze Rome Artifacta...w każdym razie dużo zależy na jakim poziomie jesteś zaawansowania w tym buttering...jeśli początkujący to lepiej żeby była jak najmiększa w tedy pop aż tak dużego znaczenia niema...jeśli jesteś już bardziej zaawansowany szukaj troszkę sztywniejszych z lepszym popem:)

pzdr...



#3 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 February 2012 - 15:32

raczej dopiero zaczynam zabawę z butteringiem a co myślicie o burton blunt tylko w dł 151cm ma on flex 3. Będzie duża różnica w miękkości między 159w a 151 mam okazję kupić w dobrej cenie. A może coś z używek bo signal jest poza moim budżetem a o używanego signal park rockera trudno

#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2012 - 20:08

PBJ jest mega mieki, miedzy wiazaniami plaski, dopiero poza nimi idzie rocker. Co oznacza,ze deska jezdzi niezle na stoku w porownaniu do desek typowo buterowo-freestylowych. Na pewno sie nie zawiedziesz jesli chodzi o Twoje potrzeby. Przy tym cena tej deski jest mega atrakcyjna jak na jakosc/markę/technologię.

#5 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2012 - 12:03

a co powiecie o ADAPT Icon 153 rocker nada się do butteringu bo jest w fajnej kasie

Użytkownik lukasz1086 edytował ten post 06 February 2012 - 12:03


#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2012 - 14:07

a co powiecie o ADAPT Icon 153 rocker nada się do butteringu bo jest w fajnej kasie

Adapt do butterów jest dość dobrą propozycją, w porównaniu do Technine jest miększy i ma większego rockera :) z resztą desek nie miałem doczynienia :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#7 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2012 - 23:06

czy duża różnica będzie w miękkości między adapt icon 153 flex 4 a burton blunt 159w flex 3 bo nie chciałbym kupić drugiej twardej deski. A tak w ogóle to chyba adapt icon 153 będzie najbardziej miękki z tych wszystkich desek i najlepszy pod butterki tak mi się wydaje

Użytkownik lukasz1086 edytował ten post 06 February 2012 - 23:07


#8 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 February 2012 - 00:22

czy duża różnica będzie w miękkości między adapt icon 153 flex 4 a burton blunt 159w flex 3 bo nie chciałbym kupić drugiej twardej deski. A tak w ogóle to chyba adapt icon 153 będzie najbardziej miękki z tych wszystkich desek i najlepszy pod butterki tak mi się wydaje


według katalogu technine ma flex 2 lub 3 co jest lekką pomyłką :) Porównywałem właśnie technine który ma teoretycznie flex 2 z adaptem który ma flex 4 odczunia ? adapt dużo lepie sie giął

czy poczujesz różnice ? myśle że tak jednak nowa deska będzie sporo krótsza a w przypadku adapta zapewne i miększa :)

edit.
żeby nie było że tak chwale tego adpata :)
Na technine też da się smarować :)
moje wideło

Użytkownik kortas edytował ten post 07 February 2012 - 00:25

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 February 2012 - 09:31

Zobacz sobie Academy Propagandę RC jak chcesz coś co się banalnie gnie, sporo dobrych chłopaków na tym jeździ ;)

#10 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2012 - 15:28

mam jeszcze takie pytania dotyczące rome artifact 150 cm 2009
czy ta deska jest w camber czy rocker
z czego ma krawędzie stalowe czy jakieś inne bo takie ciemne się wydają
i czy ta deska nada się do butteringu bo flex ma chyba niski

#11 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2012 - 18:39

wydaje mi się że to był camber z miedzianymi krawędziami, do butteringu sie nada bo jest bardzo miękki

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#12 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2012 - 18:43

znalazłem że ma krawędzie ze stopu mosiądzu. A wiecie jaka jest trwałość takiej krawędzi i jak ona trzyma w porównaniu do zwykłej ?

#13 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 February 2012 - 20:33

Kupiłem adapt icon 153 tak to deska super tylko jak próbuje butterki to deska wyjeżdża mi z pod nóg i zastanawiam się czy to z braku umiejętności czy z czegoś innego to wynika bo w blunt tego nie miałem.
Mam jeszcze jedno pytanie jaki stance będzie najlepszy do butteringu teraz mam najszerszy.

Użytkownik lukasz1086 edytował ten post 18 February 2012 - 20:35


#14 majki__

majki__

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 February 2012 - 18:52

Lukasz - a swojego blunta bedziesz sprzedawal?

#15 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2012 - 19:07

Kupiłem adapt icon 153 tak to deska super tylko jak próbuje butterki to deska wyjeżdża mi z pod nóg i zastanawiam się czy to z braku umiejętności czy z czegoś innego to wynika bo w blunt tego nie miałem.
Mam jeszcze jedno pytanie jaki stance będzie najlepszy do butteringu teraz mam najszerszy.


zależy co masz na myśli że wyjeżdża ci z pod nóg :)

stance jest raczej indywidulaną sprawą ale w większości przypadków im szerzej tym lepiej :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#16 lukasz12

lukasz12

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 February 2012 - 21:28

Chodzi mi o to, że jak próbuje zrobić np. tailpress to deska wyjeżdża mi z pod nóg nie wiem jak to bardziej to wytłumaczyć. A blunta nie sprzedaję.