Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

360 W Jeździe


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 February 2012 - 23:36

Pytanie do osób które potrafią wykonywać 360 w jeździe lub na małej muldzie. Jak poprawnie wykonać ten trick> Czy wybijacie się z krawędzi? Jeśli tak to z której? Cięzar na któej nodzę itp. Rotacja wiem, że najlepiej od głowy. Na którą krawędź odjeżdzacie. Najlepiej jak by ktoś dał radę przy najbliższej okazji nagrać filmik z kolejnymi etapami. Przy opisie prosże o infą na którą nogę jedziecie i w którą stronę rotacja.
Jak ktoś ma link do filmiku to też się przyda.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2012 - 23:49

ja na początku próbowałbym się wybijać z nose "olie" przy rotacji frontside.... a nie z krawędzi...

#3 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2012 - 00:08

mi zdecydowanie łatwiej jest z krawędzi,
jade na lewą nogę i z krawędzi FS zawijam się w prawą strone, możliwe że będę w niedziele na stoku to nagram :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#4 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 February 2012 - 08:33

Jak byś mógł nagrać kortas był bym wdzięczny.


Tutaj widzę, że koleś najpierw na flacie zaczyna rotację i najczęściej wybija się z tylnej nogi. Czasem dokręca na lądowaniu, tylko nie wiem na którą część deski FS/BS jepiej lądować przy niedokręcaniu.

Użytkownik opt1c5 edytował ten post 02 February 2012 - 08:33

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2012 - 10:05

Większość się wybija z olie bo to ułatwia...wykorzystuje się w tedy maksymalnie pop'a deski co pozwala na lepsze wybicie...wybicie z dwóch nóg jest moim zdaniem trudniejsze bo wymaga bardzo dobrej pracy nóg, góra-dół-góra...dodatkowo przy wybiciu z dwóch nóg nie wykorzystasz aź tak popa deski... Na fb na moim koncie znajdź filmek z wierchomli z tamtego sezonu...filmek trwa jakieś 30 sekund gdzie próbuję właśnie wykręcić 360...oczywiście nie dokręcone...ale tam właśnie próbuje do tego wykorzystać pop deski...

a co do wybicia z fs, czy bs...do rotacji fs wybijasz się z bs...do rotacji bs wybijasz się z fs...:) chyba nie pomyliłem...?!:)

#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2012 - 11:09

Jak byś mógł nagrać kortas był bym wdzięczny.


Tutaj widzę, że koleś najpierw na flacie zaczyna rotację i najczęściej wybija się z tylnej nogi. Czasem dokręca na lądowaniu, tylko nie wiem na którą część deski FS/BS jepiej lądować przy niedokręcaniu.


w 56sekundzie masz pokazaną moją wersje trójki :)
to co oni robią to jest jeszcze inny myk. Chodzi o to że nosem wchodzą mocno na krawedź, prawie się nim wkopują i wtedy tył dociągają i mają mocną rotacje, ale to już wyższa szkoła jazdy..

Zawsze mi sie w skokach pierdzielie w którą strone FS a w którą BS, narazie ogarnąłem nazewnictwo w jiibach :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#7 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2012 - 12:05

w 56sekundzie masz pokazaną moją wersje trójki :)
to co oni robią to jest jeszcze inny myk. Chodzi o to że nosem wchodzą mocno na krawedź, prawie się nim wkopują i wtedy tył dociągają i mają mocną rotacje, ale to już wyższa szkoła jazdy..

Zawsze mi sie w skokach pierdzielie w którą strone FS a w którą BS, narazie ogarnąłem nazewnictwo w jiibach :D


Co do 56 sekundy, to raczej nie był flattrick, tylko wybijał się na hopce i tu faktycznie wybijać trzeba się z krawędzi.

W jeździ (bez hopki) robię to tak jak pisze kortas. Mi wychodzi tylko w stronę fs i żeby było ciekawiej zdecydowanie łatwiej mi się to robi na switch :twisted:
Wchodzę na przednią krawędź, a następnie szybko z przedniej krawędzi przechodzę na tylnią jednocześnie przenoszę ciężar ciałą na przednią nogę, i wybijam się z nosa. :ashamed: I zazwyczaj dokręcam to na płasko.
Na filmie widać to w 0:30. Mam nadzieje że ktoś coś zrozumiał, bo ja dwa razy musiałem to przeczytać żeby coś z tego zrozumieć :wallie:

Użytkownik saran edytował ten post 02 February 2012 - 12:09


#8 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2012 - 14:35

Tą hopke można zastąpić muldą a to już prawie jak flat :D
najprościej będzie wytłumaczyć jak się nagra bo takto to sam nie wiem co kiedy robie :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2012 - 21:01

tutaj jest dokładnie jak zrobić 360fs wykorzystując właśnie olie...od 1:40



#10 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 February 2012 - 00:25

Dzięki Aro. Filmik się przydał.
Przypomniał mi o kilku kwestiach.

Zapomniałem, o zajrzeniu na sierra.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#11 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 25 December 2012 - 22:38

Bez dobrej i dynamicznej rotacji na flacie ciężko jest wykręcić ten trick. Ja staram się (jeżdżę na prawą nogę) wybić z krawędzi backside i na becku ląduję. Ze switcha ani w dół stoku jeszcze nie próbuję ;) Najlepiej oczywiście wybić się jadąc w skos stoku i dobrać odpowiednią prędkość, nie za wolno bo nie dokręcisz. Takie moje spostrzeżenia.