Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Anon Realm Vs Dragon Mace


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dizmon

Dizmon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2012 - 12:52

Witam!!

chcę sobie kupić gogle ponieważ moje stare (Carrery) rozleciały się po 10latach jazdy po przestudiowaniu forum wybrałem Dragony Mace ale po przymiarkach w sklepach pasują mi jeszcze

Anony Realm i Comrade oraz Electric Eg2 z powodu ceny odrzucam Comrady i Eg2 i proszę o wasze opinie o 2 modelach


Dragon Mace

Anon Realm

proszę o opinie posiadaczy tych gogli :)

#2 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2012 - 13:19

dołóż kilka zł i kup hit tego sezonu Dragon APX - sprawdź allegro

#3 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2012 - 13:45

dołóż kilka zł i kup hit tego sezonu Dragon APX - sprawdź allegro


w tym przypadku kilka złoty to ponad stówa.... i nie każdemu się one podobają, kolega pytał o dwa konkretne modele

Dizmon, przy tych goglach tak naprawde najważniejszą sprawą jest komfort czyli które gogle Tobie lepiej leżą. Ewentualnie które się Tobie bardziej podobają.
Są to gogle już takiej klasy że raczej problemu z parowaniem szyb nie będzie problemu. Więc wybór zależy od Ciebie :)

osobiście wybrał bym anony bo mi się bardziej podobają :glupek2:

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#4 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2012 - 14:55

pewnie że kwestia gustu, dla mnie Mace jednaj z najbrzydszych jakie sa obecnie dostepne. Zdecydowaniem wolałbym coś z electrica, oakleya lub anona ale nie ten model który podal kolega, mała rama, małe pole widzenia, bardziej pasuja mi dla dziewczyn. Co do APXów to tylko 100zł wiecej a moim zdaniem warto

#5 Dizmon

Dizmon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2012 - 15:13

pewnie że kwestia gustu, dla mnie Mace jednaj z najbrzydszych jakie sa obecnie dostepne. Zdecydowaniem wolałbym coś z electrica, oakleya lub anona ale nie ten model który podal kolega, mała rama, małe pole widzenia, bardziej pasuja mi dla dziewczyn. Co do APXów to tylko 100zł wiecej a moim zdaniem warto



a jakie modele z Anona warto jeszcze wziąść pod uwagę ? mierzyłem jeszcze model comrade tez był super niestety cena no i mały wybór bo mieli tylko różowe alno czarnobiałe z czarną szybą...

#6 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2012 - 15:49

anon hawkeye

#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2012 - 15:57

a jakie modele z Anona warto jeszcze wziąść pod uwagę ? mierzyłem jeszcze model comrade tez był super niestety cena no i mały wybór bo mieli tylko różowe alno czarnobiałe z czarną szybą...


Anona olej.
Realm to dobra i sprawdzona ramka ale ..... już stara jak świat i mała.
Mace tez jest ramką starą ale .... jeszcze w miarę jarą

zacznijmy od podstawowych pytań
- ramka to kształt i kolor. Kształt ma pasować do kasku ? twarzy ? kolor ma pasować do kasku ? ubrania
- szyba - na jakie warunki ? na lapmę ala Alpy - lustro ? czy uniwersalna na nasze stoki

jak odpowiesz sobie na te pytania to możesz szukać gogli które spełnią twoje oczekiwania

i tak na moim przykładzie
- ramka duża, ale pasująca do kasku Red HiFi w rozmiarze XL, pasek raczej biały z jakimiś wzorkami. - Elelctric EG2
- szyba uniwersalna na PL warunki i na lekkie słoneczko - blonze/blue chrome

i masz model cały

Electric EG2 model Neff z 2011
Dołączona grafika
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 Dizmon

Dizmon

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2012 - 16:11

Anona olej.
Realm to dobra i sprawdzona ramka ale ..... już stara jak świat i mała.
Mace tez jest ramką starą ale .... jeszcze w miarę jarą

zacznijmy od podstawowych pytań
- ramka to kształt i kolor. Kształt ma pasować do kasku ? twarzy ? kolor ma pasować do kasku ? ubrania
- szyba - na jakie warunki ? na lapmę ala Alpy - lustro ? czy uniwersalna na nasze stoki

jak odpowiesz sobie na te pytania to możesz szukać gogli które spełnią twoje oczekiwania

i tak na moim przykładzie
- ramka duża, ale pasująca do kasku Red HiFi w rozmiarze XL, pasek raczej biały z jakimiś wzorkami. - Elelctric EG2
- szyba uniwersalna na PL warunki i na lekkie słoneczko - blonze/blue chrome

i masz model cały


Electric EG2 model Neff z 2011
Dołączona grafika




no tak te Eg2 sa super tez je mierzyłem i mi pasowały niestety ustaliłem budżet (i tak juz naciągnięty jak na gogle) na 350zł
Co do szybki to 95% czasu jeżdżę w PL lub Słowacji wiec raczej interesuje mnie szyba na nasze warunki,
w tych Dragonach ktore podałem w linku kolor oprawki jest czarny a szybki są 2 i mogę je mieć właśnie za 350zł (Dragon Mace Coal Jet + Pink Ionized)

kask mam granatowy kurtke czarną więc też szukałem czegoś jaśniejszego i te Eg2 najbardzij pasowały :P ale za 350 nie ma szans żeby je dorwać najtaniej znalazłem za 419 ale takie małociekawe całe czarne lub fioletowe.

Generalnie mam problem bo większość gogli jest dla mnie za wąska i te gąbki mam na końcach oczu co nie jest wygodne kask mam rozmiar L model Head Pro jestem z niego zadowolony mierzyłem do niego Dragony Rogue które ma mój brat i było ok.