Skocz do zawartości




Zdjęcie

Z Życia...Po Za Trasą...


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2012 - 22:03

Zamieściłem filmek, do którego wczoraj kolega mi linka podesłał i który pokazuję, że nie tylko lawiny są zagrożeniem podczas jazdy po za trasą...Nie którzy nie zdają sobie sprawy jak puch może stwarzać zagrożenie nie tylko podczas Lawin...film pokazuję niby prosty przejazd przez las po świeżutkim puchu ale końca końcem taki się nie okazał...




#2 szczypior

szczypior

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 January 2012 - 12:56

Miał szczęście, że się chłopaki szybko zorientowali i ruszyli z pomocą.
Robię to no bo to lubię i wiem że wiesz o co mi chodzi.

#3 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2012 - 17:56

Zawsze się zastanawiałem po co ludzie decydują się na taką jazdę.. Teraz gdy za sobą mam już ten pierwszy raz wcale się nie dziwie:D To jest po prostu zaje.. 3 dni katowałem czeskie lasy (na razie tylko te przy stokach) i mega mnie to wkręciło..

Macie może jakiś poradnik dla początkującego? Wiadomo, że najważniejsze jest doświadczenie, ale może gdzieś jest napisane czego się wystrzegać, na co uważać. Pozdro!

#4 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2012 - 19:07

troszke jest tutaj :)

http://s-s-s.pl/poradnik.html

#5 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 January 2012 - 20:40

OOOOOO kurde!! :shock:
Wniosek: poza trasą lepiej nie jeździć w pojedynkę, a jesli już brakuje na dany dzień chętnych do wspólnego FR to można takowych znależć chociażby na tym forum :->

#6 wysman

wysman

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2012 - 22:35

chłopaki przeżyli niezły horror ???
jechałem szybko, iż lubię za***rdalać

#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2012 - 20:35

Zawsze się zastanawiałem po co ludzie decydują się na taką jazdę.. Teraz gdy za sobą mam już ten pierwszy raz wcale się nie dziwie:D To jest po prostu zaje.. 3 dni katowałem czeskie lasy (na razie tylko te przy stokach) i mega mnie to wkręciło..

Macie może jakiś poradnik dla początkującego? Wiadomo, że najważniejsze jest doświadczenie, ale może gdzieś jest napisane czego się wystrzegać, na co uważać. Pozdro!


na wstęp znajdziesz troszkę info na stronie SSS o czym wspomniał Blood, dodatkowo, obserwować takie strony jak np.TOPR itp. http://www.topr.pl/i...ntpage&Itemid=1 co by wiedzieć jakie są aktualne warunki i stopień zagrożenia lawinowego...możesz poczytać magazyny tj. Pure, czy "Po za trasą", wspinanie.pl itd..

w każdym razie trzeba szukać , czytać i jeszcze raz szukać :D no i oczywiście podstawą jest zapoznanie się z "Lawinowe ABC"

dodatkowo znana mała tabelka ;) na początek idealna :)

Dołączona grafika




#8 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2012 - 14:43

Dzieki Blood, dzieki Aro!
Wiadomo, że odrazu nie bd Tatr zdobywał, ale warto coś tam wiedzieć:) tego Kott'a już nie ogarnę, ale w przyszłym roku się widzimy na bank:) :lolbounce: :lolbounce: