Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Lib Tech Skate Banana


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 18:23

Zastanawiam się min. nad skate banana dlatego prosze o opinie i wrazenia osób kóre miały z nią styczność. Inna sprawa jest taką czy 159 W (najdłuższa jaka jest) bedzie dla mnie wystarczająca, mam 190 cm i troche ponad 90 kg ( raz trochę jest wiecej innym razem troche jest mniej :rolleyes: ) Szukam deski dość uniwersalnej z nastawieniem na FS ( hopy, buttery itp) raczej miekkiej. O Zaletach MTX juz wiem teraz bardziej interesuje mnie jej walory freestylowe - pop, sztywność itp... Mam jeszcze kilka innych opicji i jak na razie pytam o opinie.

P.S czy na śląsku można gdzieś ją dostać do testów ?

#2 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 18:32

Jedynie co mi do głowy przychodzi to Quiksilver w Silesia City Center.
Zadzwoń, zapytaj.
Albo pogadaj z Markiem S. może Ci pomoże.
Pzdr
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#3 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 18:52

misiek bielsko na tym lata... niestety tak szybko się zwijaliśmy, że nie dane mi było popróbować, a ochotę mam ogromną na coś z fs liba na przyszły sezon... :bag:
jedno co mi się uwidziało to dosyć wąsko inserty dla ludków naszego wzrostu...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2012 - 19:09

Na libie Dark Series stens jest ok w ogóle deska miodzio praxiu

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 19:48

Na libie Dark Series stens jest ok w ogóle deska miodzio praxiu

a co to za deska ogólnie..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2012 - 19:57

Krawędź rewela , presy rewela , jak dla mnie ideał :) opisywałem ją .

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 20:10

Krawędź rewela , presy rewela , jak dla mnie ideał :) opisywałem ją .

jaco sprecyzuj: piszesz, że presy rewela, a marek pisze, że to chyba najtwardszy lib... pamiętasz jeszcze jak to wyglądało..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2012 - 20:16

jak dla nas 161 miękka jest :) miałem teraz 2 dni znów ją we Francji i z Michasiem Bartusiakiem fs ogarnialiśmy :) Wychodziły mi na niej pierwsze butterki :)
Pożycz od Marka albo zobacz czy u Siwego może jeszcze jest to sam obadasz co i jak , gnie się jak mało która :)

Użytkownik Jaceksp edytował ten post 13 January 2012 - 20:17


#9 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 20:21

się zobaczy... :bag:
ale chodzi mi lib po głowie już jakiś czas... i proto też mi chodzi... i omni... i parę innych też... :ashamed: :wallie: :wallie: :twisted:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#10 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2012 - 20:26

Nom mi też nawet bym chciał kupić te testówkę DS ale boję się zapytać Marka o cenę bo obawiam się że może mnie nie być stać , ale jestem zakochany w tej desce :)

#11 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2012 - 20:29

Dark series jest na pewno twardszy od skate banana. Mnie nie powalił, ale jeździłem tylko po mokrym śniegu w L2A, więc jakby to powiedzieć - za mało danych. Zresztą to raczej decha nie do FS, chyba że hopy. Co do stance - SB ma max.26 cali, Dark Series zdaje się - 25, więc nieco mniej. Dla mnie na skate banana jest ciągle ciut wąskawo, mimo iż rozsunąłem jeszcze wiązania na dyskach, do szczęścia brakuje mi pewnie symbolicznego centa, ale jednak. Na poprzedniej desce K2WWW 159W miałem ciut szerzej.
Skate banana w 159W w secie z moimi DS30 na razie objeżdżam 6 dzień po kilka godzin dziennie... Nie jest to zupełny kapeć, jeśli chodzi o flex, choć gnie się dość łatwo, to oddaje porządnie. Mam 187cm i ok. 87kilo wagi, but Burek Ion US12
Na pewno nie jest to deska dla zupełnego laika, jest bardzo przyjazna, rocker sporo wybacza, ale potrafi też zaskoczyć. Mnie zaskoczyła popem, błyskawiczną reakcją na chęć zmiany krawędzi i stabilnością podczas szybszej jazdy. Jest jedna rzecz, której nie mogę na razie rozgryźć - na froniu mogę podkręcać skręt mocno i pewnie, a na bs dzieją się dziwne rzeczy - deska zachowuje się jak narowisty rumak i często kończę szybki i ciasny skręt na d*pie. Podejrzewam że zbyt słabo dociskam krawędź, poniekąd dzięki tendencji do tzw. kibelka, z czym walczę od dawna. Niemniej jednak ta decha nie pozwala na takie błędy. Również przy kręceniu się na tailu i nosie trzeba nieco bardziej uważać, niż na naleśniku K2WWW.
Magne traction działa nie waham się powiedzieć GENIALNIE na wszelkich oblodzeniach i betonie - czuję się wreszcie swobodnie i bezpiecznie.
Podsumowując - mnie decha zachwyciła, ale też stanowi pewnego rodzaju wyzwanie nie tolerując niektórych braków w technice. Daje niesamowitego kopa do przodu i chęć do wykorzystania w przyszłości jej potencjału w stu procentach.
Acha - w puchu jest dobrze, nawet bardzo dobrze, aczkolwiek trochę na tej tylnej nodze stanąć trzeba, decha FR to nigdy nie będzie.

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 13 January 2012 - 20:36

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#12 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2012 - 20:58

Super, dzieki, tego właśnie oczekiwałem od tej deski. Kiedyś czytałem relacje z testu i byłem bardzo zaskoczony gdyż pisali że deska pod FR, bez wyraźnego popa i sprecyzowana do jazdy w puchu. :twisted:

teraz musze poszukac testowej gdzieś...

#13 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 10:40

teraz musze poszukac testowej gdzieś...


Zadzwoń do Transfera we Wrocławiu. Kiedyś gadałem z ziomeczkiem ze sklepu to mówił, że może bd miał tą deskę do testów. Sam jaram się na maksa tym Libem.
pozdro!

#14 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 17:21

Zadzwoń do Transfera we Wrocławiu. Kiedyś gadałem z ziomeczkiem ze sklepu to mówił, że może bd miał tą deskę do testów. Sam jaram się na maksa tym Libem.
pozdro!

co prawda to śląsk tyle że dolny ale cisnąc 200 km po deskę na testy nie jest chyba logicznym rozwiązaniem

#15 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 17:47

Inni cisnęli 3 razy tyle na TD żeby steścić desiwo :terefere: Tam słyszałem, że mogą coś mieć.

#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 20:37

Dark series jest na pewno twardszy od skate banana. Mnie nie powalił, ale jeździłem tylko po mokrym śniegu w L2A, więc jakby to powiedzieć - za mało danych. Zresztą to raczej decha nie do FS, chyba że hopy. Co do stance - SB ma max.26 cali, Dark Series zdaje się - 25, więc nieco mniej. Dla mnie na skate banana jest ciągle ciut wąskawo, mimo iż rozsunąłem jeszcze wiązania na dyskach, do szczęścia brakuje mi pewnie symbolicznego centa, ale jednak. Na poprzedniej desce K2WWW 159W miałem ciut szerzej.
Skate banana w 159W w secie z moimi DS30 na razie objeżdżam 6 dzień po kilka godzin dziennie... Nie jest to zupełny kapeć, jeśli chodzi o flex, choć gnie się dość łatwo, to oddaje porządnie. Mam 187cm i ok. 87kilo wagi, but Burek Ion US12
Na pewno nie jest to deska dla zupełnego laika, jest bardzo przyjazna, rocker sporo wybacza, ale potrafi też zaskoczyć. Mnie zaskoczyła popem, błyskawiczną reakcją na chęć zmiany krawędzi i stabilnością podczas szybszej jazdy. Jest jedna rzecz, której nie mogę na razie rozgryźć - na froniu mogę podkręcać skręt mocno i pewnie, a na bs dzieją się dziwne rzeczy - deska zachowuje się jak narowisty rumak i często kończę szybki i ciasny skręt na d*pie. Podejrzewam że zbyt słabo dociskam krawędź, poniekąd dzięki tendencji do tzw. kibelka, z czym walczę od dawna. Niemniej jednak ta decha nie pozwala na takie błędy. Również przy kręceniu się na tailu i nosie trzeba nieco bardziej uważać, niż na naleśniku K2WWW.
Magne traction działa nie waham się powiedzieć GENIALNIE na wszelkich oblodzeniach i betonie - czuję się wreszcie swobodnie i bezpiecznie.
Podsumowując - mnie decha zachwyciła, ale też stanowi pewnego rodzaju wyzwanie nie tolerując niektórych braków w technice. Daje niesamowitego kopa do przodu i chęć do wykorzystania w przyszłości jej potencjału w stu procentach.
Acha - w puchu jest dobrze, nawet bardzo dobrze, aczkolwiek trochę na tej tylnej nodze stanąć trzeba, decha FR to nigdy nie będzie.

Misiek, a sprobuj na tym bs ugiac sie bardziej w kolanach,ale wlasnie nie obciazac az tak krawedzi. Magne nie trzeba az tak dociskac/starac sie,zeby pojechac ladnie.

Co do testowki, to 159W niestety nie ma. Ale na zawodach Quiksilvera 21 stycznia w Białce Tatrzańskej będą Liby na przyszły rok do testów...

#17 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2012 - 22:16

Czyli po prostu luźniej pojechać? No popróbuję :rolleyes:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#18 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2012 - 22:41

Czyli po prostu luźniej pojechać? No popróbuję :rolleyes:

Zgadamy sie w tym Szczyrku jakoś na Julkach i coś posmigami to zbadam. Człowiek uczy się cale życie, ja właśnie zmniejszyłem rozstaw o centymetr :uczen:

#19 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2012 - 20:29

posiada ktos informacje jaki jest górny zakres wagi ridera dla tej deski ? producent na stronie podaje informacje + 80 ibs, co jest równoznaczne z 30 kg....

#20 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 March 2012 - 23:36

posiada ktos informacje jaki jest górny zakres wagi ridera dla tej deski ? producent na stronie podaje informacje + 80 ibs, co jest równoznaczne z 30 kg....

A propo Skate Banany rzeczywiście Mervin tajemnicze info podaje. Myślę,że taka 159W ma bardzo wysoki zakres jeśli chodzi o wage,ale konkretnej liczby nie znam.