Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pomoc W Wyborze Wiązań - Flux Sf45 Vs Flux Dmcc Vs Rome Targa


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2012 - 12:46

Hej,

Po przeczytaniu x opini, opisów, topiców na finiszu zostały 3 modele wiązań. Powszechnie zachwalane fluxy sf45, dmcc oraz rome targa.

Generalnie potrzebuję wiązań do zestawu z kapciami burtona driver x oraz twardą dechą nitro partnera lx 168 ( docelową dechą za dwa/ trzy sezony ma być coal xt).

90% czasu spędzam na ubitych trasach. Im ostrzejszy stok tym lepiej. Nigdy nie wyjeżdżam do parku. 10% to puch i fr.

Biorąc powyższe pod uwagę, które z wiązań waszym zdaniem bedą najlepsze? Zależy mi przede wszystkim na komforcie użytkowania, wygodnie oraz trwałości - będzie to zakup na kilka sezonów.

Czy porównując dwa modele fluxów warto dopłacać do dmcc? Czy ktoś porównywał sf45 i targi?

Czytając zagraniczne fora i porównania romow i fluxow główna różnica sprowadza sie do wyglądu - oba modele oceniane są bardzo pozytywnie. Być może jednak nie zwróciłem uwagi na jakiś patent, który odróżnia te wiązania.

Pomóżcie?

Edit - i prośba do mderatorów o przeniesienie do działu co kupić.

Użytkownik ziolas edytował ten post 08 January 2012 - 13:17


#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2012 - 13:47

Do napinki polecilbym ci jeszcze Burka CO2 i C60
Już ich nie produkują ale można z poprzednich sezonów kupić
Ja sam do napinki używam CO2 i w połączeniu z ION'ami mój Ride No. 4 w rozmiarze 161 reaguje na zmianę krędzi momentalnie.
W tym roku CO2 i C60 zostały zastąpione Diode. Bardzo dobre i sztywne wiązania
Właśnie je testowalem w Krynicy na TD3
Narazie cenę mają zaprową.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2012 - 14:09

Do napinki polecilbym ci jeszcze Burka CO2 i C60
Już ich nie produkują ale można z poprzednich sezonów kupić
Ja sam do napinki używam CO2 i w połączeniu z ION'ami mój Ride No. 4 w rozmiarze 161 reaguje na zmianę krędzi momentalnie.
W tym roku CO2 i C60 zostały zastąpione Diode. Bardzo dobre i sztywne wiązania
Właśnie je testowalem w Krynicy na TD3
Narazie cenę mają zaprową.


Dzięki za sugestię.

Mamy zatem kolejne w zestawie choć wydaje mi się, że stosunek cena-jakość w tym przypadku jest najmniej zachęcający.

Żałuję, że nie dojechałem na testy...

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2012 - 15:06

Zależy jakie ceny porównujesz.
Sklepowe są bardzo wysokie
Ale jak ktoś jest cierpliwy wychaczy coś na Allegro lub ebay'u za przyzwoite pieniądze.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2012 - 15:29

Zależy jakie ceny porównujesz.
Sklepowe są bardzo wysokie
Ale jak ktoś jest cierpliwy wychaczy coś na Allegro lub ebay'u za przyzwoite pieniądze.


No nie wierzę, że po testach na Słotwinach nie ma żadnych opinii dotyczących porówniania wiązań. Choćby Fluxa bo pewnie Rome nie jest taki cacy.

#6 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 January 2012 - 19:31

Ja mam TARGI sprzed 3 sezonów i są to jedne z najcięższych wiązań jakie miałem w ręku. Po TD3 spodobały mi się fluxy i zdecydowanie je polecam bardziej niż Targi. Do tego ich aluminiowa podstawa zdążyła mi kiedyś pęknąć, ale dało się pospawać. W tym sezonie kończę z nimi przygodę. Jednak kryterium to nie tylko sztywność, ale szybkość odpinania i przede wszystkim waga.








Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#7 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 07:55

Ja mam TARGI sprzed 3 sezonów i są to jedne z najcięższych wiązań jakie miałem w ręku. Po TD3 spodobały mi się fluxy i zdecydowanie je polecam bardziej niż Targi. Do tego ich aluminiowa podstawa zdążyła mi kiedyś pęknąć, ale dało się pospawać. W tym sezonie kończę z nimi przygodę. Jednak kryterium to nie tylko sztywność, ale szybkość odpinania i przede wszystkim waga.


Dzięki za uwagę.

W takim razie trzeba porównać wagę wiązań z tyuch sezonów.

A jeżeli porównywać dmcc i sf45 to Waszym zdaniem warto dopłacić kilka stówek do tych pierwszych? Które lepiej pasują do ostrej napinki, bez skakania i zabawy FS.

#8 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 10:17

Dzięki za uwagę.
W takim razie trzeba porównać wagę wiązań z tyuch sezonów.
A jeżeli porównywać dmcc i sf45 to Waszym zdaniem warto dopłacić kilka stówek do tych pierwszych? Które lepiej pasują do ostrej napinki, bez skakania i zabawy FS.

Z zauważalnych różnic, DMCC'12 są lżejsze. W końcu to najwyższa póła.
Nie mają też śrubek z szybką opcją odkręcania.
Ale czy jest to warte kilku stówek, zapytaj własnego portfela.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#9 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 12:37

Z zauważalnych różnic, DMCC'12 są lżejsze. W końcu to najwyższa póła.
Nie mają też śrubek z szybką opcją odkręcania.
Ale czy jest to warte kilku stówek, zapytaj własnego portfela.


Portfel piszczy! Nauczyłem się już to ignorować. ;)

Czyli tak: Na plus DMCC - waga, na minus brak sytemu "śrubek bez odkręcania" - czyli w gruncie rzeczy po co przepłacać.

Jest jeszcze jedno pytnia - czy użyte materiały różnią się trwałością, czy jest to mniej więcej to samo?

#10 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 14:02

Portfel piszczy! Nauczyłem się już to ignorować. ;)

Czyli tak: Na plus DMCC - waga, na minus brak sytemu "śrubek bez odkręcania" - czyli w gruncie rzeczy po co przepłacać.

Jest jeszcze jedno pytnia - czy użyte materiały różnią się trwałością, czy jest to mniej więcej to samo?

Brak samowykręcalnych śrubek to nie jest minus. Odchudza się wiązania na wszelkie sposoby.
Widziałeś też paski fluxów ? A konkretniej żłobienia na nich ? Każdy gram się liczy ;)
Poza tym śrub przy piętce nie kręcisz dzień w dzień. Ustawiasz raz wiązki i lecisz na trasę.
W końcu to nie wiązania do FS (do tego jest wersja light), tam się nie ma co odkręcać i luzować ;)

Teraz jest promo i dmcc wyhaczysz prawie 5 stówek taniej.
Ale i SF45 są w promo, tylko czy portfel nie zejdzie z niedowagi 2.5 stówek ? ;-)
There's a natural mystic blowing through the air ...

#11 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 19:38

Brak samowykręcalnych śrubek to nie jest minus. Odchudza się wiązania na wszelkie sposoby.
Widziałeś też paski fluxów ? A konkretniej żłobienia na nich ? Każdy gram się liczy ;)
Poza tym śrub przy piętce nie kręcisz dzień w dzień. Ustawiasz raz wiązki i lecisz na trasę.
W końcu to nie wiązania do FS (do tego jest wersja light), tam się nie ma co odkręcać i luzować ;)

Teraz jest promo i dmcc wyhaczysz prawie 5 stówek taniej.
Ale i SF45 są w promo, tylko czy portfel nie zejdzie z niedowagi 2.5 stówek ? ;-)


No zobaczymy jak to będzie z tym portfelem...

Szukam strony z porownaniami sprzętu. Kiedyś było coś takiego jak snowboard guide ... Tam bym sobie porównać wagę rome i flux

#12 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 20:36

No zobaczymy jak to będzie z tym portfelem...

Szukam strony z porownaniami sprzętu. Kiedyś było coś takiego jak snowboard guide ... Tam bym sobie porównać wagę rome i flux


mała porównywarke masz tutaj
http://adechade.com/...87-waga-wiazan/

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#13 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 21:41

Szukam strony z porownaniami sprzętu. Kiedyś było coś takiego jak snowboard guide ... Tam bym sobie porównać wagę rome i flux

Po opinie zerknij na: www.thegoodride.com
Nie pomiń zakładki "the good ride take" po przeczytaniu krótkiej wersji recenzji.

Nie wiem czy jest tam porównywarka produktów, ale opisy nie są lakoniczne i dobrze odzwierciedlają rzeczywiste właściwości sprzętu.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#14 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 January 2012 - 19:50

jezdzę na fluxach sf45 +coal +driver x, głównie napinka po trasie, więc model ridera+sprzet jakby podobne :)

wiązania bardzo fajne - sztywne i po zapięciu, nawet z dociskiem na maksa - bardzo wygodne.
mam pewne zastrzezenia do samego zapinania - pasek jest tak wyprofilowany, że - przynajmniej na moim bucie - żeby włozyc pasek w pompkę muszę zawsze używać dwóch rąk i celowac w odpowiednie miejce wyginajac nieco pasek. brzmi błaho, ale przy częstym zapinaniu jest irytujące, a w moich poprzednich wiązaniach nie występowało...
na ostanim wyjeździe zgubilem też capstrap, który po cichu se poluzował, odkrecił i odpadł :) w czasie jazdy na krzesle - na szcęście przy następnym zjeżdzie znalazłem.

generalnie polecam, choc kupując je spodziewałem sie chyba nie wiadomo czego i stąd może lekki zawód, że nie stawiaja same deski na krawędzi jednak :) no i ten pasek naprawde mnie wkurza , szczególnie , że ma jeszcze jakos tak głupio skonstruwane proporcje "wajchy" od pompki, ze czesto zaczepia sie ona o taką plastikową część górnego strapa tworzącą "kieszonkę" na pasek zębaty. na mrozie i w rękawiczkach niefajne.

#15 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2012 - 16:52

jezdzę na fluxach sf45 +coal +driver x, głównie napinka po trasie, więc model ridera+sprzet jakby podobne :)

wiązania bardzo fajne - sztywne i po zapięciu, nawet z dociskiem na maksa - bardzo wygodne.
mam pewne zastrzezenia do samego zapinania - pasek jest tak wyprofilowany, że - przynajmniej na moim bucie - żeby włozyc pasek w pompkę muszę zawsze używać dwóch rąk i celowac w odpowiednie miejce wyginajac nieco pasek. brzmi błaho, ale przy częstym zapinaniu jest irytujące, a w moich poprzednich wiązaniach nie występowało...
na ostanim wyjeździe zgubilem też capstrap, który po cichu se poluzował, odkrecił i odpadł :) w czasie jazdy na krzesle - na szcęście przy następnym zjeżdzie znalazłem.

generalnie polecam, choc kupując je spodziewałem sie chyba nie wiadomo czego i stąd może lekki zawód, że nie stawiaja same deski na krawędzi jednak :) no i ten pasek naprawde mnie wkurza , szczególnie , że ma jeszcze jakos tak głupio skonstruwane proporcje "wajchy" od pompki, ze czesto zaczepia sie ona o taką plastikową część górnego strapa tworzącą "kieszonkę" na pasek zębaty. na mrozie i w rękawiczkach niefajne.


Model rzeczywiście podobny, aczkolwiek blat (nad czym ubolewam) w moim przypadku bardziej wołowaty.

Dzięki za recenzję. Kolejna do kolekcji i może się przyczyni do rozwiązania dylematu.

#16 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 February 2012 - 21:35

Model rzeczywiście podobny, aczkolwiek blat (nad czym ubolewam) w moim przypadku bardziej wołowaty.

Dzięki za recenzję. Kolejna do kolekcji i może się przyczyni do rozwiązania dylematu.


I niestety się zgapiłem a za chwilę wyjazd,

Fluxy DMCC oraz SF45 w męskim rozmiarze niedostępne nigdzie.

Burtony CO2 z poprzedniego sezonu również niedostępne.

Pozostają DIODE o których sam sprzedawca w sklepie Burka powiedział, że łycha może i jest lekka ale często pęka lub się kruszy. Nowa to koszt 100Euro.

...

jet jakaś alternatywa w tym sezonie??