Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Reklmacja Rossignol


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2012 - 13:05

Witam,

Chciałam zapytać o reklamację w firmie rossignol. Kupiłam w tamtym roku spodnie u nich i wszystko było ok. W tym sezonie po wypraniu wypraniu spodnie po dwóch godzinach na stoku gdzie padał lekko deszcz ze śniegiem były mokre, ale tak jak by ktoś na mnie wylał kubek wody. Parametry są 10/10 więc nie powinno tak się zdarzyć. Zareklamowałam i czekam....pytanie czy toś miał podobną sytuację?Czy reklamacja została uwzględniona?

Spodnie prałam ręcznie, ale nie w specjalnym środku. Na metce pisze aby spodnie nie przemakały trzeba je prasować żelazkiem z nawilżeniem. Akurat tego nie robiłam bo oddałam do reklamacji

Czy ktoś problemu z reklamacją firmy rossignol?

Użytkownik Maluuutka edytował ten post 07 January 2012 - 13:08

Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#2 xmazix

xmazix

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2012 - 15:42

Witam,

Chciałam zapytać o reklamację w firmie rossignol. Kupiłam w tamtym roku spodnie u nich i wszystko było ok. W tym sezonie po wypraniu wypraniu spodnie po dwóch godzinach na stoku gdzie padał lekko deszcz ze śniegiem były mokre, ale tak jak by ktoś na mnie wylał kubek wody. Parametry są 10/10 więc nie powinno tak się zdarzyć. Zareklamowałam i czekam....pytanie czy toś miał podobną sytuację?Czy reklamacja została uwzględniona?

Spodnie prałam ręcznie, ale nie w specjalnym środku. Na metce pisze aby spodnie nie przemakały trzeba je prasować żelazkiem z nawilżeniem. Akurat tego nie robiłam bo oddałam do reklamacji

Czy ktoś problemu z reklamacją firmy rossignol?


Reklamować nie reklamowałem, ale pytanie w czym prałaś jeśli nie w specjalnym środku? Jeśli w normalnym proszku to tu może leżeć przyczyna problemu...

#3 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2012 - 21:30

Reklamować nie reklamowałem, ale pytanie w czym prałaś jeśli nie w specjalnym środku? Jeśli w normalnym proszku to tu może leżeć przyczyna problemu...


Nie pamiętam już ale chyba trochę proszku dałam :(
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#4 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2012 - 21:25

Nie pamiętam już ale chyba trochę proszku dałam :(


możesz spróbować je zaimpregonować. W gosporcie widziałem takie środki za bodajże 40zł.

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#5 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2012 - 17:05

Nie pamiętam już ale chyba trochę proszku dałam :(

Nie chyba a na pewno i nie takie trochę.
Załatwiłaś tym samym membranę.
Próbuj reklamować, to nie kosztuje.
A w międzyczasie rozejrzyj się za impregnatem toko.

ps. na odzieży z membranami są zawsze podane zasady prania, a w szczególności czego nie należy robić.
W najgorszym przypadku nauka będzie Cię kosztowała kilka stówek na nowe spodnie, w najlepszym wielkie "dziękuję" obsłudze sklepu.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#6 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 January 2012 - 17:29

Ja miło wspominam reklamacje Rossiego, kilka sezonów temu na orczyku rozdarłem kurtkę na szwie, wszystko oczywiście z mojej winy ale została pozytywnie rozpatrzona. Warto spróbować.

Następnym razem polecam: :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  wash.jpg   10.88 KB   24 Ilość pobrań


#7 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2012 - 22:06

Powiedzcie mi jeśli wypiorę w specjalnym środku wróci to do normy??

W chwili obecnej czekam na reklamację <_<
Z czytaniem to już wiem..nauczka na przyszłość jest :unsure:

Użytkownik Maluuutka edytował ten post 09 January 2012 - 22:07

Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#8 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2012 - 23:20

Powiedzcie mi jeśli wypiorę w specjalnym środku wróci to do normy??

Najpierw dostań gacie, potem będziemy myśleć.
Po co się zamartwiać niepotrzebnie i kombinować na zapas ?
There's a natural mystic blowing through the air ...

#9 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2012 - 21:47

Najpierw dostań gacie, potem będziemy myśleć.
Po co się zamartwiać niepotrzebnie i kombinować na zapas ?



Ja już tak mam ale racja :))
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#10 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2012 - 22:01

Ja już tak mam ale racja :))


ale jak byś się nudziła to ...... polecam Toko Impregnat.
Do wszystkiego, spodni, kurtek i rękawic.
stosowałem i polecam.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#11 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 16:02

ale jak byś się nudziła to ...... polecam Toko Impregnat.
Do wszystkiego, spodni, kurtek i rękawic.
stosowałem i polecam.




Na początek, to trzeba to porządnie uprać i to ze dwa razy w jakimś środku do prania membran np Holmenkol (używam, polecam :) ), żeby wypłukać z membrany resztki proszku, potem test na stoku - powinno być dobrze, jak nie to czeka Cię impregnacja.
Pozdrawiam
Zaq

#12 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 22:07

Na początek, to trzeba to porządnie uprać i to ze dwa razy w jakimś środku do prania membran np Holmenkol (używam, polecam :) ), żeby wypłukać z membrany resztki proszku, potem test na stoku - powinno być dobrze, jak nie to czeka Cię impregnacja.



Reklamacji nie uznali :( Stwierdzili, że to nie jest uszkodzenie mechaniczne i jeżeli by się stało do 6 miesięcy po użytkowaniu to co innego <lol> Na pewno w maju mam okazję testować spodnie :D
Powoływali się na fakt, że spodnie muszą być prasowane po wypraniu(zraszane) akurat tego nie zrozumiał. Nie miła Pani ze sklepu ciagle wmawiała teorie, ze ona ma takie spodnie 10 lat i działają :/
Oczywiście i fakt, że się pierze w Persil gelu.


Co teraz polecacie?? Upraćw np Holmenkol, wyprasować i Toko Impregnat ? :) Wróci do normy ? :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#13 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2012 - 22:19

Reklamacji nie uznali :( Stwierdzili, że to nie jest uszkodzenie mechaniczne i jeżeli by się stało do 6 miesięcy po użytkowaniu to co innego <lol> Na pewno w maju mam okazję testować spodnie :D
Powoływali się na fakt, że spodnie muszą być prasowane po wypraniu(zraszane) akurat tego nie zrozumiał. Nie miła Pani ze sklepu ciagle wmawiała teorie, ze ona ma takie spodnie 10 lat i działają :/
Oczywiście i fakt, że się pierze w Persil gelu.


Co teraz polecacie?? Upraćw np Holmenkol, wyprasować i Toko Impregnat ? :) Wróci do normy ? :)


pranie w zalecanych środkach czy to będzie Nikwax czy Toko czy coś tam zalecane.
potem na deskę i delikatnie żelazkiem - w ten sposób odnawia się powłoką DWR czyli to co powoduje że woda nam się na spodniach kropli a nie wchłania.
a na koniec popryskałbym spodnie Toko impregnat do tekstyliów i będzie dobrze.

i nie pierz już w Persilu

nie używaj również płynu po płukaniu
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#14 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 22:33

A przed tym jak zastosujesz się do wytycznych Prodisha, sprawdź czy membrana trzyma się jeszcze materiału i nie jest w kawałkach.
Bo impregnaty magicznie nie tworzą membran ;-)
There's a natural mystic blowing through the air ...

#15 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2012 - 22:52

W persilu to mi Pani ze sklepu polecała..głeb
Membrana w kawałkach ? :D hm..jak to wygląda ?
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#16 agnieszkaO

agnieszkaO

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2014 - 20:16

Reklamować trzeba ale raczej marne szanse,że uznają. Pani w Ski Team powiedziała,że przez Pana J. C. w PM SPort (przedstawicielstwo Rossignol w Polsce), który zajmuję się reklamacjami odzieży, mają same nieprzyjemności, bo prawie nic nie uznaje. Po moim ostatnim zakupie za prawie 3000 zł. cięzko zarobione - kurtki i spodni, które po wypraniu w 30 stopniach w płynie do odzieży z membraną zafarbowały i nie uznaniu mi tego "skończyłam" z firmą Rossignol. Pan stwierdził wyprałam w zbyt wysokiej temperaturze. Może dla niego 3000 zł to mało i nie czyta instrukcji na metce jak prać, ale ja czytam.

#17 Sleepy

Sleepy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2014 - 20:24

Dołączona grafika
  • Marcin07 lubi to