Skocz do zawartości




Zdjęcie

Zabijanie zwierząt w Chinach


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 January 2010 - 16:45

Troche Was oburzę, zniesmaczę, ale otrzeźwię

FILM DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH naprawdę ostrzegam ostatnia scena mnei wciełą w krzesło a widziałem wiele

http://www.ptroa.co....ion-English.php


Materiał ma na celu ukazanie w jak  drastyczny sposób zwierzęta mordowane są w Chinach. Zapraszam do dyskusji i rzecz jasna do PODPISÓW. Niech sobie jedzą psy koty itd to jestem w stanie zrozumieć bo to różnice kultórowe, ale niech je normalnie ubijają !!

#2 Vanessa

Vanessa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 January 2010 - 16:56

Skoro wkur Cie to w jaki sposób zabijaja zwierzęta. I boli Cie to w jakich warunkach sa chowane to dlaczego jesz mięso polskich krów i świń nie sa ubijane w lepszych warunkach. A chiny to państwo kultury. Ale jak dla mnie całe to społeczeństwo to ścier żyjące dalej z niewolnictwa ! Kill

#3 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 January 2010 - 17:02

Jem bo lubie proste. nie jestem szowinistą gatunkowym, jestem za humanitarnym ( choć to odnosi się do ludzi) ubojem. Staram się nie jeść mięsaz ferm kurzych i podobnie jeśli chodzi o wieprzowine czy wołowine, w dzisiejszym świecie i tak tego nie unikne ale co zrobić. zobacz filmik to sie przekonasz? widziaąłś kiedyś zwierze skurowane na żywo, które po tym jeszcze żyje. zobacz filmik bo dla mnei to co Chińczycy robią to jest karygodne

#4 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2010 - 17:20

@van byłaś kiedyś w rzeźni? Wątpię więc przestań pierniczyć jak są zabijane w Polsce w masarniach świnie/krowy akurat w normalnej rzeźni zabijane są impulsem elektrycznym. I nie gadaj też, że w Polsce świnie żywcem są obdzierane ze skóry.
Jak ryba dla mnie mogą jeść to co chcą ale niech zabijają zwierzęta w bardziej humanitarny sposób. Jeżeli psy/koty byłby hodowane w taki sam sposób jak świnie i tak samo zabijane jak one to nie wiem czy czasem bym się nie skusił w restauracji na ów danie.

#5 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2010 - 17:40

Tak się składa że pracuję w branży mięsnej od dość długiego czasu także to i owo na ten temat wiem.
Przede wszystkim zajmuję się handlem , ale wiedzę muszę mieć.
Rzeczywiście tak jest jak pisze Xaxa że świnki są zabijane prądem , ale już powoli zaczyna się od tego odchodzić.
W liczących się ubojniach zwierzątka w tej chwili usypiane są  gazem , wpuszczane są do odpowiedniej komory i niczego nie podejrzewając usypiają sobie nie cierpiąc.
Mięso takiej świnki jest dużo lepszej jakości ponieważ ścięgna i mięśnie nie są napięte tak jak pod wpływem działania prądu.
Oczywiście metodę tą wymyślili Niemcy  :D
to tak na marginesie ...

#6 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 January 2010 - 17:45

Dobrze że się wypowiedziaęłś i powiedziałęś nam jak to jes.t jednak z teog co zaobserwowałęm nie w kardej rzeźni. Van nawet kiedyś dawała na (brr) snb.pl filmik z jakiejś rzeźni że to była poprostu masakra  :D

#7 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2010 - 17:51

Nie widziałem tego filmu ale nawet w gorszej jakości rzeźniach podrzynało się świni gardło i tyle, a nie zdzierało się z niej skóry na żywca. Sam nie raz pomagałem dziadkowi który był mistrzem masarnictwa przy zarzynaniu świni, ale przy ostatniej akcji aż do teraz jakoś się dziwnie czuje.

#8 panna_j

panna_j

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 95 postów

Napisano 19 January 2010 - 17:14

Problem zwierząt mordowanych w Chinach?;)?http://adechade.com/public/style_emoticons/default/huh.gif Może lepiej pogadać o problemie ludziach tam mordowanych...

#9 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 01:01

Komunizm ,mają karę śmierci. W sumie to nie wiem jak mordują  ::)

Van mi marudziła że nie może otworzyć, oto ... prawdopodobnie ... dłuższa wersja filmiku ale jakoś nie mam chęci oglądać



#10 panna_j

panna_j

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 95 postów

Napisano 20 January 2010 - 12:49

Między innymi mordują aborcją. między innymi...

#11 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 12:59

Od zawsze bylo wokol ich panstwa wiele kontrowersji. Wspaniala kultura tak wogole, na pewno sie tam wybiore, choćby z workiem na kiju.

Co do samej aborcji to jestem za jeśli jest zagrozenie zycia kobiety.

#12 panna_j

panna_j

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 95 postów

Napisano 20 January 2010 - 13:16

Tę sprawę reguluje prawo, ma do tego prawo - nie obowiązek. Ważne, żeby miała prawo świadomego wyboru.

#13 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 13:18

To dobrze ;) Bo tak to jestem przeciw. A co do eutanazji? Ja szczerze , jakbyłbym schorowany podłączony do jakiś "machin" itp itd to byłbym za odłączeniem mnie od tego, podpisać papierek i tyle. Problem jest, kto by to miał zrobić.... najlepiej samemu żeby nikt nie miał poczucia winy :P

#14 panna_j

panna_j

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 95 postów

Napisano 20 January 2010 - 13:29

Znam ludzi, którzy dopiero w takich sytuacjach zaczynali doceniać życie. Nigdy nie wiesz, co wtedy naprawdę będzie się czuło.

Polecam film "W stronę morza". Mnie ten film rozwalił okrutnie.

#15 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 15:32

Ale to nie jest temat o eutanazji za która jestem i to nie jest temat o aborcji. Ten temat jest o skórowaniu zwierząt jak jeszcze żyją przez ryżojadów.

#16 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 15:35

Tak tak, przepraszamy :) zastanawiam sie czy ta petycja cokolwiek wniesie... :)

#17 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 January 2010 - 15:36

Dobrze wiesz, że niczego nie zmieni...

#18 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 15:38

Zobaczymy jak to będzie, w sumie mają wielką listę mailingową , i może autor jest zawzięty i pojdzie do jakiś tamtych odz Zwierząt... zj ednej strony wątpię,a z drugiej mam nadzieję

#19 panna_j

panna_j

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 95 postów

Napisano 20 January 2010 - 16:41

No to ja powiem szczerze, że u d*py mi lata problem niehumanitarnie zabijanych świń, podczas gdy w Chinach Panie arystokratki jedzą zupy z płodów i inne smakołyki jako REWELACYJNY sposób na dobrą cerę. A najbardziej cenią sobie płody 7miesięczne, bo te są najbardziej wartościowe.
Wiem wiem, to nie jest temat o eutanazji i aborcji. Tak tylko, już nic nie powiem.

#20 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 20 January 2010 - 20:41

Ponoć mięso ludzkie smakuje jak wieprzowina, jako że jesteśmy podobni w 98% genów

ok nie offtopuje