Skocz do zawartości




Zdjęcie

Voelkl, Arbor, Academy, Flux - Info Wagi


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 27 December 2011 - 21:31

Cześć,
Zakładam ten temat osobno, z uwagi na nasze "inne" podejście do tematu. Ponieważ większość desek do testów będzie świeżo wyciągnięta z folii, stwierdziliśmy byście pomogli nam wskazać które deski mamy ze sobą zabrać do Krynicy. Bardzo proszę więc, podawajcie to co chcielibyście od nas przetestować. Wiele to nam ułatwi, mamy kilka dni na ewentualne ściągnięcie brakujących desek, co szczególnie ważne jest w przypadku freestylowych Arbor, mało co nam zostało :) Podawajcie też długości i rozmiary wiązań Flux.

Informacje praktyczne:
1. Prawie wszystkie deski i wiązania będzie można zakupić po testach z dobrym upustem. Można będzie sobie rezerwować sprzęt już podczas testów.
2. Na sprzęt będzie normalna gwarancja 2 lata.
3. Proszę zabrać swoje wiązania, znając życie wszystkie Flux będą jeździły non stop, w zeszłym roku był z tym problem, było za mało wiązań do testów, u nas priorytet będą miały nasze deski Voelkl i Arbor.

Voelkl - do testów będzie praktycznie cała kolekcja, odnośnie długości czekamy na Wasze wskazówki

Arbor - tutaj sprawa jest o tyle skomplikowana że musimy ściągnąć trochę desek, najciekawszych praktycznie już nie ma, a mi bardzo zależy byście sobie pojeździli na tych deskach.

Academy - będą 2 Propagandy RC i 2 Rythmy RC oraz damska Serenity RC

Flux - tu właśnie wskazana jest Wasza pomoc, nie wiemy ile ich zabrać...

Ashbury - jak ktoś ma zajawkę, będzie można sobie w tych goglach pojeździć i w razie czego zakupić na miejscu :)

Jak macie jakieś pytania, w związku z powyższym, chętnie odpowiem...

#2 Megg

Megg

    Młody snołborder

  • ModTeam
  • 93 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 00:52

Chętnie bym się przejechała na Voelklu Yavana Dołączona grafika
Z tym że nie jestem pewna jakie są długości. Z tego co widzę w katalogu to chyba jest 149 i 153 tak?

Dla mnie by była chyba ta 149, jak będzie możliwość Dołączona grafika

#3 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 00:54

Rythm RC nawet na minutę nie przestawał jeździć podczas TD2, więc im więcej tego modelu, tym lepiej. A kilka osób ostrzy sobie ząbki na bodaj 153 :]
O propagandzie rok temu jeszcze wiele nie słyszano, ale teraz powinna trochę zamieszania zrobić.

Ja sam chętnie przygarnę V.VICE'a 153 (jest jeszcze rocznik 2010?) :excited:
Przydałoby się też co nieco dla początkująco-niezdecydowanych, dlatego spade RC (może i stroke ?) w różnych długościach powinien się również rozchodzić, bo to bardzo przyjemna deska nawet i dla średnio zaawansowanych. A na TD2 brakowało odpowiednich długości.
Taki sam przypadek był z damskimi deskami, a tegoroczne modele są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Czy odpowiednikiem vice'a z desek arbor jest element cx/rx ?

Co do wiązek to z pewnością czerwonymi lub czarnymi M-kami TT30 wzorowo się zaopiekuję :rolleyes:
Niestety, na wcześniejszej imprezie były praktycznie same L-ki, bodaj SE30 i SF45 pod coale.
Poza "tetetkami", RK30 byłyby jak znalazł do desek arbora i academy.
Fastec prime alu choice alu też się nie uchowały, choć brano głównie z ciekawości jak się sprawuje ten system.
Jeśli jeszcze macie na stanie M-ki alu, z pewnością nie postoją w pudełku za długo.


ps. od zestawu coal + SF45 nie uciekniecie ;-)

pps. testy desek swoją drogą, ale testami gogli pojechałeś Morgan po bandzie :mrgreen:

Użytkownik Joszu edytował ten post 28 December 2011 - 00:57

There's a natural mystic blowing through the air ...

#4 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2011 - 08:39

Ja też bym chętnie popróbował coala w okolicach 160 i do tego SF45 w L. A dla równowagi jakiegoś miekkiego twina w rockerze z arbora w okolicach 155. Niestety, tu nie orientuję się w nazwach modeli.

Użytkownik retro edytował ten post 28 December 2011 - 08:45


#5 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2011 - 09:51

Ja poproszę pięknie o Arbora Draft 153 i Propagande 153Dołączona grafika

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#6 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 15:53

Aaaa drafta 153 też bym chętnie skosztował.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#7 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 16:35

Voelkl Fastec Prime Alu pod driverX'a roz.10 ( shrinkage ) wiec dobrze by było gdybys miał i Mki i Lki i ofkorz jak pisałes Coal 168XT no i Selecta tez ze 169 chyba:)

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#8 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 28 December 2011 - 17:46

Od jakiegoś czasu przestałem śledzić co Voelkl ma w swojej gamie produktowej, ale jedna deska na której chciałbym sie koniecznie przewieśc to COAL
Chyba że Morgan masz jeszcze deske którą mógłbyś zarekomendować do jazdy na krawędzi dla ridera 176 wzrostu, 72kg wagi, but 41,5.
Styl jazdy mniej więcej tak jak tutaj http://adechade.com/...a-wychlostanie/
(przy okazji proszę o opinię)

Dobrego dnia :-)
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 18:25

Od jakiegoś czasu przestałem śledzić co Voelkl ma w swojej gamie produktowej, ale jedna deska na której chciałbym sie koniecznie przewieśc to COAL
Chyba że Morgan masz jeszcze deske którą mógłbyś zarekomendować do jazdy na krawędzi dla ridera 176 wzrostu, 72kg wagi, but 41,5.
Styl jazdy mniej więcej tak jak tutaj http://adechade.com/...a-wychlostanie/
(przy okazji proszę o opinię)

Dobrego dnia :-)


na taką jazde zwykły coal starczy, race edition jak bedzie mozesz przetestowac ale na niego musi byc beton bo inaczej to nie ma sensu

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#10 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 December 2011 - 19:29

Od jakiegoś czasu przestałem śledzić co Voelkl ma w swojej gamie produktowej, ale jedna deska na której chciałbym sie koniecznie przewieśc to COAL
Chyba że Morgan masz jeszcze deske którą mógłbyś zarekomendować do jazdy na krawędzi dla ridera 176 wzrostu, 72kg wagi, but 41,5.
Styl jazdy mniej więcej tak jak tutaj http://adechade.com/...a-wychlostanie/
(przy okazji proszę o opinię)

Dobrego dnia :-)


Widziałem filmik. Spróbuj Coal XT, wykorzystasz jego możliwości. Spróbuj Arbor A-Frame (camber) i koniecznie Arbor Element czy Codę. To takie moje pomysły o deski do dobrej jazdy.

#11 embrion

embrion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 20:33

Ja poprosze SF45 rozmiar taki, zeby normalnoprofilowe US9.5 weszlo (ew pomacanie mi wystarczy, chce porownac z moimi Rome Targa :P)
Do objezdzenia natomiast Element RX i Westmark (waga ~74, wzrost 174, wiec obstawiam dlugosci 157/156) - pod jazde + lekkie wyglupy.

Użytkownik embrion edytował ten post 28 December 2011 - 21:10


#12 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 20:37

Widziałem filmik. Spróbuj Coal XT, wykorzystasz jego możliwości. Spróbuj Arbor A-Frame (camber) i koniecznie Arbor Element czy Codę. To takie moje pomysły o deski do dobrej jazdy.


Wójku morganie a co mi przywieziesz ? :* poza wiązaniami do testów :P

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#13 embrion

embrion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2011 - 21:10

Poprawka mojego posta, Oczywiscie chodzilo mi o Element RX i WESTMARKA

#14 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 28 December 2011 - 21:28

Widziałem filmik. Spróbuj Coal XT, wykorzystasz jego możliwości. Spróbuj Arbor A-Frame (camber) i koniecznie Arbor Element czy Codę. To takie moje pomysły o deski do dobrej jazdy.

Jaka długość coala bedzie najbardziej odpowiedńia?
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#15 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 December 2011 - 15:46

Jaka długość coala bedzie najbardziej odpowiedńia?

Zależy co chcesz na tej desce jeździć, przedziały wagowe do Coal XT nie mają za dużego znaczenia na dobór długości. 163 cm Ci wystarczy.

#16 embrion

embrion

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 December 2011 - 17:19

zly watek

Użytkownik embrion edytował ten post 30 December 2011 - 17:37


#17 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 02 January 2012 - 21:30

MARKETING :D

Wstępna lista desek która będzie do jazdy:

Arbor Westmark 159 (FS, twardsza, dla mnie wypas, deska combo, możesz na niej robić wszystko)
Arbor Draft 153 (FS/JIB, mięciutka)
Arbor Coda 161 (dobra deska do jazdy, średnio twarda)
Arbor Westeland (największy spas AM, nie jeździłem na niej)
Arbor Element CX 158 (porządna FR, bardzo spokojna, klasyczny camber)
Arbor Element RX 162 (deska do jazdy ale bardzo wszechstronna, genialnie podwija skręty)
Arbor Roundhouse RX 162 (szeroka wersja Elementa)
Arbor Formula 158 (rocker FS/AM - tania i fajna)
Arbor System LTD 148, 152, 158, 161 (model LTD, posiadający wszelkie zalety Arborów w rockerze, parabolic rocker + Grip Tech (pofalowana krawędź pod wiązaniami, dwa dodatkowe punkty podparcia)

Namawiam do spróbowania nowych desek Arbor, deski wykonane w pełnym parabolicznym rockerze, jednak by deska dobrze trzymała na krawędzi dołożono tutaj unikalny system pofalowanej krawędzi pod wiązaniami GRIP-TECH. To działa bardzo ciekawie, deska rzeczywiście mocniej trzyma i czujemy się pewnie, natomiast na idealnie przygotowanym stoku, w skręcie na krawędzi, pofalowanie zbytnio nie hamuje ani nie wprawia deski w wibracje. Sprawdźcie sami jak "to" działa :) Polecam. Cenami, Arbor, już nie odstaje od innych firm jak to było kilka lat temu.

Voelkl Stroke 156, 160, 164 ("sławna" deska dla początkujących, polecam porównanie jej z droższymi deskami w camberze)
Voelkl Spade RC 151, 157 (wszechstronna deska, wybrana długość decyduje o charakterze deski, krótsze FS, dłuższe FR)
Voelkl Dice RC 162 (wide, podobna deska do Spade'a)
Voelkl Shine 144, 148 (damska wersja Stroke)
Voelkl SQD Impress RC 145 (damska teamowa deska, wszechstronna)
Voelkl SQD Riot 155 (camber, miększa deska FS)
Voelkl Squad Rocker 155 (teamówka)
Voelkl Squad Prime 158 (teamówka)
Voelkl Coal XT 163, 168 (jedna z lepszych desek do agresywnej jazdy)
Voelkl Coal WRC (wersja torowa)
Voelkl SQD Vice RC 156 (uniwersalna FS, bardzo fajna, polecam)
Voelkl Dash 160 (klasyczny camber, AM)
Voelkl Yavana RC 149 (rocker do jazdy ale nie tylko, DAMSKA)
Voelkl Coal XT 153 (2011, dla dziewczyn, dla lżejszych, jeśli któraś z pań to czytających lubi sobie szybko pojeździć i coś już umie, polecam testy tej deski)

Voelkl Squad Rocker 155 (2013)
Voelkl Cashew RC 162 (2013)
Voelkl Riot Rocker 155 (2013)
Voelkl SQD Jibster 152 (2013)

Co tu dużo pisać, w Vlk każdy coś znajdzie fajnego dla siebie. Polecam przy testowaniu konkretnych desek o zapytania o jej cenę. Jeśli porównujecie deski, sprawdzajcie czy są w podobnej cenie. Ciekawe czy po przetestowaniu Stroke'a, będzie jeszcze ktoś bajki pisał że ta deska to marketing :D Każda z tych desek posiada łatwość jazdy na krawędzi przy małej prędkości, coś co jest bardzo ważne, nie trzeba być mistrzem równowagi by obie fajnie jeździć i skupić się na progresie a nie nad walką ze sprzętem. Przekonajcie się sami :D

Academy Rythm RC 153
Academy Propaganda RC 149, 152
Academy Serenity RC 146 (damska)

Jak ktoś ma ochotę na mięciuteńką deskę na której można też w sumie fajnie pojeździć polecam spróbowanie Propagandy. Serenity to jej damski odpowiednik. Rythm RC to średniej sztywności freestylówka, fajne deski.

Flux:
PR15, SE30, TT30, DS30, SF45, DMCC light, GU15, GM15

ZABIERZCIE ZE SOBĄ ŚRUBOKRĘTY !!!

#18 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2012 - 23:22

Voelkl Coal XT 163, 168 (jedna z lepszych desek do agresywnej jazdy)
Voelkl Coal WRC (wersja torowa)


Coal XT 159 nie będzie ?
WRC w jakiej długości ?

tym razem wezmę normalne wiązki i wkrętak !
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#19 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 02 January 2012 - 23:31

Coal XT 159 nie będzie ?
WRC w jakiej długości ?

tym razem wezmę normalne wiązki i wkrętak !


Coal Xt 158 w tej chwili już nie mamy. To jest dziwna długość, ani damska ani męska. Spróbujesz sobie 163 cm, to jest taka długość "dla każdego"... :D
WRC jest 159 cm, ale długość przy tej desce nie ma znaczenia, krawędzi efektywnej (143,5 cm) jest tu znacznie więcej niź w Coal XT 168 cm (135,5 cm), to jest deska dla mocno zaawansowanych i zawodników.

#20 Kuba _Hachlo_ Hachlowski

Kuba _Hachlo_ Hachlowski

    Nowy na forum

  • Snowboard Summit Squad
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 03 January 2012 - 08:17

Morgan,

masz możliwość wzięcia Arbor`a A-Frame? Nie wiem jakie mają długosci 162/3?
Na coalu jezdziłem i chcę mieć porównanie ;)

pzdr. K.