Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Czy na słowackich stokach rzeczywiście taniej dla Polaków?


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 January 2010 - 21:57

Dużo się nasłuchałam o super obniżkach które są planowane na ten sezon na słowackich stokach (specjalne 30% odniżki dla Polaków), byłam na Słowacji w grudniu i obniżek nie było, w związku z tym zastanawiam się czy te obiecywane i reklamowane (na internecie i w radiu) obniżki to jakaś ściema, czy źle trafiłam czasowo, czy też pojechałam tam gdzie akurat obniżek nie było (byłam na chopoku, w tatrzanskiej łomnicy), a może już teraz są obniżone ceny karnetów, wie ktoś??

pozdrawiam

#2 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2010 - 22:03

do tego są specjalne kupony.
Kosztuja one 10 zł i polega na tym że gdy jednego dnia kupisz skipass to na drugi dzien gratis ;)

#3 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 January 2010 - 17:23

Czy te kupony kupuje się w kasach przy wyciągach??

#4 paczek96

paczek96

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2010 - 18:26

Ja widzialem takie kupony na allegro ktoś sprzedawal je nawet na aukcjach wosp.

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2010 - 19:50

jeśli chodzi o Słowację to mogę się wypowiedzieć tylko o Ruźomberok SkiPark - skipassy 1 dniowe staniały z 28 jurków na 22 jurki, familijny 2+1 teraz kosztuję 55 jurków. Dodatkowo są zniżki dla ucznów i studentów ale nie wiem, czy polaków taki ulgowy skipass dotyczy.

#6 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2010 - 18:04

Czyli trzeba się nieźle nagimnastykować żeby trafić na obniżki, albo wcześniej kupić kupony (właściwie nie wiadomo gdzie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/angry.gif/cry.gif' class='bbc_emoticon' alt=':' />(' />)
Trochę się w tym roku zraziłam do Słowacji, byłam w Tatrzańskiej Łomnicy okazało się że trasa nieczynna, pojechałam na Chopok to była tylko jedna trasa czynna, a jeżdziło się po super ciężkim i mokrym śniegu, a jeden wjazd kosztował 10 euro - porażka ;(

#7 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2010 - 19:01

Trzeba było sprawdzić warun wcześniej :-*
W Tatrach aktualnie jazda jest tylko i wyłącznie w kotłach, poza nimi maksymalnie 30 cm, więc nie wiem czego się spodziewać.

#8 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2010 - 19:09

Trzeba było sprawdzić warun wcześniej :-*

dzięki za radę...w życiu bym na to nie wpadła :-*-

oczywiście że sprawdzałam, warunki bardzo się pogorszyły z dniem mojego przyjazdu (byłam tam kilka dni i niestety nie poprawiły się, śnieg topniał w oczach - to był ból :-*)

#9 Guma

Guma

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2010 - 11:18

jeśli chodzi o zniżki 30% to obowiązują one(o ile się nie mylę) w przypadku zakwaterowania w jednym z hoteli/pensjonatów czy bóg wie czym, co ma podpisaną umowę z właścicielem stoku. czy to prawda na 100% to wam napiszę w lutym jak będę na chopoku ???
co do zniżek dla samych Polaków to przyznam szczerze, że w tym roku o takich jeszcze nie słyszałem. w zeszłym(w połowie lutego) gdy byłem na wielkiej raczy również nie było taryfy ulgowej dla PL
jeśli chodzi o zniżki dla studentów to warunkiem uzyskania takiej zniżki jest okazanie w okienku karty Euro<26, Go<26, ITIC lub ISIC.

#10 emdote

emdote

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 49 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 January 2010 - 19:44

w tamtym roku w marcu na chopoku bylo cos takiego ze mozna bylo wydrukowac cos ze strony chopoku, pokazywalo sie ten swistek w kasie i w cenie 1 dnia dostawalo sie 2 dni skipass 

#11 Guma

Guma

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 21:47

szkoda, że dopiero w marcu. dla mnie to już jest po sezonie  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif'(

#12 emdote

emdote

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 49 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 January 2010 - 21:50

mam nadzieje ze w tym roku tez to bedzie to moze sie jakos podskoczy na slowacje chwile przed matura  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/tongue.gif byle sie nie połamac

#13 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 January 2010 - 23:29


Trzeba było sprawdzić warun wcześniej ;D

dzięki za radę...w życiu bym na to nie wpadła ;D-

oczywiście że sprawdzałam, warunki bardzo się pogorszyły z dniem mojego przyjazdu (byłam tam kilka dni i niestety nie poprawiły się, śnieg topniał w oczach - to był ból 8))


Dlatego przy sprawdzaniu pogody radzę sprawdzić jaka pogoda była parę dni wcześniej i jaka ma być tendencja na pozostałe dni, warto pomóc sobie mapami synoptycznymi bo naprawdę bardzo życie ułatwiają :D
W tamtym okresie o ile pamiętam o halnym było wiadomo już parę dni przed pojawieniem się go więc niedokładnie odrobiłaś pracę domową ! ;D

#14 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 January 2010 - 15:20

Dlatego przy sprawdzaniu pogody radzę sprawdzić jaka pogoda była parę dni wcześniej i jaka ma być tendencja na pozostałe dni, warto pomóc sobie mapami synoptycznymi bo naprawdę bardzo życie ułatwiają ;)
W tamtym okresie o ile pamiętam o halnym było wiadomo już parę dni przed pojawieniem się go więc niedokładnie odrobiłaś pracę domową ! :P

To może ja po prostu wcześniej przedzwonię do jakiegoś "Panocka spod samiuśkich Tater" i się go "popytom":P

Po fr na Słowacji pozostał niesmak ale odkułam się na polskich stokach...na szczęście:D

pozdrawiam

#15 bolek830

bolek830

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 February 2010 - 10:21

Witam,

Troche pojezdzilem na Slowacji, konkretnie na Chopoku w 2009r i 2010.
Co do cen to nic sie nie zmienily w 2010 sa takie same jak rok wczesniej. W tym roku jednak pojawilo sie kilka mozliwosci kupienia taniej karntu.
Pierwsza opcja to byl tzw. Voucher, jezeli posiadalo sie tak owy i pokazalo sie go w kasie to przy zakupie karnetu na jeden dzien teoretycznie dostawalo sie karnet na drugi dzien gratis. Teoretycznie poniewaz slyszalem ze nie zawsze ta opcja przechodzila, spotkalem sie z opiniami ze pomimo posiadania vouchera gratisowy karnet na drugi dzien nie zostal wydany (podobno czesc voucherow byla falszywa).
Druga opcja ktora pokazala sie w tym roku to zakwaterowanie na miejscowce ktora miala podpisana umowe z wyciagami na Jasnej (Chopok). Dzieki temu mozna bylo dostac 15% znizki na karnet a nie tak jak czytalem wczesniej 30%.
Moja opinia na temat Chopoku - DROGO - taniej tylko ok 25% niz w jakims kurorcie w Alpach, no ale na Chopok z centralnej Polski jest ok 500 km a nie 1500 km jak np. do Val' di Sole. Jezeli mam jechac na deche pojezdzic sobie w Polsce np do Szczyrku (tzw. skansen - bez obrazy) czy do Bialki to wole dolozyc troche kasy i pojechac na Chopok gdzie mam duzo w miare dobrych tras i sporo freeride -ow. Nie ma co porownywac polskich tras do Chopoku ale i nie ma co porownywac Chopoku do tras alpejskich. Alpy - to chyba nie musze pisac -mistrz, Chopok moze byc, nawet ok, polskie trasy - tragedia.
Sam fakt iz, na Slowacji w 2009 roku w infrastrukture zimowa zainwestowano 55 mln € z tego az 33 mln € na Chopoku swiadczy o planach Slowakow na to by stac sie zimowym centrum w tej czesci Europy. Jezeli tak dalej bedzie ze Slowacy beda inwestowac grube miliony w zime a my w Polsce bedziemy dalej walczyc z zielonymi pajacami lub klucic sie czyja dzialaka na stoku jest czyja i ile to mu sie kasy nie nalezy to nie dlugo juz w Polsce nie bedzie zadnej atrakcyjnej miejscowki do jazdy (a mamy potencjal)i bedziemy zmuszeni zostawiac kase u Slowakow chyba ze ktos ma troche wiecej kapusty i moze sobie pozwolic na wyjazd w Dolomity czy w Alpy bo z tymi gorkami to na pewno nie bedziemy konkurowac, ani my ani Sowacy.
Smutne ale prawdziwe.

Pozdrawiam

#16 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 February 2010 - 10:26

fakt drogo ale znajomy teraz wrocil z val di sole i nie ma co ukrywac ze ceny karnetow przy ilsoc tras sa podobne ( mowa o samej folgardii i marrielevie czy jak to sie pisze )
taniej mieszkanie
taniej zycie
blizej

a i jesli snieg na chopoku jest to warunki podobne

alpy wygrywaja dlatego ze warunki sniegowe sa pewniejsze

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#17 Guma

Guma

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2010 - 23:45

wróciłem z Chopoka w zeszły w weekend i jeśli chodzi o zniżki dla Polaków to tam nikt o niczym takim nie słyszał. jedyne zniżki, z których nam się udało skorzystać to zniżka grupowa i karty Euro(karnet juniorski). koniec końców za karnet na 6dni zapłaciłem 100euro. jeśli chodzi o pozostałe ceny to niestety po wejściu do strefy euro Słowakom coś chyba na głowę padło. pół litrowa cola kosztuje w markecie 85centów. co ciekawe 2l kosztuje..... 99centów. takich absurdów jest niestety znacznie więcej. z tego co gadałem kumplem, który przyjechał do nas prosto z nart we Włoszech tam drożej wychodzą same karnety, natomiast reszta cen jest zbliżona, a niekiedy nawet niższa

#18 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 February 2010 - 10:07

wróciłem z Chopoka w zeszły w weekend i jeśli chodzi o zniżki dla Polaków to tam nikt o niczym takim nie słyszał. jedyne zniżki, z których nam się udało skorzystać to zniżka grupowa i karty Euro(karnet juniorski). koniec końców za karnet na 6dni zapłaciłem 100euro. jeśli chodzi o pozostałe ceny to niestety po wejściu do strefy euro Słowakom coś chyba na głowę padło. pół litrowa cola kosztuje w markecie 85centów. co ciekawe 2l kosztuje..... 99centów. takich absurdów jest niestety znacznie więcej. z tego co gadałem kumplem, który przyjechał do nas prosto z nart we Włoszech tam drożej wychodzą same karnety, natomiast reszta cen jest zbliżona, a niekiedy nawet niższa


nie zebym ich bronił ale słowacja weszła do strefy euro jak nas euro kosztowało chyba 3,20zł/1Eur to sie nie ma co dziwić ze przyjezdzaja do polski na zakupy i narty. Jakby przeliczac wszytko na 320 to moglo by nie byc takiej widocznej roznicy ale niestety ...

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#19 Opiumka

Opiumka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 98 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 February 2010 - 20:19

Jezeli tak dalej bedzie ze Slowacy beda inwestowac grube miliony w zime a my w Polsce bedziemy dalej walczyc z zielonymi pajacami lub klucic sie czyja dzialaka na stoku jest czyja i ile to mu sie kasy nie nalezy to nie dlugo juz w Polsce nie bedzie zadnej atrakcyjnej miejscowki do jazdy...

Pięknie to ująłeś, podpisuję się pod tymi słowami oburącz :) Takie mam odczucia gdy odwiedzam moje ukochane górki Pilsko i Skrzyczne...Na szczęście coraz bardziej wciaga mnie backcountry/freeride czy jak to się tam zwie :) wiec nawet jak już te zdziadziałe wyciagi zupełnie zardzewieją to i tak JA gdzieś tam w lesie będę śmigała...ale tak na poważnie to rzeczywiście wielka szkoda że w tej sprawie nie potrafią się dogadać :)'(

Wracając do Słowacji to chyba za rok już sobie ją daruję (dotychczas jeżdziłam tam rok w rok) a wyskoczę w dolomity czy alpy, bo wg mnie ceny są podobne.
...no i nie wiem czy tylko ja mam takie odczucie, ale kuchnia słowacka jest tragiczna :) tyle razy się tam stołowałam w restauracjach, barach, knajpach i zwykle żarcie było niezbyt smaczne...ale to tylko taka moja subiektywna ocena

pozdrawiam

#20 bolek830

bolek830

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 01 March 2010 - 11:02

[quote name='Shrek' date='28 February 2010 - 10:07' timestamp='1267348041' post='21221']
nie zebym ich bronił ale słowacja weszła do strefy euro jak nas euro kosztowało chyba 3,20zł/1Eur to sie nie ma co dziwić ze przyjezdzaja do polski na zakupy i narty. Jakby przeliczac wszytko na 320 to moglo by nie byc takiej widocznej roznicy ale niestety ...
[/quote]


Sorry ale male sprostowanie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif Euro na Slowacji weszlo dokladnie z dniem 01.01.2009 i wtedy 1€ = 4,40 PLN srednio, wiem bo dotknelo mnie to bardzo podaczas pobytu na Slowacji wlasnie w tym czasie.
Pozdrawiam

...no i nie wiem czy tylko ja mam takie odczucie, ale kuchnia słowacka jest tragiczna :huh: tyle razy się tam stołowałam w restauracjach, barach, knajpach i zwykle żarcie było niezbyt smaczne...ale to tylko taka moja subiektywna ocena

pozdrawiam
[/quote]

Nie tylko ty masz takie odczucuie :) Szama na slowacji jest TRAGICZNA. Normalnoscia byly zupy niewiadomego rodzaju - zupa miedzy innymi z groszkiem i kukurydza :) Jedynie jakos szczesliwie trafialem na dobra pizze, nawet znalazlem pizzerie ktora podaje pizze z pieca palonego drewnem !! Pyszna pizza - polecam.