Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Vans Encore Vs Aura


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2011 - 19:48

Miałem okazję ostatnio mierzyć Vans Encore i mam bardzo pozytywne odczucia, Buty wygodny, z bardzo fajnym średnim flexem (pomimo teoretycznej 3). Jak wyglada porównanie z modelem Aura ? głównie chodzi pod względem flexu bo przypuszczam ze wygoda bedzie podobna. Nie mam możliości zmierzyć tego buta a kusi mnie te podwójne BOA tylko boję się że może być za sztywny gdyż szukam włąsnie średniego flexu pod uniwrsalną jazdę ( hopy, butery, ogólnie zabawa na stoku ale również pojeździć na krawędzi też lubie )

Jeśli miał ktoś doświadczenie to prosze o relacje.

#2 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 20 December 2011 - 20:33

Miałem okazję ostatnio mierzyć Vans Encore i mam bardzo pozytywne odczucia, Buty wygodny, z bardzo fajnym średnim flexem (pomimo teoretycznej 3). Jak wyglada porównanie z modelem Aura ? głównie chodzi pod względem flexu bo przypuszczam ze wygoda bedzie podobna. Nie mam możliości zmierzyć tego buta a kusi mnie te podwójne BOA tylko boję się że może być za sztywny gdyż szukam włąsnie średniego flexu pod uniwrsalną jazdę ( hopy, butery, ogólnie zabawa na stoku ale również pojeździć na krawędzi też lubie )

Jeśli miał ktoś doświadczenie to prosze o relacje.



Hehe ja sie podczepię pod Ciebie bo szukam tego samego. Daj mi info jak byś coś fajnego w dobrej cenie namierzył.

#3 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2011 - 20:55

... a ja chciałem conajmniej przymieżyć Cirro i d*pa <_< ... tegoroczny model jest jakiś nie teges
Pozostaje szukać z zeszłego sezonu.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#4 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2011 - 21:54

a coż z nim jest nie tak ?

#5 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 December 2011 - 20:51

Z tego co do mnie doszło to jakiś problem z wkładkami ... krzywe podobno. No i nie wiem czy część tylko, czy wszystkie butki.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#6 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 23 December 2011 - 17:30

Morgan ma Vansy w swoim sklepie. Pogadaj z nim. Ja tak właśnie zrobie i się zastanawiam nad HI Standardem lub Encore. Mają flex 3 ale są podobno dużo sztywniejsze.

#7 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2011 - 18:23

No właśnie rozmawiałem z nim.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#8 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 29 December 2011 - 17:22

U mnie zostają trzy modele:
- Hi Standard, wiązania na sznurowadła
- Encore, 1x BOA
- Matlock, BOA & pas na rzepy

Wiadomo , że najtaniej to Hi Standardy a najdrożej Matlocki. Muszę się zdecydować do 2.01 bo wtedy jadę po nie do Kraka.
Jak myslicie?

#9 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2011 - 17:39

Ja już w sznurówki bawić się nie bedę... kupiłem Aure, nie są zbyt sztywne, maksymalnie komfortowe ( chyba najbardziej ze wszystkich butow które przymierzałem ), wyglądaja sporo lepiej niz na zdjęciach, swietna stabilizacja kostki. Mierzyłem Encore i Matlocka, rożnią się trochę flexem, ale komfort ten sam. W Encorach BOA zbiera bardziej z góry niż na stopie ( podobno gdy się ugnie kolana i nagnie buta zaczyna zbierać dół ) ale jednak nie ma porównania z podwójnym BOA. Matlock już lepiej trzyma stopę ze względu na fakt że BOA działa tylko w tej części buta o dziwno sporej wielkości rzep całkiem dobrze trzyma nogę w górnej częsci buta o czym pisał morgan.Co do flexu to nie ma sie co sugerować skala 3 lub 4 w ich przypadku bo nijak się to ma do innych producentów, są sztywniejsze. Jednak BOA nie ściaganie aż tak mocno buta jak speed lance, pokrętło zaczyna przeskakiwać przy sporym zebraniu buta, oczywiście stopa trzymana jest bardzo dobrze ale jednak linki można zebrać jeszcze mocniej.

trudno tutaj doradzić Encore czy Matlock póki samemu sie nie przymierzy ale chyba warto dołóżyc kilka zł i kupic Matlocka

Użytkownik Ghost41 edytował ten post 29 December 2011 - 17:47


#10 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 29 December 2011 - 17:49

Różnica między Hi Standard a Matlock to gdzieś 250 zł. Coś z nich chyba wybiorę bo jednak po kilku poważnych rozmowach boję sie pojedyńczego BOA. Właśnie to nierównomierne ściąganie buta mnie przeraża. Za ile Aurę kupiłeś? Może być priv.

#11 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2011 - 20:11

moim zdaniem warto dołozyć 250 zł...tym bardziej że jak pisałem sznurówki odpuszczam całkowicie. Tragedi z pojedyńczy BOA nie ma, też ściaga dół i trzyma dobrze z tym że osobna linka z dołu na pewno bardziej i umożliwia separacje w górnym i dolnym ściaganiu buta. Z resztą przymierzysz i ocenisz sam.

#12 olaola

olaola

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2012 - 21:43

A możecie mi powiedzieć, czy, o ile i jak szybko Vansy miękną? Bo podobno rozbijają się o co najmniej pół rozmiaru, ale jak z flexem?

#13 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 22 January 2012 - 21:52

A możecie mi powiedzieć, czy, o ile i jak szybko Vansy miękną? Bo podobno rozbijają się o co najmniej pół rozmiaru, ale jak z flexem?


Nie wiem jak szybko się rozbijają natomiast mi nowe Aury nie rozbiły się ani trochę po 8 dniach jazdy

#14 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 22 January 2012 - 21:52

A możecie mi powiedzieć, czy, o ile i jak szybko Vansy miękną? Bo podobno rozbijają się o co najmniej pół rozmiaru, ale jak z flexem?


Użytkownik kamilos edytował ten post 22 January 2012 - 21:53


#15 olaola

olaola

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2012 - 22:19

Hmm, może to przez to podwójne boa, dzięki czemu stopa się mniej rusza, no i tym samym mniej rozbija but :) Fajnie. To jeszcze jedna sprawa - Matlock (czyli męski odpowiednik damskiej Kiry) ma niską podeszwę (OTW lite outsole); Encore i Aura mają wyższą (Vans lite outsole) - czy jest odczuwalna różnica w amortyzacji i czuciu podłoża? I jeszcze jedna rzecz - w Matlocku i Aurze w podeszwie są dodatkowe dumpery teoretycznie tłumiące drgania - czy to jakoś faktycznie cokolwiek daje?

#16 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2012 - 20:39

Hmm, może to przez to podwójne boa, dzięki czemu stopa się mniej rusza, no i tym samym mniej rozbija but :) Fajnie. To jeszcze jedna sprawa - Matlock (czyli męski odpowiednik damskiej Kiry) ma niską podeszwę (OTW lite outsole); Encore i Aura mają wyższą (Vans lite outsole) - czy jest odczuwalna różnica w amortyzacji i czuciu podłoża? I jeszcze jedna rzecz - w Matlocku i Aurze w podeszwie są dodatkowe dumpery teoretycznie tłumiące drgania - czy to jakoś faktycznie cokolwiek daje?

z tym najlepiej siekować sie morgana, bedzie orientował najlepiej, trudno cokolwiek powiedzieć nie testując tych wszystkich butów na stoku. Odczucia z jednego modelu nie bedą dość obiektywne

#17 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2012 - 20:40

Hmm, może to przez to podwójne boa, dzięki czemu stopa się mniej rusza, no i tym samym mniej rozbija but :) Fajnie. To jeszcze jedna sprawa - Matlock (czyli męski odpowiednik damskiej Kiry) ma niską podeszwę (OTW lite outsole); Encore i Aura mają wyższą (Vans lite outsole) - czy jest odczuwalna różnica w amortyzacji i czuciu podłoża? I jeszcze jedna rzecz - w Matlocku i Aurze w podeszwie są dodatkowe dumpery teoretycznie tłumiące drgania - czy to jakoś faktycznie cokolwiek daje?

z tym najlepiej siekować sie morgana, bedzie orientował najlepiej, trudno cokolwiek powiedzieć nie testując tych wszystkich butów na stoku. Odczucia z jednego modelu nie bedą dość obiektywne

#18 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 23 January 2012 - 23:27

Kupiłem Aury 2012 i jestem mega zadowolony. Kupiłem taka okazję jak Ghost więc cena rewelacyjna. W porównaniu z Encore czy Hi Standardami w Aurze super trzyma mi pięte i są mega wygodne czego nie mogłem powiedzieć o ww. Jednaj podwójne BOA to jest duży krok naprzód.
Co do flexu w Vansach to jest on zaniżony w porównaniu z innymi markami np. flex 3 który jest w Hi Standardach mógł by być spokojnie oznaczony jako 5/6.

#19 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 24 January 2012 - 22:16

Kupiłem Aury 2012 i jestem mega zadowolony. Kupiłem taka okazję jak Ghost więc cena rewelacyjna. W porównaniu z Encore czy Hi Standardami w Aurze super trzyma mi pięte i są mega wygodne czego nie mogłem powiedzieć o ww. Jednaj podwójne BOA to jest duży krok naprzód.
Co do flexu w Vansach to jest on zaniżony w porównaniu z innymi markami np. flex 3 który jest w Hi Standardach mógł by być spokojnie oznaczony jako 5/6.


ja też jestem z tych bucików bardzo zadowolony, natomiast jedynym minusem jaki zauważyłem, to to że to BOA trzeba co jakiś czas dokręcać. Ponoć system Burtona (nie jeździłem) jak raz zapniesz to cały dzień trzyma tak samo.

#20 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 October 2019 - 19:47

a encore i aura to nie damskie XD