Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Vans Encore Vs Aura

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ghost41

Ghost41

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 121 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:48

Mia┼éem okazj─Ö ostatnio mierzy─ç Vans Encore i mam bardzo pozytywne odczucia, Buty wygodny, z bardzo fajnym ┼Ťrednim flexem (pomimo teoretycznej 3). Jak wyglada por├│wnanie z modelem Aura ? g┼é├│wnie chodzi pod wzgl─Ödem flexu bo przypuszczam ze wygoda bedzie podobna. Nie mam mo┼╝lio┼Ťci zmierzy─ç tego buta a kusi mnie te podw├│jne BOA tylko boj─Ö si─Ö ┼╝e mo┼╝e by─ç za sztywny gdy┼╝ szukam w┼é─ůsnie ┼Ťredniego flexu pod uniwrsaln─ů jazd─Ö ( hopy, butery, og├│lnie zabawa na stoku ale r├│wnie┼╝ poje┼║dzi─ç na kraw─Ödzi te┼╝ lubie )

Je┼Ťli mia┼é kto┼Ť do┼Ťwiadczenie to prosze o relacje.

#2 rentgen

rentgen

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klas─Ö SITS PZS

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:33

Mia┼éem okazj─Ö ostatnio mierzy─ç Vans Encore i mam bardzo pozytywne odczucia, Buty wygodny, z bardzo fajnym ┼Ťrednim flexem (pomimo teoretycznej 3). Jak wyglada por├│wnanie z modelem Aura ? g┼é├│wnie chodzi pod wzgl─Ödem flexu bo przypuszczam ze wygoda bedzie podobna. Nie mam mo┼╝lio┼Ťci zmierzy─ç tego buta a kusi mnie te podw├│jne BOA tylko boj─Ö si─Ö ┼╝e mo┼╝e by─ç za sztywny gdy┼╝ szukam w┼é─ůsnie ┼Ťredniego flexu pod uniwrsaln─ů jazd─Ö ( hopy, butery, og├│lnie zabawa na stoku ale r├│wnie┼╝ poje┼║dzi─ç na kraw─Ödzi te┼╝ lubie )

Je┼Ťli mia┼é kto┼Ť do┼Ťwiadczenie to prosze o relacje.

Hehe ja sie podczepi─Ö pod Ciebie bo szukam tego samego. Daj mi info jak by┼Ť co┼Ť fajnego w dobrej cenie namierzy┼é.

#3 Ypsi

Ypsi

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 post├│w

Napisano 21 grudzień 2011 - 20:55

... a ja chcia┼éem conajmniej przymie┼╝y─ç Cirro i d*pa <_< ... tegoroczny model jest jaki┼Ť nie teges
Pozostaje szukać z zeszłego sezonu.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zosta─ç !...

#4 Ghost41

Ghost41

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 121 post├│w

Napisano 21 grudzień 2011 - 21:54

a co┼╝ z nim jest nie tak ?

#5 Ypsi

Ypsi

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 post├│w

Napisano 22 grudzień 2011 - 20:51

Z tego co do mnie dosz┼éo to jaki┼Ť problem z wk┼éadkami ... krzywe podobno. No i nie wiem czy cz─Ö┼Ť─ç tylko, czy wszystkie butki.

#6 rentgen

rentgen

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 post├│w

Napisano 23 grudzień 2011 - 17:30

Morgan ma Vansy w swoim sklepie. Pogadaj z nim. Ja tak w┼éa┼Ťnie zrobie i si─Ö zastanawiam nad HI Standardem lub Encore. Maj─ů flex 3 ale s─ů podobno du┼╝o sztywniejsze.

#7 Ypsi

Ypsi

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 post├│w

Napisano 23 grudzień 2011 - 18:23

No w┼éa┼Ťnie rozmawia┼éem z nim.

#8 rentgen

rentgen

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 post├│w

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:22

U mnie zostaj─ů trzy modele:
- Hi Standard, wi─ůzania na sznurowad┼éa
- Encore, 1x BOA
- Matlock, BOA & pas na rzepy

Wiadomo , ┼╝e najtaniej to Hi Standardy a najdro┼╝ej Matlocki. Musz─Ö si─Ö zdecydowa─ç do 2.01 bo wtedy jad─Ö po nie do Kraka.
Jak myslicie?

#9 Ghost41

Ghost41

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 121 post├│w

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:39

Ja ju┼╝ w sznur├│wki bawi─ç si─Ö nie bed─Ö... kupi┼éem Aure, nie s─ů zbyt sztywne, maksymalnie komfortowe ( chyba najbardziej ze wszystkich butow kt├│re przymierza┼éem ), wygl─ůdaja sporo lepiej niz na zdj─Öciach, swietna stabilizacja kostki. Mierzy┼éem Encore i Matlocka, ro┼╝ni─ů si─Ö troch─Ö flexem, ale komfort ten sam. W Encorach BOA zbiera bardziej z g├│ry ni┼╝ na stopie ( podobno gdy si─Ö ugnie kolana i nagnie buta zaczyna zbiera─ç d├│┼é ) ale jednak nie ma por├│wnania z podw├│jnym BOA. Matlock ju┼╝ lepiej trzyma stop─Ö ze wzgl─Ödu na fakt ┼╝e BOA dzia┼éa tylko w tej cz─Ö┼Ťci buta o dziwno sporej wielko┼Ťci rzep ca┼ékiem dobrze trzyma nog─Ö w g├│rnej cz─Ösci buta o czym pisa┼é morgan.Co do flexu to nie ma sie co sugerowa─ç skala 3 lub 4 w ich przypadku bo nijak si─Ö to ma do innych producent├│w, s─ů sztywniejsze. Jednak BOA nie ┼Ťciaganie a┼╝ tak mocno buta jak speed lance, pokr─Öt┼éo zaczyna przeskakiwa─ç przy sporym zebraniu buta, oczywi┼Ťcie stopa trzymana jest bardzo dobrze ale jednak linki mo┼╝na zebra─ç jeszcze mocniej.

trudno tutaj doradzić Encore czy Matlock póki samemu sie nie przymierzy ale chyba warto dołóżyc kilka zł i kupic Matlocka

Użytkownik Ghost41 edytował ten post 29 grudzień 2011 - 17:47

#10 rentgen

rentgen

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 post├│w

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:49

R├│┼╝nica mi─Ödzy Hi Standard a Matlock to gdzie┼Ť 250 z┼é. Co┼Ť z nich chyba wybior─Ö bo jednak po kilku powa┼╝nych rozmowach boj─Ö sie pojedy┼äczego BOA. W┼éa┼Ťnie to nier├│wnomierne ┼Ťci─ůganie buta mnie przera┼╝a. Za ile Aur─Ö kupi┼ée┼Ť? Mo┼╝e by─ç priv.

#11 Ghost41

Ghost41

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 121 post├│w

Napisano 29 grudzień 2011 - 20:11

moim zdaniem warto do┼éozy─ç 250 z┼é...tym bardziej ┼╝e jak pisa┼éem sznur├│wki odpuszczam ca┼ékowicie. Tragedi z pojedy┼äczy BOA nie ma, te┼╝ ┼Ťciaga d├│┼é i trzyma dobrze z tym ┼╝e osobna linka z do┼éu na pewno bardziej i umo┼╝liwia separacje w g├│rnym i dolnym ┼Ťciaganiu buta. Z reszt─ů przymierzysz i ocenisz sam.

#12 olaola

olaola

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 4 post├│w

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:43

A mo┼╝ecie mi powiedzie─ç, czy, o ile i jak szybko Vansy mi─Ökn─ů? Bo podobno rozbijaj─ů si─Ö o co najmniej p├│┼é rozmiaru, ale jak z flexem?

#13 kamilos

kamilos

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 111 post├│w
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:52

A mo┼╝ecie mi powiedzie─ç, czy, o ile i jak szybko Vansy mi─Ökn─ů? Bo podobno rozbijaj─ů si─Ö o co najmniej p├│┼é rozmiaru, ale jak z flexem?

Nie wiem jak szybko si─Ö rozbijaj─ů natomiast mi nowe Aury nie rozbi┼éy si─Ö ani troch─Ö po 8 dniach jazdy

#14 kamilos

kamilos

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 111 post├│w

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:52

Użytkownik kamilos edytował ten post 22 styczeń 2012 - 21:53

#15 olaola

olaola

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 4 post├│w

Napisano 22 styczeń 2012 - 22:19

Hmm, mo┼╝e to przez to podw├│jne boa, dzi─Öki czemu stopa si─Ö mniej rusza, no i tym samym mniej rozbija but :) Fajnie. To jeszcze jedna sprawa - Matlock (czyli m─Öski odpowiednik damskiej Kiry) ma nisk─ů podeszw─Ö (OTW lite outsole); Encore i Aura maj─ů wy┼╝sz─ů (Vans lite outsole) - czy jest odczuwalna r├│┼╝nica w amortyzacji i czuciu pod┼éo┼╝a? I jeszcze jedna rzecz - w Matlocku i Aurze w podeszwie s─ů dodatkowe dumpery teoretycznie t┼éumi─ůce drgania - czy to jako┼Ť faktycznie cokolwiek daje?

#16 Ghost41

Ghost41

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 121 post├│w

Napisano 23 styczeń 2012 - 20:39

Hmm, mo┼╝e to przez to podw├│jne boa, dzi─Öki czemu stopa si─Ö mniej rusza, no i tym samym mniej rozbija but :) Fajnie. To jeszcze jedna sprawa - Matlock (czyli m─Öski odpowiednik damskiej Kiry) ma nisk─ů podeszw─Ö (OTW lite outsole); Encore i Aura maj─ů wy┼╝sz─ů (Vans lite outsole) - czy jest odczuwalna r├│┼╝nica w amortyzacji i czuciu pod┼éo┼╝a? I jeszcze jedna rzecz - w Matlocku i Aurze w podeszwie s─ů dodatkowe dumpery teoretycznie t┼éumi─ůce drgania - czy to jako┼Ť faktycznie cokolwiek daje?

z tym najlepiej siekowa─ç sie morgana, bedzie orientowa┼é najlepiej, trudno cokolwiek powiedzie─ç nie testuj─ůc tych wszystkich but├│w na stoku. Odczucia z jednego modelu nie bed─ů do┼Ť─ç obiektywne

#17 Ghost41

Ghost41

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 121 post├│w

Napisano 23 styczeń 2012 - 20:40

z tym najlepiej siekowa─ç sie morgana, bedzie orientowa┼é najlepiej, trudno cokolwiek powiedzie─ç nie testuj─ůc tych wszystkich but├│w na stoku. Odczucia z jednego modelu nie bed─ů do┼Ť─ç obiektywne

#18 rentgen

rentgen

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 post├│w

Napisano 23 styczeń 2012 - 23:27

Kupi┼éem Aury 2012 i jestem mega zadowolony. Kupi┼éem taka okazj─Ö jak Ghost wi─Öc cena rewelacyjna. W por├│wnaniu z Encore czy Hi Standardami w Aurze super trzyma mi pi─Öte i s─ů mega wygodne czego nie mog┼éem powiedzie─ç o ww. Jednaj podw├│jne BOA to jest du┼╝y krok naprz├│d.
Co do flexu w Vansach to jest on zaniżony w porównaniu z innymi markami np. flex 3 który jest w Hi Standardach mógł by być spokojnie oznaczony jako 5/6.

#19 kamilos

kamilos

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 111 post├│w

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:16

Kupi┼éem Aury 2012 i jestem mega zadowolony. Kupi┼éem taka okazj─Ö jak Ghost wi─Öc cena rewelacyjna. W por├│wnaniu z Encore czy Hi Standardami w Aurze super trzyma mi pi─Öte i s─ů mega wygodne czego nie mog┼éem powiedzie─ç o ww. Jednaj podw├│jne BOA to jest du┼╝y krok naprz├│d.
Co do flexu w Vansach to jest on zaniżony w porównaniu z innymi markami np. flex 3 który jest w Hi Standardach mógł by być spokojnie oznaczony jako 5/6.

ja te┼╝ jestem z tych bucik├│w bardzo zadowolony, natomiast jedynym minusem jaki zauwa┼╝y┼éem, to to ┼╝e to BOA trzeba co jaki┼Ť czas dokr─Öca─ç. Pono─ç system Burtona (nie je┼║dzi┼éem) jak raz zapniesz to ca┼éy dzie┼ä trzyma tak samo.

#20 Snowboardowo

Snowboardowo

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 80 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 pa┼║dziernik 2019 - 19:47

a encore i aura to nie damskie XD