Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Co Poprawić? Co Jest Źle? Co Mi W Głowe Je*Ie Się?


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Opos

Opos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 15 December 2011 - 23:35

Serdecznie proszę o rady, co ulepszyć, jak ulepszać, konkretne ćwiczenia na stok, a i jak trzeba to do domu...
Ta ręka do ziemi normalnie tak nie wygląda ;) Ale to takie przyjemne uczucie, że akurat wtedy nie mogłem się powstrzymać żeby trochę nie ,,poszurać"
Czemu ten cały youtube nie potrafi przyjąć na klatę filmiku 16:9?


#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2011 - 17:22

pytanie brzmi... na jakich ustawieniach wiązań (kąty) lecisz i czy czasem nie zapierniczasz na twardej desce...pytam bo jeśli chcesz ocenę pod kątem jazdy rekreacyjnej to masz sporo do poprawy a jeśli to jazda na "twardzielu","carvingowa" to sytuacja będzie już inna :D

pzdr...

#3 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2011 - 18:33

Ja jestem n00b, ale wygląda na to, że na desce kolega czuje się bardzo stabilnie i pewnie a to chyba dość ważna kwestia :rolleyes:

A ile już sezonów za tobą?

#4 Opos

Opos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 17 December 2011 - 00:24

@Aro lewa (tylna) 0 Prawa 17
Deska to freeridówka, 169 cm. Nitro Shogun. Zdecydowanie bardziej twarda, niż miękka.
Prawdę mówiąc nie orientuje się dokładnie w moim ,,stylu", ani w ocenie własnych umiejętności.


@Troj 5 albo 6 sezon

#5 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2011 - 09:30

Rece sa oke, nie słuchaj tych co gadają że to błąd, to są twoje rece i możesz zrobić z nimi co chcesz Dołączona grafika Troche dziwna sprawa bo jeżeli ktoś bedze Cie oceniał z jazdy niby tej prawidłowej instruktorskiej to chyba nie bedzie kolorowo, ale technik jazdy i stylów skrętów jest troszke wiecej niż ta jedna do której wszyscy są ograniczeni


Jak dla mnie masz dobry styl, widać że czujesz dobrze deche i robisz z nią co Ci sie podoba, nie wymuszasz skrętów i nie jeździsz jak jakiś pajac z podkręcaniem ich, tylko robisz swoje i tak trzymać, inna sprawa to że masz długą twardszą deche a na takich blatach nie da sie jeździć rekreacyjnie raczej, one są przystosowane do czego innego.
Fajne byłoby zobaczyć jak radzisz sobie na bardziej stromych trasach a może i oblodzonych Dołączona grafika Ja bym spróbował obniżyć jeszcze pozycje na backu tak dla ćwiczenia jak najbardziej to możliwe - ale ja jestem wróg nr 1 technik jazdy SITS - dlatego mnie nie słuchaj Dołączona grafika może wypowie sie tutaj ktoś bardziej ogarnięty w temacie
JOIN The Ride

#6 Bonbel

Bonbel

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2011 - 13:31

Kiedy przechodzisz na frontside to odsłaniasz się klatka do lini spadku stoku, staraj sie to ogarnąć i tylko być skręcony w szyi do linii spadku, lewa ręka ucieka ci w strone stoku i chcesz ją poszurać ale skoro mówisz że to tak specjalnie to raczej problemem nie jest dla ciebie:P, staraj sie bardziej uginać kolana to w rezultacie ta pozycja wygląda jakos tak bardziej profesjonalnie, pamiętam że mnie gonili za kolana przez cały tydzien i dopiero zacząłem je uginać tak prawidłowo po kilku dniach :<, jeśli zniżysz się na backside w kolanach i będziesz je wypychał na zewnątrz jednocześnie staraj się prostować plecy to będzie git, swoja droga popieram Majoneza bo też twierdze ze sitsowskie techniki jazdy są nie ciekawe :P :terefere:

#7 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 December 2011 - 12:44

pomijając drobiazgi to przede wszystkim Twoja praca w tułowiu. W cietym pochylasz się do środka skrętu, a tu góra jest praktycznie cały czas w tej samej pozycji czyli jak do jazdy na FS. Jadąc na BS góra wisi nad FS (scyzor) przez co krawędź BS nie jest dociążona tak jak być powinno. Popracuj jeszcze nad pracą kolan. Bardziej miękko, tak aby lepiej kompensować nierówności (zwłaszcza na BS).

#8 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2011 - 21:58

W sumie podobne błędy do mnie masz. Nasz styl jazdy jest zbliżony. Główny problem to kontrrotacja (linia barków prostopadle do deski, a powinna być tak jak wyznaczają wiązania). Skutkiem tego jest uślizgiwanie krawędzi. Druga rzecz to to co opisał Motyl.

Widać, że nie boisz się prędkości. :)

ps. Mi się jazda typowo Sits też nie podoba. Podoba mi się świadoma jazda. Jak ktoś podaje mi uwagę do techniki to muszę mięć od razu wytłumaczone co ten błąd powoduje.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2011 - 22:12

"Główny problem to kontrrotacja (linia barków prostopadle do deski, a powinna być tak jak wyznaczają wiązania). Skutkiem tego jest uślizgiwanie krawędzi...."


wtf??

#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2011 - 08:03

wtf??

tłumaczę... otwarta pozycja... wiem bo sam widziałem niedawno :bag:
no board no fun!

#11 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2011 - 08:18

tłumaczę... otwarta pozycja... wiem bo sam widziałem niedawno :bag:


sądzę że Aro wie, tylko wtf tyczyło kontrrotacji na określenie tego :)

Otwarta owszem, ale uwzględnijcie kąty .. tu nie ma kaczki..

#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2011 - 21:03

Dołączona grafika

Właśnie... jeśli chodzi o to otwarcie, kolanko w środku itp. ...dlatego zapytałem na wstępie o ustawienia wiązań itd. :)

W sumie Motyl większość napisał :) dodam tylko, że jeśli kolega Opos preferuję tylko jazdę to podkręciłbym jeszcze jednak wiązki o jakiś 6 stopni na + ...co by było agresywniej :) jeśli zamierza w przyszłości próbować fs....niestety będzie jednak miał dużo pracy :)

Użytkownik Aro edytował ten post 20 December 2011 - 21:22


#13 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 December 2011 - 08:11

@ Opos - ja bym proponował byś zaczął jeździć trochę szerzej, wtedy będziesz miał więcej czasu na pracą nad techniką i ułożeniem ciała w skręcie. Masz dobre podstawy by jeździć naprawdę dobrze, kilka rzeczy trzeba wyeliminować o których usłyszałeś od "dużego kolegi" ;) Ręka, kompensacja, biodra. Dwa dni pracy na dobrze przygotowanym stoku i będzie wypas :)

#14 Opos

Opos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 28 December 2011 - 15:31

Serdecznie dzięki wszystkim za wypowiedzi...
Nie wszystkie zrozumiałem :) Ale podsumowując:
-Klata równolegle z deską, kręcić tylko szyją,
-niżej na nogach, żeby lepiej wyłapywać nierówności,
-Większe wychylenie przy bs żeby dociążyć krawędź, i nie ,,skakała" tak deska
-tego o ,,otwarciu "nie do końca czaję

Jutro z rana deska, to zabiorę kamerę i pokażę jak jest teraz.

Mam za to jeszcze jedno pytanie... Odkąd zacząłem jeździć, zawsze miałem kąty (0,15) i podkręcałem coraz bardziej pierwszą nogę aż do, jak na filmiku (0,30) Przepraszam za zmyłkę w drugim poście...
Tylko problem jest taki, że mój but już wielkością nie puszcza, i najzwyczajniej w świecie się nie mieści na desce, z tego powodu (plus dla nauki jazdy na drugą nogę) przekręciłem w obydwu deskach (fr i fs) na (-30,30)
To dobre rozwiązanie? W końcu w skręcie mogłem wychylić się aż miło i nie haczyłem butem...
Czy zostawić sobie kaczkę na hopy, a do jazdy raczej tylną nogę dokręcić w drugą stronę?

#15 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 December 2011 - 15:54

Otwarcie zawarłeś w pierwszym myślniku. Jeśli kaczka to tułów równolegle do deski, jeśli kąty ostre to tułów prostopadle do wiązań.
http://www.extremeca.../tech/tech.html
Basic position - masz ilustrację o co chodzi.

Jeśli chodzi o kąty to do FS i zabawy na stoku zdecydowanie kaczka, bo łatwiej jeździć na drugą nogę, jeśli ostra jazda na krawędziach to kąty ostre. Warto na jedne ustawienie wiązań zdecydować, bo jest inna technika i opanowywanie jednej utrudnia opanowywanie drugiej.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#16 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2011 - 18:43

Kaczka kaczką, ale +30 i -30 to już lekka przesada :mrgreen:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#17 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 01 January 2012 - 21:13

No to są gruby kąty, dobre już na zmasakrowanie więzadeł i powykręcanie stawów.
Opos, linia barków, otwarta, zamknięta pozycja, kontrotacja, tamto siamto instruktorska bajerka. Akurat jeździłem ostatnio z koleżanką, która z rana jeździła z podobnie ułożonym ciałem, w podobnym stylu. Choć słabiej jeździ, ale to wiadomo, dziewczyna :) Popołudniu było już znacznie lepiej, mam 3 filmiki nagrane, widać spory postęp w ciągu jednego dnia.
Mam na coś takiego proste metody, które nie są jakieś tam super zgodne z SITS, PZS, KGB, CIA itd. więc nie chcę o nich pisać.
Jak będziesz się starał i słuchał dobrego instruktora to w 1 dzień na odpowiednio dobranym stoku zrobisz duży postęp. Mogę Ci polecić takiego instruktora w Białce T.

Idealnie jeżdżących osób nie ma. No chyba że wytrenowane roboty pokazujące jazdę instruktorską na krawędzi, dla mnie w wielu przypadkach nie skuteczną. Zerknij sobie na ten filmik, jeżdżą 3 osoby, każda z nich nie ma po instruktorsku ustawionego ciała, ale jazda jest skuteczna. Prędkość jest podobna do Twojej, jednak zwróć uwagę jakie promienie skrętu są wycinane, jak szeroko się jeździ. Krótki skręt na krawędzi do niczego się nie przydaje, no chyba że dla lansu przed narciarkami ;D Zacznij jeździć szeroko, będziesz miał więcej czasu na ułożenie ciała w skręcie, to jest podstawa nauki. W razie potrzeby zredukuj prędkość, to też jest bardzo ważne. Jak to ogarniesz to można ustawić Cię na desce, a potem pokazać Ci jak można wykorzystać krawędź deski, jej pop w skrętach. Balans przód-tył to kolejny element, linia barków do linii spadku stoku to ostatnia rzecz która czyni ridera niewywracalnym :D Więcej pisać nie chcę bo mnie instruktorzy tutejsi zjedzą, to są dla nich pewnie herezje i spalą mnie na stosie ;D
Filmik jest na naszym FB:
3Style Sklep Snowboardowy