Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Wyrok Za Wypadek Na Stoku


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 December 2011 - 09:04

Sąd w Zakopanem pierwszy raz skazał narciarkę za zderzenie na stoku. Dostała pół roku więzienia z zawieszeniem na 3 lata za wypadek, w którym złamała rękę ośmiolatkowi – informuje "Gazeta Wyborcza".

Sąd orzekł też 8 tys. zł zadośćuczynienia i publikację treści wyroku w lokalnym "Tygodniku Podhalańskim". Jak mówi Zbigniew Lis z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem, zwykle takie sprawy były umarzane z uwagi na zbyt słaby materiał dowodowy, ale tu dowody były mocne, a sprawczyni przyznała się do winy.

Zakopiańscy śledczy mają nadzieję, że wyrok podziała na wyobraźnię narciarzy i snowboardzistów.


"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#2 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2011 - 10:10

juz jest taki temat :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#3 wysman

wysman

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 December 2011 - 11:13

tak kończą frajerzy! :P
jechałem szybko, iż lubię za***rdalać

#4 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 December 2011 - 11:19

tak kończą frajerzy! :P

dlaczego frajerzy??
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#5 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 December 2011 - 00:02

Co za głupota. Rozumiem jeździć po pijanemu czy na krechę i komuś coś zrobić, ale podczas normalnej szybszej jazdy czasami wypadki się zdarzają, nawet najlepszym. Nie wiem jakie tutaj były okoliczności, ale w każdym razie 0,5 roku i w zawieszeniu na 3 to chyba spory wyrok. Mogli jej dać jakieś roboty społeczne, cokolwiek innego, lżejszego od więzienia. Koleś, który bez uprawnień poprowadził na rysy wycieczkę szkolną, w której pod lawiną zgięło chyba 8 osób dostał TYLKO 2 lata. Gdzie tu sens ? Kobiecie za złamaną rękę dziecka dają pół roku a mężczyźnie, który nie użył mózgu, nie miał uprawnień, szkoda mu było kasy na przewodnika, nic nie wiedział w temacie i przez to wszystko zabił ( teoretycznie on) 8 osób dają 2? Chore. Za dużo miejsca w więzieniach i u psychologów, bo wątpię, że takie więzienie spłynie po tej kobiecie bez żadnego uszczerbku na psychice.

Teoretycznie tylko czekać aż ktoś się w nas wpier*oli i coś nam zrobi od razu za głupią złamaną rączkę proces cywilny wytoczyć i takim sposobem mając dobre ubezpieczenie i dobrych prawników mamy jakieś 10k w kieszeni! No za***isty biznes!

#6 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2011 - 01:50

@up true..

Gdyby to jeszcze było po pijaku czy cos..a takie rzeczy sie zdarzaja. Narciarza wpieprzyli do wiezenia, moge przytoczyc kilka przypadkow gdzie zawsze ktos sie uchyli chocby u mnie w 70tys miescie koles stoi na starowce, na "oczach" monitoringu zaczepia ludzi nozem oraz nim rzuca w przechodniow. Swietna akcja policji zaraz na ziemi, a nastepnego dnia chodzi z piwkiem po starym miescie i ma tylko dozor :)) Toz to polskie Prawo jest jakies smieszne,zalosne. Nawet nie wiem jak to nazwac

#7 Michał

Michał

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2011 - 03:04

Nie dramatyzujcie tak, nikt do więzienia nie poszedł, a ten wyrok to przestroga dla innych (tak mi się wydaje). Wystarczy tylko trochę wyobraźni i takich spraw nie będzie. Trzeba po prostu pamiętać, że na stoku nie tylko sami zachowujemy ostrożność ale też staramy się "obserwować" innych...
.

#8 Posix

Posix

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2011 - 19:29

tak sie kończy jazda bez wyobraźni :!:

#9 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 18 December 2011 - 12:25

Przecież wjechać w kogoś możemy tak samo przy 30km/h i jak przy 60km/h. Co mi tu da świadomość tego, że jak pojadę szybciej to prawdopodobieństwo jest wieksze? Zresztą przecież im jedziemy wolniej tym mamy większy zlew na otoczenie i nie zwracamy uwagi na tyle szczegółów co przy jeździe szybszej, jesteśmy mniej skupieni. Przynajmniej ja tak mam.

Trzeba po prostu pamiętać, że na stoku nie tylko sami zachowujemy ostrożność ale też staramy się "obserwować" innych...

Racja

Najlepiej jest jak już sobie jakiś wolny, komfortowy tor jazdy obierzemy po czym nagle jakaś pani skręca sobie w poprzek stoku, bo nie chciało jej się spojrzeć czy ma "wolne" i może tak zrobić. Kocham takich ludzi.

#10 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2012 - 15:20

Najlepiej jest jak już sobie jakiś wolny, komfortowy tor jazdy obierzemy po czym nagle jakaś pani skręca sobie w poprzek stoku, bo nie chciało jej się spojrzeć czy ma "wolne" i może tak zrobić. Kocham takich ludzi.


Jezeli wchodzisz na stok obowiazuje Cie kodeks FIS. A tam jest jasno napisane, ze jadacy z gory ma obowiazek wyminac bezpiecznie wszystkich ponizej. Twoja w tym glowa, zebys nie wjechal w taka pania jadaca w poprzek stoku. Natomiast wlaczajacy sie do ruchu ma obowiazek sprawdzic czy ma wolna droge.
Wszystko jest ok. dopoki nie ma obrazen w trakcie zderzenia. Jezeli jadac z gory wpadniesz na kogos i wyslesz go na zwolnienie to najprawdopodobniej wchodzi prokurator i zaczyna sie zabawa.

Poza tym: szkolenie SITS to m.inn. jazda dlugimi półłukami, narty carvingowe sklaniaja do jazdy w dlugim skrecie, skret ciety na desce to jazda dlugim lukiem.

Co do zarabiana na zderzeniach:
na skiforum.pl jest historia goscia, ktory zderzyl sie z kims na stoku w Austrii. Wszystko niby ok., wymienili sie nazwiskami? adresami? Pare miesiecy po powrocie wezwanie do sadu w Austrii w sprawie o odszkodowane za obrazenia spowodowane w wypadku.

pozdr
Piotr

#11 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2012 - 19:08

Tak, tak. Chodziło o to, że mnie to wkurza. Nigdzie nie napisałem, że się w taka panią z impetem specjalnie wpieprzam.

#12 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2012 - 00:47

Tak, tak. Chodziło o to, że mnie to wkurza. Nigdzie nie napisałem, że się w taka panią z impetem specjalnie wpieprzam.

Peace, nie smiem nic takiego twierdzic.
Poza tym na TD3 sam stuknalem sie z narciarzem bokami - nie wiem skad sie wzial po mojej prawej. Nic sie nie stalo, rozjechalismy sie w przyjazni.

pozdr
Piotr