Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Signal Park Rocker


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2011 - 17:38

Witam

Ze względu, że dostaję dużo pytań o Park Rockera... postanowiłem, więc utworzyć ten oddzielny wątek...

Test:
deska: Signal Park Rocker
sezon: 2011
krawędź efektywna: 117cm
dł. deski: 154cm
szer. w tali: 246mm
przeznaczenie deski: park/jib/buttering/powder


rider-Wzrost/Waga: 175cm/65-68kg

Ogólnie o desce:

Jak dla mnie deska PR to nr1 pod względem (miękka, lekka, rocker), deska zdecydowanie dla zaawansowanych i wymagających, nie wybaczająca błędów.

Poniżej zamieściłem filmek przedstawiający flex deski, który nagrałem w pokoju hotelowym w Krynicy :)

http://www.youtube.com/watch?v=tYpAOeR9up0

Deska zdecydowanie dla "lekkich riderów", oczywiście nie tylko...jak widać na filmie deska gnie się niemiłosiernie przy dł. deski 154cm i mojej wadzę 65kg...podejrzewam, ktoś ważący około 75kg przy tej długości wygnie ją jeszcze mocniej :) dlatego polecam ostrożnie dobierać długość tej deski...
Druga ważna rzecz to nie każdemu ta deska leży...przed zakupem lepiej ją przetestować...jeśli jest taka oczywiście możliwość...według mnie deska Park Rocker powinna być sztandarową deską Signal Snowboards :D dla mnie mistrzostwo :)

A co się najbardziej rzuca w oczy patrząc na deskę...to oczywiście jej rocker, co prawda troszkę zmniejszony w porównaniem z deską z sezonu 2009/2010 ale nadal pozostał ekstremalnym i nie powtarzalnym rockerem. Dodam, że tej deski nie można traktować jako deski uniwersalnej.

Park:

Jeśli chodzi o przeszkody...jako tako po nich nie jeździłem...co najwyżej tylko po box'ach...rurki omijam z daleka :) więc jeśli chodzi o box'y jak dla mnie wystarczająco...dobry pop pozwalający z łatwością w skoczyć na box'a, oczywiście nie jest to super pop ale jak na takiego kapcia z takim rockerem jest na prawdę na wysokim poziomie.

Przyszedł czas aby powiedzieć co nieco o skakaniu i hopach...zdecydowanie deska nie jest stworzona do skakania ale...oczywiście można próbować swoich sił ale raczej na hopach nie większych niż 5m flatu....problem z lądowaniem, ta deska po prostu nie wybacza błędów...skakałem na hopach małych, "M i L" niestety przy hopach o rozmiarze "L" pojawił się problem przy lądowaniu deska w ogóle nie pochłania drgań i słabo pomaga w "amortyzacji" ...po kilku skokach na takiej hopie z 5-8m flatem czułem jakby mi ktoś skopał "uda", więc niestety musiałem rezygnować z takich hopek...przy małych i z flatem do 5m nigdy nie miałem z tym problemu. Niestety jej rocker też znacznie przeszkadza w lądowaniu i wymaga jazdy w pozycji podstawowej, jeśli ktoś ma tendencje śmigać z większym ciężarem na tylnej nuzi to nie polecam skaknia lub nie polecam robić tego bez kasku!

Tak więc jeśli hopy to raczej tylko do 5m flatu

Buttering, niestety buttering u mnie na razie kuleję, ale jeśli się jest osobą początkującą w butteringu to ta deska bardzo ułatwia naukę...jej rocker jest niesamowity i z łatwością wszystko na niej przychodzi. P prostu ta deska jest do tego stworzona.

Jazda: tutaj nie ma już rewelacji ale jeśli komuś nie zależy na biciu rekordów w prędkościach i nie lubi stromych stoków a lubi tzw. "jazda spacerkowa" to jazda na PR jest jak najbardziej przyjemna :) podczas większych prędkości i twardszej nawierzchnie trzeba śmigać w pełnym skupieniu i w poprawnej pozycji, czyli podstawowej....chwila nie uwagi i kręcimy się jak bączek ;) deska w takich warunkach bardzo szybko puszcza krawędź...

No i na koniec zostawiłem sobie POWDER :D

Dla mnie także mistrzostwo jeśli chodzi o puch, w tych warunkach normalnie ta deska płynie...nie polecam tej deski na fr chyba że jesteśmy pewni puchu i swoich umiejętności...bo troszkę lodu...betonu i rozbijemy się albo o drzewo albo o skały...więc pod tym kątem zdecydowanie nie polecam...druga sprawa...żeby opanować tą deskę po za trasą trzeba mieć jednak umiejętności przynajmniej na poziomie średnio-zaawansowanym...całkowicie nie polecam osobom początkującym i nawet odradzam na takie wypady na park rockerze ta deska jest także kosmicznie wymagająca jeśli chodzi o jazdę, czy to na stoku, czy po za trasa..

Dołączona grafika

Ogólnie mówiąc deska dla zaawansowanych, wymagających riderów...z czystym sumieniem mogę ją polecić osobom, które wiedzą czego chcą od deski i czego od deski oczekują na stoku :)


pzdr...
  • Yamsha lubi to

#2 jrd

jrd

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 November 2011 - 17:26

Mi sie zajefajnie kreci butterki na Signal Omni a co dopiero pewnie sie bedzie krecic na PR !
Szkoda ale moze kiedys dorwe na chwile od kogos tego PR .

#3 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 November 2011 - 23:02

Szacun za porządną recenzję. I like

#4 cinu

cinu

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2011 - 00:50

Nie wiem jak z sezonem 11' , ale z 10' jest mega gietka, no i malo wytrzymala na kontakty (nawet z niewielka predkoscia) z metalem. Dlatego deska ta raczej malo przyjazna dla poczatkujacych w jibbingu (o czym sie bolesnie przekonalem, a raczej moja kieszen) Do butterow? poezja, wszelkie pressy, wychodza calkowicie naturalnie, nawet nie trzeba sie silowac, lekkie przerzucenie ciezaru na tail i juz mamy, dziob 3 metry w gorze. : )
when I say jump you say how high

#5 adi

adi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 30 December 2012 - 18:18

Witam. Chcialbym zapytac o pare spraw zwiazanych z ta decha. Zakupilem park rockera z 2012r. Do tej pory spedzilem na niej pare dni czwiczac buttery pressy itp... Szczerze mowiac jestem bardzo zadowonoly z tego zakupy. Zastanawiam sie jak najlepiej ustawic wiazania przy tej desce do flat trickow ? Do tej pory jezdzilem 12/-12. Czy to odpowiednie katy? Jakie wy ustawiacie do zabawy na stoku i nieduzych skokow? Przy jezdzie z podniesionym przodem deska ma tendencje do skrecania w lewo (na frontside). Zastanawiam sie czy moze to byc spowodowane wlasnie zlym ustawieniem czy raczej zla technika?
Kolejna watpliwoscia jest dlugosc deski. Mam 182cm. wzrostu i waze niecale 70kg. Kupilem deske o dlugosci 154cm.i nie wiem czy dobrze zrobilem? Przy bardzo mocnym odchyleniu/podniesieniu przodu deska wyjezdza mi spod "tyłka" czy innym uzytkownikom tez sie to zdaza ?

#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2012 - 08:50

z tego co mówi się o tej desce od lat to to co opisujesz jest jej cechą charkterystyczną

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 31 December 2012 - 15:11

Kolego ustawienie wiązań nie ma tu znaczenia, jeżdżę na tym samym ustawieniu i jest ok.Ogólnie jest tendencja żeby ustawiać wiązania na symetryczną kaczkę aby móc z łatwościa jeździć czy lądować na normalną pozycję jak i na switch. Co do skręcania na frontside to ta deska jest bardzo czuła jak to opisywał wcześniej Aro więc chwila nieuwagi lub niestabilna pozycja i deska zaczyna wariować. Tak samo z podniesieniem nosa czy taila, jak za mocno wygniesz a nie dostosujesz do tego odpowiedniej pozycji to przeholujesz ;) deska dla wymagających i średnio czy zaawansowanych więc trzeba ćwiczyć i ćwiczyć , w szczególności równowagę.

#8 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 December 2012 - 23:07

Witam. Chcialbym zapytac o pare spraw zwiazanych z ta decha. Zakupilem park rockera z 2012r. Do tej pory spedzilem na niej pare dni czwiczac buttery pressy itp... Szczerze mowiac jestem bardzo zadowonoly z tego zakupy. Zastanawiam sie jak najlepiej ustawic wiazania przy tej desce do flat trickow ? Do tej pory jezdzilem 12/-12. Czy to odpowiednie katy? Jakie wy ustawiacie do zabawy na stoku i nieduzych skokow? Przy jezdzie z podniesionym przodem deska ma tendencje do skrecania w lewo (na frontside). Zastanawiam sie czy moze to byc spowodowane wlasnie zlym ustawieniem czy raczej zla technika?
Kolejna watpliwoscia jest dlugosc deski. Mam 182cm. wzrostu i waze niecale 70kg. Kupilem deske o dlugosci 154cm.i nie wiem czy dobrze zrobilem? Przy bardzo mocnym odchyleniu/podniesieniu przodu deska wyjezdza mi spod "tyłka" czy innym uzytkownikom tez sie to zdaza ?


ustawienie wiazan nie ma wplywu na sytuacje ktore opisales - jesli chodzi o ustawienie katow, jezeli chodzi o skrecanie deski w lewo podczas proby podnoszenia nosa moze byc spowodowane dwoma czynnikami, pierwszy to pochylone highbacki, ktore powoduja ten efekt ale glownym czynnikiem tego jest brak umiejetnosci-techniki...drugi to poprostu brak umiejetnosci

co do uciekania deski "spod tylka" to tez z powodowane jest brakiem umiejetnosci...ta deska ma najwiekszego rockera na rynku desek...wiec trzeba sporo na niej smigac aby ja "zrozumiec" Pamietaj jesli smigasz z przeniesionym ciezarem na tylna noge to czesto ta deska bedzie ci uciekac "z pod tyka" dlatego aby dobrze nad nia zapanowac musisz opanowac takze tzw. pozycje podstawowa na desce....