Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wiązania K2 - Dyski


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2011 - 20:36

Witam.

Chodzi o dyski w wiązaniach K2.
Wyglądają one tak:
Dołączona grafika

Przy montowaniu na 4 dziurki powinno się je mocować tip-tail, czyli wzdłuz deski.
no i moje pytanie czy przy montowaniu na te 4dziurki mozna zamocować dysk poprzecznie (toe-heel)?
Miałbym wtedy nieco więcej manewru jeśli chodzi o wiązania, tylko czy wtedy będzie wszystko ok tzn czy np siły nie będą jakoś źle przenoszone itd.

I może od razu pytanie dotyczące ustawienia wiązań. Czy można zaryzykować wystawanie samych wiązań na froncie te 5mm po to żeby już but wystawał po równo z przodu z z tyłu?
Czy lepiej cofnąć wiązanie, a but niech wystaje bardziej z tyłu?

Z góry dzięki za pomoc:)

PS. Nie mam czym zrobić zdjęć wiązań więc mam nadzieję, że opis wystarczy :) pzdr

Użytkownik K3naP edytował ten post 14 November 2011 - 20:38


#2 Luksus

Luksus

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 97 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 November 2011 - 22:57

Ja w każdej mojej desce miałem dysku ustawione poprzecznie i jakoś nigdy nie widziałem żeby mi to w czymkolwiek przeszkadzało. Jeśli masz duża stopę to możesz się pobawić w umieszczenie wiązania tak żeby but +/- wystawał równo po obu stronach.

#3 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2011 - 12:17

Ja w każdej mojej desce miałem dysku ustawione poprzecznie i jakoś nigdy nie widziałem żeby mi to w czymkolwiek przeszkadzało. Jeśli masz duża stopę to możesz się pobawić w umieszczenie wiązania tak żeby but +/- wystawał równo po obu stronach.



Dzięki. W sumie też już znalazłem na stronie K2 ze mozna:)

Własnie z tymi wiazaniami(Rome Shift WMN) troche dziwna sprawa. Noga nie jest duza bo chodzio dziewczeca :) romiar jakies 41 mysle.
Robilem juz z tymi wiazaniami wszystko. I w tej chwili wiazania wystaja minimalnie z przodu ( dokladnie wystaje gorna czesc podstawy dolna opiera sie na desce - przod podstawy jest sciety pod sporym katem), a pomimo to buty wystaja ciut bardziej z tylu.
Niestety obawiam sie ze po prostu wiazania sa za duze. Sa to M i wg rozmiarowki Rome'a takie trzeba bylo brac. Teraz wydaje mi się ze dla tego rozmiaru S bylaby lepsza.
No ale nic cos jeszcze pokombinuje:)

Użytkownik K3naP edytował ten post 15 November 2011 - 12:18




Dodaj odpowiedź