Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Dc Ply Torstein Horgmo, Aaron Bittner


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2011 - 19:38

Choć jestem w pełni sponsorowany przez Gnu, to miałem okazję pojeździć na DC PLY. Z góry zastrzegam,że odpowiadam za dystrybucję DC w Polsce, więc moja opinia może nie być do końca obiektywna.

DC PLY to deska zaprojektowana głównie przez Torsteina Horgmo, jego też to jest pro model w długości 150,5. Aaron Bittner ma swój w długości 156,5. Poza tym deskę można jeszcze kupić w długościach 147,25 i 153,75 . Od razu zaznaczę,ża jak na pro model deska jest tania, cena detaliczna to 1399zł.

Co do technologii, to Torstein chciał deskę, która jak najbardziej nasladuje deskorolkę,szczególnie przy wybiciu (ollie) jak i presach na railach/boxach.
Tak więc inserty jak i sidecut są zrobione jak w desce typu twin. Jednak już nose i tail minimalnie się różnia, nose jest minimalnie dłuższy żeby deska sprawdzała się również w puchu. Deska jest w konstrukcji camber, z tym, że na końcach przedłużono punkty kontaktowe, przez co patrząc od środka, deska przez ostatnie 20cm (przed nosem jak i tailem) jest całkowice płaska. To wlaśnie ma powodować super zachowanie przy ollie i wszelakiego rodzaju pressach na jibach...

Ja jeździłem na długości 156,5 sygnowanej przez Aarona Bittnera. I kurcze byłem w sumie zaskoczony. Sam dotąd jeżdżę na deskorolce,więc jakieś tam pojęcie mam.
Deska mnie zaskoczyła pozytywnie... Jazda na krawędzi na twardym ok,to jednak camber po części,więc trzymało dobrze. Ale największa zajawa to właśnie skakanie na niej. Szczególnie czuć to przy trikach na stoku, fs 36, bs 180... naprawdę czuć,że te ollie jest wspomagane przez tą płaską część deski. Nie przetestowałem jej na dużych skoczniach, ale decha robiła wrażenie stabilnej... Co do jibowych trików to nie jestem autorytetem,ale buttery na stoku mi się fajnie robiło. Jeździłem na niej 2 dni i pozostawiła bardzo dobre wrażenie. W sumie Torstein głupi nie jest, słabej deski by swoim nazwiskiem nie firmował...

#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2011 - 21:02

miałem okazję pojeździć na DC PLY. Z góry zastrzegam,że odpowiadam za dystrybucję DC w Polsce, więc moja opinia może nie być do końca obiektywna.

życzę sobie i wszystkim, samych takich "nieobiektywnych", odpowiedzialnych za dystrybucję...
szacunek.
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 Jajko87

Jajko87

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 14 December 2011 - 11:37

Mój nowy nabytek to damska DC PLY 145,75 i po 3 dniach jazdy jestem zachwycona deską. Daje dużą frajdę na stoku, buttery to przyjemność i myślę że w parku będzie to miało swoje odzwierciedlenie.

#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2011 - 20:00

Gratki zakupu... PLY to to na bank najlepsza deska z DC, a przy tym cena jest bardzo fajna,szczególnie przy tym kursie euro...

#5 jspecu

jspecu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2012 - 15:42

Sorry, za odkop, ale czy ktoś wie gdzie można w Polszy przetestować tę deskę?

#6 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2012 - 17:46

Sorry, za odkop, ale czy ktoś wie gdzie można w Polszy przetestować tę deskę?

Tak, ja wiem. Zapytaj tego Pana nad Tobą.

Użytkownik saran edytował ten post 17 January 2012 - 17:47


#7 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2012 - 14:19

Jutro i w niedzielę testy desek DC na sezon 2012/2013. Bedzie za 20 desek to testów,więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wszytstko w snowparku DC w Wisłe-Cienków.

#8 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 February 2012 - 08:18

Jutro i w niedzielę testy desek DC na sezon 2012/2013. Bedzie za 20 desek to testów,więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wszytstko w snowparku DC w Wisłe-Cienków.


Czy planujecie jakieś testy w pobliżu Szklarskiej (Karkonosze)?

#9 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2012 - 10:57

Czy planujecie jakieś testy w pobliżu Szklarskiej (Karkonosze)?

Na razie nie ma tego w planach,ale zobaczę co da się zrobić...

#10 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 April 2013 - 21:50

A jak z modelem z tego roku ??

#11 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2013 - 13:01

Miałem okazję pojeździć troche na DC PLY 153, zamieniając się z kolegą deskami na stoku. Przesiadłem się z Lib Tech TRS i muszę przyznać,że PLY naprawdę dobrze jeździ na krawędzi, a przy tym buttery są na nim proste i przyjemne. Uważam,że w tej pólce cenowej to jedna z lepszych ofert na rynku.
Do tego przy wykonywaniu ollie czułem,że ta płaska płaszczyzna przy nose i tail pomaga w stabilnym wybiciu. Jak dla mnie bardzo fajna deska i gdybym nie atakował naprawdę dużych przeszkód to podejrzewam,że PLY by mi wystarczył....

#12 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 April 2013 - 20:04

a do jakich wysokości na przeszkodach polecił byś DC PLY ??

#13 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 April 2013 - 20:09

Markowi raczej chodziło o duże hopy, takie po 8-12 m blatu.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#14 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 April 2013 - 11:07

Skocznia skoczni nie równa, wiec to też nie tak prosto stwierdzić. Ale myślę,że PLY spokojnie obsługuje hopy do 12m, flatu nawet 15 jak fajnie zrobiona. Duze hopy to tak od 15 wzwyz...
Oczywiscie wszystko zalezy od umiejetnosci i preferencji. Dlatego to raczej takie teoretyzowanie...

#15 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 April 2013 - 21:17

hsahah, a ja myślałem sobie, że na hopki 2, 3 metry deska nie będzie się nadawać :lol:

dzisiaj zakupiłem się właśnie w PLY i nie mogę się doczekać jakiegoś konkretnego testu. ( szczególnie, że ze śniegiem coraz słabiej :( )