Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Myślenice - Zarabie Sport


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 dabkin

dabkin

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2010 - 16:55

www.zarabiesport.pl

Całkiem fajna miejscówka ok 40 km od Krakowa. Na dzień dzisiejszy warunki ok, trochę lodu, ale ogólnie stok przygotowany dobrze. Armatki pracują, nie ma dużego ruchu a ceny w normie.

#2 John

John

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 11 February 2010 - 17:15

Ni h...ja tam więcej nie pojadę.

Ten stok ma tylko 3 zalety:
- jest blisko Krk
- jest tani
- jest przyzwoicie nachylony

A dlaczego tam więcej nie pojadę. Do tej pory jeździłem tam wieczorami, jako dość wymagająca gimnastyka, więc stan stoku był mi obojętny. Nie można przy takim nachyleniu i 90% amatorów na stoku wymagać od niego, aby wieczorem był zdatny do cięcia ładnych łuków. Dlatego Raz wybrałem się tam z rana - dwa dni temu. Niby dzień tygodnia, niby wszyscy pracują do tego dzieci na stoku w że hoho (do nauki k...a!). Byłem jednym z pierwszych na górze, więc bez zastanowienia puściłem się w dół. No i po kilkudziesięciu metrach okazało się, że pan co prowadzi ratrak - Nie umie tego robić poprawnie! Każdy przejazd (pas) na innej wysokości, więc jak się cięło krawędzią  stok w poprzek to raz podskakiwałeś do góry, raz wpadałeś w dziurę :D Jedyne co wychodziło ładnie i przyjemnie to śmig w obrębie jednego takiego pasa. Druga sprawa to uruchomione armatki, które śnieżą w OCZY! mimo, że stok otwarty na 2/3 szerokości  ;) między stokiem, a wyciągiem dobra 20 m miejsca, ale armatki śnieżyły na trasę. Dopiero po czyjejś interwencji (po jakiś 2 godzinach) armaty obrócono tak by śnieżyły wzdłuż trasy a nie na nią.

Dziś byłem w Kasinie i mimo, że troszkę drożej (o 10 zł) to stok przygotowany rewelacyjnie.

Tak więc Myślenic już nie polecam. Jak w końcu ratrakowy nauczy się jeździć to dajcie znać, chętnie sprawdzę, bo ten stok ma jak dla mnie optymalne nachylenie.

#3 eMeneMs1987

eMeneMs1987

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 26 September 2010 - 19:55

Stok w Myslenicach uważam za jeden z najlepszych z kilku podstawowych powodów:
- jest to najblizej położone krzesło od Krakowa - zaledwie 30 min drogi samochodem
- stok ma odpowiednie nachylenie ok 30 stopni
- dla osób stawijacych pierwsze kroki jest ośla łączka
- ceny są bardzo przystępne i w dodatku są zniżki dla studentów

Kwestia przygotowania stoku nie wyglada zle, sam zawsze jeżdżę na otwarcie i pierwsze 2h jeździ się super, potem wiadomo jakieś muldy. Najlepszym wyjsciem byloby gdyby ok 16 zamykali stok na chwilę przeratrakowali teren, a wowczas masa osób zaraz po pracy szusoawałaby do samego wieczora.

#4 John

John

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 14 October 2010 - 22:57

Najlepszym wyjsciem byloby gdyby ok 16 zamykali stok na chwilę przeratrakowali teren, a wowczas masa osób zaraz po pracy szusoawałaby do samego wieczora.

Zmartwię cię, ale ratrakowanie w środku dnia nie ma kompletnie sensu. Śnieg który został wyrównany przez ratrak musi sobie poleżeć, a powierzchnia musi się "zmrozić" przez noc. Inaczej wystarczy pół godzinki jazdy i stok się spowrotem rozleci.

Znam już kilka ośrodków, które na otwarcie zastrzegały, że będą robić popołudniowe równanie - szybko się jednak z tego wycofały.

PS. Jeżdżę tam tylko z jednego powodu. Mam za darmo podwózkę, bo się zabieram ze znajomym. Ale i tak częściej śmigam przez las na prawo od stoku, jeśli tylko śnieg pozwala :)