Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wiązania Freestyle


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikey

Mikey

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 09 October 2011 - 16:06

Witam.

Jako, że zbliża się sezon zacząłem kompletować sprzęt, brakuje mi jednej rzeczy - wiązań.
Poszperałem trochę i natknąłem się na flux'y titan rk30. Niestety wszystkie z zeszłego sezonu są rozmiaru S. Mam but o rozmiarze 43, więc potrzebne mi byłyby wiązania L. Z nowego sezonu kosztują niestety za dużo ;(
Więc zwracam się do was z pytaniem czy nie widzieliście ich może w jakimś sklepie internetowym?

Raczej małe są na to szanse, więc pytanie drugie - jakie wiązania podobne do owych flux'ów możecie mi polecić? Cena max 650-700 zł. Głównie skakanie, jibbing.

Pozdrawiam,
Blizz.

edit: Co sądzicie o wiązaniach rome 390 boss L/XL ? Czy to odpowiedni rozmiar dla buta 43 ?

Użytkownik Blizz edytował ten post 09 October 2011 - 16:34


#2 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 October 2011 - 17:28

Napisz jakie masz buty,ja mam Flux RK30 z zeszłego sezonu w rozmiarze M a buty celsius 44EU.Najpierw kupiłem L i za cholerę nie mogłem wiązania ustawić do buta,co się okazało,wiązanie za duże,Wymiana na rozm M i jest OK.Celsius robi buty o małej skorupie i 44EU wielkością wygląda jak 42 EU innych firm,może z wyjątkiem burtona,przymierzałem rulery które tez były zgrabniutkie.Także kolego Blizz może okazać się że potrzebujesz fluxy w rozmiarze M.Co do rome 390 to się nie wypowiadam,nie miałem z nimi styczności,sam zastanawiałem się nad nimi a rk30,padło na flux chociaż o 390 czytałem wiele dobrego,z tego co widzę to L/XL będzie OK.

Użytkownik Blade edytował ten post 09 October 2011 - 17:32


#3 Mikey

Mikey

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 19 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 09 October 2011 - 17:48

Odnośnie butów - są to jakieś noname'y, które kupiłem kiedy kompletowałem pierwszy sprzęt dwa lata temu, dobrze trzymały nogę i ogólnie były ok, więc nie miałem potrzeby ich wymieniać na buty ze znanych firm. Niestety nigdy nie miałem innych butów, więc nie powiem Ci do jakich są podobne wielkością ;(

#4 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 10 October 2011 - 10:34

Blade.. z Celsiusami to nigdy nic nie wiadomo... raz zrobią małą skorupę, a raz walną jedną do 4 rozmiarów wkładki...

Co do rozmiaru to 43 to rozmiar M ;) przynajmniej w większości przypadków.

a co do ceny to napisałam Ci na prv :)

pozdr Kaś

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#5 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 October 2011 - 19:52

z ta M-ką bym uważał. We Fluxach Hi-back jest dość wąski i nawet jesli rozmiarowo jest mistrz to sprawdź ułożenia buta w hi-backu, bo no że się okazać że warto wziąć rozmiar większe.

#6 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 October 2011 - 20:15

Tak jak mówię to już zależy od butów,mierzyć i jeszcze raz mierzyć.Sam byłem w szoku ze L za duze na 44Eu celsius cirrus,masę fotek wysłałem morganowi po zakupie RK30 z prośbą jak ustawić wiązanie L do tego buta,szybka wymiana i M pasuje idealnie.But w hi backu leży dobrze,nie widzę i nie czuje żeby był za wąski.To co zrobił celsius w tamtym sezonie było mistrzostwem świata :)

Użytkownik Blade edytował ten post 10 October 2011 - 20:19


#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 October 2011 - 20:20

Jeśli chodzi o Rome 390, oczywiście nie mam bossów tylko 390, w każdym razie jestem z nich zadowolony, dobrze trzymają buta, posiadają dużo różnych ciekawych patentów, najlepszy z nich, który mi się podoba to odciąganie górnego paska do zewnątrz co powoduję, że się nie plącze i nie zaczepia o spodnie... w ten sposób można łatwo szybko wyciągnąć buta lub włożyć w wiązanie. Buty mam Cirrus 41.1/2 i pasują idealnie a rozmiar wiązania S/M...większy już but lub z większą skorupą nie wejdzie jeśli chodzi o buty Cirrusy...

Są oczywiście też minusy...niestety padła pompka od capstrapu i mam ciągłe kłopoty z rozpinaniem, czasami nawet muszę używać niestety śrubokręta aby je rozpiąć, druga sprawa problem z otrzymaniem nowej pompki, czyli częściami zamiennymi..jak dotąd nie udało mi się zdobyć takiej pompki....

W każdym razie pomijając tą pompkę wiązki jak dla mnie za***iste :D


pzdr...

#8 Dave

Dave

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 52 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2011 - 13:00

Polece ci cos innego, ride contraband, wykonanie wiazan Ride moim osobistym zdaniem jedne z lepszych, jezdze na Ride nitrane i smialo polecam do freestyle.
tu masz link do sklepu, cena tez niezła
http://snowboardowy....011-r.11-13/630




#9 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 October 2011 - 13:21

Polece ci cos innego, ride contraband, wykonanie wiazan Ride moim osobistym zdaniem jedne z lepszych, jezdze na Ride nitrane i smialo polecam do freestyle.
tu masz link do sklepu, cena tez niezła
http://snowboardowy....011-r.11-13/630



a jak sie sprawdza patent bez dolnego strapa ? trzyma sie dobrze but ?

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2011 - 13:41

a jak sie sprawdza patent bez dolnego strapa ? trzyma sie dobrze but ?

ja tam osobiście nie jestem przekonany do takiego patentu... testowałem to cuś na Wierchomli i nie zrobiło na mnie pozutywnego wrażenia... trzymanie buta poprzez tego "net-strapa" było bardzo przeciętne, a samo wykonanie wiązek wiało lekką tandetą :rolleyes:

niestety nie pamiętam jaki dokładnie model wiązek testowałem, ale na pewno któryś z kolekcji 2011 :bag:
no board no fun!

#11 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2011 - 14:13

ja tam osobiście nie jestem przekonany do takiego patentu... testowałem to cuś na Wierchomli i nie zrobiło na mnie pozutywnego wrażenia... trzymanie buta poprzez tego "net-strapa" było bardzo przeciętne, a samo wykonanie wiązek wiało lekką tandetą :rolleyes:

niestety nie pamiętam jaki dokładnie model wiązek testowałem, ale na pewno któryś z kolekcji 2011 :bag:


Nie wiem Mike czy ten sam model testowałeś, ale ja miałem na nodze w Wierchomli Nitrace Contraband, nawet w tym samym kolorze co na filmiku powyżej... podstawa tych wiązań to dobre dopasowanie górnego i dolnego strapa do kształtu buta, bo wszystko musi działać akurat tak że ściągając górny pasek optymalnie opinasz całego buta... Na stoku nie było zbytniej możliwości wspomnianej regulacji i chyba opinie o wiązaniach zależały "jak komu się udało trafić" Ja trafiłem z moim butem na taką opcję że po zapięciu górnego paska dolny niemal wcinał mi sie między palce i wiązanie trzymało super... miało jak dla mnie jeden plus którego nie mają bezpośrednio wiązania z capstrapem... dzięki japonce z przodu buta jest on bezpośrednio dopychany w stronę łyżki wiązania co mi akura bardzo odpowiadało w miękkich wiązaniach do FS...

jak dla mnie raczej ciekawostka i fajna opcja dla ludzi chcących się wyróżnić, na pewno nie "bez sensu", ale wymaga pewnie trochę zabawy z regulacją i przyzwyczajenia się podczas jazdy, bo cały czas miałem wrażenie ze przód buta wypadnie mi z wiązania :mrgreen:

Użytkownik Konrad edytował ten post 11 October 2011 - 14:17

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2011 - 14:40

Nie wiem Mike czy ten sam model testowałeś, ale ja miałem na nodze w Wierchomli Nitrace Contraband, nawet w tym samym kolorze co na filmiku powyżej... podstawa tych wiązań to dobre dopasowanie górnego i dolnego strapa do kształtu buta, bo wszystko musi działać akurat tak że ściągając górny pasek optymalnie opinasz całego buta... Na stoku nie było zbytniej możliwości wspomnianej regulacji i chyba opinie o wiązaniach zależały "jak komu się udało trafić" Ja trafiłem z moim butem na taką opcję że po zapięciu górnego paska dolny niemal wcinał mi sie między palce i wiązanie trzymało super... miało jak dla mnie jeden plus którego nie mają bezpośrednio wiązania z capstrapem... dzięki japonce z przodu buta jest on bezpośrednio dopychany w stronę łyżki wiązania co mi akura bardzo odpowiadało w miękkich wiązaniach do FS...

jak dla mnie raczej ciekawostka i fajna opcja dla ludzi chcących się wyróżnić, na pewno nie "bez sensu", ale wymaga pewnie trochę zabawy z regulacją i przyzwyczajenia się podczas jazdy, bo cały czas miałem wrażenie ze przód buta wypadnie mi z wiązania :mrgreen:

oczywiście nie wykluczam, że akurat mój model buta nie chciał z tym wiązaniem współpracować... jest taka opcja... poza tym pewnie trzeba również spędzić trochę czasu na ich odpowiednim ustawieniu...
no board no fun!

#13 Dave

Dave

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 52 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 October 2011 - 14:43

But nie wypada;] nie ma szans na cos takiego, wszystko zalezy od ustawienia, ktore zajmuje jakies 15 min, trzeba to naturalnie zrobic przed wejsciem na stok.
Oczywiscie kupno tych wiazan to sprawa bardzo indywidualna, osobiscie moge polecic, zalezy od upodoban.

#14 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 October 2011 - 17:55

Czasem pasek lubi się przesunąć , zwłaszcza jak nie jest IDEALNIE dopasowany, a to czasem może trochę zająć. Mnie co innego zastanawia w contrabandach. Pierwsza seria miała sens.. ascetyczne proste i lekkie wiązanie, teraz jest tak rozbudowane ze staje się cięższe od wielu tradycyjnych wiazań więc sam patent ma chyba tylko jedną jedyna zaletę że calość obsługuje jedna pompka. No i szeroko rozumiany "dizajn" są po prostu kozackie :D