Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Custom Flying V Vs Deuce Vs Twc Standard


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 tokar

tokar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 August 2011 - 16:02

Powoli, małymi krokami zbliża się nowy sezon, a jako, że sprzęt na którym uczyłem się dotąd jeździć jest mocno wysłużony, przyszedł czas na zmianę. Niestety moja wiedza nie jest zbyt duża dlatego chciałem Wam wrzucić temat, który mnie ciągle męczy. Którą deskę powinienem kupić i jakie wiązania ? Na desce jeżdżę co prawda od 5 lat ale nie są to zbyt intensywne sezony dlatego moje umiejętności ograniczają się do poprawnego zjeżdżania. Myślę, że wciąż głównie deska będzie mi służyła do freeride'u ale chce również zacząć się uczyć skakać w parku. Stąd wybór padł na deskę all-mountain. Pytanie tylko jaka deska i wiązania będą najlepsze? Mam 181 cm wzrostu i 87 kg zastanawiam się najintensywniej nad deską Burton TWC PRO , ale z racji tego, że rozmiarowo może być dla mnie za mała ( jest jedynie 156 ) to rozważam TWC Standard 159. Pewnie różnica jest ogromna, ale z racji moich wciąż nie dużych umiejętności niekoniecznie będzie wyczuwalna.
Dodatkowo myślę o kupnie jednej z dwóch innych desek Burtona: Custom Flying V i Deuce. Czy ktoś z Was jeździł na tych deskach? Która z nich jest na tyle ok, żeby ją kupić? I jakie wiązania do niej należy dobrać?
Z racji tego, że mam kompletny mętlik w głowie, proszę również o alternatywę dla Burtona. Która z desek przy moich umiejętnościach, oczekiwaniach i parametrach mogłaby być dla nich konkurencją ( k2, nitro, gnu, rome)?
Deskę chcę kupić na kilka sezonów ( 5 minimum ) więc muszę zakładać, że deska będzie mi służyć nawet jak moje umiejętności będą znacznie większe niż teraz.
Z góry dzięki za pomoc

#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 August 2011 - 12:35

Powoli, małymi krokami zbliża się nowy sezon, a jako, że sprzęt na którym uczyłem się dotąd jeździć jest mocno wysłużony, przyszedł czas na zmianę. Niestety moja wiedza nie jest zbyt duża dlatego chciałem Wam wrzucić temat, który mnie ciągle męczy. Którą deskę powinienem kupić i jakie wiązania ? Na desce jeżdżę co prawda od 5 lat ale nie są to zbyt intensywne sezony dlatego moje umiejętności ograniczają się do poprawnego zjeżdżania. Myślę, że wciąż głównie deska będzie mi służyła do freeride'u ale chce również zacząć się uczyć skakać w parku. Stąd wybór padł na deskę all-mountain. Pytanie tylko jaka deska i wiązania będą najlepsze? Mam 181 cm wzrostu i 87 kg zastanawiam się najintensywniej nad deską Burton TWC PRO , ale z racji tego, że rozmiarowo może być dla mnie za mała ( jest jedynie 156 ) to rozważam TWC Standard 159. Pewnie różnica jest ogromna, ale z racji moich wciąż nie dużych umiejętności niekoniecznie będzie wyczuwalna.
Dodatkowo myślę o kupnie jednej z dwóch innych desek Burtona: Custom Flying V i Deuce. Czy ktoś z Was jeździł na tych deskach? Która z nich jest na tyle ok, żeby ją kupić? I jakie wiązania do niej należy dobrać?
Z racji tego, że mam kompletny mętlik w głowie, proszę również o alternatywę dla Burtona. Która z desek przy moich umiejętnościach, oczekiwaniach i parametrach mogłaby być dla nich konkurencją ( k2, nitro, gnu, rome)?
Deskę chcę kupić na kilka sezonów ( 5 minimum ) więc muszę zakładać, że deska będzie mi służyć nawet jak moje umiejętności będą znacznie większe niż teraz.
Z góry dzięki za pomoc


z tego co chcesz robić
- puch
- skakanie

to custom Flying V da radę i będzie OK (deska hybrydowa)
jak bedziesz do tego chciał jeszcze porobić flat tricki butterki to wtedy bym polecił coś z Rockera ale All Mountain
Ja śmigam na Joysticku i polecam

długość deski 157-158 będzie okie

Wiązki do tego Malavita (na ten sezon 11/12 bedzie już dobra łyżka) lub Cartele

Użytkownik ProDish edytował ten post 17 August 2011 - 12:36

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 tokar

tokar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 August 2011 - 12:35

Dzięki za info. Coraz bardziej skłaniam się jednak do tego, żeby kupić deskę z camberem. Nigdy tak na prawdę nie jeździłem na v-rockerach czy flying-v itp. stąd nakierowuje się na dechę burtona custom 158 + wiązania custom est . Deska jednak głównie będzie służyć do zjazdów po stoku a dodatkowo park i puch. Co myślisz o takim rozwiązaniu?

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 August 2011 - 12:38

custom to jedna z najlepszych desek burka :) co do wiązek to poczekaj na wypowiedz Prodisha bo on ma burka w jednym palcu :) najlepsze by były chyba cartele

Użytkownik Jaceksp edytował ten post 19 August 2011 - 12:39


#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 August 2011 - 13:48

custom to jedna z najlepszych desek burka :) co do wiązek to poczekaj na wypowiedz Prodisha bo on ma burka w jednym palcu :) najlepsze by były chyba cartele


eeee tam się znam. :ashamed: :ashamed:
Gówno się znam. :wallie:
Na paru deskach Burka jeździłem, trochę na kibelku się katalog pooogląda i tyle.
Jak na razie Burek mnie nie zawiód w kwestii swoich produktów więc nadal używam

Ale Cartele cały czas poziom trzymają.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 tokar

tokar

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 August 2011 - 14:26

ok czyli bardziej Cartel. Tak też myślałem. Szukałem jednak nieco tańszej alternatywy , stąd Custom EST. Nie wiecie przypadkiem czy deska Custom Burtona jest deską miękką czy twardą?

#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 August 2011 - 15:03

ok czyli bardziej Cartel. Tak też myślałem. Szukałem jednak nieco tańszej alternatywy , stąd Custom EST. Nie wiecie przypadkiem czy deska Custom Burtona jest deską miękką czy twardą?


decha custom jest deską średniotwardą
idealna pomiędzy twardymi CSTX, T6 a miekkim HERO


jak znasz angielski kliknij na
http://global.burton...BoardFinderShow

fajnie dobiera deski ale ......... może wprowadzić też w błąd w kwestii modelu. Długośc liczy OK

mnie za cholerę nie mógł wyjść CSTX na którym śmigam :twisted: :twisted:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 August 2011 - 19:50

Dzięki za info. Coraz bardziej skłaniam się jednak do tego, żeby kupić deskę z camberem. Nigdy tak na prawdę nie jeździłem na v-rockerach czy flying-v itp. stąd nakierowuje się na dechę burtona custom 158 + wiązania custom est . Deska jednak głównie będzie służyć do zjazdów po stoku a dodatkowo park i puch. Co myślisz o takim rozwiązaniu?

Zanim kupisz to bym na początku sezonu przetestował parę desek, czy to burka czy też innych firm.

#9 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 August 2011 - 23:21

a w tym celu zapraszamy na testy TestDrive w styczniu 2012 w krynicy info w niedługim czasie

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#10 barr

barr

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 21 August 2011 - 23:42

Ja szczerze polecam Processa od Burka, deseczka z rockerikiem, jezdzi sie idealnie -dużowybacza ale też dużo może Ci oddać, troszke twardsza niz hero, przywiązać sie zdecydowanie najlepiej cartelami no i nie zapominaj o dobrym buciku ... bo to przecież połowa sukcesu :)

ok czyli bardziej Cartel. Tak też myślałem. Szukałem jednak nieco tańszej alternatywy , stąd Custom EST. Nie wiecie przypadkiem czy deska Custom Burtona jest deską miękką czy twardą?



CUSTOMA ESTnie polecam, miałem przez kilka dni minionego sezonu i poszły w odstawke ... CARTEL to jest dobre rozwiazanie.

#11 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 August 2011 - 08:09

łączenie Carteli i Processa to chyba jednak średnio dobra opcja...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 August 2011 - 10:22

łączenie Carteli i Processa to chyba jednak średnio dobra opcja...


no zależy co się chce na processie robić.

Process 2011 to VRocker
w tym roku to Hybryda - ciekawe jak to śmiga

Burton chyba nie wie co zrobić z tym modelem deski - choć na pewno jest to AM ale raczej miękki.

Do AM Cartele będą OK. Może trochę twarde no i trzeba bardziej twardsze buty kupić - co najmniej Rulery
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#13 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 August 2011 - 11:49

no własnie Cartele sąchyba 7 lub 8 i jeździłem na nich sezon i są to twarde wiązania,mi akurat to odpowiadało,ale są ludzie którzy uwarzają że nie nadają się do FS... Co do samego processa to uważam że plityka burka jest konkretna w tym przypadku... chcą mieć tani model FS na którym najlepsi prosi kręcą 1440 i triple corki a sam blat w sklepie jest za ok 1,5k więc raczej tanio jak na burka... a co do samego flying v to moim zdaniem najlepszy rocker od burka... podrabiają w nim trochę lib techa i to z powodzeniem :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#14 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 August 2011 - 12:59

no własnie Cartele sąchyba 7 lub 8 i jeździłem na nich sezon i są to twarde wiązania,mi akurat to odpowiadało,ale są ludzie którzy uwarzają że nie nadają się do FS... Co do samego processa to uważam że plityka burka jest konkretna w tym przypadku... chcą mieć tani model FS na którym najlepsi prosi kręcą 1440 i triple corki a sam blat w sklepie jest za ok 1,5k więc raczej tanio jak na burka... a co do samego flying v to moim zdaniem najlepszy rocker od burka... podrabiają w nim trochę lib techa i to z powodzeniem :)


Tak naprawde to każda firma podrabia trochę lib techa jezeli chodzi np o takie profile co c2, c1, btx nie mówiąc już o nieudolnych próbach zrobienia czegoś w stylu mt, ale nieważne.
Co do Cartelków to mnie osobiście uzależniły na tyle że nie jestem w stanie jeździć już w żadnych innych i nieważne z jakim flexem miał bym deche
JOIN The Ride

#15 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 August 2011 - 16:48

no jak dla mnie też są to mega wiązania, choć na chwilę obecną przerzuciłem się na prophecy,zobaczymy czy słusznie :P A co do liba to ich profil c2btx jest chyba najdoskonalszym ze wszystkich gięć deski... więc trudno wymyślić coś lepszego:P
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#16 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 August 2011 - 20:18

Najbardziej z tego wszystkiego roz**bało mnie ostrzeżenie w instrukcji obsługi wiązań - po angielsku Warning, w hiszpańskim Atencion, w niemieckim Achtung
a brzmi ono mniej wiecej tak :

Bądz wspaniały. Popatrz w lewo i w prawo zanim przejdziesz przez ulicę. Wanna jest śliska. Nie stawiaj na najwyższym stopniu drabiny. Życie jest ryzykowne...
Snowboarding jest także ryzykiem. To są najlepsze wiązania na świecie, ale nie mają zaprojektowanego systemu zwalniającego. Najlepszą ochroną jaką masz to ty sam.
Poczytaj instrukcje obsługi... Naucz się jeździć. Podejmij ryzyko, z którym dasz sobie radę nie narażając na ryzyko innych...

to tak na marginesie caukiem

Dołączona grafika
JOIN The Ride

#17 barr

barr

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 22 August 2011 - 21:11

łączenie Carteli i Processa to chyba jednak średnio dobra opcja...



Ja połączyłem Procesa z Cartelami i uważam, że jest to super połączenie... Tak jak pisze ProDish tą deseczke trzeba zakwalifikować do AM i w połączeniu z Cartelami daje świetna zabawę.

#18 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 August 2011 - 21:57

Ja połączyłem Procesa z Cartelami i uważam, że jest to super połączenie... Tak jak pisze ProDish tą deseczke trzeba zakwalifikować do AM i w połączeniu z Cartelami daje świetna zabawę.


tylko że deska ma flex 3 a wiązania 7czy 8... jedyne wytłumaczenie dla takiego połączenia to ktoś lubiący jeździć "przyspawany" do naleśnika.... nie neguję tego ale zaliczam to do kategorii indywidualnych upodobań i takiego seta przetestowałbym w praktyce a nie kupował w ciemno :)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu