Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Rękawie - jakie polecacie?


149 odpowiedzi w tym temacie

#141 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2012 - 23:25

Celteki przyszły, stestowałem w sobotę na Jaworzynie. Ponad dycha na minusie, ostre katowanie bo warunki idealne. I co mogę powiedzieć - jestem MEGA zadowolony. Ani przez moment nie zmarzły mi końce palców ( a większośc czasu jednak na krześle, nie w gondoli ), nie przemokły zupełnie, ani się nie zapociły. Jedym słowem niebo a ziemia w porównaniu z poprzednimi Rome. Konkretnie mam te : http://www.saltypeak...liton_Glove.jpg i patent z palcami jest super. Dużo bardziej praktyczne niż bezpalcowe i co ciekawe, 3 ostatnie paluchy są niby razem, a jednak osobno ;) Nie ma to tamto, polecam.

#142 Iron

Iron

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 December 2012 - 10:02

Ja kupiłem Pow Sniper http://allegro.pl/re...2874632846.html , rękawice ogólnie dobrze ocenianie , wykonanie super , dla mnie najważniejsze, że mają krótki i wąski mankiet. We wcześniejszych Vikingach pomiędzy kurtką a nadgarstkiem robiła się z długiego mankietu "bulwa" co mnie dobijało..

#143 dshxr

dshxr

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2012 - 19:01

Mam pytanie odnośnie rękawic, chciałbym kupić jakieś pipówki, bo wydają mi sie najwygodniejsze :) Szukam czegoś w cenie max do 200 zł. Często siedzę w parku, raczej przy temparaturze wyższej niż -10 nie jeżdżę. Muszą nie przemakać i być w miarę ciepłe :) Znalazłem kilka, oceńcie, doradźcie, dajcie swoje propozycje :)

http://allegro.pl/re...2888221153.html
http://allegro.pl/re...2882116755.html
http://allegro.pl/bu...2887624751.html

#144 zgaju

zgaju

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 34 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 December 2012 - 09:43

Te pipówki DC nigdy mi nie przemokły
http://www.transfer-...ipe-13-uto.html

Użytkownik zgaju edytował ten post 29 December 2012 - 10:00


#145 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2013 - 22:02

Czy można gdzies dostać same sznurki do rękawic? :)

#146 Roxorloops

Roxorloops

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2013 - 23:17

To ja od siebie dodam, tegoroczny model Dakine Scout Carbon, 5 palcowe
nie są to zwykłe czarne rękawiczki ale też nie ma co się w nich doszukiwać fajnej grafiki
bardzo fajną opcją są wyjmowane zwykłe rękawiczki, które świetnie chłoną wilgoć czyli zazwyczaj pot
na lewym kciuku mają 'wycieraczkę' do gogli a na prawym miękki materiał do wycierania nosa?
membrana jest bardzo dobra bo nawet po paru godzinach jazdy w deszczu nie przemokły
posiadają sznurki zaczepiane na nadgarstek co akurat ja bardzo cenie

więc ogólnie na +
tylko cena dość spora co jest -

#147 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 March 2013 - 20:53

To ja jeszcze w kwestii technicznej ogólnie.
Pewnie są nikłe szanse, że ktoś miał styczność akurat z takim przypadkiem (i może się wypowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń) ale może "naukowcy" znają jakieś oficjalne opracowania na ten temat ;)

Bywa tak, że dany model rękawicy jest w dwóch wersjach: pięciopalczasta i "trigger" (dwa palce osobno i 3 w grupie) - ma tak np. wspominany tutaj POW Sniper GTX.
W parametrach są takie same, materiały takie same - czyli na przemakalność różnica w palcach nie powinna mieć znaczenia - ale co z ciepłem ? Czy robi się wersje "mniej palczaste" bo rzeczywiście jest w nich cieplej niż w dokładnie takich samych ale ze 'zgrupowanymi' palcam ?

Użytkownik Korniszon edytował ten post 24 March 2013 - 20:55


#148 przestrzal

przestrzal

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 March 2013 - 22:05

Ja swoje Level kupiłem 5 lat temu i nie żałuje. Właśnie dobijają 5-ty sezon i już powoli chcą odejść na emeryturę. Polecam wziąć wyższy model z Biomex'em i Gore-tex'em.

#149 Korniszon

Korniszon

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 64 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 March 2013 - 20:21

W pierwszym punkcie sam sobie odpowiem na zagadnienie poruszone przeze mnie wcześniej :D
Jest tak, że gdy czuję przemarznięte palce w rękawiczce 5-palczastej, to np. podczas wjazdu wyciągiem...wysuwam trochę rękę z rękawicy, tak że palce wysuwają się ... z palców rękawicy i mogę w tej 'przestrzeni' przed palcami skulić rękę - tak jakby zaciskając pięść wewnątrz rękawicy i.........to działa, tzn. palce rzeczywiście same od siebie się zagrzewają i zaczyna być mi w nie cieplej. To jest fakt.
Czyli jednak wydaje się, że to logiczne i pragmatyczne rozwiązanie, że aby było cieplej w palce robi się rękawice typu "łapa", "trigger" gdzie palce są 'zgrupowane' ze sobą w jednej komorze. Mają ze sobą kontakt i wzajemnie 'kumulują' ciepło emitowane przez siebie.
To teraz niech mi ktoś wytłumaczy po jaką cholerę, np. w tych rękawicach POW Sniper GTX Trigger niby palce są z grupowane w jednej komorze ale wkładam rękę a tam..........niespodzianka! Palce i tak są odseparowane wewnętrznymi komorami na każdy poszczególny palec !
Po co to !? Dlaczego ktoś spieprzył działanie skutecznego rozwiązania, założenia?!

Drugie zagadnienie wyniesione po bezpośrednim kontakcie z tymi rękawicami.
Możemy oceniać rękawice POW pod kątem ważnych parametrów: przemakalność, ciepłota...tylko, że w moim przypadku z obciachem odpadają przy banalniejszym zagadnieniu jakim jest - rozmiar!
Przymierzam od razu największy XL. I ... ledwo przechodzi do nagarstka :! A i na nadgarstku ten rzep...ledwo chwyta końcówką.
Patrzę, może wziąłem model dziecięcy, damski, nie! No jak byk napisane męskie. Dla jakich mężczyzn - dla Pigmejów ?
W domu popatrzyłem na tabelę wymiarów i wg niej powinienem mieć jeszcze z 1cm luzu, a tutaj rękawica tak ściska, że ja nie wiem czy będzie mi w niej ciepło bo...spowalnia mi dopływ krwi przez naczyńka krwionośne :/
I dodajmy jeszcze to, że gdy myślałem, że wystarczy przebrnąć przez tą taśme na nadgarstek, a potem - w dej dużej komorze na kilka palców jakoś się rozluźni i zrobi 'swobodniej'...a tu wspomniana wcześniej niespodzianka! Czyli ścisk i tłok bo upchali tam jeszcze grube ścianki przegródki dla odseparowania każdego palca i cała wolna przestrzeń poszła...
I wiecie jak to trafia szlag, gdy szukasz, szukasz, szukasz, wreszcie znajdujesz coś co spełnia większość oczewkiań, a potem nagle okazuje się...że jest taki gówniany problem :/
A jeszcze oczywiście gościu pokazuje mi że są do tego dodatkowe rękawiczki wewnętrzne. I przypomniało mi się jak ktoś chyba w tym wątku pisał jak to fajnie jest z wewnętrznymi rękawiczkami, gdy chcesz zrobić zdjęcie, zdejmujesz rękawicę zewnętrzną i .. wcale nie marzną ci od razu paluchy. Też pomyślałem, że to fajne, tylko że tutaj jak założyłem tą dodatkową rękawiczkę to już się musiałem zapierać żeby wsadzić rękę do rękawicy głównej, a potem gdy chciałem zdjąć to jest tam tak CIASNO, że schodzą od razu dwie :!

W końcu w wyniku frustracji kupię jakieś wielgachne, grubachne rękawice w markecie za 50zł. Będą miały tak szeroki mankiet, że spokojnie zmieści mi się tam oprócz nadgarstka: rękaw kurtki, zegarek i jeszcze ograniacze na nadgarstek ! To wszystko zacisnę sobie sznureczkiem wystającym z tego rękawa i....będę miał spokój :/
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

To tyle wyżalenia się, a wracając do konkretów to kto wie...po co z rękawicy z palcami zgrupowanymi (co powoduje, że palce wzajemnie się ogrzewają i kumulują swoje ciepło)...i tak zrobili zwykłą rękawicę 5-palczastą tylko wyglądającą z zewnątrz jakby nie była 5-palczasta !??

PS
No i oczywiście dla pełnego obrazu - chodzi o te rękawice
https://powgloves.co...er-trigger-gtx/

#150 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 March 2013 - 21:09

Ja mam takie 5 palczaste i wytrzymaly 1 sezon (to i tak dlugo na pipowki jak dla mnie):D Jakoś tak wydawało mi się, że maja palce krótkie w kazdym rozmairze 0_o no ale wchodziłem na styk z wkładkami wewnętrznymi i git, a rozmair M miałem (ale róznica między rozmairami ledwie zauważalna była jak przymeirzałem!). Niestety przemakały mi jak każde inne rękawice ale może niemam szcześcia i sie przyzwyczaiłem, a akurat wkledka w srodku wielopalczasta jest swietnym rozwiązaniem, bo materiał przylega ci do skory i odprowadza pot na zewnatrz, a jak wiadomo dłonie sie szybko poca i w momencie byś mial mokro miedzy palcami w zwykłym rozwiazaniu;p

Tak czy siak dla mnie zakup był na plus a to ponieważ mogłem w nich zmieniac głosnosc i piosenki w mp3 bez rozbierania co dla mnie jest najwiekszym wymogiemXD

icon_users.png