Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

"Luźna pięta"


67 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dominik

Dominik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2011 - 13:12

Zrób tak jak napisał krecik04
"Kupcie sobie karimate za 20 pln, superglue za 3 pln, i samo zrobcie dżejbary "
Myślę, że to spełni swoją rolę.

#22 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2011 - 13:24

Zrób tak jak napisał krecik04
"Kupcie sobie karimate za 20 pln, superglue za 3 pln, i samo zrobcie dżejbary "
Myślę, że to spełni swoją rolę.

no dobra... a jakaś instrukcja dla zdolnych inaczej? :ashamed:
no board no fun!

#23 ylpeic

ylpeic

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2011 - 13:36

no dobra... a jakaś instrukcja dla zdolnych inaczej? :ashamed:


jaka instrukcja, przerabialem to. ostatecznie kupilem cirrusy z "bananami" (iony tez maja), doklajasz do bananow dodatkwe wartswy, ile potrzebujesz i dziala:).

co ciekawe ja mierzylem chyba wszystkie mozliwe i tylko damskie trzymaly piete. no ale patent pomogl wiec po co jezdzic w damskich;)?

#24 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2011 - 13:41

jaka instrukcja, przerabialem to. ostatecznie kupilem cirrusy z "bananami" (iony tez maja), doklajasz do bananow dodatkwe wartswy, ile potrzebujesz i dziala:).

co ciekawe ja mierzylem chyba wszystkie mozliwe i tylko damskie trzymaly piete. no ale patent pomogl wiec po co jezdzic w damskich;)?

chodzi mi o to gdzie dokładnie się te banany przylepia, bo moje rulery nie mają tam żadnych kieszonek... szukałem w necie, ale oprócz wyglądu samych bananów nic nie znalazłem
no board no fun!

#25 Dominik

Dominik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2011 - 14:49

Wyciąć w kształt koła z dziurą na kostkę. A przymocować miedzy butem środkowym a wiązaniem buta środkowego(chyba ze wiązanie buta środkowego masz przy bucie środkowym to włóż miedzy but wew a zew na wysokości kostki) Będę to testował w tym tygodniu.

#26 sixaxis

sixaxis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 March 2011 - 11:56

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.

Ja mam problem moimi już nienowymi NW.
But się rozbił i noga zaczęła mi w nim pływać.
Pływanie całej nogi można załatwić wkładając pod wkładkę w wewnętrznym bucie grubą filcową wkładkę
(ważne żeby była bez żadnych folii aluminiowych i innych patentów ocieplających). Wkładki kosztowały 4,50 :D
U mnie to działa. Noga się nie przemieszcza. Uczucie jak w funkiel nówka butach.
Ale pomimo wyeliminowania pływania został problem "luźnej pięty".

Mam graficzną pomoc dla tych, którzy się zastanawiają jak domowym sposobem zrobić sobie j-bar, albo coś w tym rodzaju.
Na tych rysunkach są trzy wersje kształt L, kształt C oraz owijka wokół ścięgna Achillesa.
Zasadniczym plusem tego rozwiązania jest to, że z karimaty, albo innej pianki, można sobie wyciąć dowolny kształt tego ustrojstwa i mamy "custom made" j-bar :)
Ja wyciąłem sobie wszystkie rodzaje różniące się nieco kształtami i dopasuję sobie dopiero na stoku.
Jako systemu mocowania z możliwością szybkiej wymiany można użyć rzepa przyklejonego
dwustronną taśmą z pianką - taką grubszą niż zwykła taśma dwustronna do wykładzin (rzep w pasmanterii, a pianka w markecie budowlanym - to muszę jeszcze zakupić).
Jak porobię te patenty to cyknę klika fotek, żeby było widać co i jak :)

Pozdrawiam.

Załączone miniatury

  • J-bar_zrobtosam_C.JPG
  • J-bar_zrobtosam_L.JPG
  • J-bar-zrobtosam_dookola.JPG


#27 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2011 - 12:41

Niestety ale muszę Cię rozczarować to już znany patent :)

Firma Celsius to stosuje w bucikach Cirrus :) dostaje się dodatkowo dwie silikonowe "hamulce" nawet nie wiem jak to nazwać :) w każdym razie jest to w kształcie bumerangu i przypinane są na rzepy:) służy oczywiście do trzymania pięty :)


pzdr...

#28 sixaxis

sixaxis

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 March 2011 - 15:24

Aro.
Ja wiem, że patent znany i pewnie zasługuje na miano "starszego od węgla" ale padło pytanie jak to zrobić, a sam byłem zainteresowany i dzielę się wiedzą :)
Wiem, że producenci stosują takie rozwiązania, ale tam "one size fits most" ale nie "all".
A custom made zawsze będzie pasowało temu co zrobił.
Poza tym tam jest 1 rodzaj i 1 kształt a wycinankę zrobisz jak chcesz :) Ja tam robię patent do moich NW bo nie mam $$ na nówki.
Pozdrawiam

#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2011 - 15:36

Spoko lokoDołączona grafika wszystkie pomysły są mile widzianeDołączona grafika

#30 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2012 - 21:10

...
Jak porobię te patenty to cyknę klika fotek, żeby było widać co i jak :)
...

I jak Ci się custom made sprawdziło ?

#31 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2012 - 22:38

Ja zrobiłem ostatnio bary w kształcie L z pianki rzepa i dwustronnej taśmy. Moje burki mają już wszyte miejsca do przyczepienia rzepa więc problemu nie było. Działają całkiem nieźle. Noga trzyma się solidnie.

#32 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2012 - 23:12

W Cirro dają wkładki w kształcie litery C (kostka jest w środku). Jesli komuś lata pięta to można na rzep przykleić i jest git.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#33 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2012 - 09:48

Ja zrobiłem ostatnio bary w kształcie L z pianki rzepa i dwustronnej taśmy. Moje burki mają już wszyte miejsca do przyczepienia rzepa więc problemu nie było. Działają całkiem nieźle. Noga trzyma się solidnie.

No ja mam właśnie Invader-y Burka i mi się rozbiły trochę .... Z jakiej pianki to zrobiłeś ?

#34 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2012 - 10:40

Z grubszej karimaty wyciąłem. I skleiłem z rzepem taką piankową taśmą dwustronną która klei o wiele lepiej niż zwykła dwustronna. Kształt dobrałem do łatek przygotowanych już w bucie. Jak na razie trzyma się dobrze.

#35 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2012 - 21:50

Z grubszej karimaty wyciąłem. I skleiłem z rzepem taką piankową taśmą dwustronną która klei o wiele lepiej niż zwykła dwustronna. Kształt dobrałem do łatek przygotowanych już w bucie. Jak na razie trzyma się dobrze.

na całej długości dałeś do okoła (tak jak jest ten oryginalny) ? czy tylko banany na kostkach, może fote zapodaj jak masz możliwość;)

#36 Tomaszz

Tomaszz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 February 2012 - 10:46

No ja mam właśnie Invader-y Burka i mi się rozbiły trochę .... Z jakiej pianki to zrobiłeś ?


Nie lepiej kupić oryginalne banany Burtona, szczególnie że w Invaderach mogą być "fabryczne" miejsca na nie.
W Wawie, w sklepie burtka płaciłem za takie 20 zł (4 szt.)

#37 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 February 2012 - 11:01

Nie lepiej kupić oryginalne banany Burtona, szczególnie że w Invaderach mogą być "fabryczne" miejsca na nie.
W Wawie, w sklepie burtka płaciłem za takie 20 zł (4 szt.)

Chętnie bym kupił ale nie mam gdzie :), w Invaderach są miejsca na banany, jako że nie miałem org. to użyłem karimaty :)Dołączona grafika

#38 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 February 2012 - 20:06

Mam kształt jak ten drugi na rysunku który wrzucił sixaxis. Miałem już miejsca w tym kształcie przygotowane w butach. Mam burtony sabbath. Nie wiedzialem nawet że burek prowadzi sprzedaż wkładek osobno. Muszę się w takim razie przejść na Zakopiankę

#39 Przybyl

Przybyl

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2012 - 00:14

W moich Ruler'ach 09 albo 10 jest a'la kieszonka na te "banany"- dobry patent ;) Dopiero teraz to odkryłem. W jakimś sklepie internetowym da rade kupić oryginalne? Czy muszę samemu wycinać?

#40 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 February 2012 - 16:57

i ja się przymierzam do zrobienia takich wkładek. Powiedzcie mi tylko gdzie one są umieszczone? między pięta a kostką? czy nad kostką? czy może tu i tu można ? ;)
oraz czy te bananki są jeden po jednej stronie, drugi po drugiej? Czy jest to jeden długi który zaczyna się z jednej strony, idzie tyłem i kończy się z drugiej strony (ja chyba ku takiemu się skłaniam)



Dodaj odpowiedź