Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Signal Vita Rocker Czy Burton Lux ?


49 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 June 2011 - 11:52

:D wiem Mike że byś nieśmiał... ;)
Po prostu ja się boję Twojej hybrydy :D a co do sammera to Ci fotkę wyśle ;p

#22 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 June 2011 - 17:14

Deski przyszły, całe i zdrowe i naprawdę baaaardzo ładne. Niestety, rozpakowywałam w pracy, w podziemnym garażu, sama .. więc fotki nie ma. Chciałam poskakać na dywanie, ale stwierdzam, ze to grzech przykręcać do niej jakieś wiązania head'a i to jakieś podstawowe. Może ktoś zaproponuje coś fajnego, co by już nadto nie naruszyło domowego budżetu ale było godne signalkow. I damskie, i męskie, jakoś szkoda tak na wyjezdzie przekladac z dechy na deche. Czy moze to standard i macie jedne wiązania do dwóch dech?

Siwex'owi oficjalnie Wielkie Dziękuję ! Interesy z nim to czysta przyjemność. Aro, Tobie również ;)
  • Arec lubi to

#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 June 2011 - 19:21

Deski przyszły, całe i zdrowe i naprawdę baaaardzo ładne. Niestety, rozpakowywałam w pracy, w podziemnym garażu, sama .. więc fotki nie ma. Chciałam poskakać na dywanie, ale stwierdzam, ze to grzech przykręcać do niej jakieś wiązania head'a i to jakieś podstawowe. Może ktoś zaproponuje coś fajnego, co by już nadto nie naruszyło domowego budżetu ale było godne signalkow. I damskie, i męskie, jakoś szkoda tak na wyjezdzie przekladac z dechy na deche. Czy moze to standard i macie jedne wiązania do dwóch dech?

Siwex'owi oficjalnie Wielkie Dziękuję ! Interesy z nim to czysta przyjemność. Aro, Tobie również ;)



jeśli się zakochacie w tych deskachDołączona grafika, to obiecuje Wam, że stara deska wyląduje w szafieDołączona grafika odkąd kupiłem parka, to moja druga desunia teraz sobie odpoczywa spokojnie w szafie i biedna czeka na swój dzieńDołączona grafika

Niestety z Parkiem jest tak, że albo się go pokocha...albo znienawidzi :) oczywiście mam nadzieję, że Wy go pokochacieDołączona grafika więc mogę teraz tylko życzyć powodzeniaDołączona grafikai oczywiście nie zapominając o progresie :D

ps. nie ma za co Dołączona grafika

#24 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 June 2011 - 21:39

Mnie w Park Rockerze zaszokowała waga tej deski. Lekka jak piórko. Daje to super swobodę i ułatwia wykonanie wielu flat tricków.
Gratuluję zakupów.
W kwestii wiązań ja bym proponował fluxy rk 30. Nie jeździłem na takich, ale oglądałem je i rozmawiałem z użytkownikiem.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#25 maly

maly

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 June 2011 - 00:26

no to witaj w klubie! :mrgreen:


Tak to jest poprostu straszne :wacko:

#26 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 June 2011 - 21:54

Fluxy powiadasz, wszystko fajnie, tylko ta cena i ten kolor :) Ja wiem, ze to nie takie wazne. W zasadzie deseczka tez nie ma powalajacego designu, ale.. moze pojawi sie jeszcze jakas tansza propozycja?
Przeglądając wszystkie oferty, natknęłam się na wiązania burton freestyle. Z tego co się naczytałam, z fs mają wspólną jedynie nazwę. Tak czy siak, cena jest dosyć zachęcająca i chyba fajnie by się komponowały na signalu. Nauczona jednak doświadczeniem, żeby kupić raz a porządnie, zapytam o waszą opinię na ich temat. Swoją drogą, z tego co widziałam, burton ma swój system mocowania wiązań, ale w opisach widzę że można też montować je na 4 śruby. Będą wogóle pasować?
Jeśli Waszym zdaniem te wiązania odpadają, może padną jeszcze jakieś propozycje?
PS. Wiązania do fs powinny się cechować jakimiś szczególnymi cechami? Na co zwrócić uwagę?

Pzdr i dziękuję za cenne jak do tej pory wskazówki :)

#27 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 June 2011 - 23:19

Najtańszy model burka, szału nie robi, dobrze trzyma buta aczkolwiek we fluxach odczuwałem lepszy komfort z jazdy. Propozycja raczej dla osób początkujących.
2 sezony na nich przejeździłem nic specjalnego mi się z nimi nie stało oprócz zwykłych śladów użytkowania.
Tak Burek ma swój system aczkolwiek w zestawie dostajesz dysk uniwersalny który pasuje na 4 śruby.

Pozdro
Dołączona grafika

#28 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 June 2011 - 08:50

Gosia... nie po to kupuje się desiwko w wyższej półki żeby potem rozpatrywać jakieś badziewiarskie wiązania... z całym szacunkiem dla burka, ich wiązania, zresztą jak i wszystko inne, zasługują na uwagę tylko w topowym (bardzo drogim) wydaniu. Ja osobiście jestem zwolennikiem butów burka, ale wiązań na pewno bym nie nabył. Za to na pewno polecam wiązania FLUXa. Większego komfortu jazdy i kontroli nad deską jeszcze nie zaznałem. Poza tym na wiązaniach, tak jak na butach nie powinno się oszczędzać. Są moim zdaniem ważniejsze od samej deski. :blush:

Reasumując do obu kupionych desek idealne będą wymienione już przez Optics'a wiązania RK30. Są naprawdę mega! Ich kolory są również ich zaletą :ok:

Alternatywą mogłyby być jeszcze wiązki Technine i Rome.


Pozdrawiam i życzę przemyślanego wyboru :)
no board no fun!

#29 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 June 2011 - 09:18

Fluxy powiadasz, wszystko fajnie, tylko ta cena i ten kolor :) Ja wiem, ze to nie takie wazne. W zasadzie deseczka tez nie ma powalajacego designu, ale.. moze pojawi sie jeszcze jakas tansza propozycja?
Przeglądając wszystkie oferty, natknęłam się na wiązania burton freestyle. Z tego co się naczytałam, z fs mają wspólną jedynie nazwę. Tak czy siak, cena jest dosyć zachęcająca i chyba fajnie by się komponowały na signalu. Nauczona jednak doświadczeniem, żeby kupić raz a porządnie, zapytam o waszą opinię na ich temat. Swoją drogą, z tego co widziałam, burton ma swój system mocowania wiązań, ale w opisach widzę że można też montować je na 4 śruby. Będą wogóle pasować?
Jeśli Waszym zdaniem te wiązania odpadają, może padną jeszcze jakieś propozycje?
PS. Wiązania do fs powinny się cechować jakimiś szczególnymi cechami? Na co zwrócić uwagę?

Pzdr i dziękuję za cenne jak do tej pory wskazówki :)


Wiązania fs cechują się chyba jedynie tym że mają zmniejszony flex i krótszy HB. Możesz jeszcze popatrzeć na takie brandy jak rome, ride, k2, technine. Przejrzyj sobie kilka modeli i napisz swoje propozycje, może akurat ktoś w takich śmiga :rolleyes:

Jeszcze z ciekawości zapytam, jaką kwotę planujecie przeznaczyć na wiązania i jakie macie rozmiary buta bo z fluxami to już krucho na rynku.

Pzdr.

#30 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 June 2011 - 09:52

Ponieważ deseczki nie były przewidziane w budżecie na ten rok, nie chcielibyśmy już powiększać zanadto deficytu, bo euro nigdy do nas nie wejdzie :) A tak na serio, to im taniej tym lepiej, ale jeśli mamy dolożyć po stówce i mieć nieporównywalnie lepszy model to nie widzę problemu. Chciałoby się jednak zmieścic w kwocie tysiąca za oba wiązania. Oczywiście to męskie może być tańsze :P

Rozmiary naszych stópek 38,5 i 44

Przeglądając internetowe sklepiki, wpadły mi w oko:
K2 CINCH CAMEO2008
K2 DRONE (Auto) 2011
K2 FORMULA 2011
K2 HURRITHANE 2011
Rome United 2011
Rome Targa 2011
Nitro Raiden Lynx 2009
Nitro Raiden Pusher 2009
FLOW Trilogy White (VERVE) 2011
K2 Cassete LTD 2011
Burton Scribe EST – Purple
Burton Stiletto - White

Przepraszam, że ich tak dużo, ale może faktycznie ktoś poleci któryś z powyższych i będziemy myśleć.

Ponieważ buciki, w moim mniemaniu, mamy porządne Northwave Freedom SL i Ride Sage, deseczki też nie do powstydzenia się, to niech i wiązania będą jak ta lala.

Thx.

#31 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 June 2011 - 21:06

a może coś jeszcze z http://www.emeraldst...php?cPath=10_26 ? ceny są powalające (oczywiście w pozytywną strone)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#32 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 June 2011 - 21:40

Ja używam drugi sezon wiązań Rome United 08/09. Backcountry, freeestyle i jazda po trasie. Trzymają buta bardzo dobrze, i są ultra lekkie ;). Jak miałem kiedyś PR to ta decha z unitedami nic nie ważyła :P
generalnie polecam bardzo. moje kolejne wiązania to też będą unitedy albo 360 :)

pozdro

#33 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 June 2011 - 17:41

Przestrzegam jedynie nową koleżankę przed zakupami w sklepie online www.snowboard1.pl gdyż cieszą się bardzo złą renomą i podrabianym sprzętem.

Pzdr.

#34 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 June 2011 - 20:02

nie sądzę Troj by po kontakcie z takim dobrym shopem jak S4L Gosia szukała sprzętu u hochsztaplerów :)
no board no fun!

#35 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 June 2011 - 22:22

Wiadomo że dobry shop ale przestroga nie zaszkodzi :rolleyes: Może jeszcze nie słyszała, a po mocno nadszarpniętym budżecie szukając dobrej ceny na wiązania, wujek google może zaprowadzić właśnie tam - różnie bywa...

Snołborderzy Snołborderom jak to mówią :mrgreen:

Pzdr.

Użytkownik Troj edytował ten post 27 June 2011 - 22:23


#36 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 June 2011 - 18:15

Na szczęście (a w zasadzie nie) do zimy jeszcze troszkę czasu, więc strasznie mi się jakoś nie śpieszy. Jeśli się więc już na coś konkretnego zdecyduję, to na pewno zapytam, zapodając linka, co by uniknąć wpadki. Poczekam jeszcze na swoje szczęście i razem podejmiemy decyzje, za ile, jakie itd. Na razie chcę się rozeznać, jakich firm unikać, jakie brać bez zastanowienia. Skłaniam się troszkę ku K2, ale.. jeśli nie są warte ceny, proszę śmiało informować. Na tę chwilę, jedyną propozycją były Fluxy.. może padnie coś jeszcze.. a może się do nich przekonam :)

#37 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 29 June 2011 - 14:24

Na szczęście (a w zasadzie nie) do zimy jeszcze troszkę czasu, więc strasznie mi się jakoś nie śpieszy. Jeśli się więc już na coś konkretnego zdecyduję, to na pewno zapytam, zapodając linka, co by uniknąć wpadki. Poczekam jeszcze na swoje szczęście i razem podejmiemy decyzje, za ile, jakie itd. Na razie chcę się rozeznać, jakich firm unikać, jakie brać bez zastanowienia. Skłaniam się troszkę ku K2, ale.. jeśli nie są warte ceny, proszę śmiało informować. Na tę chwilę, jedyną propozycją były Fluxy.. może padnie coś jeszcze.. a może się do nich przekonam :)


ja bym poszedł w k2 hurritane,sprawdzałem organoleptycznie ten mdel i myslę o nim na nowy sezon,zreszta k2 ma naprawde fajne wiazki.
na pewno odpuscilbym flow!!!!
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#38 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 June 2011 - 15:12

ja bym poszedł w k2 hurritane,sprawdzałem organoleptycznie ten mdel i myslę o nim na nowy sezon,zreszta k2 ma naprawde fajne wiazki.
na pewno odpuscilbym flow!!!!


To jeszcze powiedz co jest nie tak z flow, gdyż jestem bardzo ciekaw

Pzdr.

#39 Gosia

Gosia

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 June 2011 - 21:03

ja bym poszedł w k2 hurritane,sprawdzałem organoleptycznie ten mdel i myslę o nim na nowy sezon,zreszta k2 ma naprawde fajne wiazki.
na pewno odpuscilbym flow!!!!


Dzieki za kolejne wskazówki. Wszystkim dziękuję za udział w dyskusji. Ciągnąc temat:
Zaczynam ograniczać wybór:
- union contact 489 zl (m/l tez za duzy)
- k2 hurrithane 525 zl (widze tylko od rozmiaru L - za duzy na moj bucik 39 ride)
- k2 cassette 505 zl
- rome united 2011 509 zl
- rome 390 2011 669 zl

Rome wygladaja fantastycznie, tylko czy naprawde to taki killer wsrod wiazan?
Druga sprawa, ryzykowac i zamawiac przez internet nie przymierzywszy wczesniej buta do wiazania? :(

Pzdr.

#40 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 June 2011 - 21:28

Przejrzyj sobie jeszcze stronkę energysports.pl bo mają naprawdę bardzo dobre ceny.

Między innymi mają flux'y za 599 zł i chyba jako ostatni sklep posiadają rozmiar M. Jeśli chodzi o rozmiarówkę to gdy twój rozmiar buta mieści się w przedziale podanym przez producenta - raczej nie powinno być problemu.

Ewentualnie zawsze możesz odesłać wiązania, wtedy poniesiesz jedynie koszty przesyłki...

Pzdr.

Użytkownik Troj edytował ten post 29 June 2011 - 21:52