Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Twarda deska


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 January 2010 - 20:19

Czy ktoś z forum ujeżdża twardziela? Interesuje się ktoś jazdą carvingową, sportową itp.
Mnie zagadnienie carvingu najbardziej interesuje w snowboardzie, a jak drugie w kolejności jest fr.
Macie jakieś doświadczenia z carvingiem? Zamierzacie iść coś w tym kierunku? Ja się przymierzam, do zakupu twardziela, tylko nie mogę wiązań dostać w cenie jaka by mnie interesowała.
Temat do dyskusji.

#2 bugol

bugol

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2010 - 15:56

Mnie również interesuje ten temat, więc również prosiłbym bym o jakiekolwiek informacje od ludzi uprawiających ten rodzaj snowboardu  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/rolleyes.gif/cry.gif' class='bbc_emoticon' alt=':' />)' />

#3 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 18 January 2010 - 23:57

czekamy na Anoesa ;Don jest twardy chłopak


pzdr


JW

#4 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 January 2010 - 12:00

Kupiłem używanego twardziela. Deska asymetryczna więc miałem taki komfort psychiczny, że nikt nie ukradnie, że ogień.

Deska wygląda śmiesznie, ale nikt tego nie komentował.

Wjechałem na górę, okazało się, że kąty są trochę nie halo, ale nie było wyboru, trzeba jechać. Pojechałem 30 m na kreskę, wychyliłem się na front i maskara, tak fajnie krawędź chwyciła, a deska nie nasmarowana i nie naostrzona. Banan na twarzy. Po 500 m nie mogę już wytrzymać z bólu, ale radość z jazdy taka, że nie robiłem przerwy tylko jechałem pozostałe 1200 m.

Generalnie robię bardzo dużo błędów i miałem trochę obaw jak to będzie na tej desce, ale jest spoko. Rano zakładałem twardą po godzinie przesiadka na miękką. Ja jeżdżę zerowo na tej desce, ale sprawia to przyjemność, więc będę ćwiczyć i może za kilka lat będzie to fajnie wyglądać.

Mam jakieś filmiki z wyjazdu więc jak by ktoś był zainteresowany jak wyglądały pierwsze 4h na twardzielu to mogę wrzucić.

Temat carvingu, ale w sumie to go chyba zmienię na twarda deska.

#5 czesiocs

czesiocs

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 31 January 2010 - 12:58

Mam jakieś filmiki z wyjazdu więc jak by ktoś był zainteresowany jak wyglądały pierwsze 4h na twardzielu to mogę wrzucić.

Pokaż ten filmik

#6 bugol

bugol

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2010 - 13:37

Również podłączam się do prośby o film.

#7 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 January 2010 - 23:03

Zmontowany tak na szybko:
http://dc199.4shared...009693519130571

Jakoś słaba, bo z aparatu, kolory zapomniałem ustawić i wyszło na niebiesko. :)
Jazda słaba bo dopiero 4h na twardej, najgorsze jest, że tak dużo błędów robię, ale od przyszłego sezonu ostro zabiorę się do pracy.

Dużej różnicy z przesiadki z miękkiej nie zauważyłem. W sumie to rano twarda, później miękka, i jeździło się dość podobnie.

Deska F2 Beamer 160, asymetryczna z 1999 roku :-*, trochę podjechana. 

Można krytykować  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/wink.gif, możemy dyskutować.

#8 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2010 - 23:20

jak na 4h to i tak wydaje mi sie sukces :-* kurde... wyglada ksuzaco... myslalem niegdys o twardym zestawie i teraz przez ciebie takie mysli wracaja do mnie :)

#9 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 February 2010 - 22:29

Najlepiej szukać okazji, sprzęt można wyrwać naprawdę tanio. Najtrudniej kupić buty i wiązania, deskę, dużo łatwiej.

Napiszę, jeszcze kilka słów o komforcie. Dużo osób narzeka na twarde buty. Moje albo są dobrze spasowane, albo na tyle miękkie, że nie czuję dyskomfortu w nich. Nie polecam kupować bardzo twardych, bo one są dedykowane głównie do zawodników na jeden zjazd. Mięśnie w przypadku twardej deski szybciej się meczą, ale jak złapię trochę techniki to pewnie będzie już lepiej.

#10 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 September 2010 - 11:20

witam :)

jeżeli ktoś to zagląda to zapraszam na wyjazd szkoleniowy do Val di Sole z "shaman - snowboard . pl team"

opt1c5 był rok temu więc może wam powiedzieć jak to wyglądało, a skoro jedzie kolejny raz to znaczy że raczej było ok :)

więcej info na stronie www. shaman - snowboard . pl (adres w profilu bo tu coś blokuje)

pzodr

shaman