Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ranking Butów Snowboardowych


18 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który producent robi najlepsze buty snowboardowe ? (36 użytkowników oddało głos)

1. Waga butów

  1. Burton (14 głosów [32.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 32.56%

  2. Flow (1 głosów [2.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.33%

  3. Nitro (2 głosów [4.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.65%

  4. Celsius (6 głosów [13.95%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.95%

  5. Deeluxe (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  6. Ride (1 głosów [2.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.33%

  7. Vans (2 głosów [4.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.65%

  8. DC (5 głosów [11.63%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.63%

  9. ThirtyTwo (8 głosów [18.60%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.60%

  10. inne (4 głosów [9.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.30%

2. Trzymanie stopy

  1. Butron (14 głosów [31.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 31.11%

  2. Flow (1 głosów [2.22%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.22%

  3. Nitro (3 głosów [6.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.67%

  4. Celsius (5 głosów [11.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.11%

  5. Deeluxe (3 głosów [6.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.67%

  6. Ride (2 głosów [4.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.44%

  7. Vans (4 głosów [8.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.89%

  8. DC (5 głosów [11.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.11%

  9. ThirtyTwo (4 głosów [8.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.89%

  10. inne (4 głosów [8.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.89%

3. Wygoda/komfort

  1. Burton (15 głosów [31.91%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 31.91%

  2. Flow (1 głosów [2.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.13%

  3. Nitro (2 głosów [4.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.26%

  4. Celsius (5 głosów [10.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.64%

  5. Deeluxe (2 głosów [4.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.26%

  6. Ride (2 głosów [4.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.26%

  7. Vans (3 głosów [6.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.38%

  8. DC (5 głosów [10.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.64%

  9. ThirtyTwo (5 głosów [10.64%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.64%

  10. inne (7 głosów [14.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.89%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 April 2011 - 21:00

4. Który producent posiada najlepszy system wiązania typu "speed lance" ?

5.Inne uwagi...

6. Jeżeli kupowałbym buty pewnie zdecydowałbym się na ... ?

Wybieramy 3 producentów zaczynając od najlepszego wg nas na 1 pozycji

Proszę o wypowiedź osoby z doświadczeniem w temacie a nie 'głosuje na buty bo moje są najlepsze, choć w innych nie jeździłem"

Dzieki

Użytkownik Ghost41 edytował ten post 08 April 2011 - 21:08


#2 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 08 April 2011 - 21:36

4. Który producent posiada najlepszy system wiązania typu "speed lance" ?

5.Inne uwagi...

6. Jeżeli kupowałbym buty pewnie zdecydowałbym się na ... ?

Wybieramy 3 producentów zaczynając od najlepszego wg nas na 1 pozycji

Proszę o wypowiedź osoby z doświadczeniem w temacie a nie 'głosuje na buty bo moje są najlepsze, choć w innych nie jeździłem"

Dzieki

4.deeluxe,burton,celsius
5.Wytrzymałość buta zew.deeluxe,celsius,nitro
6.celsius badź deeluxe,badz nitro
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 April 2011 - 10:05

W ankiecie jest spory brak: NIKE!
Mialem je ostatnio na nogach i... sa na liscie tego co chce kupic! Pod wzgledem lekkosci trzymania łatwości wiązania - ekstraklasa!

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 April 2011 - 11:26

W ankiecie jest spory brak: NIKE!
Mialem je ostatnio na nogach i... sa na liscie tego co chce kupic! Pod wzgledem lekkosci trzymania łatwości wiązania - ekstraklasa!

pierwsze słyszę... masz może jakiegoś przykładowego linka?
no board no fun!

#5 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 April 2011 - 16:41

http://www.nikesnowb...#/section:boots
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#6 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 April 2011 - 23:58

hehh jaki oldschool :mrgreen:
mi najbardziej pasują deeluxy , komfort i trzymanie mega a miałem już butki burka 32 i nortłeje , system wiązania spoko , waga jest ok skorupa pancerna ale najbardziej podoba mi sie w nich twardość ,sprawdze jeszcze dcki i naje też jou
JOIN The Ride

#7 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 April 2011 - 21:30

nooo ciekawie wyglądają tej najczany... od kiedy nike ma buty SNB na rynku?
co do butów to od dwóch sezonów użytkuje 32 i zero problemów, bardzo lekkie, wytrzymałe i wygodne. Nie zauważyłem żeby skapciały, bo takie dziwne mity słyszałem o tych butach że kapcieją...

#8 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 April 2011 - 23:46

nie mówie że są złe ! poprostu mam chuda łape i nie wszystkie butki mi pasują (taki odwieczny mój problem) ale to jednak najważniejsza cecha którą dobre buty snow muszą posiadać - trzymanie łapy :mrgreen:
JOIN The Ride

#9 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 May 2011 - 18:33

szkoda tylko że nike produkuje tylko buty z standardowych wiazaniach na sznurówki

#10 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 07 May 2011 - 07:32

miałem różne buty ale jednak burki ION dla mnie sa de best :)

spedzam na stoku po kilkadziesiat dni w sezonie i daja rade

cena - ok 1300plnow - ale udalo mi sie wyhaczyc import z usa z a niespelna 600pln

no i nalezy przyznac ze jak dla mnie maja fenomelanmy system wiazania na knagah :)

i ostatnia rzecz - mozna im zarzucac duuzo ale jezeli chodzi o podejscie do reklamacji to ciezko znalezc lepsza firme

pzdr


JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#11 Marcin Be

Marcin Be

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 11 May 2011 - 13:47

moje trzy grosze burek ion vs ruler

burek ion bardzo fajny but, rewelacja dla mnie jezeli chodzi o wage, wielkosc buta, sztywnosc itp, jakby idelny na to co lubie (mieszanka wszystkiego, jibb, skok, trasa, puch)

ALE - wytrzymalosc tego buta (model 2009) jest za przeproszeniem do d*py.... poltora roku, racja sporo jezdze i system wewnetrznego wiazania caly potargany,
zewnetrzny but na wysokosci kostki sie rozwala, jak dla mnie zenada i to przy tak wysokiej cenie....

jezdzilem wczesniej w popularnych burkach rulerach (model 2005, 2007, 2008 - jezeli dobrze pamietam) bucik ogolnie podobny do ion, ale prostrzy, kapke ciezszy i pare lat temu
zewnetrzny but wiekszy od ion (wazne przy duzych stopach), no i rulery zawsze eleganko trzymaly, nic sie nie prulo, nie urywalo...

sam but, ion lepszy od rulera, wytrzymalosc, ruler zdecydowanie lepszy od ion.

#12 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 May 2011 - 22:41

moje trzy grosze burek ion vs ruler

burek ion bardzo fajny but, rewelacja dla mnie jezeli chodzi o wage, wielkosc buta, sztywnosc itp, jakby idelny na to co lubie (mieszanka wszystkiego, jibb, skok, trasa, puch)

ALE - wytrzymalosc tego buta (model 2009) jest za przeproszeniem do d*py.... poltora roku, racja sporo jezdze i system wewnetrznego wiazania caly potargany,
zewnetrzny but na wysokosci kostki sie rozwala, jak dla mnie zenada i to przy tak wysokiej cenie....

jezdzilem wczesniej w popularnych burkach rulerach (model 2005, 2007, 2008 - jezeli dobrze pamietam) bucik ogolnie podobny do ion, ale prostrzy, kapke ciezszy i pare lat temu
zewnetrzny but wiekszy od ion (wazne przy duzych stopach), no i rulery zawsze eleganko trzymaly, nic sie nie prulo, nie urywalo...

sam but, ion lepszy od rulera, wytrzymalosc, ruler zdecydowanie lepszy od ion.

nalezaloby wiec sprawdzic jak wspolczesny Ion'owi Ruler sprawowalby sie (z jednej kolekcji). Kiedys wszystko bylo mocniejsze :)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 May 2011 - 12:36

Dołączona grafika Dodam swoje trzy grosze :)

Zdecydowanie mogę powiedzieć, że buty CELSIUS Cirrus O-Zone (flex 7) są jak dla mnie idealne, bardzo dobrze trzymają stopę, nawet jak by coś było nie tak można zastosować dodatkowo silikonowe "bumerangi" które umożliwiają lepsze trzymanie stopy. w tym sezonie miałem okazję zrobić kilka wypadów freeride i muszę powiedzieć buty sprawdziły się w 100%, bardzo wygodne, nie męczą mi się w nich nogi, żadnych otarć , od parzeń stóp itp. a zrobiłem w nich kilka ładnych kilosów :D

Co do wagi tych butów, tutaj troszkę mi się ciężko określić... bo nie ma takich butów snowboardowych ważących więcej niż moje buty w których chodzę na codzieńDołączona grafika

pzdr...

#14 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 May 2011 - 21:10

Co fakt, to fakt, Aro ćwiczy mięśnie nóg używając cały rok pancernych ciżemek w stylu Marylin Mansona :mrgreen:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#15 nomeansno

nomeansno

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 September 2011 - 07:36

A ja jako dziewczyna, w kwestii najwygodniejszych damskich butów, polecam Salomona Ivy. Leciutki, mięciutki, wykończony futerkiem, żeby nie uwierać, megawygodny, z wiązaniem na linkę. Jedyna konkurencja to Burton Mint, aczkolwiek są od Salków deczko twardsze. Jedyne, co można im zarzucić, to nie do końca idealny patent z tym linkowym wiązaniem, którego końcówkę zaczepia się o brzeg buta.

#16 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 20 September 2011 - 12:39

W ankiecie jest spory brak: NIKE!
Mialem je ostatnio na nogach i... sa na liscie tego co chce kupic! Pod wzgledem lekkosci trzymania łatwości wiązania - ekstraklasa!


Szukałam przycisku "LUBIE TO" :P!
Tez miałam je na nogach na ISPO i sa niesamowitym wypasem...
Mimo, że nienawidzę sznurówek, to wcale mi to nie przeszkadzało ;)
Nie wiadomo jednak czy będą w polsce... i kiedy to nastąpi (no chyba że coś się zmieniło??)

A jeśli chodzi o moje doradzanie w sprawie butów to... Dla mnie Dostępnym Wypasem są Burtony Mint'y. System Burtona z szybkim sznurowaniem to coś wspaniałego.... Nigdy już nie wróce do sznurówek... Dla mnie są jednak troszeńke za miękkie... Ale coś za coś ;)

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#17 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 September 2011 - 10:56

Kurcze trochę dziwny jest ten ranking. O ile w kwestii wagi da się to sprawdzić to pozostałe oceny raczej średnio. Byłoby ok gdyby kazdy z nas miał dokładnie tę samą stopę i co za tym idzie producent miałby ułatwione zadanie bo miałby jeden idealny i uniwersalny wzorzec. Stopy są różne i różne są buciwa snb. Jeden odczuje komfort i dobre trzymanie w bucie w którym druga osoba nie wytrzyma pół godziny, bądź nawet nie włoży stopy ze względu na wysokie podbicie. Wytrzymałość to też indywidualna sprawa... jeden osobnik spędza na stoku kilka dni w sezonie, drugi kilka tygodni... jeden tylko jeździ, drugi jeździ i sporo podchodzi co ma duży wpływ na "wyrabianie" się buta.
Na koniec .. załóżmy że w rankingu wygra konkretny model i marka buta , ktoś się mocno tym zasugeruje, nabędzie buciwo przez net i będzie lipa bo może się okazać niewygodny i będzie problem z odsyłaniem , bądź męczenie się.

To tylko taka moja mała delikatna uwaga i bez urazy proszę :) Jeśli robiłbym ranking to raczej zajął bym się systemami wiązania (jak się sprawdzają, czy się psują etc), trwałością ( w sensie usterek z winy producenta) przemakalnością etc...

#18 maver

maver

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2011 - 21:32

Ciężko mi cokolwiek zagłosować w ankiecie bo jeździłem raptem w 3 parach butów z czego jedne były nieco za duże (nothwave) a następne nieco za ciasne (vans)...
Teraz śmigam w Burkach Ionach model 2008 i tego co napisał Marcin Be o Ionach 09 ja nie napiszę o swoich bo moje przygody z burkiem to zupełne przeciwieństwo do tego co przeszedł kolega.
Naprawdę solidne buciki, jedyne co wymieniłem to dolne linki w obu bucikach (dostałem w ramach gwarancji za darmo). Poza tym nic się nie urwało, nic nie przetarło, nie rozkleiło etc... Spisują się bardzo dobrze, a użytkuję je od 2008 roku, co rok, około 15-20 dni jazdy w sezonie, raz nawet na babią wychodziłem w nich z sss ;)
Wygoda ok chociaż tutaj nie mam porównania bo poprzednie buty były po prostu źle dobrane, Iony jednak nie męczą moich stóp nawet po całodniowej jeździe. But jest dosyć spory jeżeli chodzi o skorupę (choć zdecydowanie mniejsze od northwave które też były 43), dopiero później weszło shrinkage, być może dlatego tak straciły kolejne roczniki na wytrzymałości.. Waga nie narzekam chociaż obecne trzewiki są lżejsze no ale w końcu moje iony mają już przeszło 3 lata.

pozdrawiam!

#19 Kubens

Kubens

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 October 2011 - 10:45

..buty to raczej sprawa indywidualna i nie kazdemu ten sam "czewik" spasuje. Ja tam smigam w Forum Kicker slr - dla mnie buty bajka - lekkie jak 102, nie czuc ich na nogach, wygodne, poducha w piecie, system wiazania slr, dobre trzymanie, dobre wykonanie, flex na 6. Alternatywa dla Nitro Team oraz Ruler'ow od Burka.