Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Początki Fs


51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 14:10

Spade ma easy rocker więc wydaje mi się że dlatego ciężko ci się kręciło na nim buttery :mrgreen:

#22 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 14:34

Bardzo możliwe, ale to co umiem kręcić to chyba butterami nie można nazwać :mrgreen:
Jeżeli jesteś nastawiony na buttery , nose i tail pressy to Voelkl Spade raczej nie. Nie wiem jak deseczka daje radę w snowparku bo pomimo dobrych warunków w białce zamknęli :twisted:

Jak dla mnie deska 75% do jazdy 25% freestyle :)

#23 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 14:42

Ponoć jest też dobra na kickery. Wybacza sporo błędów podczas lądowania :bag:

#24 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 14:48

Długość w miarę ok bo: 154 przy 175cm wzrostu i 60kg wagi :)

ja mam 151 przy 176cm i ok 75kg:) więc się nie dziwię że przy Twoich 60kg i długości 154cm deska była raczej AM niż FS:) wydaje mi się że jeśli chodzi o butterki i zabawę na stoku każda deska powyżej 151-152cm i Twoich parametrach będzie "ociężała" i lepiej będzie jeździc niż freestylowac jak to napisałeś...

Użytkownik Konrad edytował ten post 12 April 2011 - 14:53

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#25 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 14:59

Nie chcę się kłócić czy sprzeczać, ja preferuje troszkę dłuższe deski. Teraz zamówiłem deskę 153cm, oby nie była ociężała tak jak mówisz :) Poza tym jeździłem na spade na 2012rok więc może się czymś różni :), zjechałem na niej 4 razy może to trochę mało, aby dokładnie ocenić :)

#26 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 15:02

ja mam 151 przy 176cm i ok 75kg:) więc się nie dziwię że przy Twoich 60kg i długości 154cm deska była raczej AM niż FS:) wydaje mi się że jeśli chodzi o butterki i zabawę na stoku każda deska powyżej 151-152cm i Twoich parametrach będzie "ociężała" i lepiej będzie jeździc niż freestylowac jak to napisałeś...


Masz spade'a 151??? Przedział wagowy dla tego rozmiaru jest 45-70 kg... <_<

Nie myszkuje Ci decha pod nogami jak jeździsz średnimi prędkościami ??



#27 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 15:15

używam jej głównie do fs, ale na krechę czarną trasą też dawała radę...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#28 kifu

kifu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 17:03

Czytam i czytam, a w głowie coraz większy mętlik... Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak wstrzymam się do przyszłego sezonu i przetestuje kilka deseczek, wtedy będę wiedział na którym desiwie najlepiej się czuje. Tylko, że znowu sprzęt z przyszłego sezonu będzie średnio o 500 zł droższy...

#29 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 17:13

Czytam i czytam, a w głowie coraz większy mętlik... Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak wstrzymam się do przyszłego sezonu i przetestuje kilka deseczek, wtedy będę wiedział na którym desiwie najlepiej się czuje. Tylko, że znowu sprzęt z przyszłego sezonu będzie średnio o 500 zł droższy...


no niestety z deską jak z kobietą :) tyle typów ile osób się wypowiada :) a bez obcowania sam na sam ciężko wybrac swój tym w ciemno :)
co do cen to nie powinno byc tak źle biorąc pod uwagę obecne kursy walut, chyba że masz na myśli jakieś deski z wyprzedaży pozasezonowych... Ale chyba lepiej wydac 1500zł na fajną deskę niż wydac 1000zł i potem żałowac i kombinowac jak ją odsprzedac i wymienic na właściwą...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#30 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 April 2011 - 17:21

Masz tutaj fragment mojej rozmowy z Siwym, którego się radziłem:

Tutaj porównanie k2 fastplant i academy propaganda
_______________________________________
siema,
academy mialem w sklepie:):)takze handlowalem i academy i k2,szczerze ja preferuje k2 zarowno pod wzgledem jakosci wykonania,wlasciwosci jezdnych jak i tego ,że wprowadzili sporo inowacji w przeciagu wileu lat na rynku.
Propaganda fajna miekka deseczka,ale na pewno slabiej spisujaca sie na wiekszej predkosci,pop w moim odczuciu tez slabszy,ale gnie sie ja bardzo przyjemnie.
___________________________________________
Tu propozycje i co nieco o deskach:
____________________________
od siebie do 1500 moge zaproponowac signal park series(miekka deseczka w tradycyjnym camberze),signal park rocker(jezeli chodzi o butterki to mysle ze najlepsza opcja,bo na tej desce butterki same sie robia,ale tez jest najbardziej miekka,wiec na duzej predkosci szalu nie ma),bądż signal omni który jest najsztywniejszy z wymienionych,ale [przy tym najlepiej trzyma krawedz,wygiac deske tez nie jest problem bo to hybryda,slaby pop ale na hopach i na rurach spisuje sie bardzo dobrze.
oprocz tego ja bym popatrzym na never summer evo,tez w hybrydzie,bardzi fajna miekka deseczka fs,niestety nie wiem ile obecnie kosztuje,ale mysle ze do 1500 sie zmiescisz,oprocz tego nitro sub zero bylaby bardzo fajna propozycja,oprocz tego zobacz salomona riota,no i oczywiscie lib tech skate banana,gnu park picle



Ja się zdecydowałem na Never Summer Evo i czekam n kuriera :)

Masz tu parę linkaczy do desek, którymi warto się zainteresować:
http://supersklep.pl...iley-pickle-153
http://www.zygzaksno...11-152-btx.html
http://www.zygzaksno...range-blue.html
http://roninstore.pl...ies-evo-2010-11
http://goldsport.pl/...DeskaSnowboardo
http://snowsport.pl/...=detail&id=3497

W sumie czego nie wybierzesz to będziesz zadowolony :) do deski trzeba się przyzwyczaić i po paru godzinkach jazdy na każdej z osobna będzie ci się dobrze jeździło. Ja również nie czekam na nowy sezon bo szkoda kilkuset złotych :)

#31 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 April 2011 - 21:55

Przeraża mnie kilka waszych ostatnich postów.

....Morgan obrażony że nikt nie wspomina i nie poleca jego deseczek, więc sypie jakimiś aluzjami w kierunku Siwego itp.Dołączona grafika
@Znowu Konrad....Voelkl Spade ma być w odczuciu sztywniejszy bo to jest deska AM a nie FS, gdzieś Ty wyczytał że ta deska ma być miękka i jest deską FS?Dołączona grafika


Od kiedy przy Easy Rocker ciężko się kręci buttery? Voelkl po to zastosował tego rockera w desce AM aby właśnie ułatwić robienie na niej butterów i tym samym zwiększyć tej deski uniwersalność i nic po za tym.


@kifu nie martw się...nigdy nie kupisz idealnej deski dla siebie, zawsze po jakimś czasie się trafia deska która jest jeszcze lepsza od deski którą ostatnio kupiłeśDołączona grafika



pzdr....

#32 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 09:08

Aro i właśnie o tym mówię, że deska dla mnie była za sztywna:) i po prostu nie umiałem kręcić butterków, ale to pewnie dlatego, że jeszcze nie mam tego za bardzo opanowanego

#33 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 April 2011 - 12:26

Aro i właśnie o tym mówię, że deska dla mnie była za sztywna:) i po prostu nie umiałem kręcić butterków, ale to pewnie dlatego, że jeszcze nie mam tego za bardzo opanowanego

Fakt, faktem deska 154 cm przy spade to jak dla mnie troszkę jednak wybrałeś za długą, jeżeli chodzi o butter... Do buter... Przy twojej wadze wybrałabym miękką i 152 cm w rockerze lub 150 cm w camberze. Pzdr...

#34 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 12:29

Tylko taką miałem możliwość testować :) Propagande miałem w rockerze 152 i zabawę miałem przednią :D, kupiłem never summer evo 153 (hybryda) mam nadzieje że nie będzie za długa, a jak nie to najwyżej przybiorę na wadze xD

#35 kifu

kifu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 12:50

no niestety z deską jak z kobietą :) tyle typów ile osób się wypowiada :) a bez obcowania sam na sam ciężko wybrac swój tym w ciemno :)
co do cen to nie powinno byc tak źle biorąc pod uwagę obecne kursy walut, chyba że masz na myśli jakieś deski z wyprzedaży pozasezonowych... Ale chyba lepiej wydac 1500zł na fajną deskę niż wydac 1000zł i potem żałowac i kombinowac jak ją odsprzedac i wymienic na właściwą...


Właśnie chodzi o to, że teraz są wyprzedaże posezonowe i miałem nadzieje wyrwać jakąś konkretną deseczke w dobrej cenie...


Co sądzicie o deskach firmy Bataleon i Stepchild? Warte są ceny czy lepiej sobie odpuścić?

#36 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 13:08

każda firmowa deska jest warta uwagi... nikt nie zdobywa marki produkując szmelc... dwie powyższe firmy należą do renomowanych marek więc powinieneś byc zadowolony... Ważniejsze jest odpowiednie dobranie modelu pod wzgl. przeznaczenia i długości... a wtedy różnice pomiędzy markami to sprawa indywidualna...
nie wiem czy wiesz ale Bataleon korzysta z TBT a ten patent nie wszystkich zachwyca...

Użytkownik Konrad edytował ten post 13 April 2011 - 13:10

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#37 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 13:11

Nie miałem do czynienia z tymi deskami.
W pierwszym pościa napisałeś, że chcesz deske do zabawy na stoku oraz do freestylu.
My możemy tylko doradzić
Moje propozycje to:

Signal Park Rocker- jeżeli chcesz mieć deskę głównie do zabawy i do parku to jest dobra, ale z tego co czytałem to przy dłuższych skokach troszkę niebezpieczna, ale jak dopiero zaczynasz to myślę, że takich dalekich i wysokich skoków nie będziesz wykonywać :)

Signal Park Series- deska głównie do parku troszkę mniej do zabawy, ale też da radę

Academy Propaganda- deska fajna do zabawy do parku też się nada, ale również w skokach kilkunastometrowych ciężko będzie ją opanować

Gru Park Pickle- Deska do parku się nada, ale nie wiem jak z zabawą na stoku :)

Gnu Street Series- Chyba troszkę słabiej w parku od Park Pickle, ale lepiej do zabawy w parku

Never Summer Evo- Deska dobra do parku i do zabawy na stoku bo to hybryda

Voelkl Spade- Jak dla mnie deska do jazdy i w małym stopniu freestyle

K2 fastplant- Deska dobra do parku, niezniszczalne desiwo, ale troszku mniej do zabawy na stoku, ale daje radę bo to rocker


Jak chcesz mieć deskę do jazdy i w małym stopniu do parku i zabawy na stoku to bierz Voelkl Spade bo desiwo fajne

Jak chcesz głównie do zabawy na stoku to z czystym sercem Signal Park Rocker a na drugim miejscu Academy Propaganda (RC) na trzecim miejscu Park Series w raz z Propagandą w klasycznym Camberze

Deska głównie do parku to Gnu Park Pickle

Jak chcesz kompromis pomiędzy jazdą na stoku, zabawą na stoku i jazdą w parku to Never Summer Evo. Miałem ten sam dylemat i postawiłem właśnie na ten kompromis :)

#38 kifu

kifu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 13:31

Jak chcesz kompromis pomiędzy jazdą na stoku, zabawą na stoku i jazdą w parku to Never Summer Evo. Miałem ten sam dylemat i postawiłem właśnie na ten kompromis :)


Właśnie grubo się zastanawiam nad Never Summer Evo, tylko nie wiem co z długością... Dostępna jest tylko 153...

#39 Pomarancza

Pomarancza

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 13:35

Ja ważę o 10 kg mniej, ale jestem troszeczkę wyższy i też zamówiłem 153. Myślę, że będzie ok. Przy 70kg to chyba idealna długość.

#40 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 April 2011 - 16:43

Przeraża mnie kilka waszych ostatnich postów.

....Morgan obrażony że nikt nie wspomina i nie poleca jego deseczek, więc sypie jakimiś aluzjami w kierunku Siwego itp.Dołączona grafika
@Znowu Konrad....Voelkl Spade ma być w odczuciu sztywniejszy bo to jest deska AM a nie FS, gdzieś Ty wyczytał że ta deska ma być miękka i jest deską FS?Dołączona grafika


Może i do zbyt miękkich to ona się nie zalicza, ale na voelkl-snowboards.com jest zaszufladkowana jako deska AM/FS...

Od kiedy przy Easy Rocker ciężko się kręci buttery? Voelkl po to zastosował tego rockera w desce AM aby właśnie ułatwić robienie na niej butterów i tym samym zwiększyć tej deski uniwersalność i nic po za tym.


Może i Ja się nie znam, ale wg mnie łatwiej jest kręcić buttery na desce która ma większego rockera niż spade, bo np. łatwiej będzie
inicjować press'y przy przenoszeniu ciężaru ciała na jedną stopę. :ph34r:

Popraw mnie aro jeśli się mylę :mrgreen:

Pzdr