Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Instruktor] Krzysiek "Siwy" Warzecha


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 January 2010 - 18:27

Krzysiek "Siwy" Warzecha roninsnowboards.com

Instruktor MENiS od 2003r Instruktor PZS od 2009 ;) od 2000 do 2003 Pomocnik Instruktora w SSE.Extremesports

szkolenia grupowe i indywidualne

jeżeli chodzi o miejsce szkolenia to Beskidy,DSD Bytom, wszędzie tam gdzie kursant będzie chciał się poszkolić.

www.signalsnowboards.com
www.funkite.pl

kontakt:
e-mail: [email protected]
tel: 696077994

mgr fizjoterapii po katowickim AWF, fan sportów związanych z deską, snowboard,kitesurfing,mountainboard,i tej wiosny zamierzam wziać się za longboarda.
na snowboardzie od ok 14 sezonów,na kite'cie ok 6 sezonów (od dwóch uczę w szkole funkite.pl)
wielbiciel wszelakiego rodzaju sportów dumnie noszących nazwę ekstremalne, ponadto spokojny ze mnie człowiek ale potrafię wybuchnąć,cierpliwy ale w granicach rozsądku,wymagający ale i wyrozumiały wobec kursantów.

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 08:08

Miałem przyjemność być szkolonym przez tego pana.
Instruktor wymagający i przykładający się do szkolenia , posiada bardzo dużą wiedzę teoretyczną jak i praktyczną na temat snowboardu. Zauważał błędy o których nawet nie myślałem że coś takiego robię , a na video Coaching okazywało się że jednak popełniam dany błąd http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif
Nie krzyczy , nie denerwuje się jak coś nie wychodzi , a tłumaczy do skutku.
Najważniejsze że szkolenie okazało się skuteczne , progres jest co zauważyli też moi koledzy z którymi śmigałem do tej pory ( a to cieszy najbardziej )
Mogę z czystym sumieniem polecić instruktora , a ja na pewno skorzystam z pomocy na obozach szkoleniowych.

#3 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 08:09

a nie prawda bo krzyczy ;D http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/biggrin.gif

#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 08:55

jeżeli chodzi o miejsce szkolenia to Beskidy,DSD Bytom, wszędzie tam gdzie kursant będzie chciał się poszkolić.


a kiedy i gdzie będziesz dostępny możliwie najbliżej Opola?

#5 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 15:26

a nie prawda bo krzyczy :) :)


No na mnie nie krzyczał  8)
cos tam słyszałem że mówił , że za duży jestem jak wracał z melanżu w L2A  :) :) :D

#6 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 15:27

pytanie jeszcze co znaczy ze za duzy :)

#7 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 15:30

202 cm wzrostu 110 kg żywej wagi 0 brzuszka :)
Siwy jest normalny i woli dziewczyny Szreku  :)

#8 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 15:39

o ja pierdziu...juz nie oftopujmy w temacie siwego ;]

#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 15:44

lepiej mi powiedzcie na której górce go można wynająć

#10 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 January 2010 - 18:13

dzwon a mozemy sie umowic na rozne gorki,jestem w tym temacie elastyczny:):o

#11 ayshe

ayshe

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 18 January 2010 - 23:28

oj krzyczy,krzyczy:) "SZERZEJ NOGI, SZERZEJ NOGI, JEDZIESZ JAKBYŚ NIGDY CHŁOPA NIE MIAŁA!!:D i jak słowo daję, pomogło, już nie jeżdżę z kolanami razem;). Bardzo miło wspominam te szkolenie, chociaż w życiu nie miałam taaakich zakwasów:)

#12 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2015 - 00:31

Swoją reckę po szkoleniu u Siwego wrzuciłem tu, i też wklejam poniżej.

Do kliniki Doktora Siwego wjeżdżam jako pacjent o własnych siłach jednym ze Szczyrkowskich orczyków.
Stan pacjenta: początkujący lecz, na jego własne oko, ambitnie zadowalający - po 4h z instruktorem za Czeską granicą i ~10h samodzielnych ćwiczeń korekcyjnych, głównie w oblodzonych warunkach.
Zanim nastąpi wpięcie w dechę, Dr Siwy aplikuje mi zastrzyk adrenaliny w samo serce...rozgrzewka.
Następnie, Dr Siwy przystępuje do szczegółowych oględzin (jeszcze) dychającego pacjenta.

Pierwsze moje odpalenie w dół stoku swoim najlepszym ślizgowym kalibrem, Siwy zamiata moździerzowym gradem konkretów celnych jak snajperski headshot.
Konstruktywna dawka pokory, dożylnie, nie kładzie pacjenta na pysk, a stawia na nogi.
Doktor Siwy wykonuje pierwsze cięcie: postawić pacjenta na krawędzi :D (nie załamania, bynajmniej!)

Zrobiłem oczy pewnie tak wielkie, że brwi wyskoczyły ponad moje EG1-dynki.
Pomimo, iż nie padło ze strony Siwego "będzie pan zadowolony", nie mam wyjścia, jedziem...i po chwili mam pierwszy kompletny obraz swoich błędów i, co najważniejsze, rozumiem każdy ich szczegół, z osobna i w sekwencji, co z czego, po co, i dlaczego. Rozumiem nie jest równoznaczne z umiem, więc kosim dalej.
Zgodnie z pogłębioną diagnozą, pacjent musi ogarnąć, że jazda na krawędzi FS to nie "toe stand" a'la Michael Jackson, a krawędź BS woli kolanka jak na porodówce, a nie jak przy konfesjonale :P
(Tu Siwy od strzału też potwierdził co Morgan mi pisał, że stance 56cm to dla mnie za wąsko! - biję się w pierś, że od razu nie skorygowałem jak mi przykazano)

Przy trzecim zjeździe Siwy wprowadza choreograficzne urozmaicenie...od tej pory jedziem switch, czyli u mnie to na goofy'iego.
Odpalam, pierwszy skręt FS i gryzę śnieg. Jeszcze nie zdążyłem przełknąć poprzedniej porcji śniegu, a następny skręt FS pakuje mi kolejną.
W okolicach połowy trasy, usuwając grubą warstwę śniegu z gogli zaczynam się zastanawiać, dlaczego nikt jeszcze nie wymyślił gogli z wycieraczkami, bo już mnie ta czynność zaczyna z lekka irytować. Topnieje moja wiara w karierę jazdy switch...
Siwy dobija do mnie i jak gdyby nic, dekoduje co było nie tak i przechodzi do wyjaśnienia jak mam to po/naprawić, konkludując krótkim "Nooo, jedziemy!",
Choćby skały srały, pacjent kontynuuje odwyk od jazdy regularnej...ale to wszystko dla mojego dobra :D

I tak, ciąg dalszy nastąpił, cel: ćwiczenie jazdy na krawędziach, regularnie i tyłem. Jazda na krechę? Na krawędzi..."trzymaj, nie odpuszczaj, trzymaj do końca..." :P
Po każdym wjeździe orczykiem, Doktor Siwy aplikował kolejny 'drug', czyli wybicia i lądowania z/na krawędzi: obroty 180 z krawędzi, noseroll, obroty w powietrzu 180 z krawędzi (nie wyłączając naturalnej chopy >1m z najazdu BS na krechę!), wsio w każdym znanym medycynie kierunku, FS, BS, z najazdów switch również :D
Siostro, tlen!

Wiadomo, wiele prób owocowało glebą, najwięcej przy 180 BS w powietrzu, ale nie wszystkie :D i kilka razy byłem bliski euforii "I have awesome edge control".
Zacząłem się łapać na tym, że nie rozróżniam czy ruszam przodem czy switch. Jakież było moje WTF!, gdy zdawałem sobie sprawę, że w obie mańki uczucie jest podobnie naturalne.
Nie zapomnę podjary z pokonania tych kilku czy nastu solidnych S-ek, raczej mniej niż bardziej czysto, ale ciągiem na krawędzi, w switch też :P

Wynik końcowy kuracji?
Nie mnie to oceniać, bo to dopiero początek i obiektywnie patrząc pewnie szału nie ma, jeszcze, ale najważniejszy take-away dla mnie jest taki:
1. Mega-trafne dekodowanie problemów pacjenta przez Siwego. A skąd wiem jak jestem zielony? Ano, wystarczyło rzetelnie zaaplikować co Siwy przepisał, aby nastąpił solidny wow-moment "Osz k..wa, to działa!"
2. Siwy na nowo zdefiniował moje pojęcie "Push your limits!" na desce, a bez tego progres odwleka się o lata świetlne :)

A do tego, przez cały czas ma się wrażenie, że Siwy po prostu wykonuje swoją robotę, solidnie, ale na luzie i bez cienia frustracji (tutaj tak dla św. spokoju nie pytałem Siwego co sobie pomyślał patrząc na mój pierwszy zjazd switch'em :P).

Największą harówę, i to dosłownie, odwala pacjent. Tym, którzy chcą uderzyć do Siwego polecam krótki jednopytaniowy test:
If tomorrow wasn't promised; what would you give for today?
i jeśli pada odpowiedź "Effort!", warto dzwonić i pozostaje tylko zaufać, że się da :D

Liczę dni do kolejnego szkolenia z Siwym.
  • Ines lubi to

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#13 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2015 - 12:33

heh... fajna recka... :D zaczynam bać się kwietniowego wyjazdu z dr Siwym... :P Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
don't follow me - you won't make it...