Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nos Tail


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 April 2011 - 17:08

Tak si zastanawiam czym chronić nos i Tail deski.

Wiadome jak sie stoi w kolejkach to Cie obijaj z tyłu przodu chodź sie uważa zj**ie kogoś to i tak ubiajaj nos i tail. Mysle na jakimś utwardzeniem co sądzicie o utwardzaczu do paznokci?

Albo macie sami jakieś pomysły.

#2 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 April 2011 - 17:30

Ogólnie to decha jest po to zeby jeździła a nie wyglądała...ale rozumiem że może być żal wyczekiwanej uchochanej desuni :)

Na allegro mozna znaleźć takie oto rzeczy : http://allegro.pl/pr...1530386234.html
ale trochę estetycznie psują deske (warto je przykleic aniżeli wwiercić).
Stomp that trick, or die tryin'

#3 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 April 2011 - 17:33

Prawdziwi Szkoci mawiają, że jakby whiskey miała być z lodem to była by już tak pakowana :) Myślę, że to samo dotyczy ochraniaczy na nose i tail. Niektóre, z regóły tanie modele, przeznaczone zwłaszcza dla wypożyczalni mają coś takiego. Można dokupić specjalne ochraniacze. Ale w sumie nie widzę sensu żeby to robić. Mam 2 deski z czego jedna ma kawał życia za sobą. Kiedy ją dostałem była już używana. Moja druga ma już jeden intensywny sezon za sobą. Generalnie nie widzę jakichś przesadnych uszkodzeń na żadnej z nich. Ta starsza ma na tailu nieco oderwanego laminatu ( 0.5 cm2 ) poza tym obie mają niewielkie odpryski, to wszystko. Myślę że nie trzeba aż tak się bawić w jakieś specjalne osłony czy inne patenty.

#4 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 April 2011 - 17:43

Prawdziwi Szkoci mawiają, że jakby whiskey miała być z lodem to była by już tak pakowana :) Myślę, że to samo dotyczy ochraniaczy na nose i tail. Niektóre, z regóły tanie modele, przeznaczone zwłaszcza dla wypożyczalni mają coś takiego. Można dokupić specjalne ochraniacze. Ale w sumie nie widzę sensu żeby to robić. Mam 2 deski z czego jedna ma kawał życia za sobą. Kiedy ją dostałem była już używana. Moja druga ma już jeden intensywny sezon za sobą. Generalnie nie widzę jakichś przesadnych uszkodzeń na żadnej z nich. Ta starsza ma na tailu nieco oderwanego laminatu ( 0.5 cm2 ) poza tym obie mają niewielkie odpryski, to wszystko. Myślę że nie trzeba aż tak się bawić w jakieś specjalne osłony czy inne patenty.



Ale w deskach typu Lib tech nie masz nawet krawędzi na przodie co powoduje że deska jest tam bardzo narażona na uszkodzenia.

#5 orzech

orzech

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 47 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 April 2011 - 19:05

Sam mam problem. Choć deska nie jest jakoś poobijana, to ludzie w ogóle nie uważają. Mają głęboko w poważaniu twój sprzęt. Najbardziej co mnie wkur*iło to jak jakiś dziadek swoimi starymi popsutymi nartami stanął mi na calutkim tailu, a ja przez bramki przejść nie mogłem.. Albo jak ludzie od tyłu nartami pukają w nasz sprzęt. To jest tak dobijające, ale przecież nie będę na każdej kolejce odwracał się i gadał do ludzi. Nie wiem, może jest jakieś inne rozwiązanie, żeby uniknąć odprysków uzyskanych przez tych nieuważających narciarzy?

#6 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 April 2011 - 19:28

Sam mam problem. Choć deska nie jest jakoś poobijana, to ludzie w ogóle nie uważają. Mają głęboko w poważaniu twój sprzęt. Najbardziej co mnie wkur*iło to jak jakiś dziadek swoimi starymi popsutymi nartami stanął mi na calutkim tailu, a ja przez bramki przejść nie mogłem.. Albo jak ludzie od tyłu nartami pukają w nasz sprzęt. To jest tak dobijające, ale przecież nie będę na każdej kolejce odwracał się i gadał do ludzi. Nie wiem, może jest jakieś inne rozwiązanie, żeby uniknąć odprysków uzyskanych przez tych nieuważających narciarzy?



ja sie odwracam. Czasem samo odwrócenie starcza ale czasem trzeba zj***ć, raz jak sie darłem miałem potem pół metrowe koło wolnego miejsca wokół siebie ;D

#7 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 April 2011 - 20:19

ja sie odwracam. Czasem samo odwrócenie starcza ale czasem trzeba zj***ć, raz jak sie darłem miałem potem pół metrowe koło wolnego miejsca wokół siebie ;D


Uahhahahahah :hahaha: naaaajs! Trzeba ludzi uczyć szacunku dla czyjegoś sprzętu.

#8 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 April 2011 - 20:35

Uahhahahahah :hahaha: naaaajs! Trzeba ludzi uczyć szacunku dla czyjegoś sprzętu.


nie inneg wyjscia :D 184 cm wzrostu kawał hopa ciuchy XXXL spodnie po kostki gogle na cała twarz airihola to sie boją :D

#9 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2011 - 06:53

nie inneg wyjscia :D 184 cm wzrostu kawał hopa ciuchy XXXL spodnie po kostki gogle na cała twarz airihola to sie boją :D


To co ja mam powiedzieć , jak Ciebie się boją :hahaha2:

Ja specjalnie wjeżdżam narciarzom na narty , zazwyczaj reakcja jest taka że jak już się obróci i na wysokości swoich oczów ukazuje mu się moja kieszonka na piersi to udaje że jest obrażony na mnie i się nie odzywa :hahaha2:
A co mi tam jak oni nie szanują moich kolegów mniejszych deskarzy i im dokuczają zazwyczaj ci starzy narciarze albo bachory , to ja będę dokuczał im :hahaha2:

Oczywiście nie dokuczam wszystkim bo i są narciarze bardzo w porządku żeby nie było , po prostu patrzę w kolejce i wybieram delikwenta który dokucza jakiemuś młodszemu snowboardziście :)

#10 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 April 2011 - 21:08

No i dobrze Jaca :) Tak trzeba, wiecej takich a bedzie spokoj w kolejce :P (Bo tego ze kolejek nie bedzie to sie nie doczekamy :P )
Stomp that trick, or die tryin'

#11 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 July 2011 - 14:15

Aby nie zaśmiecać forum nowym tematem podepnę się pod podobny.

Szukałem i szukałem lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi <_< Powiedzcie mi, czy w blacie T T T można rozróżnić gdzie jest nose a gdzie tail ??

Pzdr.



Użytkownik Troj edytował ten post 10 July 2011 - 14:16


#12 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 July 2011 - 14:23

Aby nie zaśmiecać forum nowym tematem podepnę się pod podobny.

Szukałem i szukałem lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi <_< Powiedzcie mi, czy w blacie T T T można rozróżnić gdzie jest nose a gdzie tail ??

Pzdr.



po grafice :) a tak na poważnie to deska jest idealnym twinem czyli nie ma konstrukcyjnej różnicy względem tipa i taila, jeśli flex jest zmienny w desce to też jest symetrycznie rozłożony

Użytkownik Konrad edytował ten post 10 July 2011 - 14:25

9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#13 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 July 2011 - 15:37

Tak też gdzieś czytałem że po grafice można rozpoznać :P
Deska jest całkowicie geometrycznie i elastycznie symetryczna, więc wychodzi na to że nie ma znaczenia ^_^


Pzdr.



Dodaj odpowiedź