Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Flux] Ds30


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 March 2011 - 00:11

Witka,

Chcialbym sie z Wami podzielic moimi wrazeniami po dwudniowym testowaniu wiazan Flux DS30.

Pierwsze wrazenie:
Bylem do Fluxa dosyc sceptycznie nastawiony mimo powszechnie znanej bardzo dobrej opinii o wiazaniach.
Pierwsze co mnie zachwycilo przy ogladaniu wiazan to dolny cap. Zadnego materialu, zadnej skory tylko sama solidna tworzywowa konstrukcja.
Wydaje sie ze takie rozwiazanie zagawarantuje dlugozywotne dzialanie.
Pasek zapinany jest chowany; kolejny plus.
Ciezki szok przezylem gdy przyslo do wybrania rozmiaru wiazania. Normalnie myslalem ze bedzie to rozmiar L a tu niespodzianka L nie zmiscily sie na desce i trzeba bylo M przygarnac.
Jak sie pozniej okazalo M to byl strzal w "dyche", idealne dopasowanie do deni.
Kolorowe pomalowane robia wrazenie ale widac ze farba z czasem pusci :)

Ustawienie wiazan+regulacja:
Kiedy o 6 rano po wieczorej bibie przy ognisku nie mogac sie doczekac juz dnia zabralem sie za ich montarz myslem ze szlak mnie trafi.....musialem byc cicho a wszystko sie ukladalo nie tak...
Przykrecenie pierwszego wiazania zajelo mi 15 minut, ale kiedy zalapalem jak to japonczycy wymyslili drugie przykrecilem w trzy minuty:-)
Regulacja paskow - poezja, latwo bez problemow intuicyjnie ... jak skrecanie mebli z Ikei.

Wpinanie:
Poniewaz przewaznie wpinam sie na stojaco praktykowalem to teraz rowniez.
Paski sztywne ale latwo wchodzace w pompki pod warunkiem ze wszystko jest dobrze ustawione.
Pompki dzialaja idealnie choc jak dla mnie zbieraja za malo zabkow na raz oraz maja za mala powierzchnie.
Capy dolne kiedy sa niezamkniete, maja tendencie do lezenia i wystawania poza obrys deski dlatego podczas jazdy na wyciagu trzeba zworcic na to uwage.
Pasek gorny mocno wygiety w banan i tez ma tendecie do opadania dlatego przy zapinaniu na stojaco trzeba go zaprzec o lyzke - maly minus ale......wybaczam to bo podczas jazdy wiazania daja z siebie wszystko co najlepsze.

Jazda:

To co mnie urzeklo podczas zapinania tych wiazan to trzymanie buta. Kiedys aby byc zapietym Union Force musialem pompowac az czulem ze but jest scisniety; we Fluxach nic z tych rzeczy, but jest zamkniety na amen a noga nic nie czuje - komfort niesamowity.
Podobnie z paskiem gornym - Uniony twarde a Flux elastyczne, komfortowe a kiedy trzeba twarde.
Cap RS 30 to kolejna mega sprawa - juz dawno nie czulem tak dobrego trzymania, nic sie nie zmienia w ustawieniu nawet przy glebie.
Pompki trzymaja zapiecie, zadnych przeskokow.

Poniewaz Wierchomla przywitala nas lodem bylem zniechecony do jazdy bo ostre drgania z fs deski na lodzie powinny byc a tu................WOW niespodzianka dzieki padowi calemu w 2 cm piance tluminie bylo tak niesamowite ze sie zakochalem w RS30.
Podczas jazdy, wiazan nic nie czuc ale reaktywnosc deski i stop jest bez uszczerbku wiec git!
Nie potrafie tego wytlumaczyc ale buttery bardzo latwo przychdza przy zastosowaniu DSek.

Odpinanie:

Bez zarzutu, jedno pociagniecie i wiazania odpiete.

Podsumowanie:
Wysoko zaawansowane technicznie wiazanie - szczegly macie w katalogach; do szeroko pojetego fs. Ja sie w nich zakochalem od reki. Swietnie wygladaja i swietnie pracuja DS30.
Nie wyobrazam sobie jazdy bez DS30 w next sezon wiec juz nie moge sie doczekac kiedy je zakupie :excited:

PS. Wielkie podziekowanie dla Morgana ze stworzyl mozliwosc przetestowania wiazan oraz dla Shreka, ktory zgodzil sie zamienic z M na Lki pomagajac mi i przez to nie mogl Fluxidel przetestowac :-[ ..sorrki Adminie

Użytkownik emer edytował ten post 25 March 2011 - 00:13

emer

#2 lewy009

lewy009

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 March 2011 - 00:21

Dzięki Emer pomogłeś mi to szeroką relacją bo zastanawiałem się na przyszly sezon między TT30 a DS30 i chyba właśnie pomogłeś mi podjąć decyzję:P
No Pasaran!!:P

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2011 - 10:37

Emer, a jak wyglada sprawa twardosci highbacka tego wiązania?

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2011 - 14:37

DS 30 to jest jakaś nowość na 2011/2012 ? Bo wcześniej zdaje się nie było ich w ofercie. Nie wiesz czym różnią się np. od TT30 (oprócz asymetrycznego highbacka i troche zmienionego kształtu podstawy) ? Pompki i paski pewnie wyglądają podobnie we wszystkich modelach Fluxa. Fajnie, że wrócili do krytych pasków w capstrapie bo w moich TT 30 z 2010r tego nie ma, a szkoda.

Użytkownik retro edytował ten post 25 March 2011 - 14:38


#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 March 2011 - 15:40

DS 30 to jest jakaś nowość na 2011/2012 ? Bo wcześniej zdaje się nie było ich w ofercie. Nie wiesz czym różnią się np. od TT30 (oprócz asymetrycznego highbacka i troche zmienionego kształtu podstawy) ? Pompki i paski pewnie wyglądają podobnie we wszystkich modelach Fluxa. Fajnie, że wrócili do krytych pasków w capstrapie bo w moich TT 30 z 2010r tego nie ma, a szkoda.

z tego co widac zmian sporo. capstrap zupelnie inny o czym Emer pisal, inny konstrukcyjny highback, podstawa tez, cena rowniez, ale akurat warte sa swojej ceny

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2011 - 13:41

DS 30 to jest jakaś nowość na 2011/2012 ? Bo wcześniej zdaje się nie było ich w ofercie. Nie wiesz czym różnią się np. od TT30 (oprócz asymetrycznego highbacka i troche zmienionego kształtu podstawy) ? Pompki i paski pewnie wyglądają podobnie we wszystkich modelach Fluxa. Fajnie, że wrócili do krytych pasków w capstrapie bo w moich TT 30 z 2010r tego nie ma, a szkoda.


DS30 to distortion


Szpoko, nie miałem cisnienia na fluxidła tylko na Fasteci ale tu już nasz dystrybutor nie mial nic na stanie :( wiazania mam wiec mnie waliły :P

paski (capy) nie sa kryte. Czysta konstrukcja bez grama szmaty na tym.


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#7 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 March 2011 - 20:02

Emer, a jak wyglada sprawa twardosci highbacka tego wiązania?


Marcin wg mnie highback jest sredniej twardosci i zachowuje sie dokladnie tak jak sobie tego zyczylem, elatyczny na boki a sztywny wzdluznie pozwalajacy na swobodne butterki.
Ciekwostka jest ze jego pochylenie reguluje sie nie tradycyjnie z tylu tylko przesuwajac go w wiazaniu.
emer

#8 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 March 2011 - 09:32

Flux DS30 to jest kontynuacja Distortion. Trzeba jednak powiedzieć że to są całkowicie nowe wiązania, nowy model. Mamy tu nową płytę, nowy highback, nowy toe strap, nowe pompki, nowy system padów. Nie ma tu już urethanowego. elastycznego highbacka, nie ma płyty z Distortion. Wiązaniem bardzo podobnym do starego Distortion czy DS45 jest RK30, ta sama płyta, łyżka.

Inne zdjęcie nowego DS30...

Załączone pliki



#9 lewy009

lewy009

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 March 2011 - 22:47

A czy już wiadomo kiedy mniej więcej będą dostępne w detalicznej sprzedaży?? Nie wiem np. Październik??
No Pasaran!!:P

#10 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 March 2011 - 23:34

A czy już wiadomo kiedy mniej więcej będą dostępne w detalicznej sprzedaży?? Nie wiem np. Październik??

Tak, w większości sklepów będą w październiku, w niektórych już z końcem września.

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 March 2011 - 09:26

System pochylenia highbacka wyglada zupelnie jak stosowany od pewnego czasu w wiazaniach K2.
Czy Flux zaczal stosowac jakies podkladki do kantingu?

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 March 2011 - 13:34

@Morgan
Prośba o komentarz - czy nic nie schrzaniłem przy montażu?

Załączone pliki


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#13 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 31 March 2011 - 19:55

@Misiek -
Łyżka - super,
toe strap - OK
pedał gazu tylny - wysuń go jeszcze o ząbek, dwa, jeśli to możliwe, jeśli nie to nic
pedał gazu przedni - schowaj go trochę, but wisi nad nim nie mając kontaktu z płytą
górny pasek - skróć go o jedno oczko, leży na bucie super.

ps. widzę że miałeś asystę przy zdjęciach :)

#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 March 2011 - 20:15

no misiek git zakup widzę... :bag:
podaj rozmiar i model buta i rozmiar fluxa... jak możesz oczywiście...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 April 2011 - 10:08

Hej!
But Burka Ion, rozmiar US12, czyli 46 model 2009 chyba. Wiązania potestowe ds30 2011 rozmiar L.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#16 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 April 2011 - 10:13

hahah to się Misiek wymienimy na 1 dzień ja mam distortiony , ale rok starsze te sobie porównamy , tez L bo bucik 48 ruller :D

#17 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 April 2011 - 11:21

Nie ma sprawy. Niestety wczoraj nie dałem rady skoczyć do Wisły wieczorem, ale już od niedzieli przetestuję je na Kaunertalu. Jestem ciekaw, jak to będzie, bo łyżka jest dużo sztywniejsza, niż w tegorocznych, Morgan twierdzi, że dzięki innej płycie też będą się ładnie gięły na boki - porównamy sobie bezpośrednio w L2A.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#18 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 April 2011 - 13:51

spoko majonez :D

#19 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 April 2011 - 21:01

jasne :mrgreen:
JOIN The Ride

#20 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2012 - 20:02

O DS30 można powiedzieć wiele, ale wystarczy jedno słowo - miażdżą :)
Wygodne jak wielkostrapowy Flow, kontrola na poziomie nieosiągalnym przez Flow'a.


Emil na Vlkl SquadJr i PR15, też nie da złego słowa powiedzieć :)

A to wszystko dzięki TD3 :)

Użytkownik Zaq edytował ten post 19 January 2012 - 20:05

Pozdrawiam
Zaq