Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Flow] Rival - Prośba O Pomoc


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 11:49

W ubiegłym roku zaopatrzyłem się we Flow Rival z systemem boa. But idealnie przylega do stopy kiedy chodzę, staje an palcach, kucam itd....ale nie do tego został stworzony.
Jestem regular a w wiązaniach stosowałem kąty raczej FR. Przy takiej jeździe po paru skrętach zwłaszcza lewa stopa przesuwała się w bucie w taki sposób, że podkurczone palce naciskały na czubek buta a na pięcie pojawiał się luz...no i zaczynała się walka o przetrwanie ??? (mam nadzieję, że kumacie o co chodzi w opisie). Zmieniłem kąty na 15/0 i było nieco lepiej. Zmieniłem skarpetki na cienkie do piłki halowej (nike z elementem, który ma zapobiegać przesuwaniu się w bucie) i znowu coś poprawiłem. Jednak ciągle nie jest doskonale. Czy macie jakieś patenty na trzymanie stopy w bucie?? Dodam, że raczej mam szczupłą stopę i z trzymaniem pięty zawsze miałem problem (wąska??) również w butach rowerowych (maratony mtb). Wkładka? jakieś silikony? Pomocy bo na dzisiaj to mój największy problem na stoku.

#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 12:00

wiaz mocniej wewnetrzna wkładke. W trakcjie jazdy sznurowki sie lekko rozciągaja i po 1-2 zjazdach dociagnij sznurowki od wewnetrznej i zobacz wtedy. no i poprawic zewnetrzymi tez mozesz.

#3 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2010 - 18:58

Ja swoje One dociągam po 30-40 minutach, tyle czasu trzeba na rozgrzanie wkładki wewnętrznej i wtedy też but jest idealnie dopasowany do stopy, dociągam wkładkę, zaciągam skorupę i jazda, do końca dnia nie puszcza ;)

#4 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 19:15

A co z samą piętą? Jeżeli to co piszecie się nie sprawdzi to próbować z jakąś wkładką?
Powoli zaczynam się zastanawiać czy twardość buta radzi sobie z twardością wiązań i deski. Mój set to "wąska pięta" we Flow Rival (flex 6 ? ) wpięte do Flow M-11 (flex 8 ) na Flow Solitude (flex 8 ).

#5 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2010 - 19:27

najlepiej? zmienic buty, a te sprobowac sprzedac poki nie sa zniszczone ( o ile to nowki ). Istniały patenty pt. podnoszenie troche stopy do góry wkładką np filcową.

Pozatym jesli to flowy to spróboj mocniej pompki od strapa sciagnac zeby mocniej byta ci dociskał

#6 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2010 - 22:41

Flex - z tego setu to chyba najbardziej miekkie masz wiązanie
buty - 3,5/5
deska - myślę że ok 4-4,5/5
wiązanie - M11 już nie ma - teraz jest quattro - 2,5/5.

Najlepiej sprawdzić inne buty (połaźić po sklepach i potestować buty w miarę możliwości), bo w innych może być jeszcze gorzej ;)
Albo - kupić wkładkę z The One - jest inna http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif

#7 brother

brother

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2010 - 20:36

http://www.flow.com/...id=90&Itemid=80

M-11 ciągle jest na rynku. W katalogu PKS na 2010 flex do wiązań podają 8 na 10 w kategorii freeride.

#8 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 January 2010 - 21:24

Fakt M11 jest, nie sprawdziłem, ale widziałem wcześniej te Quattro i wyglądały mi na następce M11.
OK, nie wiem tylko czy rzeczywiście to wiązanie jest tak twarde jak NXT-FR?
Pozostaje jak mówiłem polatać po sklepach i mierzyć inne buty, kupić inne te sprzedać, ew. Flow Polska zapytać o możliwość zakupu samej wkładki wewnętrznej od The One - ma dodatkowe trzymanie pięty.