Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kolejny Incydent Polskiego Związku Snowboardowego


45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2011 - 13:52

Witam!

Pewnie już nie którzy czytali i wiedzą co się wydarzyło podczas ostatnich SMP, w każdym razie poniżej zamieszczam artykuł, który ukazał się na sport.pl, zamieszczam także list Jagny Marczułajtis, który opisuję całą sytuację i cały ten incydent.



"Zawody niezgłoszone do FIS, niezabezpieczona trasa i brak awaryjnego pomiaru czasu - tak Polski Związek Snowboardu zorganizował mistrzostwa kraju. Ofiarą zaniedbań padła Karolina Jasion-Janczak, która odniosła groźną kontuzję. Zawodnicy zgodnie przyznają, że impreza nie powinna się odbyć. - Zawody zostały odebrane przez środowisko snowboardowe jako kompromitacja naszego kraju - komentuje mistrzostwa nasz czytelnik."

Dołączona grafika

FOTO: by KUBA ATYS /AG




Pod Białkę Tatrzańską zjechała czołówka polskich snowboardzistów. - Tego, że będziemy się ścigać nie na Kotelnicy, ale w Jurgowie, większość dowiedziała się kilka dni przed startem. A tego, że mistrzostwa nie zostały zgłoszone do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), dowiedziałam się tydzień wcześniej. Nie wiem, dlaczego tak się stało - przyznaje Karolina Sztokfisz, srebrna medalistka w slalomie gigancie równoległym i złota w slalomie równoległym. Organizatorzy na oficjalnej stronie PZSnow zapewniają, że "trasa została przygotowana według wszystkich wytycznych FIS". Świadkowie przedstawiają sytuację inaczej. Zawody miały być niezabezpieczone, a na wyjeździe ze slalomu jedna z zawodniczek wypadła z trasy. Karolina Jasion-Janczak (AZS Zakopane) upadła i przeleciała pod siatką zabezpieczającą. Trafiła między drzewa i zerwała więzadła krzyżowe.


Żródło: Sport.pl

http://www.sport.pl/...twa_Polski.html




Pełna treść listu Jagny Marczułajtis


Skandaliczne Mistrzostwa Polski w Snowboardzie 28.02.2011 Jurgów.

1. Zawody nie były zgłoszone do FIS, więc za ten start nie można było uzyskać FIS punktów.

2. Zawody w kalendarzu FIS zostały oficjalnie odwołane, i do 10 dni przed zawodami nie wiadomo było czy się odbędą, a na 3 dni przed imprezą zostało zmienione miejsce rozgrywania zawodów z Białki Tatrzańskiej do Jurgowa.

3.
Nie było ręcznego pomiaru czasu, czyli dodatkowego w razie awarii. W związku z tym w trakcie eliminacji 4 zawodniczki musiały powtarzać przejazd, ponieważ czasy wyświetlane na tablicy były nieadekwatne do czasu rzeczywistego przejazdu.


4. Trasa była niezabezpieczona odpowiednio, siatki zabezpieczające były ustawione w taki sposób, że od śniegu do dolnej krawędzi siatki był prześwit o szerokości około 50-60 cm. W wyniku tak niedobrego zabezpieczenia trasy, kontuzji uległa jedna z zawodniczek, ponieważ siatka nie zabezpieczyła jej przed spadnięciem poza trasę, gdzie w wyniku czego zerwała w kolanie więzadła krzyżowe i tkwiła tam ponad 25 minut, ponieważ obsługa medyczna zawodów (Topr) nie miał odpowiedniego sprzętu aby ją z stamtąd wyciągnąć. Sprawa dotyczy Karoliny Jasion-Janczak.

5. Na zawodach nie było karetki.

6. Zawody były sędziowane przez osoby nie mające do tego uprawnień, a były to dzieci jednego z członków zarządu Pana Rajmunda Boma (córki Roksana i Oliwia, oraz syn Rafał), które tez do niedawna były zawodniczkami klubowymi w klubie Pawła Dawidka.

7. W trakcie zawodów, rozgrywek finałowych doszło do niezrozumiałego dla nas zawodników i obserwatorów incydentu: a mianowicie podczas przejazdu Jagny Marczułajtis-Walczak i Weroniki Bieli:
… Jagna miała stratę po pierwszym przejeździe ale odrobiła ją w drugim przejeździe wyraźnie wygrywając z Weroniką, bezpośrednio po zakończeniu przejazdu spiker ogłosił, że do ó finału awansuje Weronika, ta więc pojechała na start, a Jagna została na mecie. Zakończono przejazdy kobiet, jechali mężczyźni. W między czasie Trener Dawidek poszedł po wydruki z wynikami kobiet.


Za chwilę spiker ogłosił ze na starcie zobaczymy Jagnę i Olę Król, Prezes mówił do Dawidka ".. Jagna jest na tablicy a miała być Biela…", na to Dawidek do Króla… "cicho nie tak głośno", po czym do spikera że to pomyłka bo ma jechać Weronika Biela i wszyscy się zdziwili, że spiker popełnił błąd, który czytał z list wydrukowanych. Jeden z zawodników słysząc tą rozmowę i ingerencję Prezesa podbiegł i powiedział to Jagnie.

Jednak puszczono przejazd Weroniki Bieli i Oli Król więc zaciekawiona Jagna wraz z mężem poszli do busa w którym mierzono czasy i sprawdzili że to jednak Jagna awansowała, a zdziwiony Pan powiedział że przecież od początku mówił ze numer 142 awansował czyli Jagna. Tak było na wydrukach. Zawody zatrzymał mąż Jagny, który maił zdjęcia wydruków z chronoprintera.

Jest to więc dowód na to że Pan Prezes Król i Dawidek próbowali sfałszować wyniki zawodów, tak aby córka Prezesa miała łatwiejszą zawodniczkę do pokonania.

8. Zniewaga i chamskie zachowanie Trenera kadry narodowej Pana Dawidka: podczas rywalizacji o wejście do dużego finału Jagna w pierwszym przejeździe pokonała Ole Król (córkę Prezesa) różnicą 0,70s, w drugim przejeździe jadąc łeb w łeb pod koniec trasy upadła i nie ukończyła przejazdu, na co Trener Kadry narodowej Pan P. Dawidek zachował się skandalicznie, ponieważ prawie rozjechał leżąca Jagnę na stoku i krzykną do niej: "Stara pi... do domu!!!, a do stojącego jej męża na dole przy mecie powiedział, " ćwoku… do domu dzieci pilnować". Słyszeli to wszyscy, stojący na mecie i na stoku w pobliżu zdarzenia. Dodatkowo Paweł Dawidek po wyjechaniu na arenę startu wypowiedział się publicznie że "… no nie wytrzymałem, musiałem jej powiedzieć stara pi... do domu…., a ch.. najwyżej zapłacę 500 zł kary…" Takie słowa padły na arenie startu w obecności zawodników i trenerów, którzy świadkami naocznymi.

Takie naganne, nieetyczne i niesportowe zachowanie powinno być wystarczającym powodem do zawieszenia w obowiązkach Trenera Kadry Narodowej.


W związku z tym, że Pan Dawidek wypiera się swojego zachowania podczas odprawy przed następnym dniem zawodów, osoby które to widziały i słyszały zostały poproszone o podpis. Zebrano 33 podpisy w tym zawodników, obserwatorów, trenerów. Należy przy tym zaznaczyć że w zawodach wzięło udział w sumie około 59 zawodników.




żródło: Polskatimes.pl
http://www.polskatim...t.html?cookie=1



#2 misfit :D

misfit :D

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 78 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 March 2011 - 08:49

według mnie to takie osoby nie powinny być w żadnym zarządzie a szczególnie z areny narodowej . Powinien szybko stracić stanowisko nie dość że za oszustwa to jeszcze za obrażanie ludzi którzy nie robią nic złego . Bo tatuś chciał pomóc córeczce no ciekawe . i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
Slipek xD

#3 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 March 2011 - 14:23

no tak............

i teraz mam problem ............. nie lubie obecnych wladz PZSu ( starych zresztą też nie lubiłem).
sposób w jaki Pan Król i spółka "kupili" sobie związek pożyczając prywatne pieniądze na spłatę związkowych długów
pokazuje dlaczego Ci Panowie i Panie traktują go jak prywatny związek.
Nie wiem jak jezdzi Królówna i szczerze mówiąc jakoś nie błyszczy na arenie miedzynarodowej, która tak naprawdę pokzauje jaki nasi zawodnicy reprezentuje poziom.
Na pewno jest źle a Ci ludzie powinni być jak najszybciej odsunięci od PZSu........

Teraz druga strona konfliktu ( medalu) Pani Jagna.......
Tej Pani zdecydowanie nie lubie. zbyt duzo słyszałem opowieści od ludzi których lubie i szanuję nt jej zachowań, obrażania ludzi tego jak sie do innych odnosiła - może więc jest to potrosze taka mała sprawiedliwość dziejowa - kiedy to te ponizane przez nią wcześniej zawodniczki zaczynają się odgryzac ??

Ostatnio usłyszałem o tym jak na stoku Pani Jagny traktuje sie osoby które nie chca skorzystać z usług jej szkoły.
Tatuś chciał pouczyć swoje dziecko - podszedl do niego wielki goral ( pracownik) i kazał mu wy***rdalać ze stoku.......


dlatego - jezeli doszlo do sfalszowania zawodow - prokuratura
jezeli zostala znieslawiona - powodztwo cywilne

ale broń nas Panie Boże od Pani jagny we władzach bo dopiero wtedy pokaze nam jak sie "wy***rdala"...........

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#4 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 March 2011 - 17:34

lepiej olać PZS, zbojkotować, nasi snb i bez pzs'u potrafią się wybić i pokazują co potrafią
wszyscy się tak jarają a ja powiem niech się w dupe pocałują, liczą się tylko Ci którzy kochają snb

pzs jak większość związków sportowych śmierdzi a jak wiadomo nie wolno gówna rozgrzebywać bo będzie brzydko pachnieć <_<

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#5 misfit :D

misfit :D

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 78 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2011 - 21:41

gorzej jak ktoś chce uczyć na desce (być instruktorem) bo wtedy i tak musi się o to zachaczyć ;/
ja tam tego nie slyszałem więc może i się odgryzają ale nie powinno tak być! to nie pzpn...
Slipek xD

#6 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2011 - 14:42

http://snowboard.360...d=3656&Itemid=2

a powyżej link do oświadczenia zarządu i decyzji

a dodam że jagna mojej opinii o nich nie ukształtowała, sami sobie ją już wcześniej matoły wyrobili :hahaha:

Misfit pzs jest jak pzpn i jeszcze sporo innych :twisted:

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#7 misfit :D

misfit :D

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 78 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2011 - 18:44

powinniśmy coś z tym zrobic ale jak??
no w sumie nie wiem czy jest jakikolwiek taki związek bez czegoś takiego jak tu ;/
Slipek xD

#8 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 09 March 2011 - 20:50

Jancio ja tylko powiem jedno....
Jestem osobiscie dokładnie po środku miedzy Olą i Jagną. Nie bede oceniać tego co sie stało bo mnie tam nie było....
Ale chciałabym żebyście wszyscy wiedzieli ze wczoraj odbyły sie Akademickie Mistrzostwa Polski na których byłam i startowałam. Faktem jest ze Ola Król dokopała Jagnie we wszystkich przejazdach. Jechała po prostu lepiej... Wygrała te zawody zasłużenie. A jej brat Oskar dał takiego czadu na finałach ze nikt juz nie wątpi w to ze w pełni zasłużenie zdobył podwójnego mistrza polski.
Jagna była ze mna w druzynie (jako reprezentantka AWF Kraków - było to mozliwe poniewaz pracownicy akademiccy takze mogą startowac w AMPach.) i jedyne co moge powiedziec na temat jej osoby to, to ze nawet sie z nami nie przywitała... nie oczekiwałam tego ze padną sobie w ramiona z Oliwią i Roxaną Bom (które także były ze mna w druzynie) ale przez zwykłe "cześć" chyba nie spadłaby jej korona z głowy prawda?? nie wspomne o tym ze na zakonczeniu zawodów i rozdaniu nagród także się nie pokazała...

Nie oceniam tego co stało się na mistrzostwach polski, ani tego czy było oszustwo ani tego czy Pan Dawidek zwyzywał jagnę czy nie - bo nie mnie to oceniac...

Ale mówienie ze Oskar czy Ola wygrali bo ich rodzice są w zarządzie/sędziowali to jakaś kpina... cały weekend widziałam jak jeżdżą i obiema rękami i nogami podpisuje się pod tym ze oboje sa w swietnej formie i w pełni zasłużyli na złoto.

Wypowiadam się jako bezstronny obserwator po wysłuchaniu argumentów obu stron...
  • Yamsha lubi to

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#9 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2011 - 09:04

Mnie nic już nie zdziwi. Widziałem i słyszałem rzeczy dla mnie niewyobrażalne, ale publicznie prać brudów już mi się po prostu nie chce. Nic to nie zmieni i do niczego nie doprowadzi i chyba to jest najgorsze. Może następne pokolenie będzie miało lepiej :wallie:

#10 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2011 - 13:41

jak patrze na część następnego pokolenia to mi się Motylku płakać chce <_<

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#11 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 March 2011 - 14:09

znalezione w angorce
Widziałem nagłówki w innej gazecie, ale nie pomnę gdzie to było.
Jeśli trafię, to się wrzuci.

Moje zdanie jest takie, że jak się nie zamiesza kijem w saganie z gównem, to nic się nie zmieni.

Załączone pliki


There's a natural mystic blowing through the air ...

#12 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 March 2011 - 15:05

1. Jagna jest prywatnie jedną z najbardziej wulgarnych kobiet jakie poznałem. Jeszcze niedawno w wywiadzie nazwala trenerke Iwone Kotule gruba baba,ktora nie potrafi jezdzic na desce.

2.Ta cała afera to jej szansa,by zaistniec medialnie jako osoba,ktora chce cos zmienic. A jako,że jest w PO i ma powazne plany zwiazane
z polityka to bedzie sprawe naglasniala.

3. Snowboard alpejski to dla mnie calkowicie inna dyscyplina niz freestyle,inny sport. Nie chce by Jagna pomagala polskiemu freestylowi, bo to sie skonczy jeszcze bardziej tragicznie.

4. Cala ta afera jest naglasniana przez grupy interesow, ktore utracily swoje wplywy w PZSie i teraz chca się z powrotem tam dostac.

#13 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2011 - 16:17

ponawiam temat! olejmy pzs bez nich i tak jest fajnie :mrgreen:

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#14 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 March 2011 - 17:29

Nie wiem,mloda karda jako tako jest teraz niezle we freestylu prowadzona.

Natomiast niech bog nas strzeze przed Jagna i jej parciem na szklo.

#15 grzechu_k

grzechu_k

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 March 2011 - 23:52

Niech Bóg nas strzeże przed "działaczami". Jestem uczulony na to słowo bo gdziekolwiek się pojawiają to zaczynają się przekręty. Myślałem, że snowboard to omija, ale się myliłem. Dobrze, że nie wymyślili uprawnień na jazdę na desce i dzięki temu unikam kontaktu z tymi "sympatycznymi" paniami i panami.

Użytkownik grzechu_k edytował ten post 11 March 2011 - 23:52


#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 March 2011 - 22:36

Niech Bóg nas strzeże przed "działaczami". Jestem uczulony na to słowo bo gdziekolwiek się pojawiają to zaczynają się przekręty. Myślałem, że snowboard to omija, ale się myliłem. Dobrze, że nie wymyślili uprawnień na jazdę na desce i dzięki temu unikam kontaktu z tymi "sympatycznymi" paniami i panami.


No i teraz Grzechu również dzięki Jagnie snowboardem w polsce zajmie sie PZN. Moze rozwine skrot... Polski Związek Narciarski. Dziękuję.

#17 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 March 2011 - 08:09

No i teraz Grzechu również dzięki Jagnie snowboardem w polsce zajmie sie PZN. Moze rozwine skrot... Polski Związek Narciarski. Dziękuję.


........ do ktorego przeniosla sie juz czesc zbuntowanych kluboow i jak sie okazalo teraz nie wiedza juz gdzie jest wiekszy syf ....

stara maksyma dzialacza - polityka moowi " nikt Ci nie da tyle, ile ja Ci mogę obiecać" :hahaha2:

dlatego przejscie pod pzn nie bedzie ziemia obiecana a raczej wpadnieciem z deszczu pod rynne.
Skonczy to sie tym ze kasa ktora dotychczas szla na PZS bedzie wpadala do jednego wora w PZN, dla ktorego beda wazniejsze ich cele czyli narciarskie i kasa snbrdrow bedzie szla na narciarzy....

jak wyzej zostalo juz napisane - Jagna juz jest praktycznie emerytka, ktora ma parcie na szklo a cel jest jasny - ciepla posada w sejmie RP lub innym cieplym miejscu......


pzdr


JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#18 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 March 2011 - 10:19

Jeżeli chodzi o Jagnę i Pawła to trafiła kosa na na kamień że tak powiem.

Co do PZN i PZS to po co PZS, który nie ma kasy, w którym ciągle są afery i konflikty ? W którym na pierwszym miejscu stawia się najmniej medialną dyscyplinę. Dla mnie poza stratami moralnymi przejęcie PZS przez PZN jest sensowną opcją.
Wg mnie zawodnicy potrzebują tylko świętego spokoju i płynności finansowej związku której nie ma. Brak kasy uniemożliwia sensowne przygotowanie do sezonu> Decyzje o startach zapadają na kilka dni przed zawodami bo nie wiadomo czy będzie pieniądz. Zawodnicy zakładają kasę na wyjazdy, a dodam że nie wszystkich na to stać. Nie jest to wina zarządu oczywiście, ale przykład jak marginalnie traktuje się snowboard.
Z trenerami był zamęt i owszem i efekt jest taki, że ktokolwiek by nim nie był to zawsze będą niezadowoleni. Dla mnie wystarczy zapytać zawodników, ale niestety oni mają najmniej do powiedzenia i to jest najgorsze.
Będzie jeszcze gorzej bo idą cięcia, a już brakuje kasy na starty na zawodach, że o treningach nawet nie wspomnę.
Dodatkowo cały ten zamęt nikomu nie służy, znalezienie teraz sponsora to rzecz co najmniej nie realna, bo kto chce wykłądać kasę jeśli afera goni aferę.

#19 Art

Art

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 15 March 2011 - 00:12

"Polska, mieszkam w Polsce" czyli tak jak zawsze, szkoda bo tracimy na tym wszyscy :( zamiast iść do przodu to cofamy się w rozwoju...szkoda gadać

#20 lewy009

lewy009

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 March 2011 - 00:31

Co do tego, że wszystkiemu winne jest to, że mieszkamy w Polsce jest przesadzone :D Po prostu zwracamy na to bardziej uwagę ponieważ jesteśmy obywatelami tego kraju. Wiadomo, że dopóki zamiast ludzi kompetentnych w zarządach będą zasiadać znajomi itd. To niczego w żadnym sporcie się nie osiągnie. Ale w takim momencie to już jest sprawa dla specjalnego organu stworzonego przez poprzedni rząd ( notabene którego nie popierałem żeby nie było), który zajmuję się sprawami nepotyzmu itp jakie zapewne mają w tym przypadku miejsce.
No Pasaran!!:P