Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ochraniacze na kolana


62 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lysy1st

Lysy1st

    Maryiusz

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2010 - 17:18

ja narazie jezdze 2 sezon tak ze nie uzywam ochraniaczy ale mysle ze w przyszlosci bede poniewaz mialem juz stluczone 2 razy prawe kolano i przy intesywniejszej jezdzie strasznie pali i uzywam samej opaski uciskowej.

#22 monka71

monka71

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2010 - 22:06

ja jeżdżę w ochraniaczu rolkarskim, i jestem zadowolona ;) jest sztywny ale nie zmniejsza ruchliwości, kolano się nie gotuje i z tego co pamiętam był naprawdę tani. Mam ubytek w kości i zmiażdżoną chrząstkę stawową w prawym kolanie (nie mam czasu się zoperować) i ten niepozorny ochraniacz parę razy mi życie (nogę) uratował-kontuzja się nie pogłębiła.

#23 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 12 January 2010 - 22:19

ja tez używam ochraniaczy rolkarskich, ale miękkich. o coś takiego: http://www.hedonskat...knee-p-79.html.
zupełnie nie krępują ruchów, praktycznie się ich nie czuje, dodatkowo grzeją kolana (opcja dla zmarźluchów) ;)

#24 jubiler

jubiler

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 January 2010 - 02:46

Jeździłem na rolkach w masochistach KRK wersji sprzed 3ch lat, latem fakt idzie się ugotowac, ale na deske zimą idealne. Bawiąc sie w ASG też w nich śmigałem i nie raz uratowały moje kolana, najgorsze co przyjęły na siebie to upadek z jadącego samochodu i lądowanie na kolanach, troche się porysowały, ale z kolanami nic. Teraz na desce też w nich śmigam i są BOOOSKIE 8) nie jedną dziurę wyryłem kolanami spadając z hopy i żyję, chodzę, mam się dobrze :)
Zdjęcie:
http://img34.imagesh...4/6867/krkn.jpg

#25 Vanessa

Vanessa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 January 2010 - 23:46

Ok. Poleccie mi dobre ochraniacze w miarę cenowo bo jutro ide robić zdjecie lewego kolana przez naukę wjazdu na orczyku i paru gleb dobiłam kolano i ledwo chodzę

#26 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 24 January 2010 - 00:36

Co do kolana to obstawiam stłuczenie i trzymam kciuki że będzie wszystko ok, no ja tam osobiście nie jeżdże w takowych, ale kilka osób miała siatkarskie które kosztują ok. 20 do 90zł te za 90 to Asicsy tk więc już konkret :P

#27 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 January 2010 - 10:07

przegnadalem i tak jakos zobaczyłem :P

http://www.czerwonak...iacz-kolan.html

#28 kate

kate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 25 January 2010 - 11:07

@simon - obawiałabym się wpijania w nogę tego rzepa tylniego.
Ja mam te: http://supersklep.pl...ail-guard-black i nie dość, że rzepy mi się wbijaja w nogę i musiałam sobie kupić opaski na kolana pod ochraniacz to jeszcze się to kolanowe rusza... Choc obawiam się, że bez nich poszłaby mi k.piszczelowa ostatnio (wciąż kuruje się z uderzenia sprzed miesiąca - mimo ochraniaczy).

Mam wrażenie, że zawsze uderzam się tam gdzie nie mam ochraniaczy :)

#29 Vanessa

Vanessa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 January 2010 - 12:19

ja jednak musze zainwestowac bo dzxisiaj ledwo poruszam sie na nogach a lewe kolano strasznie wyglada ;/

#30 Guma

Guma

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 February 2010 - 00:33

przed ostatnim wyjazdem zaopatrzyłem się w 661 Tomcat Knee i mogę je z czystym sumieniem polecić. ochraniacze są ciepłe, ale nie odparzają nogi. nie zsuwają się z kolan i na prawdę dobrze chronią. oczywiście jak wszystkie krępują nieco ruchy, ale nie stanowi to jakiegoś większego utrudnienia

#31 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2010 - 18:14

A co myślicie o tych ochraniaczach ? Dadzą rade ?

http://krkprotection...ianty/193-black

#32 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2010 - 18:52

A co myślicie o tych ochraniaczach ? Dadzą rade ?

http://krkprotection...ianty/193-black


Jak jest lód lub śnieg przypominający beton to nakładam moje MAROU.

Bardzo fajne ochraniacze. Bez plastikowych wstawek, które mogłyby przeciąć spodnie

Te z linku to nowy model no i występują już w rozmiarach

Pozatym to nasza lokalna firma

Ja tam je polecam

Kupiłem na ten rok ochraniacze łokci , zobaczymy jak sobie dadzą radę
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#33 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2010 - 00:24

Jak jest lód lub śnieg przypominający beton to nakładam moje MAROU.

Bardzo fajne ochraniacze. Bez plastikowych wstawek, które mogłyby przeciąć spodnie

Te z linku to nowy model no i występują już w rozmiarach

Pozatym to nasza lokalna firma

Ja tam je polecam

Kupiłem na ten rok ochraniacze łokci , zobaczymy jak sobie dadzą radę


no i mam nowe Marou i ......nie polecam. Nie polecam też ochraniaczy na łokcie od KRK Protection.
niestety perforowany neopren znika w rekach tj, łatwo je porwać. Sorry ale cię naciąłem - kaska w błotol
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#34 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 05:15

Minimalnie za późno, bo zakupiłem już ochraniacze na kolana :) No trudno, jeżeli rozerwą się po którymś upadku to mam nadzieję, że gwarancja jakaś jest.

http://allegro.pl/sn...1339340231.html a co sądzicie o tych ?

#35 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2010 - 07:32

no i mam nowe Marou i ......nie polecam. Nie polecam też ochraniaczy na łokcie od KRK Protection.
niestety perforowany neopren znika w rekach tj, łatwo je porwać. Sorry ale śię naciąłem - kaska w błotol


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#36 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2010 - 20:28

ja polecam ochraniacze firmy PROTEC nie sa tanie (najtanszy model 129 zl ) ale naprawde warto uzywam 2 sezon i sa miazga

#37 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 20:41

Jeżdzę w zwykłych rolkarskich Powerslide. Nie ograniczają ruchów, kolana się nie pocą po całym dniu jazdy, mocowanie - lekki sciągacz plus rzepy - więc można w miarę wyregulować, minus - mogły by być troszkę większe (bardziej w górę i dół - przez co rzepy mogłby by być bardziej oddalone od środka). Stopień ochrony? Przy upadku nie boli więc chyba ok :)

Użytkownik JaMMiQ edytował ten post 25 December 2010 - 20:41


#38 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2010 - 18:27

no i mam nowe Marou i ......nie polecam. Nie polecam też ochraniaczy na łokcie od KRK Protection.
niestety perforowany neopren znika w rekach tj, łatwo je porwać. Sorry ale cię naciąłem - kaska w błotol

A miałem kupić :/ no to trzeba czego innego poszukać

#39 Bajson

Bajson

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2010 - 23:48

Polecam KRK. Dobre bo polskie testowane od kilku lat :)

Obecnie śmigam w ochraniaczach KRK przeznaczonych na łokcie na kolanach :) Pasuja idelanie na moją chudą noge :hahaha2: :twisted: Swego czasu potrzebowałem mały ochraniacz na kolana pod spodnie do śmigania na bmx. Przeciołem ten neopren na pół i sprawdzają sie idelanie. Na samych rzepach trzymają dobrze. I mam małe ochraniacze na kolanka.

Użytkownik Bajson edytował ten post 27 December 2010 - 23:51


#40 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2010 - 00:19

no i mam nowe Marou i ......nie polecam. Nie polecam też ochraniaczy na łokcie od KRK Protection.
niestety perforowany neopren znika w rekach tj, łatwo je porwać. Sorry ale cię naciąłem - kaska w błotol


Wczoraj będąc na stoku akurat miałem jeden moment gdzie ochraniacze musiały się wykazać :) Podjeżdżałem już do orczyku i złapałem krawędź na fs. Z tym że to nie był taki zwykły upadek od miejsca zachaczenia tylko dodatkowo podskoczyłem (przekomicznie to musiało wyglądać :hahaha2: ) Sam nie wiem dlaczego ale chyba deska jakoś do tego doprowadziła :twisted: Przy wyciągu akurat jest najwięcej lodu bo akurat tam zawsze każdy hamuje. Były ze trzy osoby przy tym i każda zrobiła "auuuu no to kolana będą boleć".

O dziwo, neopren zadziałał w 100% i dosłownie nie poczułem nic! Zero bólu chwile po, jakiś czas po i na drugi dzień :)