Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Safari - Karyntia/Ost Tirol - Różne Terminy


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2011 - 09:05

Witam,
Za oknami odwilż, trzeba pomyśleć o wyjazdach w bardziej śnieżne, alpejskie rejony ;)
Poniżej proponuję kilka najbliższych terminów, tradycyjnych okołoweekendowych wyjazdów, w sprawdzonej formule 4 dniowej (i nie tylko):

12-15 II (sobota-wtorek) - 4 dni na nartach - różne ośrodki w Karyntii (wyjazd w piątek późnym wieczorem)
17-20 albo 19-22 II - 4 dni na nartach - różne ośrodki w Karyntii
W ww. terminach w grę wchodzą odwiedziny różnych miejsc: np. Bad Kleinkircheim, Gerlitzen, Turracher Hoche, Goldeck, Innerkrems, Katchberg, np. 3 ośrodki w 4 dni
http://www.topskipas....02.2012/filter

26 II - 1-2 III (tu ew. 5 dni) - głównie Bad Kleinkircheim

Koszty:
- dojazd busem (8-9 os.), jazda na miejscu, z kwatery/na stok/na kwaterę 320-350 zł (w Krakowie zabiorę spod domu, ew. z okolic)
- karnet 4 dni Top Ski na całą Karyntię i Tyrol Wschodni - 149 euro
- kwatery: 3 noclegi x ok. 20 euro - apartamenty z wyposażoną kuchnią i wszystkim co trzeba

Tyle tymczasem w skrócie. Jeżdżę ostatnio dość regularnie - pewnie parę rzeczy dla mnie oczywistych, może nie być jasne dla innych - chętnie odpowiem na wszelkie pytania, ogólnie zapraszam :)

e-mail: [email protected]
www.skibus.com.pl

#2 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2011 - 19:16

Bad Klienkircheim + jakieś co nieco :) 26.02-01.03


Kolejne okołoweekendowe wyjazdy, w sprawdzonej formule 4 dniowej - 2 dni wolnego/4 na stoku :)
Termin 26.02-01.03

Tym razem narciarstwo będzie dotyczyć znanego kurortu Bad Kleinkircheim - 103 km tras.

Przewiduję jazdę 2-3 dni w BKK, a żeby nie było nudno odwiedzimy któryś z tych ośrodków:
Goldeck - 30 km tras
Innerkrems - 36 km tras
Gerlitzen Alpen - 60 km tras

w odwodzie:
Katschberg - 70 km tras
Turracher Hoche - 38 km tras

***
- dojazd busem (8-9 os.), jazda na miejscu, z kwatery/na stok/na kwaterę 350 zł (w Krakowie zabiorę spod domu, ew. z okolic, także Śląsk)
- Pakiet: karnet Top Ski (cała Karyntia i Tyrol Wschodni) na 4 dni + 3 noclegi = razem 190 euro
(w tym już wszystkie opłaty, taxy, sprzątania itp.)
- transport, dojazdy na miejscu itp. 350 zł
- możliwość wykupienia tanich obiadokolacji 7 euro (min. x 3 kolacje), ew. śniadań - 5 euro
- apartamenty - ze wszystkim co trzeba: kuchnia, łazienka, WC - czyli jak zwykle dobrze, solidnie - po austriacku :)

***
Następny możliwy termin to 04.03-7.03, Bad Kleinkircheim + Turracher Hoche

***
Wyjeżdżam teraz na kolejne kilka dni - ew. kontakt mailowy po powrocie, lub telefoniczny.

tel. + 48 501 38 30 58
www.skibus.com.pl -żenująca jakby co ;)

#3 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2011 - 15:50

Ski safari 5 dni: BKK + Innerkrems + co nieco :) 3.03-7.03

Kończę organizację kolejnego wyjazdu, mam jeszcze 1-2 miejsca, więc zapraszam - jazda będzie dotyczyć głównie znanego kurortu
Bad Kleinkirchheim - 103 km tras (2-3 dni), a żeby nie było nudno odwiedzimy któryś z tych ośrodków:
Innerkrems - 36 km tras
Turracher Hoche - 38 km tras
w odwodzie:
Ankogel w Mallnitz - 35 km tras
Gerlitzen Alpen - 60 km tras
Katschberg - 70 km tras
Wszystko jest na skipassie (Top Ski - cała Karyntia i Tyrol Wschodni), parę obrazków z tamtych okolic: BKK, Turracher Hohe, Innerkrems

***
- Pakiet: karnet 5 dni + 4 noclegi = razem 240 euro (w tym już wszystkie opłaty, taxy, pościel, ręczniki, sprzątania itp.)
- dojazd busem (8-9 os.), jazda na miejscu, z kwatery/na stok/na kwaterę 350 zł (w Krakowie zabiorę spod domu, ew. z okolic, także Śląsk)
- możliwość wykupienia tanich obiadokolacji 7 euro
- apartamenty - ze wszystkim co trzeba: kuchnia, łazienka, WC - czyli jak zwykle dobrze, po austriacku :)

#4 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 April 2011 - 14:33

Majówka na Molltalerze 30.04-03.05.2011

Po zwiedzaniu Osttirolu wracamy do Karyntii na finał :) Jeśli ktoś ma ochotę na spontaniczny wyjazd na 4 dni na majówkę na lodowcu Molltaler (ok. 50 km tras, 300 cm śniegu u góry, czynny snowpark wg www)
- to zapraszam - znajdą się jeszcze jakieś miejsca na kwaterach:
3 noce + karnet 4 dni = 185 euro
opcjonalne obiadokolacje po 7 euro/szt. - bywam tam i warto :)

Dojazd własny - jedną osobę z Krakowa mogę ew. wziąć, mogę skoordynować, może ew. wykombinować kolejne auto itp.

Grupa ma w tej chwili ok. 10 os., mam ew. parę wolnych miejsc w apartamentach (wyposażone, łazienki, kuchnie itp.).

Plan jest taki:
wyjazd w piątek 29.04 wieczorem, wcześnie rano jesteśmy na kwaterze, kawa, przebieranie, odbieram vouchery na skipassy.
Potem 4 dni na śniegu, powrót we wtorek 3.05 po południu tak, żeby w nocy (ok. godz. 2-3?) z wtorku na środę być w domu w PL.

Kwatera - na obrzeżach Spittal an der Drau - jest może ciut odległa (dojazd ok. 30 min.) ale warunki są b. OK (skipass w cenie, ew. posiłki itd.) przestronna, wszystko co ma być jest - czyli łazienki, wyposażone kuchnie - do tego dość elastyczny układ z podziałem na sypialnie itd. - w sumie lekki nadmiar łóżek. Jakieś sklepy itp. - blisko na miejscu.

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 27 April 2011 - 14:35


#5 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 April 2011 - 18:47

Ja spałem w Dobriach, więc jeszcze dalej... z tym Spittal nie ma tragedii :)
A sam Molltaler jest genialny (nie do końca obiektywnie, bo nie jeździłem jeszcze na innych lodowcach) tym bardziej, że trafiła mi się pogoda max słońce i temp. -2-3 C :)
... gdyby nie to, że zmieniam auto pojechałbym
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#6 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 April 2011 - 08:11

I jak gajowy udało Wam się to poukładać logistycznie? Mam nadzieje, że tak.
Strasznie chciałem jechać ale moja osoba towarzysząca mi się wycofała no i nie bardzo mam z kim jechać. <_<
Mam nadzieje że uda nam się kiedyś skorzystać z Twojej oferty.
Tak zerkam na kamerki na Molltaler i wydaje mi się że drugi dzień pada tam śnieg, przynajmniej na szczycie, aż mi żal d*pę ściska, że mnie tam nie będzie!

Pozdrawiam
Sławek

#7 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 April 2011 - 09:28

I jak gajowy udało Wam się to poukładać logistycznie? Mam nadzieje, że tak.
Strasznie chciałem jechać ale moja osoba towarzysząca mi się wycofała no i nie bardzo mam z kim jechać. <_<
Mam nadzieje że uda nam się kiedyś skorzystać z Twojej oferty.
Tak zerkam na kamerki na Molltaler i wydaje mi się że drugi dzień pada tam śnieg, przynajmniej na szczycie, aż mi żal d*pę ściska, że mnie tam nie będzie!

Pozdrawiam
Sławek


No to jedź sam - będzie nas 10 os. więc .... sam nie będziesz ;))
Tym razem co prawda nie ale najczęściej jeździli ze mną "pojedynczy" ludzie :)

Autko mamy niezbyt wielkie ale powinniśmy dać radę, żeby się upchać w 4 os.